בחזרה

***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול***

• היי

יש גם וגם:

aquapark 

vitam

• לילך – מקווה שבתחילת יולי ישאר עדיין שלג בגרנד  מונטט. תודה על חוות דעת על הפארק חבלים. לרשת ספציפית זו יש גם סניף ליד הלינה שלנו באוש. אולי נלך לשם….

דפנה – הפארק ווליבי נמצא דרום מערבית לאנסי. מרחק של כשעה וחצי נסיעה בערך. הזיפליין נמצא ליד מפלי seythenex הבנתי שעובר ממש מעל המפלים. נשמע קצת מפחיד…

פסגות ולימור – ראיתי בקישור את הרכבל לבוסון. מאמינה גם שיהיה פתוח. לגבי הדרך הנופית זה רעיון טוב. לא מצאתי עמק מניגוד במפה… 

ואכן מגלשות מהסוג הלא בטוח מחוץ לתוכניות שלנו… 

אביבית – אכן יש שני פארקי מים כמו שכתבה לימור. שניהם בתוכנית שלנו.

עכשיו כשאני מסתכלת על התוכנית חסר לי גם קצת מסלולי הליכה באזור אנסי…. המלצה מישהו??

• לידר.

יש לי התלבטות דומה. ליד שאמוני מצאתי המון מסלולי טיול ולשבוע שנהיה באנסי מצאתי יותר אטרקציות ופחות מסלולי הליכה בטבע.

זה מה שאספתי על אזור אנסי:

גיל ואדיס:

נוסעים לכיוון הכפר Bourget du lac  ושם מתחילים בטיול רגלי (****) לכיוון הכפר השכן bourdeau..

הדרך מקסימה ועוברת ממש על החוף האגם כשמידי פעם השביל 'נפרד' מהחוף ומטפס לתוך יער עבות ומקסים. בסוף מגיעים לבורדו – כפר יפה ומיוחד. בחצרות הבתים זורם נחל ששוחים בו דגים והבתים ממש נשפכים מהצוק לתוך האגם. המסלול מסתיים בנמל עתיק ויפיפה. סהכ כ-6 ק"מ הליכה הלוך ושוב, רובם מישוריים עם עלייה בינונית בסוף.

Réserve Naturelle des Hauts de Chartreuse

פארק שארטרז

“נסענו לסנט מם  Saint-Même

שילמנו 3 יורו לכניסה לרכב. חנינו בחניון והלכנו ברגל. מרחוק רואים את המפל שנופל מגובה בסלע בהר בצורת פרסה. למטה הכל ירוק ועובר נהר גדול. בשמורה יש מפה וניתן לבחור בין מספר מסלולי הליכה. אנחנו בחרנו במסלול הירוק שעולה לאמצע המפל. יש מסלול קל שמגיע לתחתית המפל ועוד מסלול לראש המפל שנראה לנו קשה מדי. המסלול הירוק, אותו אנחנו בחרנו, נמשך כשעה וחצי. העלייה מאוד תלולה, מאומצת וקשה, אך עלינו אותה בסדר, לאט, עם קצת עצירות.
    כשמגיעים למפל רואים איך הוא זורם בעוצמה! מקסים! 
    הירידה אחרי המפל הייתה לנו קלה מאוד. נהננו מאוד מההליכה בטבע בתוך יערות. המפל מרשים ויפה.”

מדובר בשעה וחצי נסיעה מאנסי.
    כך שסה”כ 3 שעות נסיעה הלוך-חזור באותו יום.
    מתלבטת האם אין משהו יפה קרוב יותר לאנסי?

מתוך טיפים למטייל:

שמורת הטבע שבנוייה על סלע שנופל אל האגם התכול
    Roc de Chère, 74290 Talloires-Montmin, 

שמורת טבע יפהפיה ומפורסמת, הבנויה על הסלע הענק שיורד אל אגם אנסי! שטחה 200 דונם והיא כוללת גם מגרשי ומרחבי גולף ענקיים של המקומיים. צוק גיר ענקי שנופל לאגם עם תצפיות מדהימות – מההרים שגובהם למעלה ל-1,500 מטר אל האגם שגובהו כ-500 (כמעט 1,000 מטר ירידה). בשמורה יש מסלולי טיול רבים, שהארוך ביותר הוא שעה וחצי. יש בשמורה חיות בר, כגון: צבאים, סנאים ושפע של דו חיים וזוחלים

• Roc de Chère מומלצת. כל האגם מוקף מסלולי הליכה.

יש עוד שמורה מומלצת נוספת בדרום האגם Réserve Naturelle Marais du Bout du Lac d'Annecy.

• תודה רבה לך, TELO

• הזיפליין ליד המפלים ממש לא מפחיד. אם אנחנו מדברים על אותו דבר אז זה היה כבל אחד לא מאד ארוך, כמה עשרות מטרים. (לא מסלול של הרבה פלטפורמות). 

אני הייתי נוסעת לשמוני דרך מג’ב ומעבר ההרים col de aravis. הפארק חבלים שם מאד מוצלח, יש מספר מסלולים ברמת שונות. למיטב זכרוני חלק מהמסלולים מסתיימים גם כן בזיפליין מעל נהר, לא פחות שווה מזה שליד המפלים. 

ביום 12 ממליצה לשלב ראפטינג. 

פארק האטרקציות ליד שאמוני לא רלוונטי בכלל לגילאי הילדים שלך, במיוחד לא השניים הגדולים, חוץ מגלשת ההרים שיש שם. 

• סמדרולה – תודה על הפירוט אכן המקומות הראשונים מעט רחוקים מאנסי ואולי מתאימים יותר לכוכב מגרנובל.

אבל השמורה האחרונה שציינת אכן יכולה מאוד להתאים.

telo – תודה על ההמלצה לשמורה ועל השמורה הנוספת. כנראה באמת נעבור לפחות באחת מהן.

רונית – תודה על ההמלצות עשית לי סדר קצת גם. נעשה את הזיפליין.  וביום המעבר לשאמוני נעבור בcol de aravis ואז למגלשות במג’ב. אני  אשמח לוודא איתך שאת מתכוונת אכן לפארק החבלים הזה...: http://www.aravis-parc-d-aventures.fr/ ??

זה יהיה מצויין אם יהיה לנו עוד אומגה ….

ראפטינג וקניוניג פחות מתאים כי דורשים שכולם ידעו לשחות (ביררתי כבר)

פארק שאמוני כאמור הולכים למגלשות,  כל השאר אקסטרה...

ושוב שואלת אם מישהו מכיר מסלול קארטים באזור..? הילדים ממש אוהבים...(ירידה מההר בסוג של תלת אופן נמוך...)

• נראה לי שזה אותו פארק חבלים. היינו שם לפני 5-6 שנים אז הזיכרון כבר לא משהו. 

• שלום ותודה לשלד מסלול. אני מוסיפה הרבה  לתכנון שלנו.

אני מצאתי המלצות על vitam (לא גדול במיוחד אבל נחמד) אבל לא הצלחתי למצוא דעות על aquapark, כאשר האתר שלהם נראה יותר שווה.

חשבתי לשלב aquapark  בחלק השני של שמורת הקרקס, אבל זה לא מסתדר על המפה בדרכים. האם זה אפשרי? 

Walibi – גם הילדים שלי מאוד רוצים ושוב לא הצלחתי למצוא הרבה דעות. מישהו מכיר?

בחזרה