בחזרה

המלצה לטיול בחול המועד

• אהלן חברה, חבורה של 4 חברה רוצים לצאת לטיול לצפון כזה מוצ"ש עד 3 צהריים

אני הגעתי להתייעץ איתכם על מסלול.

מוצ"ש לצאת מירושלים לכיוון צפת ולהעביר שם את הלילה

יום ראשון יש לנו כיוון למסלול עם האוטו שזה אומר להעביר שעתיים שלוש בכל מעיין קפיצה לפה קפיצה לשם נחל קיבוצים עין הנציב עין סוכות ולישון בירדנית.

יום השני מחפשים מסלול הליכה היינו לחנות את האוטו ולעשות מסלול שיקח אץ כל היום עד שעות הצהריים המאוחרות אחד האופציות זה זוויתן ומשושים אבל אני אשמח אם תוכלו להביא לי אופציות אחרות ! 

יום השלישי טיול בנחת כדי שבאחת בצהריים נוכל לחזור לירושלים אמרו לי לעשות את המסלול של הירדן ההררי מצפון גשר העריק ולאחר מכן עין טינא, מה חושבים? אשמח לאופציות אחרות

אשמח לחוות דעת כללית לא הייתי בצפון אף פעם בטיול(שלא -שור לטיולי שלח או כדומה) יום טוב

• היי!

קודם כל, שתדע שהצפון מדהים ואתה תהנה מכל רגע בטיול.

לגבי היום הראשון:

אם אתם כבר ישנים בצפת, נראה לי יהיה מבאס לנסוע את השעה וחצי עד עמק המעיינות. הייתי ממליץ ללכת לנחל עמוד (עשר דקות – רבע שעה מצפת) שהוא נחל מהיפים שיש בישראל עם בריכות, מעיינות והליכה ממש כיפית וקלילה יחסית. משם אתם יכולים להמשיך לישון או בכנרת או בירדנית מה שיותר יזרום לכם (תכלס ירדנית).

ביום השני: אם אתם ישנים בירדנית, באמת הייתי ממליץ לך על בריכת המשושים, שתדע שזאת נסיעה של שעה ורבע בערך, והמסלול הוא מסלול של יום שלם, עם עלייה קשה בחזור – אז קח את זה בחשבון, אם בא לך משהו קצת יותר קליל, יש את המג'רסה שהוא מסלול קליל, בתוך מים וממש כיפי.

ממליץ לכם לישון בגולן באיזה חניון לילה, ואם בא לכם להשקיע, יש כל מיני מתחמי אירוח (לא צימרים) מגניבים שיש בהם אחלה תנאים והם לא מאוד יקרים.

ביום השלישי הייתי נוסע לאבני איתן ועושה את נחל אל -על – עד המפל הלבן – מסלול מטורף! וגם יחסית קצר וגם יורדים מהגולן ישר לכביש 90 כל הדרך לירושלים.

מקווה שעזרתי,

בהצלחה Smile

• תודדה רבה על התגובה !

• אהלן, רציתי לעדכן  https://www.tiuli.com/tracks/175/טיול-ג-יפים-ביע ר-ביריה מה דעתך על המסלול הזה, יש לי גיפ, אך אני לא ממש יודע לנסוע בשטח, ולכן חיפשתי מסלול עם רכב די נעים, שאפילו פרייוט יכול לעשות אותו

מה דעתך עליו? כרגע הכיוון זה לישון במוצ”ש בחצור ולמחרת לעשות את הטיול הנ”ל

נעול

בחזרה