בחזרה

טיול שלכת בניו אינגלנד אוקטובר 2017

• חבל ברקשייר - פונדק האריה האדום Red Lion Inn

אנחנו נוסעים נסיעה קצרה ל- Stockbridge לביקור בפונדק ההיסטורי האריה האדום Red Lion Inn מציורו המפורסם של רוקוול. הפונדק אגב נבנה ב-1773 ועלה באש ונבנה מחדש ב- 1897.

נכנסנו לפונדק ומיד הרגשנו באווירת המיסתורין שבו. למטה בלובי ישבו טיפוסים מסתוריים כאילו לקוחים מסיפורי המתח של אגתה כריסטי. במסדרונות הארוכים מפוזרים כול מיני תמונות וריהוט עתיק. המעלית היא מעלית של פעם עם סורגים מסביבה. אפילו חדר היצ'קוק יש שם. לדעתי מקריאה באתר המלון כנראה שזה חדר מבוא ל- Conference room. בלי שום בעיות אפשר להשתמש במלון כזירה לפתרון תעלומות רצח. התפאורה מתאימה בהחלט. אני בהחלט ממליץ לכול אחד לעשות סיור בפונדק הזה.

חדר היצ'קוק

• חבל ברקשייר - פונדק האריה האדום Red Lion Inn
    אגתה כריסטי אני חושבהמעלית

• חבל ברקשייר - פונדק Devonfield ב- Lee

עכשיו אנחנו בדרכנו ליעד האחרון של היום והוא פונדק Devonfield  שבעיירה הקטנה Lee הממוקמת גם קרוב לכביש הראשי 90 אבל מצידו הצפוני. יש Inn's בניו אינגלנד שנושאים איתם סיפורים על אלה שהתגוררו בהם בעבר וזהו אחד מהם. מבחוץ הוא נראה כבית מגורים רגיל אבל זהו המקום שבו בחרה וילהלמינה מלכת הולנד לבלות את כול שנות גלותה מארצה בתקופת מלחמת העולם השניה. מהמידע שלנו חלק מבחירתה נבע מהנופים הקסומים שנשקפים מהחלונות. אנחנו ראינו

נוף יפה אבל לא מיוחד. היה מאוד קשה להבחין שזה הפונדק. ה- Waze הביא אותנו במדויק למקום אבל לא ראינו שום שלט שאומר שזה בכלל Inn וקצת חששנו לדפוק בדלת ולגלות שהבית שלפננו הוא בית פרטי. לבסוף לאחר הסתובבויות הלוך ושוב זיהינו שלט קטנטן ובכלל לא על הכניסה הראשית שאישש את זה שזהו הפונדק שאנחנו מחפשים. ליד הכניסה עומד רכב שנראה כמו רכב אספנות. דופקים בדלת ופותחים כמו שעושים בכניסה לכול Inn ואיך שאנחנו פותחים יוצא לקראתנו גבר הדור. אנחנו ישר מתנצלים שאנחנו לא אורחים במלון ורק רוצים להציץ אז הגבר ההדור אומר לנו שהוא לא הכתובת כי הוא רק אורח במלון.

טוב נכנסנו בעצמנו וצילמנו קצת תמונות של עיצוב ה- Inn היפה הזה.

למי שמעונין הכתובת היא 85 Stockbridge Road , Lee, MA 01238.

נוסעים כמעט שעה וחצי חזרה למלון. אנחנו מאוד רעבים אבל החלטנו לעבור דרך המלון שלנוכדי לתת צ'אנס למפגש אפשרי עם ריקי מהפורום שהייתה אמורה להגיע אליו באותו ערב למפגש עם קרובי משפחה. לא ידענו אם תהיה פנויה אז החלטנו לנוח בחדר קמעה לפני שנלך לאכול. הגענו ב- 19.30 והנה רבע שעה לאחר שהגענו לחדר יש דפיקה בדלת וריקי מופיעה בכבודה ובעצמה. במשך כמה דקות החלפנו קצת אינפורמציה, חוויות ותמונות ונפרדנו לשלום. תמיד כיף לפגוש בחו"ל מישהו מוכר גם אם זה קצר. הם כבר אכלו ארוחת ערב ואנחנו הלכנו שוב למסעדה המכסיקאית/ספרדית המעולה Coyote Flaco ולא התאכזבנו גם הפעם. הזמנו מנות אחרות ושוב כול מנה פגז, מהמנה הראשונה דרך הראשית ועד הקינוח.

