בחזרה

טיול 2-3 שבועות במזרח (טוקיו הונג קונג ומה שבינהן) • שלום רב,
  אנחנו 3 חבר’ה צעירים (24) שמעוניינים לעשות טיול למזרח בדצמבר של השנה הנוכחית.
  יפן מאוד קוסמת לנו וכמובן טוקיו, אך שמענו שגם הונג קונג מיוחדת ומעניינת.
  לרשותנו עד 3 שבועות טיול ואנחנו מתלבטים האם להתמקד רק ביפן לשלושה שבועות או דווקא לעשות שילוב של הערים טוקיו והונג קונה – ראיתי שטיסה ביניהן זולה והיא רק 100 דולר.
  ההתלבטות העיקרית שאנו עומדים בפניה ומרתיעה אותנו מלטייל רק ביפן היא נושא התקציב. התקציב העומד לרשותנו הוא 8000-9000 ש”ח, אך אנו לא מעוניינים לישון באוהלים או קפסולות אלא רוצים מלון, גם אם ברמה סבירה.

  מכאן עולות השאלות שלנו שאולי חבר’ה מנוסים פה ידעו לענות עליהן או להמליץ.


  האם ריאלי לטייל ביפן למשך 3 השבועות האלה בתקציב הנ”ל?

  האם כדאי לשלב את הונג קונג וטוקיו גם כדי להוריד עלויות כי הונג קונג זולה יותר וכי גם טועמים 2 ערים מאוד מעניינות ושונות?

  אולי בתקציב הזה שווה להתמקד יותר בטוקיו ופחות במה שמסביב ביפן כדי לחסוך עלויות רבות על הרכבות לאיזורים מחוץ לטוקיו? אולי להיות שבוע וחצי בטוקיו ואז לקחת רכבת לעוד איזור ביפן ושם לשהות עוד שבוע?

   

  אנחנו טסים בתקופת הכריסמס והבנו שמאוד מיוחד ביפן בתקופה הזאת​​​​, בנוסף נראה שמזג האוויר די נוח בטוקיו, האם ממליצים ספציפית על משהו בהתחשב במזג האוויר ובעונת הטיול?

  נשמח לכל המלצה,טיפ ועזרה בנושא כי המזרח מאוד זר לנו, עד היום טיילנו באירופה וחשבנו לטעום ולנסות משהו אחר.

  תודה מראש על כל העזרה! • לא חושב ששווה לנסוע עד יפן רק בשביל טוקיו,
  ואם התקציב מאלץ הונג קונג, אז גם יש הרבה אופציות יותר טובות.

  יפן קרה מאד בדצמבר, לדעתי לבשתי 5 שכבות, אבל אז אתם מרוויחים גם נוף שלגי. יש את הקופים בהוקאידו לדעתי שמתרחצים במעיינות חמים בשלג.

  לא זוכר כלום שקשור לאווירת כריסמס.
  תיכנסו לbooking.com  או airbnb תראו מה אופציות המחירים בטוקיו ובערים אחרות ביפן, מחירי תחבורה, ואז תבנו תקציב לדוגמה לשלושה שבועות ותחליטו אם מתאים לכם או לא.
  אם התקציב הוא 8000 שח לכל אחד לשלושה שבועות, ללא הטיסה, בהחלט אפשרי. 
  אתר מצוין לתכנון ביקור ביפן – https://www.japan-guide.com/ • תודה על התשובה.
  החלטנו שאנחנו מעוניינים להתמקד ביפן ל2-3 שבועות.
  התקציב 8-9K כולל טיסה גם, מצאנו טיסה יחסית טובה ב750 דולר.
  אנחנו עדיין תוהים האם התקציב יספיק לנו לטיול בזמן של 2-3 שבועות ומכאן גם עולה שאלתנו אולי כדאי לבלות יותר זמן בטוקיו וככה לחסוך הרבה מהעלות של רכבות מחוצה לה, בנוסף הבנתי שיש בטוקיו הרבה מה לעשות ושאפשר להעביר שם לפחות שבוע ועדיין לראות דברים חדשים.

  האם תוכל להמליץ על מסלול יחסית זול בעלותו ביפן לכשלושה שבועות?

  בהתחשבות כמובן בעלות היקרה של הרכבות מחוץ לטוקיו.
  לגבי הערים האחרות כמו אוסקה, האם הלינה שם זולה מטוקיו?

