בחזרה

טיול שלכת בניו אינגלנד אוקטובר 2017

• ניו המפשייר - ה- State house בקונקורד

מגיעים ל- State house ב- Concord. התכוונו לבקר רק מבחוץ כי היום שבת וסגור. איך שאני מחנה את האוטו אני רואה שהאוטו מודיע לי שחסר אוויר באותו צמיג. הלכנו כמה דקות לצלם את ה- State house וכשחזרנו לאוטו החלטנו להתקשר ל- Avis כי לא הייתי מוכן להחליף צמיג בגשם השוטף כשהם אחראים לעניין מה עוד שבכול מקרה צריך לתקן את הצמיג. איזה 10 דקות של מענה קולי כשכול פעם אני מקבל הוראות תקיש 1 תקיש 5 תקיש * עד שסוף סוף הגעתי לבת אדם אנושית. אני מסביר לה את הבעיה והיא אומרת לי לחזור לבוסטון להחליף את הרכב. אני אומר לה שאני כבר ב- Concord ניו המפשייר אז היא אומרת שיש להם תחנה בעיר, נותנת לי כתובת  ואומרת לי להזדרז כי השעה 2.30 ובחמש סוגרים וגם מחר יום ראשון וסגור. אני מכניס את הכתובת ל- gps שמלווה אותנו כבר כמה שנים בנסיעות לאירופה וצפון אמריקה והוא פתאום נתקע עם

שגיאת system שמערכת ההפעלה טוענת שהאפליקציה של הניווט לא תקנית. אני עושה reset חומרה ושום דבר לא עוזר. הלך קפוט בדיוק בזמן הלא נכון. מזל שקנינו SIM מקומי לראשונה אז אנחנו מפעילים Waze  במקום ומסתבר שהתחנה היא בשדה התעופה הקטן של Concord. משרד קטן ואומרים לי שמה לעשות ולא נשארו להם רכבים. אז למה היא שולחת אותי לתחנה שאין

להם רכבים?. היה אפשר לבדוק את זה קודם. בכול אופן הפקידה במקום אומרת לי שיש עוד תחנה בעיר במלון Marriot  ורושמת לי כתובת. אני מבקש ממנה שתתקשר לוודא שיש שם רכבים כדי שלא אסע לחינם ויש. נוסעים ומגיעים למלון והפקידה שכבר עודכנה נותנת לנו מפתחות כדי שנעביר מזוודות. העברנו אבל אז נזכרנו שהפעלנו easy pass וברכב החדש אין. היא אומרת לנו להעביר את

ה- easy pass למכונית החדשה אבל הוא דבוק חזק ולא יוצא. גם היא מנסה ולא מצליחה ואז אנחנו רואים שלט קטן שאומר שבשום אופן אין להוציא את ה- easy pass ומי שיוציא צפוי לקנס של 25$. טוב אין מה לעשות כי היא אומרת שלרכבים שנמצאים בנקודות לא מרכזיות אין easy pass ושאנחנו צריכים לציין כשנחזיר את הרכב שהשתמשנו בו ב- easy pass רק יום אחד.

כשאני יוצא להיכנס לאוטו החדש ולנסוע אני רואה שהגלגל של המכונית הקודמת כבר שטוח ובלי אוויר בכלל. איזה מזל. קצת פספוס והיינו צריכים להחליף גלגל בגשם השוטף ואח"כ לרוץ ולהספיק להחליף עד שעת הסגירה של התחנות.