מחר הפינלה שני ימים אחרונים.

• עודד

לפני כעשר שנים עשינו טיול מאוד דומה אבל בלי המוזאונים.

אז קודם כל ככ ככ כיף להיזכר בדיוק באותו מסלול ובאותם כבישים-מ

ההתלהבות עשינו את הקנקמגוס הלוך חזור!

ובנוסף-אנחנו לא אנשי מוזיאונים והתמונות שאתה מעלה כאן ככ נעימות ומעניינות!

תודה על השיתוף וריבוי התמונות-מחכה להמשך

סיגל

• וואו!!

ממש פיק.

מה התאריך של הטיול?

• קונטיקוט - חבל Litchfield

היום החמישה עשר – 18 באוקטובר

עוזבים את המלון ונוסעים היום לחבל Litchfield שבמערב קונטיקוט.

בדרך עוצרים לצלם את האגם הגדול שבפיטספילד. עברנו לידו כבר אבל לא טרחנו לעצור ועכשיו החלטנו לא לפספס את היופי שלו.

קטע הטיול בחבל Litchfield נולד מכך שחבל זה הוא אחד מעשר המקומות הכי מומלצים לצפייה בשלכת באמריקה והיתה לי רשימה של שלוש מקומות שם המומלצים במיוחד לצפייה. אלא מה שהשלכת מגיעה לשם מאוחר ולא היה לי ביטחון לפני הטיול שתהיה שם שלכת בכלל כשנגיע ולכן החלטנו שיום לפני ההגעה נציץ בתחזית התקדמות השלכת ולפי זה נחליט אם לטייל לשם או למקום אחר. זה עד שנתקלתי בדיווח של Segev17 מטיולו באזור. בגלל הדיווח הזה החלטנו שבכול מקרה נטייל ב- Litchfield בלי קשר למצב השלכת ונעשה פשוטו כמשמעו את המסלול של Segev17.

תחילה הגענו לעיירה West Cornwall ש- segev17 כתב עליה שכבישים יפים סביבה ואכן כך. עיירה שלווה ויפה וגם סביבה יפה.

משם המשכנו ל- Mohowk mountain state forest לתצפיות על הסביבה ואכן היו תצפיות טובות על הסביבה בכיוונים מסוימים בדיוק כמו ש- Segev17 כתב. אגב באזור זה צבעי שלכת היו חלשים אם בכלל.

היעד הבא קצת דרומה מפלי Kent. הזרימה במפל הייתה חלשה כשהגענו אבל הוא נמצא בפארק נחמד וזו נקודה טובה לעצירה קצרה בכול מקרה.

היעד הבא Bull's bridge גשר מקורה שכבר ראינו יפים ממנו ממש בגבול מדינת ניו יורק.

תצפית מהר Mohowkהאגם בפיטספילדהגשר המקורה ב- West Cornwallמפלי Kentגשר מקורה Buul's bridgeתצפית מהר Mohowk

• קונטיקוט - אגם Waranaug

ממשיכים לאגם Waranaug שנמצא קרוב לעיירה New Preston. החבר Segev17 המליץ להסתובב בכביש סביב האגם וכך עשינו. לדעתי האגם הזה היה המסמר של הטיול שלנו בחבל. אגם נהדר ויפפה

ולמרות שלא היו צבעי שלכת כלל אני ממליץ לכול אחד לעשות סביבו סיבוב מלא.