  לגבי מזג האוויר, דווקא חיפשנו על טוקיו ועל אוסקה ונראה שמזג האוויר ממש לא נורא, 10 מעלות ביום וכ-4 מעלות בלילה על פי ממוצע היסטורי, האם יש משהו שפספסנו? במדינות אחרות באירופה שהיינו בתקופה הזאת היו טמפרטורות קשוחות יותר.

  מודה שוב על העזרה, כל תשובה וטיפ יעזור לנו מאוד! • נתחיל בזה שכן יש אווירה של כריסטמס ביפן. אולי לא כמו אירופה או ארה"ב (לא הייתי) אבל בהחלט יש אווירה. הינה דוגמה. לא בטוקיו אבל גם לא ממש רחוק משם:

   

    https://www.ashikaga.co.jp/flowerfantasy_special2018/en/inde x.htm

   

  ברופונגי, טוקיו דום וכו בהחלט אפשר להרגיש כריסטמס

   

  לגבי עלויות. לא מומחית בעלויות נמוכות אבל ניתן לנסוע באוטובוס לילי במחירים מצחיקים וגם לחסוך מלון. ניתן לישון בחדר במעונות או בקפסולות ועוד. אני בטוחה שיש כאן כאלה שטובים ממני בזה • כמה דברים: 

   

  כדאי לשים לב לכך שהתקציב שלכם קטן משהצגתם בהודעה הראשונית, כי 8000-9000 שקל הם כולל הטיסה, שלדבריכם בשקלים היא כ-2800 שקל. זה גורע כבר כשליש או יותר מהתקציב. הוספתם טיסה להונג קונג? עוד 370 שקל ירדו, ורגע – אתם לא צריכים כרטיס דו כיווני במקרה כזה? או להזמין מישראל צד אחד יפן וצד שני הונג קונג שאולי יעלה יותר? אגב, שימו לב שטיסות זולות כמו ה-100 דולר הן לפעמים של חברות לואו קוסט אסייתיות, כלומר, זה לא כולל מזוודות. 

  בקיצור, התקציב שלכם קטן משנדמה לכם, אז צריך להכיר בזה ולעשות פשרות: אי אפשר גם טיול של 3 שבועות, גם לא הוסטלים ולא קפסולות אלא רק מלונות.

  הדבר הראשון שעליכם לעשות כרגע הוא להסתכל על מחירי לינה ולהבין מה בכלל נשאר מהתקציב היומי שלכם פר יום אחרי תשלום הלינה, ואם זה בכלל מספיק לכל מה שרציתם (תחבורה, אוכל, אטרקציות, בילויים, אלכוהול וכו’).

   

  שנית, “מזג אוויר נעים בטוקיו” – זה תלוי מה ההגדרה שלכם לנעים… ממוצע של כ-7 מעלות, יכול לרדת אפילו לאפס בלילה, 10-16 בשיא ה”חום” של הצהריים. 

   

  לגבי נסיעות ארוכות ביפן – אפשר לחתוך בצורה רצינית את עלויות הרכבת המהירה בין ערים אם לוקחים אוטובוס לילה. זה כמובן לוקח יותר זמן, ואומר לילה של שינה באוטובוס. מצד שני, לפעמים זה אפילו שליש במחיר.  • בראשונה, תודה על התשובות וההיענות.
  אכן כפי שרשמתי מקודם החלטנו להתרכז רק ביפן כנראה.
  בנוסף, העלנו את התקציב ל10K כולל טיסה.

  על פי חיפושים שלי מצאתי אחלה של מלונות למשל בשינג’וקו בטוקיו ועוד מלונות למשל בקיוטו בכ160-170 ש”ח ללילה לאדם. האם זה הגיוני? או שמא תמוה מדי?

  לגבי מזג האוויר, ברור לי שלא יהיה מזג אוויר קיצי, אך מדובר בדצמבר ואנו לא מצפים למזג אוויר שאינו חורפי לכל הפחות. אומנם אני לא חובב של טמפרטורות מתחת לאפס אך כפי שציינתי בערים אחרות באירופה בדצמבר חווינו קור קיצוני יותר. האם הקור ביפן מורגש יותר?

