בחזרה

מתלבטת בין ריגה, וילנה ואודסה

• הי לכולם,

אנחנו שוקלים לנסוע בסוכות לטיול של שבוע עם הילדים. יש שלושה יעדים שכרגע נראים לי בתור יעד נחמד, ומחירי הטיסות לשלושתם די זהים: ריגה, וילנה ואודסה (כשאודסה קצת במקום יותר נמוך, כי שעת הטיסה אליה פחות נוחה).

אשמח לשמוע המלצות ומסקנות מי משלושתן עדיפה, בדגש עם אתרי טבע יפים מחוץ לעיר.

האם יש הבדלים מהותיים בין שלושתן יעדים אלו מבחינת יוקר המחייה?

• ריגה נחמדה מאוד ואפשר לבקר בעיר ובפארק סיגולדה אבל בסוכות כבר קר אז הים לא בא בחשבון לכן לא נראה לי שיש שבוע למלא.

לעומת זאת וילנה נחמדה ויש גם את קובנה. נראה לי שליטא בעדיפות ראשונה.

יוקר המחייה נראה לי זהה.

• הי, חזרנו עכשיו מאוקראינה,עיר אחרת..צ’רנובצי.

אוקראינה זולה.בהוצאות כלכלה,מחייה..

התקופה כבר לא שיא העונה באודסה.תכנסי לאתאי העיר מה אפשרויות בילוי בה( קרקס,מופעים,ילדים..)

ריגה ווילנה אפשר לשלב טיסות.כעיר ריגה יפה קטנה.לצאת מחות לעיר לסיגולדה אפשרי גם בתחבורה ציבורית גם ליורמלה לסיבוב..

ריגה ווילנה ביורו כבר.קצת יותר יקרות.

מה עם קייב? בתור עיר גדולה עם שפע אפשרויות,פארקים בקרבת העיר יכולה להתאים גם.

אם החופשה עם רכב שכור,אפשר לחשוב על רומניה,לסיביו יש טיסות לא יקרות ולטייל ממנה.

פולין זולה במחייה,לינה עם שפע אפשרויות יעד טיסה

• הי אמה,

תודה רבה על התשובה המפורטת wink

שלושת היעדים האלו היו הכי זולים בחיפוש הטיסות שעשיתי, (בגלל שזה סוכות וכו, אני לא רוצה להכביד יותר מדי על הכיס עם תתקציב הטיול הזה)וגם קצת יותר מסקרנים אותנו (ברומניה למשל היינו בשנה שעברה וממש אהבתי את סיביו, לכן אני מעדיפה יעד קצת אחר)

אם יש אתרי טבע יפים מחוץ לאודסה אז זה יהיה מצויין (הילדים אוהבים בעיקר טיולי טבע, ופחות בילוי בעיר) – אנחנו בהחלט מתכוונים לשכור רכב.

פולין , למרות שהיא יותר זולה וכולם מטיילים בה, עדיין קצת קשה לנו מבחינה ריגשית לביקור

• שלום לך ואני כבר מקנא.

היינו בוילנה וקובנה שבליטא והיינו בריגה ועוד מקומות מקסימים בלטביה. היינו גם בבלטית השלישית אסטוניה לפני חודש.. באודסה לא היינו.

לפי עניות דעתי,ריגה לוקחת מקום ראשון . לא שוילנה לא יפה... היא כן, אבל  באותיות הקטנות ריגה ...יותר יפה.

צרפתי לנוחותך את סיכום הטיול בלטביה מיולי  בשנה שעברה.

http://forum.lametayel.co.il/forum_msg/goto-4447921/srch-#ms g_4447921

• תודה רבה על ההמלצות וסיכום הטיול 👍😊

• קייב אכן מהממת ביקרתי בה תוך שנה פעמיים. ללפי מה שקראתי יפה גם לפני הכריסמס צריך לקחת בחשבון שהטמפרטורה היא מ0 ומטה ביום. סיביו מקסימה 

• סוכות בסוף ספטמבר. לא יהיה חם אבל גם לא קור של 0. תתלבשו קחו מטריות ותהנו משילוב של שתי ערים מדהימות ריגה ווילנה. יש רכבת לילה בינהן. שבוע יספיק לשניהן.

לא לשכוח לאכול במסעדת לידו במרכז ריגה - חוויה!!!

נעול

בחזרה