בחזרה

פירנאים באפריל - אפשרי? כדאי?

• אני מתכוון לטוס לברצלונה ב-10 באפריל ולעלות משם דרך קוסטה בראווה לפירנאים ולטייל שם כ-4 ימים. האם זה בכלל אפשרי (דרכים פתוחות?), האם ניתן לטייל ברגל במקומות כמו שמורת אגיאסטורטס באפריל?

תודה,
    הלוחש לשלגים

• פירנאים באפריל - אפשרי? כדאי?
    בדרך כלל אין בעיה לנסוע בפירנאים הספרדים. לגבי הליכה אני לא יודע, אבל בעקרון פרק אגואסטורטס פתוח כל השנה (לעומת אורדסה שסגור עד תחילת מאי אם אני זוכר נכון).

שים לב ל-2 דברים:
    1. בשבוע של 10 באפריל חל חג הפסחא, ויש לצפות שיהיה צפוף מהרגיל בעונה הזו...
    2. הדרך הקצרה מברצלונה לפירנאים בכלל ושמורת אגואס טורטס בפרט לא עוברת דרך קוסטה בראווה...

היי ארז,
    ושלום גם לניצן, (שמחה לראות אותך שוב כאן). Smile

הפארקים פתוחים כל השנה, גם אורדסה. בחורף (בעצם מאמצע ספטמבר) אין שירותי אוטובוס מטורלה לשמורה עצמה, ואז צריך להגיע או ברגל או ברכב הפרטי/שכור או אולי במונית.
    למרות שהשמורות פתוחות, רק חלק קטן מהמסלולים מומלצים באפריל, חלקם עדיין מושלגים, חלקם מכוסים בוץ חלקלק. בקיצור, אפריל לא מומלץ לטיולים ברגל בפירנאים, אולי רק בשוליים, כמו אזור השמורה הוולקאנית ליד אולוט.

מעברי ההרים בצד הצרפתי סגורים (חלקם לפחות).

אישית, חושבת שכדאי לנצל את החודשים הקרירים לטיולים במקומות שבהם חם מדי בקיץ עצמו, משני צידי הגבול צרפת/ספרד.
    מצד שני, לחובבי ההרים, אפשר לעשות טיול בעיקר רכוב בהתאם למזג האוויר.

היי,

לפני שנתיים הייתי בפירנאים בסוף אפריל. בלילות די קר אך ביום מזג האוויר היה נפלא.

טיול נעים !

נעול

בחזרה