   

  רציתי לדעת מה אתם ממליצים לנו לעשות בנוגע למסלול הטיול? אנחנו מתלבטים האם לקחת פאס JR לשבוע או לשבועיים.
  האם שבוע וחצי בטוקיו זה כמות נאותה לסיור בעיר או שזה מוגזם? אם זה מתאים מה לגבי הרעיון של להיות כשבוע וחצי בטוקיו ועוד שבוע ביתר ערי יפן? מה אתם מציעים למשל לשבוע? קיוטו? אוסאה? הירושימה?

  או שעדיף בכלל לקחת את הפאס לשבועיים מה שאומר שיהיו לנו רק מספר ימים בטוקיו.

   

  בנוסף, על פי חישוב אופטימי שלי, טיסה + בתי מלון לכל התקופה ביפן + פאס לשבוע מסתכם לכ7000 ש”ח. האם לדעתכם 3,000 ש”ח יספיקו לכל ההוצאות הנלוות כולל תחבורה תוך עירונית? אנחנו אוהבים לאכול ולהתנסות אבל אוכלים במקומות די סבירים וממוצעים ולא במסעדות שף או יוקרה.

   

   

  מודה שוב על כל העזרה, כל עזרה נוספת תעזור לנו מאוד מישום שהכל כל כך חדש לנו ואין לנו הרבה זמן תכנון עד דצמבר. Smile • עדיין לא הבנתי, זה תקציב לשלושתכם או לכל אחד?
  כמעט בכל מקום בעולם יש חדרי מלון/דירות בסביבות 70 דולר, שמתאימות לשלושה אנשים.
  מה זה תמוה מדי? אם מצאת, אז יש. אולי הפחידו אתכם עם היוקר של יפן, אבל בסופו של דבר אפשר למצוא מחירים שפויים לכל דבר.

  אם אתם על תקציב, רדו מעניין הרכבת. אוטובוס לילי מטוקיו לאוסקה בזמנו עלה לי 60 דולר בערך, וזה סוגר לכם יופי של מסלול מטוקיו למרכז יפן (השילוש הקדוש של טוקיו, קיוטו ואוסקה). תוכלו לקבוע טיסה חזור מאוסקה כדי לחסוך בעלויות ונסיעה חזרה לטוקיו.

  עוד רעיון זה לחלק  – יפן 10 ימים, ותאילנד/טאיוון/פיליפינים 10 ימים, גם בשביל להקל על התקציב, וגם בשביל לספוג קצת שמש וטרופי לפני החזרה לארץ.
  יש מספיק כרטיסים במאה דולר כמעט מכל מדינה לאחרת באסיה, צריך לדעת לחפש ולארוז קל. • התקציב הוא לכל אחד. כל אחד 10,000₪ כולל טיסה.

  האם מספיק לקיוטו ואוסקה שבוע כך שנוכל לעשות פאס רכבות לשבוע? מה שאומר שיהיה לנו כשבוע וחצי בטוקיו, זה לא יותר מדי?

  בנוסף איפה היית אומר שכדאי לקחת דירה/מלון ביפן? שינג׳וקו? יש איזור זול יותר אבל ממוקם טוב ונייד לכל טוקיו?

  אכן ראיתי את אופציית האוטובוס ויתכן ונשקול אותה לחיוב אך אם מספיק לנו שבוע לפאס יתכן ונעדיף את הפאס גם בגלל הנוחות אבל גם בגלל שאין טיסה טובה חזרה מאוסקה ונצטרך בלאו הכי לחזור לטוקיו כנראה.

   

  מה היית ממליץ לנו לעשות אם עומדים לרשותנו איזה שבועיים וחצי? אולי בכל זאת כדאי ללכת על פאס לשבועיים ולהוסיף אקסטרה כסף?

   

  לגבי מזג אוויר עוד מישהו היה בדצמבר? לפי התחזיות משנים קודמות באותה תקופה נראה מזג אוויר סביר לדצמבר, מישהו חושב אחרת?

