בחזרה

כמה שאלות של טירון על שנגחאי

• אני נוסע לבד מהעבודה. נוחת ביום ראשון ב 10 בבוקר בשד”ת פודונג ורוצה לטייל קצת במרכז. 

כמה שאלות.

איפה כדאי לרכוש כסף סיני? בצ’נג’ בארץ, צ’נג’ בשד”ת, למשוך באשראי שם, משהו אחר?

האם המטרו בטוח? האם המוניות בטוחות?

אני אוהב לטעום אוכל רחוב. האם במרכז שנגחאי זה בטוח?

איפה קונים סים של דאטה? אני מאמין של 1 ג’יגה יספיק לי.

• הכי משתלם לקנות בבנק של סין (למרות שזאת פרצדורה ויש להם שעות קבלה) אבל כדאי שיהיה לך קצת יואן כבר בהתחלה.

האוכל בטוח וטוב ברוב המקומות

המטרו בטוח מאוד

• תגדיר "בטוח"

אין אלימות ברכבת התחתית. אבל כייסים יש והרבה. ובשעות העומס יש גם דוחק בלתי נסבל, שעשוי להיות לא נעים פיסית. וכמובן שהכייסים מנצלים את הדוחק הזה בשמחה רבה, כמו שלמדתי על בשרי באחת הנסיעות שלי. בקיצור, אין בעיה לנסוע במטרו אבל כדאי לשמור היטב על דברי הערך שלך, ולהחזיק במקום שתוכל לראות ולהרגיש גם בתנאי צפיפות קיצוניים.

• אוקיי, תודה רבה.

בהנחה שאני רוצה שיהיה לי מזומן כשאצא משדה התעופה למטרו, איפה כדאי לרכוש יואן? למשוך בשדה בכספומט?

ולגבי סים של דאטה – הבנתי שזה מסובך ויקר. האם במרכז התיירותי יש וויפיי חופשי? במלון אני לא צריך.

• אני מבינה שהנסיעה שלך לא ארוכה ואת רובה העבודה מממנת, נכון? אז בוודאי למשוך כסף בכספומט ולא להתחיל לבזבז זמן בהמרת כסף בבנק. העלות תלויה בכרטיס שיש לך אבל בלאומי קארד לדוגמא מדובר ב 3% מעל שער יציג. (אם אתה מביא נניח דולרים להמרה שם, אתה קונה אותם מראש בשער של כ 1% מעל היציג, וגם שם משלם עמלה כלשהי או פערי שער – בקיצור כנראה יש חיסכון אבל הוא קטן).

לגבי סים אני הזמנתי מראש דרך חברה שמצאתי עליה המלצות ברשת והסים חיכה לי במלון. קצת חששתי כי לא היו המלצות אישיות, אבל זה עבד היטב. אם זה מעניין אותך אחפש בבית את הפרטים. (סביר שכתבתי עליה בעבר פה בפורום, תנסה לחפש).

בעניין מוניות, היו ברשת הרבה אזהרות על נוכלויות באיזור התחנה הסופית של הרכבת המהירה מפודונג. כדאי לקרוא כדי לשים לב לנורות אזהרה.

נכון ל 2016 כשהייתי שם אובר היתה מאד מומלצת. לא יודעת אם זה עדיין נכון. (אישית נסעתי מעט במוניות שם, למיטב זכרוני הזמנתי דרך המלון).

• היינו ב-2016 בשנחאי. השתמשנו רק ברכבת התחתית. נדמה לי קו 2 מגיע לרוב האתרים התירותיים. לא השתמשנו בכלל במוניות

• אני עכשיו בשנגחאי, מהעבודה ומדווח.

המטרו מאוד מומלץ. מרגיש בטוח, אפשר לבחור אנגלית במכונה למכירת כרטיסים, בתוך הקרונות כל התחנות כתובות גם באנגלית ויש גם הכרזות על תחנות באנגלית.

לא השתמשתי במונית אלא רק במטרו. המלון שלי ממילא על קו 2, שמגיע לשדה התעופה פודונג.

המרת כספים – הלכתי לצ’יינג’ אקראי ליד הבית שלי, ולהפתעתי היה להם שער סביר – יואן תמורת 0.6 שח. השער היציג הוא 0.56. החלפתי קצת וכשנגמר משכתי ב ATM שנמצא במלון.

על סים ויתרתי.

אוכל רחוב בסדר גמור, טעים, זול מאוד ומאוד מאוד מגוון. מה שבארץ נקרא “אוכל סיני” בכלל לא קיים פה. 

אף אחד לא מדבר אנגלית, רק בקבלה במלון. 

נעול

בחזרה