אכן הודענו בהחזרה על ה- Easy pass ולא חויבנו כלל אם כי בתחנת ההחזרה הם בכלל לא עודכנו שהחלפנו רכב ובזבזנו כמה דקות עד שהם הצליחו להתאפס. כשחזרנו לארץ מצאתי שביום החזרת הרכב חויבנו על סך 52.33 דולר. התקשרתי ל- Avis  בארץ והם אמרו שזה חיוב על דלק חסר באוטו הראשון כי נסענו בסביבות 100 מייל עד ההחלפה. אמרתי שבסדר אבל דלק ל- 100 מייל זה משהו בסביבות 10$  ולא למעלה מ- 50$ שזה כנראה המחיר הגבוה שלוקחים

כשלא החזרת מלא אבל פה קרתה תקלה שהייתה עוד בתחנת הלקיחה ולכן התעקשתי שאני צריך לשלם תעריף של תחנת דלק ולא יותר. הסתבר שבניירות שלהם הם רשמו שנסעתי בדיוק 200 מיילים אבל גם זה שווה רק 20$. אמרו שיבדקו עם Avis ארה"ב ואכן אחרי 3 ימים קיבלתי מייל משירות לקוחות של Avis שב- Avis ארה"ב החליטו להחזיר לי את כול הסכום כלומר אפילו החזירו לי את הכסף על הדלק שכן צרכתי וצריך להגיד גם מילה טובה ל- Avis על הטיפול המהיר והמוצלח בתלונה שלי.

אז מה המסקנות שלי מהמקרה?

1.      אין לקחת אוטו שזה עתה ניפחו את גלגלו. או שיחליפו גלגל או רכב אחר.

2.      אם כבר מחליפים אוטו יש להקפיד שמצב מיכל הדלק באוטו הישן  הישן ירשם אצלם וגם בנייר שהם נותנים על ההחלפה אחרת יכולים לרשום יותר קילומטרז' ולחייב על יותר מדי  דלק חסר. לחילופין למלא דלק לפני שמחליפים מה שלא היה אפשרי במקרה שלי כי הגלגל היה מאבד אוויר בינתיים והייתי צריך להחליפו.

3.      אין easy pass בתחנות קטנות.

4.      אין לוותר גם על חיובים לא מוצדקים קטנים. יש  סיכוי להחזר.

5.      אצלנו עידן ה- gps תם לאחר ששבק חיים סופית ואנחנו מתקדמים מעתה ל- Waze ול- Sygic או כול תוכנת offline לגיבוי כשאין תקשורת.

אבד לנו לא מעט זמן ואנחנו נאלצים לוותר על כפר השייקרים ב- Canterbury אז אנחנו נוסעים בכביש הראשי צפונה ונהנים מהשלכת. יש לנו קצת זמן אז יורדים לביקור קצר באגם וויניפסאוקי בו ביקרתי לפני 22 שנה כולל עצירה בעיירה Weirs beach ואח"כ סיבוב דרך Sandwich לאורך חופי אגם Squam בו צולם הסרט האגם המוזהב עם ג'יין פונדה, הנרי פונדה וקתרין הפבורן

עד ל- Holderness שם פונים לכביש 175 שצוין בסיכומים של רבקה ו- Segev17

ככביש מעולה לתצפית על השלכת אבל אנחנו לא ראינו שם משהו מיוחד.

החושך כבר ירד ואנחנו בדרכנו למקום הלינה שלנו לארבע הלילות הקרובים באזור ההרים הלבנים שהוא מלון הבקתות  Patio Motor inn הממוקם ליד Caroll שמעט מצפון ל- Twin mountain שבעצמה צמודה לצפון ההרים הלבנים. אנחנו מזהים את השלט ליד הכביש הראשי 3  ונכנסים עם המכונית אבל חושך מצריים. אין כמעט תאורה וקשה אפילו להבחין בבקתות הפזורות בשטח

בין העצים ושום שלט איפה המשרד בו צריך לעשות צ'ק אין. אנחנו מסתובבים בשטח רבע שעה בזהירות עם הרכב ולא רואים שום סימן למשרד. כמעט רצינו לדפוק על דלת אחת מהבקתות ולשאול אבל אז יצא מהבקתה המרכזית אדם שהסתבר שהוא בעל המקום אז אני אומר שישים שלט בכניסה איפה המשרד. כמו בגבעת חלפון אינה עונה מה הבעיה לשים  שלט "ים"??? מסתבר שגם לאדם  הזה יש אבא יהודי שגם שרד את מחנות ההשמדה באירופה. אח"כ מגיע עוד זוג ישראלים.

