בחזרה

מדריד וברצלונה לדתיים

• כמה טיפים למטיילים דתיים בברצלונה ובמדריד. חזרנו משבוע, כולל שבת, ולהלן מספר נושאים שיוכלו להועיל לאחרים שירצו לטייל שם.
    ברצלונה: היינו שם כמה ימים כולל שבת. חיפשנו מקום לינה הכולל מטבח, היות ואין בעיר מקומות אכילה כשרים. בסופו של דבר מצאנו דירת סטודיו נחמדה אצל אדם בשם אגוסטין. דירה קטנה וחמודה, ממש במרכז (2 רחובות מהרמבלס)עם מקרר, כיריים, פינת אוכל קטנה וכו'. המחיר היה סביר- 75 יורו ללילה. הבעיה היתה רק המרחק מבית הכנסת ובמקרה שלנו מדובר היה בהליכה של 40 דקות בגשם שוטף..... Sad
    לגבי הקהילה- לא הצלחנו ליצור איתם קשר לפני שבת, למרות שניסיתי כמה פעמים. במקרה פגשנו עוד ישראלים ביום ששי, ורק אז נודע לנו שתפילת קבלת שבת היא בשעה 7 בערב, כשהשבת נכנסה בערך ב 5:30. אז תבררו לפני שאתם מגיעים. בכניסה תחקר אותנו מאבטח ישראלי, אבל לא היה צורך בדרכון.
    לגבי אוכל- כאמור אין מסעדות כשרות. קנינו 2 מנות אצל נציגי חב"ד בעיר- מאוד יקר ולא מרשים...( 30 יורו למנה). זקפתי את ההוצאה לתמיכה בחב"ד...
    יש רשת של מסעדות פלאפל בשם מעוז- צמחונים ויש שרואים בהם מקום כשר. על אחריותכם בלבד, למרות שצפינו בעוד משפחות דתיות שאוכלות שם...
    הקהילה עצמה לא ממש ידידותית. התעלמו מאיתנו באלגנטיות, וזאת לאחר 40 דקות שהלכנו בגשם שוטף.התפילה היא בנוסח ספרדי, ובבוקר התחילו בשעה 9. אנחנו הגענו ב 9:30 ולא הפסדנו הרבה...
    מדריד- כאן המצב הוא יותר טוב. יש קהילה פעילה עם תפילות כל יום.
    יש גם 2 מסעדות כשרות. אכלנו באחת מהם. אוכל די טוב(אל תקחו את הבשר על הגריל- תלכו על המנות האחרות. החומוס עם הבשר היה מצויין) אבל כמובן מאוד יקר.כשיצאנו מהמסעדה בעל המקום נזף בי על שאני הולך עם כיפה גלויה. הוא אומר שזה ממש מסוכן, כך שמאותו רגע נצמדתי לכובע הגרב שלי.

אם יש לכם עוד שאלות- אל תתביישו...
    שבוע טוב

• מדריד וברצלונה לדתיים
    לארי
    ישר כוח לך על כך שכתבת את הדברים בשם כל שומרי המצוות והכשרות.פעמים רבות אנשים נזקקים למידע מן הסוג הזה ולא תמיד יש לכך מענה.

• מדריד וברצלונה לדתיים
    לגבי הקהילה היהודית בברצלונה -
    הייתי בברצלונה שבוע (חזרתי אתמול), והיית בתפילת שישי בערב, ובתפילת שבת בבוקר.
    יש אמנם מאבטח שבדק אותי ואף דרש דרכון אך בצורה נעימה.
    לגבי אנשי בית הכנסת (אם אתה מתעקש אז "קהילה יהודית"),
    התנהגו אליי יפה ובצורה מכובדת והרב בעצמו ניגש אליי ובדק
    שהכל בסדר.
    בקיצור אני לא מבין אנשים לפעמים, באמת. מה רצית שיפרסו לך
    שטיח ויכריזו על כניסתך במערכת קריזה??

למי שמתכנן להגיע לבית הכנסת בברצלונה - אל תהססו ואל תקשיבו לכל
    מפונק שידו (וראשו) קלים.

נעול

בחזרה