• קונטיקוט - אגם Bentam

ממשיכים מעט מזרחה לאגם Bentam שנחשב לאחד היפים לצפייה בשלכת כשיש כזו. להפתעתנו כשהתקרבנו לאזור האגם התחילו צבעי השלכת לבצבץ. לא כמו בניו המפשייר אבל יפה. זה היה בדיוק כמו בברקשייר. אין שלכת קרוב לניו יורק וזזים קצת מערבה והנה קצת צבעי שלכת מופיעים.

שעה 17 ונגמר יום הטיול עכשיו אנחנו נוסעים נסיעה ארוכה ארוכה ללינה ב- Fairhaven שצמודה

לעיר New Bedford שבדרום. היה אמור לקחת שלוש וחצי שעות עם הפסקת אוכל אבל בגלל שהשתמשנו ב- Sygic נתקענו בפקק ענק עקב תאונה בכביש 9 מהרטפורד דרום מזרחה זה לקח 5 שעות. הבנו שרק ה- Waze יחלץ אותנו מזה ואכן לאחר זחילה ארוכה ארוכה הוא הוציא אותנו לכביש צדדי עד שנחלצנו מהפקק, חצינו את קונטיקוט ועברנו בפרובידנס רוד איילנד עד ההגעה ליעד.

המלון אגב Seaport inn & Marina ממוקם ב- Fairhaven   ממש ליד הגשר הארוך שמחבר אותה ל- New Bedford. עלה 106$. מצד אחד מלון רגיל ואין מעלית כך שנאלצנו לסחוב מזוודות שתי קומות במדרגות. מצד שני מראה יפה מהחדרים לים.

• מסצ'וסטס - חוות חמוציות Stone bridge Farm

היום הששה עשר והאחרון

אז למה בכלל הגענו ל- New Bedford??? חוות חמוציות או Cranberries כמובן. החווה היא חוות Stone bridge Farm שנמצאת ב- Acushnet מספר מיילים מצפון ל- New Bedford. היום האחרון היה האפשרות היחידה שלנו לבקר בחווה כזו וחיפשנו באיזה חווה יש סיורים באותו  יום. היו רק שתי חוות ובאחת הסיורים התחילו ב- 13 שזה היה לנו מאוחר כי היינו אמורים להיות כבר בדרך לשדה כך שנשארה רק השניה זו שבחרנו לבסוף שהציעה סיורים כול חצי שעה מ- 9 בבוקר והייחודיות שלהם היא שאומנם הסיור שלהם קצר אבל הוא כולל ירידה למים בסרבלים של עובדים במקום והצטלמות כך בתוך כתם החמוציות הגדול. זה היה יום חול ובאתר ראינו שיש מקומות בכול השעות ולא מיהרנו להזמין מקום ופתאום שרצינו לאחר כמה ימים הכול היה מסומן כלא פנוי. אז אמרנו לעצמנו נגיע למקום לפני הזמן  ונבקש מהם להצטרף לסיור בתשלום מבלי להיכנס למים שזה ממילא לא רצינו לעשות ביום הטיסה. זאת הייתה התוכנית וזה הסתיים בתקרית לא נעימה.