הבעלים שולח אותנו לבקתה מספר 2 ומראה לנו איך לנסוע אליה בעלטה ששוררת במקום ואומר שאין בעיה לראות את המספר. מסתבר שיש כי לא ראיתי דבר אז חזרנו ואמרנו לו שאנחנו לא מזהים. הוא הולך אתנו עם פנס ומאיר על מספר בגודל מיקרוסקופי ואומר לי מה הבעיה יש שלט!!! נו עם פנס וכשיודעים על מה להאיר זה לא חוכמה גדולה. ועל המלון עצמו בדף הבא.

שלכת בכביש הראשי צפונהה- state house בקונקורדב- state house בקונקורד

• ניו המפשייר - המלון שלנו Patio motor Inn

היום החמישי –8 באוקטובר

קמנו בבוקר וסוף סוף אפשר היה לראות את פני השטח ואיפה כול הבקתות 11 במספר ומבחינים בצבעי השלכת שסביבנו.

קצת על המלון Patio Motor inn . עלה 100$ ללילה שזה מחיר טוב לעונה אבל אין ארוחת בוקר. אתה מקבל מפתח לבקתה ואף אחד לא נכנס אליה עד שאתה עוזב. אם אתה רוצה להחליף מגבות, כלי מיטה וכולי אתה מבקש ונותנים לך חדשים. בקיצור אתה לא רואה אף אחד עד שאתה רוצה. גם ניקיון אתה עושה בעצמך. למי שרוצה להיות ליד מסעדות חנויות וכולי זה לא המקום. מי שרוצה מקום שקט בין העצים זה מתאים והמיקום מצוין לטיולים באזור.

יש חדר גדול, מטבחון וחדר מבוא בו אפשר לשבת על כסאות נדנדה סביב שולחן ולאכול ארוחת בוקר עצמית. יש סככה למכונית. קיבל 4.5* טריפ אדוויזור. רק אם היו שמים תאורה ושילוט יותר טוב מבחינתי זה מצוין. מבחינת אשתי אם היו מנקים כול יום היא הייתה מבסוטית יותר.

במשך ימי השהות קראנו לבקתה שלנו הקיבוץ כי היא הזכירה לנו קיבוץ.

חדר המבואהחדרהמטבחהחדרהבקתההבקתה

• ניו המפשייר - טיול רגלי בסביבת המלון

אנחנו יוצאים לסיור שלכת רגלי קצר בסביבת המלון. עוד עלית מדרגה במדרג הצבעים לעומת אתמול.

• ניו המפשייר - שלכת בפרנקוניה נוטש

היום גם גשום מאוד אבל גשם טוב לשלכת ואנחנו יוצאים לסיבוב היום שעיקרו הוא כביש 112 המכונה Kancamagus שחוצה את ההרים הלבנים. עכשיו מתחילה חגיגת הצבעים האמיתית.

למעשה השלכת הכי יפה שראינו בטיול הייתה באזור ההרים הלבנים. אל תצפו למרבדים אדומים. לא היו כאלה השנה אבל כן היו שילובי צבעים מרהיבים גם אדומים. מוני אמר לי שטרום השיא יותר יפה מהשיא. לא היה גם רצף אבל היו הרבה מאוד מקטעים יפפיים בהרים הלבנים עם ירוק ביניהם.

מעכשיו מנות שלכת מוגברות.

בדרך לכביש 112 אנחנו עוברים בפרנקוניה נוטש ועוצרים לצלם את היופי הצבעוני שניבט לכול אורך הדרך והתוצאות לפניכם.

