בחזרה

שאלה למומחי רומניה-קצת דחוף

• היי,

נוסעת עם אחותי לשבוע ימים בחול המועד סוכות לרומניה. טיסה ומלון

הוזמנו דרך Wizz air ליאש.

כמעט ולא מצאתי חומר באתרי האינטרנט על האזור. אשמח לכל פיסת מידע

שתוכלו לתרום.

כמו כן, מעוניינות לצאת מיאש לטיולים יומיים. לאן מומלץ ? אשמח לקבל המלצות על נהגים שהם גם מדריכים או על חברות שמוציאות טיולים יומיים באזור.

בתודה,

אביה

• שאלה למומחי רומניה-קצת דחוף

בוקר טוב, יש בבלוגים במטייל חומר על טיולים שכוללים את יאש

רוב הישראלים מעדיפים את אזור בוקרשט בראשוב ובגלל הטיסות הרבה פעמים את קלוז והאזור

יאש עצמה עיר מקסימה (לטעמי) ויש מה לעשות בעיר עצמה וכאשר רוצים לצאת אפשרי לכל האזור של הצפון

אפשרי לסוע לאזור של ביקאז ופיאטרה נימץ

אזור בוקובינה

מאחר וסגרת דיל של טיסה ומלון הכוונה להבנתי היא נסיעות/טיולים חד יומיים ? מבזבזת זמן יקר על נסיעות וחבל

אביה,אני מקווה שהדיל לא יקר,ותוכלו לוותר על לילה שתיים במלון,למרות ששולםלקחת בתיק בגדים להחלפה ולעשות כן טיול קטן.

פשוט לאגם האדום למשל רק כ190 ק"מ אבל זה 3+ שעות לכיוון. זה לא מעט ליום אחד.

אפשר לחלק ליומיים טיול בכייף הלינה לא יקרה כל כך,יש לא מעט פנסיונים.

שבי מול בוקינג ותבדקי,,אולי לנהג מקצועי תהייה המלצה או פנסיון שהוא עובד אתו,אך תהיי מוכנה לבד גם..

או צפונה לאזור מנזרים המצוירים-עדיף בסוף שבוע. גם שם הייתי שוברת עם לילה..

יומיים צפון,יומיים עד אגם האדום..והיתר בעיר עצמה..

שלום אביה !

- לפני שנה בקשת מסלול לרומניה, האם נסעת ?

-קצת דחוף לטעמי היה לשאול לפני שהזמנת את החבילה, אך זה מה יש כמו שאומרים הצברים !

- יאשי היא עיר עם היסטוריה ארוכה אשר שימשה גם כבירת החבל וגם עם היסטוריה יהודית גדולה. עד לפני המלחמה מספר היהודים היה כמעט זהה למספר הנוצרים והיו להם חיי תרבות וכלכלה מפותחים. הקומוניסטים וגם הרומנים מחקו במשך השנים את זיכרון היהודים למרות שנשארו כמה סמלים יהודיים.

- בגלל מיקומה בגבולה המזרחי של רומניה היא מתאימה לתחילה או סיום של טיול מתגלגל אך בטוח שלא מתאימה למרכז של טיולי כוכב .

- כמובן ששבוע בעיר זה מעל ומעבר אך אנסה לעזור לך להוציא את המיטב מהחבילה שרכשת .

- כמובן שבאמצע חודש אוקטובר כש הימים קצרים ממש אין טעם לנסוע לטיולים לאגם האדום או למנזרים המצוירים בבוקובינה . נסיעה יומית של יותר מ-350 ק"מ היא לא תענוג גדול בכבישי רומניה .

- אני מציע לך טיול יומי במסלול זה בו תבקרו במבצר NEAMT, במנזרי הנשים VARATEC ו- AGAPIA וגם במוזאון NICOLAE POPA בכפר צארפשטי . ליד המוזאון קיים פנסיון בוטיק בו לנו ביולי השנה .

- בעיר תוכלו לטייל במדרחובים שטפן הגדול ולאפושנאנו המלאים בבתי קפה, לבקר בארמון התרבות שנפתח באפריל לאחר שיפוץ ארוך ולידו קניון פאלאס החדיש . תוכלו לטייל בפארק קופאו ומאחוריו הגן הבוטני .

- יעדים אחרים הם שני הארמונות סטורזה ומיקלאושני .

- ממליץ גם לבקר במסעדת ציריק שעל האגם ציריק שליד שדה התעופה. אנו לנו במלון ציריק ישבנו לקפה ממש על שפת האגם .

- מצרף כאן חברת השכרת מכוניות אשר גם מארגנת טיולים יומיים, אומנם זה ברומנית אך תוכלי להתרשם ממשך הטיול ומהמחיר .