הגענו למקום לפני 9 בבוקר ולא ראינו אף אחד. רק כמה צריפים עזובים ו- 3 מוטות תקועים  למניעת מעבר רכב לשדות. השעה 9 עברה ושום כלום לא קורה. הסתכלנו סביב ולא ראינו שום מניעה להיכנס לשדה ברגל. ממילא רואים את השדות גם מהכביש אמרנו לעצמנו. נכנסנו ואז ראינו את הכתם האדום של החמוציות צף במים אבל הכתם לא ממש גדול כמו בתמונות. מסתבר שהם הכינו את זה רק לצורך הצילומים של התיירים שיורדים למים. טוב לנו גם כתם לא גדול זה חידוש ואנחנו מצלמים אותו וגם מצלמים את השדות סביב כי היו כאלה שלא הוצפו והין כאלה שכן הוצפו אבל החמוציות עוד לא צפו והיה את בריכת הכתם. אנחנו מסתובבים ופתאום ניגש אלינו חקלאי מחווה שכנה ושואל אם אנחנו רשומים לסיורים אני אומר שלא ומסביר שרצינו אבל הסיורים היו מלאים ושרצינו להצטרף אבל אין אף אחד. אז הוא אומר שהוא יכול להתקשר אליהם אם אנחנו רוצים. אמרנו לא שכבר אין צורך כי אנחנו לא מעוניינים להיכנס למים אלא רק לצלם וכבר צילמנו. בכול זאת הוא מתקשר ופה הייתה אי הבנה כי אני המשכתי להגיד לו שלא צריך והוא ממשיך להתקשר. לא הבנתי שהוא מתקשר לבעל החווה להודיע לו שמסתובבים לו בשדה כי לא חשבתי שזה אסור. טוב אנחנו מתרחקים ועושים עוד קצת צילומים ובדיוק כשסיימנו אשתי אומרת לי שמישהו מתקרב אלינו ופניו לא מבשרים טובות. כשהוא מגיע הוא שואל אם אנחנו רשומים לסיורים ואני

אומר שלא. אז הוא אומר לי You are transpassing to private property, please leave. אני אומר בסדר אבל למה אין שלט שמתריע??? הוא אומר שיש. אנחנו עוברים את 30-40 המטר עד לנקודת הכניסה כשהוא ממלמל לנו שהוא עושה לנו טובה שהוא לא קורה למשטרה ושחווה לא יכולה להתנהל כשכול מיני אנשים מסתובבים בשטח חופשי. אני מסכים אבל ליד הכניסה אני מסתכל ימינה ושמאלה ולא רואה שלט. אני מסמן לו בידיים איפה שלט? והוא מצביע על איזה נייר שדבוק לאיזה עץ שבכלל נמצא בצד משביל הכניסה ובגובה כפול מגובה של בנאדם וגם רובו מופנה בכלל לא לשביל כך שאי אפשר לקרוא אלא אם צועדים ממש הצידה. אמרתי לא שאנחנו מתנצלים על הכניסה אבל שהשלט צריך להיות במקום יותר ברור וקריא. מזל שה לא קרה בוויומינג שם היו באים אלי עם רובה😊. סה"כ את כול השדות רואים גם מהכביש פרט לבריכה שצריך להתקרב אליה וראינו גם עוד מקומות בהם אפשר להחנות רכב ולהיכנס כשאין שם בכלל שלטים. טוב לא נעים אבל תמונות יש לכם😊

מכיוון שנראה לי שיש סיכוי שאני אהיה חלוץ הפורום בביקור בחוות חמוציות Cranberries אז אכתוב קצת את המידע שאספנו לפני הטיול בנושא.

ובכן עונת איסוף החמוציות Harvesting היא בין סוף ספטמבר לתחילת נובמבר. ממש מצוין לשילוב עם טיול שלכת. יש שני סוגי איסוף. יבש ורטוב. מה שמעניין את המבקרים זה האיסוף הרטוב. למעשה שיטת האיסוף הרטוב הומצאה בתחילת שנות השישים של המאה הקודמת. בשיטה זו מציפים את שדות החמוציות במים ולאחר זמן החמוציות האדומות צפות על פני המים ויוצרות שטח

מתוחם גדול ואדום והתמונה של זה היא שתפסה אותי וגרמה לי לבקר בחווה כזו. תשעים אחוז מהאיסוף היום נעשה בשיטה הרטובה ועשרה אחוז ביבשה והתוצרת של כול אחד מיועדת לשימושים שונים זה מזה.

למי שרוצה לראות איך זה נראה בגדול יותר ממה שהיה לנו הנה אתר עם תמונה חמוציות צפות

אחר כך עם מכונה שואבים את זה וזהו.

להלן אתר בו יש את מפת החוות בסביבה מפת חוות החמוציות במסצ'וסטס

אפשר להקיש על כול חווה ומגיעים לפרטים על מה שהיא מציעה.