אגב אני ממליץ מאוד לצפות בתמונות השלכת במסך גדול. ראיתי שיש הבדל גדול בחוויה להסתכל במסך יותר גדול ובהסתכלות על מסך טלוויזיה זה ממש נראה נהדר.

• ניו המפשייר - כביש 112 נקודת תצפית Lincoln

הגענו ללינקולן קרוב לכניסה לכביש 112 וראינו שוק פרוס בשטח. שאלנו אם זה שוק שמתקיים כול יום ראשון ואמרו לנו שהוא מתקיים פעם בשנה והתמזל מזלנו לבוא בזמן. העברנו שם קצת זמן מהנה והמשכנו אל כביש 112. לא ראינו תחנת מידע ואחרי כמה מיילים הגענו לנקודת תצפית Lincoln שם חשבנו לשלם על החניה באמצעות המעטפות שמונחות במקום אבל לא היה לנו שטר של 5$ כפי שמתבקש אז ניסינו לפרוט כסף אבל לאף אחד לא היה לפרוט לנו ויתר על כן היו לנו

עוד מתחרים שרצו גם לפרוט. בלית ברירה החלטנו לחזור כמה מיילים ללינקולן כי ראינו שם תחנת מידע לתייר כדי לקנות את תו החניה אבל נתקענו בפקק אדיר שלא היה בדרכנו הלוך וכך אבדה לנו שעה. כשהגענו לתחנת המידע אומרים לנו שהם כבר לא מוכרים שם את תווי החניה ואנחנו צריכים לשלם באחד האתרים בכביש. בכול זאת פרטו לנו שטר של 20$ ואז חזרנו לנקודת תצפית Lincoln שם אפשר לעשות מסלול קצר בתוך כול היופי של השלכת מסביב לנחל שעליו גשר והתוצאות לפניכם.

• ניו המפשייר - כביש 112 נקודת תצפית Lincoln

• ניו המפשייר - שלכת בכביש 112

ממשיכים לטייל מזרחה בכביש ונהנים ממראות השלכת כולל שלוש נקודות תצפית נוספות Hancock, Graham Wangan, Sugar hill ובשלב מסוים אני מבחין שלא יכול להיות אבל לא ראינו שום סימון ל- Sabbaday falls שהם האתר המרכזי בכביש ואנחנו כבר מזרחה מדי. חוזרים אחורה ולא רואים דבר. שוב מזרחה ואז אני מבחין בצד הדרך אזור מגודר לעבודה ושלט קטנטן אומר שהמפלים סגורים לצורך שיפוצים וכול מי שילך לשם ויתפש ישלם קנס של 200$. הלכו המפלים.

אולי פעם אחרת. קבלו קצת תמונות מהדרך.

• ניו המפשייר - Passaconaway בית Russell Colbath

אנחנו מגיעים ל- Passaconaway שנמצאת בצד הכביש שהייתה נקודת ישוב שיושבה ע"י אירופים בערך ב- 1790 שחיו בעמק שהיה אז מבודד כ- 100 שנה. עדיין נשאר שם בית שנקרא Russell Colbath house שנבנה בתחילת המאה ה- 19 ופתוח כיום למבקרים בחינם. בפנים יש גברת לבושה כמו פעם שנותנת הסברים. שימו לב למכונת הכביסה של פעם. לא ראיתי בסיכומי הטיולים שמישהו עצר שם אז הנה תוספת קטנה לתיור בכביש.

• ניו המפשייר - שלכת בכביש 112

מגיעים לכביש Bear notch שרבקה.ק המליצה עליו בבלוג שלה בהחלט יפה אך אורים מראות דומים לאלה שרואים בכביש 112 בעצמו אז אנחנו נוסעים רק עד האמצע וחוזרים. ממשיכים עוד מזרחה עם כביש 112 ומשם התמונות בדף זה.

• ניו המפשייר - כביש 112 - Rocky gorge,lower falls,Albany bridge

אנחנו מממשיכים מזרחה ומבקרים ב- Rocky gorge scenic area ואח"כ ל- Lower falls ולבסוף לגשר המקורה אולבני.