- כש היינו ביולי שאלתי נהג מונית כמה יעלה טיול יומי לקניון ביקאז והאגם האדום , תשובתו כ- 500 רון .

בית קפה ברח' STEFAN CEL MAREהמסעדה על אגם ציריקבית קפה קופוס במדרחוב לאפושנאנוקניון פאלאס

היי,

תודה רבה לכולם ובעיקר לאילן על התשובה המפורטת.

אילן ההחלטה לרכוש חבילה לא הייתה שלי אלא של אחותי והחלטתי לזרום איתה.

(בכל הטיולים הרבים שערכתי עד עכשיו אף פעם לא הזמנתי חבילה)

בכל אופן תודה רבה.

אביה

שבוע טוב אביה !

- כבן יחיד אני מעריך את הזרימה שלך עם אחותך. זה נחמד לצאת קצת מהשגרה וגם לקיים חלק ממצוות החג ולעבור לבית ארעי אפילו הוא סוכה 4 כוכבים . 

- לא יודע אם אתן מצורכות התרבות אך מצרף לך כאן תוכנית לאופרה ולתיאטרון הלאומי של יאשי . לא חשוב אם אתן לא מבינות רומנית, לשבת בתא פרטי של התיאטרון תמורת 40 רון בלבד זו חוויה .

א. אופרה

ב. תיאטרון

- עוד טיפ מתוק. 

המלון שלנו היה בכיכר אונירי ומשם הלכנו ברגל לכיוון ארמון התרבות והקניון במדרכה הימנית של חיפושית הזהב שבתמונה . כש חזרנו לכיוון המלון הלכנו עמובן בצד השני של הכביש ושם פגשתי הפתעה מוכרת וממכרת . באחד הקיוסקים הכינו את העוגה החלולה קורטיוש-קולק והחידוש כאן היה שהם הכינו כל גליל בשני טעמים . ממליץ לקנות את העוגה הריחנית והטעימה שהולכת נהדר עם כוס קפה .

שנה טובה !

חיפושית הזהב

היי,

אילן מודה לך מאוד על הטיפים המועילים. אני ואחותי דוברות רומנית ואפילו טוב.

אופרה פחות מדבר אלי אבל תיאטרון אני מאוד אוהבת. ללכת לתיאטרון זה משהו שלא חשבנו עליו ונראה לי שניישם את ההצעה.

לגבי הקריוטוש חולה על העוגה הזו - בטוח שנאכל וגם פאפנש.

האם היית בתיאטרון שם ותוכל להמליץ על הצגה שכדאי לראות ? משהו קליל ולא כבד מידי.

ועד 2 שאלות מה המחיר של מונית מהשדה לעיר?

מתאכסנות במלון זה Hotel International Iasi האם המיקום שלו טוב?

תודה ושנה טובה,

אביה

• שאלות נוספות לגבי יאש

היי,

בהמשך לשאלותיי רציתי לדעת האם החנויות בקניון ביאש סגורים בשבת

אחר הצהרים וביום א'?

האם מוזיאונים סגורים בימי שני?

המלצות למסעדות עם הופעה/נגנים בערב יתקבלו בברכה.

תודה,

אביה

• שאלות נוספות לגבי יאש

שבוע טוב אביה !

- מחיר מונית משדה התעופה עד כיכר אונירי 14-15 רון . אני שלמתי 20 רון ולא לקחתי עודף .

- המלון שלך בגבול מרכז העיר מאחורי ארמון התרבות וקניון פאלאס . המרכז הוא סביב כיכר אונירי, ראי מפה להתמצאות.

- בתאריכים שלכן שם יהיו רק שתי הצגות : ביקור הגברת הזקנה והמכתב האבוד . אנו היינו ביאשי רק יום וחצי בתחילת הטיול ועוד כחצי יום יום ביום האחרון ולא הלכנו לתיאטרון . נראה לי שהגברת הזקנה היא הצגה כבדה יותר .

- קניון פאלאס פתוח כל השבוע משעה 10.00 ועד שעה 22.00 .

- המוזאונים סגורים בימי שני וכאלה שגם סגורים ביום שלישי . שעות הפתיחה 10.00 עד 17.00 .

- גמר חתימה טובה !

• שאלות נוספות לגבי יאש

אילן ממש ממש תודה עזרת לי מאוד.

חתימה טובה,

אביה

• שאלות נוספות לגבי יאש

היי,

בהמשך לשאלותיי רציתי לדעת כמה כסף לחשב ליום (ליי) אוכל, כניסות לאתרים,

נסיעה במוניות/תחבורה ציבורית. (לא כולל לינה וקניות).

בתודה לכל העונים.

אביה

נעול

בחזרה