   

  עריכה:

  יתכן ונקדים טיפה את הטיול לסוף נובמבר כדי לתפוס את השלכת, לפי התחזיות נראה שהיא בשיאה בקיוטו ועוד ערים בסוף נובמבר. איפה הייתם ממליצים לטייל ולתכנן את הטיול כדי לתפוס שלכת בצורה הכי חוויתית

   

  שוב תודה על העזרה • סה”כ בדולר יש לכם 2750 דולר, מתוכם הולכים 750 דולר לטיסה
  כלומר נשארו 2000 דולר לכל אחד ל20 ימים.
  מאה דולר לכל יום טיול. בהנחה שאתם חולקים בבית מלון, אין סיבה להוציא יותר מ20-50 דולר ליום על לינה _אני רואה הרבה דירות ב-60 דולר בטוקיו)
  כלומר יש לכם בערך 70 דולר ביום להוצאות על אוכל, תחבורה. יהיה בסדר, תוכלו לטייל את כל הטיול ביפן
  פס רכבת לשיקולכם – אם בא לכם בשבוע אחד לראות כמעט את כל יפן, לכו על זה.

  אם אתם רוצים להתמקד רק ב3-5 ערים/עיירות, אין צורך בפס. רק תדאגו להזמין מראש אוטובוסים או טיסות מקומיות • תודה על ההמלצות.

  אחרי עוד חיפושים ומחקר והעובדה שמצאתי טיסה גם ב750 דולר עם נחיתה באוסקה וחזרה מטוקיו חשבתי על האופציה הזאת:

  1.נוחתים באוסקה
  2. עושים שבוע אוסקה+קיוטו+נארה (לא צריך פאס כי הן קרובות וזולות להגיע ביניהן)
  3. עושים פאס לשבוע ורואים עוד ערים שנרצה כדוגמת הירושימה, מיאגימה וכו׳
  4. ביום האחרון של הפאס משתמשים בו ונוסעים לטוקיו
  5. מבלים שבוע בטוקיו עצמה
  6. טסים מטוקיו לישראל

   

  מה אתה חושב על התוכנית? לדעתך הכסף יספיק? אם מדובר בבית מלון בטוקיו נראה שזה מספיק, איך מחירי הלינה בקיוטו וכו? זולים יותר?

   

  מה היית ממליץ לראות בפאס של השבוע? הירושימה? מה עוד?

   

    • אגב הונג קונג יכול להיות יותר יקרה (לא כולל תחבורה).

  מלונות ביפן בדר”כ מאוד נקיים גם הזולים שווים. בערים הם יקרים יחסית למה שמקבלים.

  קחו בחשבון עלות תחבורה ביפן • טיול 2-3 שבועות במזרח (טוקיו הונג קונג ומה שבינהן)

  חזרתי לפני כשבוע וחצי מביקור שלישי ביפן. לדעתי 10K ש”ח לשלושה שבועות זה תקציב לחוץ מאוד. חשוב לזכור שאמנם תוכלו למצוא מלונות עם חדר ל-3 בתקציב של 30-50 דולר ללילה לאדם (יותר לכיוון ה-50 בערים הגדולות), אך החדר סביר להניח יהיה קטן מאוד, ובחלק מהמלונות החדר יהיה כ”כ קטן שאפילו יהיה לכם קשה לפתוח מזוודה (אלא אם אתם ישנים במלונות ששייכים לרשתות הבינ”ל הקצת יותר מפוארים שמניסיוני החדרים בהם גדולים יותר, אך הם יקרים יותר). 

  כלומר, בחישוב גס, אתם תוציאו משהו כמו 1600 דולר על טיסה+לינה, מה שמשאיר אתכם בערך עם משהו כמו 4000 ש”ח לשאר ההוצאות (תחבורה, אוכל, כניסה לאתרים, קצת קניות). התחבורה די יקרה, בעיקר הבינעירונית, האוכל לא כ”כ יקר (מנעד המחירים באוכל רחב מאוד, ואפשר למצוא הכל). 

  לדעתי אם תתמקדו בקיוטו, אוסקה וטוקיו, זה יכול להיות אפשרי (ואז גם אולי כדאי להוריד את מספר הימים). אישית, הייתי מנסה לחסוך עוד ולעשות טיול קצת יותר מקיף שכולל את הירושימה והאלפים בתקציב שמאפשר יותר גמישות.  • התקציב עלה ל15k, אמור להספיק לא?

  טיול לשלושה שבועות עם פאס לשבוע של רכבות.

  מה עוד כדאי לראות באיזור הירושימה או אפילו מעט רחוק יותר? (יהיה לנו הפאס)

  אנחנו מחפשים למלא שבוע מעניין מלבד השבועיים של קיוטו, אוסקה, נארה וטוקיו.


נעול
 

בחזרה