ב- Rocky gorgeגשר מקורה Albanyתצפית על הנהר מ- גשר מקורה Albanyב- Lower fallsב- Rocky gorgeגשר מקורה Albany

• ניו המפשייר - Cathedral ledge

זהו נגמר הכביש ואנחנו בעמק קונווי. לעמק הזה השלכת עוד לא כול כך הגיעה. אנחנו מזדרזים לעלות בטרם ירד החושך לתצפית Cathedral ledge שניצבת על צוק מעל north Conway והומלצה בבלוג של Segev17. אכן תצפית נהדרת על כול העמק. הנוף יפה גם אם השלכת חלשה ומומלץ גם בכול עונה. מסתבר שיש מטפסי צוקים על הצוק. כדי להגיע כוונו את ה- Waze ל- Cathedral ledge road.

מנסים להגיע ל- Interval scenic vista שזה אמור להיות מקום  תצפית מעולה על הר וושינגטון אבל לא מאתרים את המקום והחושך יורד. לא נורא ממילא ההר בערפל.

אנחנו נוסעים לקניות ב- Settler's Green outlet village המפורסם שמומלץ בפורום אך שכחנו שהיום יום ראשון והוא נסגר ב- 18.00 אז החלטנו לחזור בערב אחר. מסיימים את היום במסעדה תאילנדית ב- North Conway ונוסעים קרוב לשעה על כביש 302 בחושך למקום הלינה שלנו.

הפעם אנחנו כבר מתורגלים למצוא את הבקתה שלנו למרות החשיכה הכבדה.

• נפלא. תמונות מדהימות שעושות חשק לחזור

• עודד התמונות מקסימות!!!

חזרתי עכשיו מתשעה ימים בניו יורק ונהנתי משלכת בעיקר בסנטרל פארק וביציאה קטנה מחוץ לעיר. זה כמובן לא בענק כמו בטיול שלכם. מוצאת המון יופי בשילוב הצבעים, לא חושבת שהכל צריך להיות אדום כדי ליהנות משלכת יפה. 

האם אתה מצלם בסמרטפון או במצלמה?

תודה על השיתוף!

דבורה

• ל- segev17 ודבורה

כיף שהצטרפתם.

דבורה – זה מה שמוני אמר לי שהטרום שיא יותר יפה מהשיא. מאחר ולא ראיתי

הכול אדום אני לא יכול להשוות אבל אנחנו נהיננו מאוד משילובי הצבעים

היפים איפה שזה היה. אני מצלם במצלמה. הסמרטפון בדרך כלל לא מגיע

לאיכות כמו של מצלמה. אני מצלם בסמרטפון רק כמה תמונות יחודיות

שאני רוצה לשלוח למשפחה/חברים תוך כדי טיול. פה ושם יוצא לי

שהתמונה מהסמרטפון יוצאת יותר טובה ואני מחליף אבל זה היוצא

מין הכלל.

Segev17 – נו הסיכומים ההדדיים עוזרים אחד לשני וזה טיבו של פורום. ככה

משפרים את הטיולים. כול אחד תורם עוד כמה פרטים והטיולים הולכים

ומשתדרגים. אני עוד אחזור לסיכום הטיול שלך אותו נטשתי עם

יציאתנו לטיול הזה ואסיים את הקריאה.

• לדורון

בחיים לא חשבתי על הסבר כזה. חשבתי על המילה general במובן כללי ולא

מצביא צבאי. חשבתי שיש עוד פירוש למילה Hooker אבל לא מצאתי במילון.

הסבר מעניין. מה הם לא מצאו להם גנרל עם כינוי יותר מכובד לקרוא על שמו את שער הכניסה לפרלמנט שלהם???blush

• עודד

בוסטון שלכם כ’כ מפורטת !!!

את כל ההסברים הכנת מראש?

