בחזרה

איסלנד: באתי, ראיתי, התאהבתי.

• כמה ימים לפני ראש השנה אשתקד העליתי את השאלה הקיומית: "לאן נסע בקיץ הבא?"

"אולי איסלנד?"

"איסלנד?"

"כן איסלנד. תמיד רציתי לראות את איסלנד".

ובכן, אני, בניגוד לבעלי, משום מה אפעם לא הכנסתי את איסלנד למגירת החלומות העמוסה שלי. איכשהו היא לא טיפסה לתוכה. לא ידעתי הרבה על איסלנד ולא הכרתי בכלל את העם האיסלנדי. לא יודעת למה. פשוט לא שמתי לב שהם שם על חוג הקוטב, חיים להם חיים שלווים עם כל הקור והקרח והחושך והרי הגעש הפעילים.

לכן יצאתי לבדוק עלויות ומסלולים. גיליתי המון בלוגים וסיפורי טיול ברשת.

התחלתי לקרוא.

אז לפני שנתחיל תקדישו 5 דקות לשיר הבא ולא תצטערו:

שיר השנה מבחינתי - לראות ולהתאהב

צולם בלגונת הקרחונים Fjallsárlón

•  

שימו לב בבקשה לסוודר של הסולן

שימו לב לאצבעות. קפוא שם. אני יודעת הייתי שם. והם בלי כפפות מנגנים בכזה חן.

• הולכת לחפש את הכפפות שלי וחוזרת מיד להתייצב !

מחכה להמשך , עדי

• הכנה לטיול:

קראתי את הטיול של רחל לבון – מסמך חשוב ומועיל.kiss

קראתי את הסיכום של kfirk שהקיפה את האי עם קראוון וילדים. נעזרתי בו רבות. וגם קיבלתי שלל עצות...yes

קראתי את הבלוג של ינינה שהרי היא סמכות עליונה מבחינתי בכל שקשור לטיולים.

קיבלתי מידע שמאוד עזר מ- urgenson...

קראתי את הסיכום של נירית...

קראתי את הסיכום של YaelMiau

קראתי גם את הבלוג של רנצ'י. רנצ'י טייל בתחילת יוני ככה שהתמונות שלו הרבה יותר מושלגות ממה שאנחנו ראינו בסוף יולי.

גם yehi תרם ידע.no

גם ל: ק ט י יש בלוג קסום עם מידע וטיפים חשובים וגם היא עזרה מאוד וענתה על שאלותיי.

ואחרי שקראתי את כל אלה אני חושבת גיא גוטרימן יכול לקבל אותי לעבודה אצלו... גיא: אם אתה קורא אז קח אותי. אני באה.

• טוב חברים, אחרי שאספתי את כל החומר, למדתי שכל מי שטייל באיסלנד חזר עם ברק בעיניים. השלמתי עם העלויות הגבוהות והקדשתי את כל הזמן הפנוי שהיה לי בין ראש השנה ליום כיפור לאיתור דירות באיסלנד. אתר בוקינג היה מאוד נוח למשימה ואני הזמנתי ב-11 ימים, 11 חודשים מראש, 11 לינות מסביב לאיסלנד לפי סינון של מחיר ודרוג. ההשקעה המוקדמת משתלמת ומתגמלת. כל הדירות שהוזמנו היו עם ציון מינימלי של 9 והמחירים סבירים יחסית לאיסלנד. כמו כן, יש מקומות באיסלנד שבטוח תרצו לראות ולבטח תגיעו אליהם אבל אין בהם כמעט הצע של מקומות לינה. בשביל המקומות הללו ובכדי לא להתפשר במיקומי הלינה ההזמנה המוקדמת מאוד היא חשובה ומשמחת. אם מחכים אז הדירות השוות נתפסות גם 9 חודשים מראש ולכם ישארו לינות פחות טובות באותו מחיר או במחיר גבוה יותר.

גם הג'יפ המגניב הוזמן 11 חודש מראש. זול הוא לא היה אבל גרם אושר רב לנהג ונוסעים.

גם את הטיסות הזמנתי בספטמבר ומחירן היה סביר לחלוטין: 671$ עם עצירה אחת בגרמניה. אפשר להוזיל אם מתפשרים על 2 עצירות בדרך. אם מחכים עם הטיסות המחירים יכולים להאמיר גם ל 900$.

אם מתמהמהים עם כל ההזמנות הללו הטיול יהיה הרבה יותר יקר. גם ככה הוא יקר אז חבל לשלם יותר ולקבל פחות.

קניתי אטלס מפות באינטרנט כי חיפשתי קנ"מ טוב יותר מהמפות הרגילות. וזהו. 11 חודשים שכבו התכניות בארון.

היי הג'יפכאן אני מוכנה לגור עד יומי האחרון

• הטיול ארך 15 ימים מלאים. הקפנו את האי נגד סיבוב השעון ופסחנו בצער על הפיורדים המערביים. אם היו לי עוד יומיים אז אפשר לכלול גם אותם. כל מי שהיה שם אומר ששווה.