במהלך החודש הזה בחלק מסופי השבוע ישנם פסטיבלי חמוציות בחוות מסוימות.

לנו לא יצא. גם לא בכול יום אפשר לעשות סיורים בחוות. אין לבוא על עיוור כי יש הרבה  סיכוי שלא הציפו את השדות בימים שתגיעו. מציפים שדה רק בלילה שלפני האסיף.

העצה שלי היא תרשמו לסיור מאורגן בזמן. אין להיכנס לשדה כמונו אם כי עשינו את זה בתום לב. אפשר לצפות בשדות מהכביש אבל לא בטוח שתראו בצורה טובה את כתם החמוציות הצפות שזה המסמר של העניין. סיורים רגילים אורכים כשעה וחצי וכוללים הסברים. יש חוות שלא עושות סיורים אלא רק מוכרות תוצרת. כול החוות כפי שאתם יכולים לראות במפה נמצאות מדרום לבוסטון.

חמוציות צפותחמוציות צפותחמוציות צפותשדה לא מוצףשדה מוצף אך לא צף

• מסצ'וסטס - העיירה Plymouth ..... סוף הטיול

טוב עוזבים את חוות החמוציות בשלום אם כי בהרגשה לא נעימה ואנחנו בדרכנו לעיר Plymouth לצפות בספינה מייפלוור. אני כבר ראיתי אותה ב- 1999 אבל אשתי לא. נכנסנו לעיר ומעט לפני שמגיעים ליעד יש כבישים סגורים עקב עבודות בכביש. נסענו מסביב וחנינו יותר רחוק ואנחנו רואים שכול אזור הפארק היפה שזכרתי שהיה מול מקום הספינה חפור. לא יודע מה שמתכננים שם.

רואים הרבה סירות במפרץ אבל איפה המייפלוור???? שאלנו והסתבר שהיא בשיפוצים במיסטיק, קונטיקוט ותשוב רק מתישהו ב- 2019 לידיעת מטיילי 2018. הסלע עליו דרך הראשון שירד מהמייפלוור (לפחות כך הם טוענים) עדיין נמצא שמור בתוך גומחה. מצלמים קצת באזור ויש גם שם אתר זיכרון אינדיאני ממנו אנחנו למדים שמה שנקרא Native Americans לא חוגגים את ה- ThanksGiving עקב כך שבשביל אבות אבותיהם זה לא הסתיים בטוב. קצת נזכרתי עם אלף אלפי הבדלות במקרה זוהיר בהלול והצהרת בלפור. לפני העזיבה הלכנו לאיזה מין מיצג שמציג את הקשיים שהיו מנת חלקם של האנשים שהחליטו לעזוב את אנגליה ולהפליג ליבשת לא נודעת.

הטיסה ב- 17 אז נוסעים לכיוון בוסטון. ב- 13.30 ממלאים דלק בכניסה לעיר ומכוונים את ה- Waze לנסיעה ללא Tolls כי אין לנו Easypass ורוצים שייקח אותנו לכניסה הצפונית לשדה התעופה שלא כרוכה ב- Toll. הנוסע המתמיד דיווח על פקקים קשים בכניסה לעיר אבל לנו לא היו בכלל. כנראה שזה בגלל השעה כי הוא נכנס אחה"צ ואנחנו לקראת 2 בצהריים. פה יש לי טיפ שמיועד לכולם אבל במיוחד לנוסע המתמיד שהתלונן על כך שבמנהרות שהוא עבר בכניסה לעיר לא הייתה קליטה ולכן ה- Waze לא יכול היה לדווח מתי צריך לצאת וזה גרם לו לבלבול. ובכן כשהכנסנו את היעד ל- Waze וביקשנו מסלול הו- Waze הודיע לנו שיש מנהרה ארוכה בדרך (זו שעוברת מתחת למרכז בוסטון) ושכדאי מאוד שנפעיל את ה- Blue Tooth בסלולרי כדי שתהיה לנו קליטה. מכך אני מסיק שיש מנהרות (כנראה מרובי יציאות) שיש בהן Blue Tooth שעושה את הקשר לסלולר ואכן נסענו עם ה- Blue Tooth פתוח והייתה לנו קליטה טובה לכול אורך המעבר במנהרה. 