אני בדכ מתכוננת מראש כי מה שלא הכנתי אז לא יקרה אחכ(:

ו א ו ו 

איזו שלכת!

כמה יפה בניו אינגלנד!

צבעים מהממים וגם בעיני הרבה יותר יפה שילוב הצבעים מאשר כשהכל אדום!

זכיתם ויצא לכם בול

מחכה להמשך

סיגל

• סיגל

אנחנו לא יוצאים לטיול בלי להכין הכול קודם. את הטיול הזה לקח לי חודשיים ברוטו

לתכנן ולאסוף את החומר למרות שכבר הייתי בניו אינגלנד 15 פעם. מה שלא

מכינים מראש אוכל זמן יקר מהטיול עצמו. אין זאת אומרת שאנחנו עושים בדיוק

את מה שתכננו. אנחנו משנים תוך כדי טיול בהתאם לנסיבות וזה יותר קל 

כשיש תכנון כולל. אני עושה קובץ שנמצא בסמרטפון בו כתוב החומר על כול אתר או

שיש הפניה לאיזה דף שאני מצלם ולוקח איתי אם המלל ארוך מדי. לכן כשאני

כותב פה בפורום שרשור אני לוקח חלק מהמלל מהקובץ בתוספת עטיפה של

תיאור קורותינו או שאני כותב תקציר מתוך מאמר או בלוג שהשתמשתי בו כי

אין טעם לכתוב הכול. רק מה שחשוב שידעו על מהות המקום.

אכן בהרים הלבנים זכינו לשלכת יפה.

• ניו המפשייר - מצפון להרים הלבנים - זוועת ההלווין

היום השישי – 9 באוקטובר

היום אנחנו יוצאים למסלול טיול מצפון להרים הלבנים ולמלון שלנו. המסלול מעגלי ונסגר חזרה דרך מעבר ההריםDixie notch . היה לי מידע על המסלול הזה כמסלול תיור אבל מקריאת הבלוג של רבקה.ק הבנתי שיש לו ערך מוסף גדול גם מבחינת השלכת. התיאורים של רבקה היו מהממים והחלטנו ללכת על זה רק שעשינו את זה בכיוון ההפוך ממה שרבקה עשתה. רבקה גם כתבה שה- Dixie notch הוא מעבר ההרים הכי יפה באזור.

יוצאים לדרך מהמלון לכיוון  העיירה Six guns flag שעל הכביש הנופי 2 דרכו אנו מתכוונים להגיע ל- Lancaster ומשם צפונה.

בדרך אנחנו נתקלים במחזה ההלווין הכי זוועתי שראיתי בחיי. באמת שראיתי הרבה מההלווין בחיי אבל דבר כזה אף פעם לא.

לבעלי לב חלש נא דלגו 2 דפים קדימה.

• ניו המפשייר - מצפון להרים הלבנים - זוועת ההלווין

• ניו המפשייר - מ- Lancaster ל- Dixie notch

אם שרדתם את הזוועה ואתם עדיין פה אז אנחנו בדרכנו צפונה על כביש 3 הצמוד לנהר שמהווה את הגבול הטבעי בין ניו המפשייר לורמונט עד Colebrook שממש קרובה לגבול המדינה הקנדית קוויבק ומשם מזרחה על כביש 26 שבמרכזו נמצא ה- Dixie notch.

בהתחלה אנחנו קצת מאוכזבים כי צבעי השלכת לא ממש חזקים אבל ככול שנסענו צפונה לכיוון ה- Dixie notch צבעי השלכת הלכו והתחזקו והמרווחים בין האזורים הצבועים הלכו וקטנו עד שצבעי השלכת היו ממש מדהימים ובהמשך אפילו אולי השלכת הכי יפה בטיול.

בשלושת הדפים הקרובים תוכלו לראות את יופי צבעי השלכת במסלול שלנו עד ה- Dixie notch.

נעול

בחזרה