מכיוון שהיה בידינו כל כך הרבה מידע החלטנו בערך ביום השלישי לטיול להיצמד לאתר המצויין של דוידי קליר שמסביר בצורה מעולה ועניינית איך לנסוע, איפה לעצור, מה לחפש ומוסיף על כל זה המון ידע.  דוידי שבה את ליבנו כאשר הסביר באתר שלו איך להגיע עצמאית לשמורת לנדמנלאוגר מבלי לחצות נהרות עם הג'יפ. מכיוון שההסבר שלו היה מדויק ונכון נשארנו נאמנים אליו לאורך כל הטיול. מהרגע שנצמדנו למסלול של דוידי הוא הפך להיות בן בית בג'יפ ובימים שעשינו בדיוק מה שהוא כתב, נתנו לעצמנו מצטיין דוידי לאותו היום. הבאסה היחידה היתה שדוידי טייל בכיוון השעון ואנחנו האנרכיסטים נגדו. וזה קצת מבלבל כי צריך לקרוא מהסוף להתחלה. התגברנו. אז אם  יש לי הכבוד ודוידי קורא אותי עכשו הריני לומר שאנחנו מודים לך מקרב לב. ההסברים שלך שווים זהב. 

• התחלה מבטיחה ... הדירה נראית משגעת ! ואת הבלוג הקסום של קטי אכן קשה לשכוח ! את השאר לא קראתי... אולי הגיע הזמן...? ממשיכה לעקוב בסקרנות ... השנה יומולדת עגול ומחפשים רעיונות...

• עדי, תודה על הנאמנות... שמחה שבאת..

• 23.7.16

יום 1

טסים עם לופטנזה לרקוויאק. קונקשן של שעתיים בפרנקפורט. הרבה מסיפורי המטיילים מתחילים את היום הראשון באיך המזוודות לא שרדו את הקונקשין. מפוחדים מהתסריט של אין מזוודות, ארזנו את הציוד שלקחנו איתנו לטיסה ככה שהוא יכל להספיק כמעט לכל הטיול. ברור שהמזוודות הגיעו בשלום. אוספים את הג'יפ. מקבלים הסברים על תפעולו. שאלנו איך מחליפים גלגל. אמרו בחיים לא נתקלנו בפנצ'ר. אלו צמיגים עמידים במיוחד. למתעניינים בתחום הרכב אציין שהצלחנו לפנצ'ר גלגל אחד ועל זה אספר בהמשך. יום הנחיתה הוא יום קצר. הטיסה מנתב"ג יצאה ב 5:00 בבוקר והשאירה לנו מעט שעות שינה באותו לילה.

יוצאים לסיור בחצי האי רייקנס.

• מפה של היום הראשון - חצי האי רייקנס

גשר בין היבשות

• יחד עם הקיטור שיוצא מבטן האדמה האיסלנדית יוצא גם ריח אופייני.

לאיסלנדי אמיתי הריח לא מפריע והוא אסיר תודה לאמא אדמה על החום שהיא נותנת לו.

גם לי הריח לא הפריע בכלל.

• מה לא עשינו ואפשר ברייקנס:

לא הספקנו לבקר ב במוזאון הויקינגים ב Reykjanesbær

ולכן נצטרך לנסוע שוב לאיסלנדblush.

לא נכנסנו ללגונה הכחולה המפורסמת. בכל זאת יצאנו מהארץ באותו יום בטיסה של 5:00 בבוקרsad.

• איסלנד בהחלט בסל ה-wish list שלי (יחד עם משאלה לממון שיאפשר לנסוע למקומות כאלו...), אז כיף לקרוא ולראות את התמונות. מחכה להמשך.

• מגיעים בערב באור מלא לאכסניה הראשונה.

בחוץ יש ארגז חול וולקני לילדים.

עייפים ומרוצים הולכים לישון.

תם היום הראשון.

חול שחור בארגז החול

• התחלה מדהימה!

מצפה להמשך. 

• 24.7.16

יום 2

משולש הזהב

מפה של היום השני

משולש הזהב הוא אתר ידוע באיסלנד. אין תייר שפוסח עליו.

לפני המשולש עוברים ב Kerið - לוע הר געש עם אגם.

ה KeriðKerið

• keves160 ושמוליק, שמחה לארח אתכם וירטואלית באיסלנד

באיסלנד יש הרבה כבוד לגאולוגיה וניתן למצוא הרבה שלטים עם הסברים על התופעות שרואים.

איך נוצר המכתש

• ממשיכים לגייזר המפורסם הסטרוקר.

גם אני נשבתי בקסמיו ועמדתי מרותקת בצפייה להתפרצות הבאה.

יש בו משהו מכשף.

אפשר לעמוד שם שעות וכל התפרצות להגיד וואו מחדש.

• וככה הוא נראה כשהוא רגוע:

• ליד הסטרוקר המפורסם יש עוד בריכות מבעבעות ב 100 צלזיוס.

וריח האופייני נשא באויר.

מים תרמים רותחים

נעול

בחזרה