החזרנו את הרכב עם קצת בעיות כיוון שהסתבר שכשהחלפנו את הרכב ביום הראשון בניו המפשייר לא עדכנו את זה במחשב אבל זה הסתיים תוך 10 דקות ואנחנו עושים צ'ק אין לטיסה כי כמובן אי אפשר שלא לסיים את הטיול בארוחת צהריים טובה בסניף Legal Sea food שבטרמינל כולל Clam Chowder כמו שצריך. אגב פעם היה להם רק סניף אחד בכול השדה ועכשיו סניף בכול טרמינל.

בחמש הטיסה יוצאת ונוחתים בציריך ב- 6 בבוקר שעון מקומי. הפסקה 3 וחצי שעות וטיסה לארץ.

נוחתים ביום שישי בצהריים וזהו. תם לו עוד טיול מוצלח בארה"ב ובעולם בכלל.

מקווה שנהניתם ושמה שנכתב יהיה לעזר למישהו בטיול עתידי. תודה

למי שעקב והשתתף בשרשור.

במיצג על החלוציםהסלע עליו צעד הראשון

• לסיגל ו- let it be

סיגל – לגבי מוזיאונים אכן קצת התלבטתי כמה לשים כי לא את כול אחד זה מעניין             ולבסוף החלטתי לשים אוסף שיראה למי שרוצה מה בעצם יש שם. זהו היום             סיימנו. אין כבר המשך.

let it be – זה לא peak אלא high אבל יש אומרים שזה יותר יפה מה- Peak.

בכול אופן שמח שנהנית. התאריכים של כול יום בטיול מצוינים בתחילת                  התיאור של אותו יום.

• טיול שלכת בניו אינגלנד אוקטובר 2017

עודד ידיד פורום יקר

חיכיתי, חיכיתי….

עוד דיווח יפהפה,מתווסף לרפרטואר העשיר והמרשים שלך-הקיים ברחבי הפורמים למיניהם ,באתר למטייל.

באוגוסט האחרון נעזרנו בדיווח המקיף שלך על שיקגו ,ולמעשה עשינו את הביקור בעיר המרשימה הזאת ,כמעט אחד לאחד, על פי רשימתך.

תודה לך על הדיווח היום יומי ובזמן אמת אלי. שלווה בתמונות דקה לאחר שצולמו!!

אגב, במקביל לדיווח הצבעוני שלך לשלכת כהלכתה מניו המפשייר, וההרים הלבנים ,יידעה אותי בתמונות – ידידת הפורום פוריה, על האכזבה שסיפקה וורמונט השנה.

כחובב מושבע של ניו אינגלנד בכל מצב, ובעיקר בשלכת, תודה לשניכם.

מוני

• איזה תמונות נהדרות. חבל שכך יצא עם החוואי- האמריקאים כל כך הולכים לפי הספר…ושומרים על הכללים. 

אני כל כך רציתי לעשות את הסיור של החמוציות ולא יצא לנו. בעתיד… בעתיד...

• למוני ורינת

מוני – תודה לך על הפרגון

רינת – כן זוכר שכתבת לי לפני הנסיעה שרציתם לבקר בחוות חמוציות ולא יצא.

שווה. תכלילי בפעם הבאה.

• סיפור טיול מעולה ותמונות מדהימות.

גם אנו היינו שם במחצית השניה של אוקטובר 2017 והתמונות והתיאורים מזכירים את שראינו וחווינו.

אכן מקומות מדהימים ומראות וצבעים מרהיבים!

שמואל

• וואוו לא חשבתי שחודשים אחרי שכתבתי את השרשור תהיה עוד תגובה.

תודה לך. שמח שנהינת.

נעול

בחזרה