עזרה רומניה

• תודה אמה. 

צודקת 

רותי

• הי רותי,

טיילנו שנה שעברה בקניון זארנשטי (מסלול קליל ויפה) וקיבלתי הסבר מפורט על ההגעה, החניה והמסלול דרך כתובת המייל ששלחתי לך בתגובה קודמת

cniptzarnesti@outlook.com

אם תשלחי לי את כתובת המייל שלך בפרטי אעביר לך את המיילים שקיבלתי מהם לפני שנה. אנחנו נסענו בדרך עפר עבירה לתחילת המסלול (היינו עם רכב רגיל, במעורפל אכן זכור לי קטע קצר של אבנים קטנות שאותו העדפנו לא לעבור עם הרכב וחנינו לפניו). מסכימה עם אמה כמובן שתמיד שווה להיוועץ במרכז המבקרים לגבי תנאים קיימים בעונה ספציפית, אולי תמצאי פרטים ואנשי קשר גם כאן:

www.visitzarnesti.ro

הילה

• כביש טראנספגרשאן האם הוא כבר פתוח.?

כיצד ניתן לדעת מתי נפתח ומה המסלול שעדיף לעשות. כלומר ההמצות הן לבוא מצפון לדרום. עד כמה צריך להצפין ולהתחיל לחזור.

תודה רותי

• הכביש סגור רשמית עד 1.7

עוד אתר מידע

אפשר להגיע לחל ממנו,לרדת מכיוון AVRIG  עד המפל.לאגם בלאה לעלות ברכבל.

• - ממש לא צריך להסתמך על חומרים מלפני כל כך הרבה שנים או כאלה שלא ביקרו במקום .

- הכביש סלול עד ל- CABANA GURA RAULUI ( המבנה בצד שמאל של התמונה ) ובהמשך הוא כביש כורכר עביר לכל סוגי הרכבים . כמובן שהוא מוצף כש יורד הרבה גשם . אם תעקבי עם האיש הצהוב הוא יביא אותך עד הפניה שמאלה לכיוון MAGURA . לביקור בקניון זארנשטי ממשיכים ישר עד למחסום .

- קישור לאיש הצהוב .

ישר לשמורה, משמאל הקאבאנההרכב שלנו במחסום

• תודה אמה ותודה אילן.

לא הצלחתי כמה ימים להתחבר לאתר. 

עוד שאלה 

כמה זמן הליכה למפל 7 מעינות. האם ניתן להגיע קרוב אליו ברכב???

ברור שתלוי בכושר ...

• קראתי על פסטיבל הנרקיסים המתקיים בחודש מאי . שאלה האם בתחילת יוני עדין ניתן לראות את שדות נרקיסים פורחים ללא פסטיבל.?? ומיקום מדויק יותר.

אילן אולי תוכל לעזור.?

תודה רותי

• שלום רותי !

- חשבתי שהלכת לשואל את המקומיים לגבי הכביש לקניון זארנשטי ובסוף רק תקלה במחשב , קורה !

- האם הארכת את נסיעתך לרומניה ? אם לאו לא נראה לי הגיוני להגיע לטראנספאגאראשן ביומיים שאת תכננת לצאת מבוקרשט .

לא ניתן לדעת מתי פותחים את כביש הטראנספאגאראשן ואת מועד הפתיחה מפרסמים לאחר ביקור של וועדת הכבישים .

- רק אתמול הודיעו על פתיחת כביש הטראנסאלפינה כמו שפרסמתי בהודעה מס’ 19.

- לגבי שדה הנרקיסים ( POIANA NARCISELOR )פרסמתי מפה זו בגוף ההודעה בפרפראות רומניה .

אין לך מה לנסוע לשם כיוון שהשנה היו פחות פרחים בשדה , בגלל מזג האויר וגם שהצוענים מצאו מקור פרנסה ומוכרים זרי נרקיסים בצידי הדרכים ובשווקים, למרות שהנרקיס הוא פרח בר שמור ואסור לקטיף .

- ההליכה למפל 7 מעינות ממקום חניית הרכב הוא כמה מאות מטרים . המפל נמצא ליד אגם LACUL SCROPOASA , ראי כאן במפה.  הכביש מסינאיה דרך CABANA DICHIU עד מלון PESTERA סלול אך צר ומפותל . בכמה מקומות, בעיקר בסיבובים חסר האספלט. בעלייה עולים בצד התהום וצריך לנהוג בזהירות, הירידה הרבה יותר נוחה כיוון שנוסעים בצד ההר .

כדי להגיע למפל CASCADA 7 IZVOARE צריך לפנות שמאלה מכביש 713A (  הסלול ) לכביש 714 הלא סלול .

- אם כבר תיסעו במסלול זה ממליץ להגיע לתחנת הרכבל PESTERA שליד המלון באותו השם ולעלות לבאבאלה . לקנות כרטיס הלוך חזור הואיל ובבאבאלה אין קופאי .

• ממש ממש תודה אילן על ההסברים הותשובות. אתה מכיר כל פינה .רומניה זה מקצוע או תחביב?

אני גם שורשים מרומניה. עליתי בגיל 6 לארץ. לא זוכרת כלום ממנה.

בשנות שמונים עשיתי טיול קצר ברומניה והרשמים ממנו לא היו טובים.

הזמנתי סופש בוויז מתוך כוונה להיות רק בבוקרשט. ואז הזמנתי מלון בלתי ניתן לשינוי..אחרי כמה חודשים וויז שינו את טיסה שלי למעשה ביטלו אותה ואני יוצאת מוקדם יותר. מכיוון שבינתים ניסיתי לתכנן את בוקרשט ומידע בפורופ היה שניתן בכלל לפסוח עליה. החלטתי לתקן ולצאת לפחות ליומים לטבע שאני כל כך אוהבת.

תודות לך עשית לי קצת סדר.

טראנספאגאראשן יחכה לנסיעה אחרת אולי לטיסה של וויז למקום יותר קרוב ברומניה.

הנרקיסים ירדו .

עכשיו התוכנית היא כזאות.

הרכבל של בושטאני.בבלה וספינקס

קניון זארנשטי

מגורה ופשטרה

ודאמבוביציוארה 

מקווה שנספיק.מה דעתך? המלצות ? שינוים?

המון תודה שהשתתפת איתי בכל ההתלבטויות

הרעיון הוא לעלות מוקדם ברכבל של בושטאני. אם יש לך המלצה על מלון באזור -אשמח.

חג שבועות שמח.

וכל הכבוד לך

רותי