בחזרה

שאלה מעניינת- כמה כסף לקחת ?

• שלום חברים,

אנחנו זוג צעיר (נשואים שבועיים) נצא בקרוב לירח דבש ל 10 ימים לוינה ובודפשט. אחרי עבודת מחקר נרחבת על מקומות מעניינים, בתי קפה, פארקים וכו', התעוררה השאלה- כמה כסף אנחנו צריכם לקחת? אנחנו לא נוסעים לעשות שופינג אך גם לא חיים בקמצנות ובטח שלא בטיול הראשון שלנו ביחד Smile אז נשאלת השאלה: כמה כסף לקחת בהתחשב בכך שנהיה שם 10 ימים? מי שכבר היה ויודע מה העלויות שם, נשמח לעזרתכם.

תודה מראש,
    מרינה ודני

• שאלה מעניינת- כמה כסף לקחת ?
    דני ומרינה היקרים-מזל טוב!!

בחירה מצוינת-וינה בודפשט אם אפשרי תתחילו בודפשט סיימו וינה או טיסה לבודפשט משם לוינה ומשם שדה תעופה בודפשט.

מה תכננתם-שתפו אותנו קצת בחקר-אשמח לתת טיפים נוספים!!

האם מחירי במלונות כלולים בדיל(+א בוקר)?

כמה הצעות-

1)לרכוש בשתי הערים כרטיס ל72 שעות המקנה תחבורה ציבורית חינם והנחות לאתרים שונים.
    אפילו ברכישת כרטיס משולב שנקרא "סיסי כארד" המקנה כניסה לשני ארמונות ו3 מוזיאונים\תצוגות יש הנחה של כ2 יורו נוספים לאדם!!

2)אפשר בהחלט ללון בדירות אירוח ולא במלון יש לי שתי המלצות-אחת בכל עיר.

3)השווקים נהדרים-השוק המקורה בבודפשט והנאש מארקט בוינה (בשבת שוק פשפשים ליד).

4)ארמונות וינה ובמיוחד לטעמי הבלוודר מרשימים ביותר-ליד הבלוודר יש בית בירה עם אוכל ובירה מצוינים ולא יקר!

5)אוכל מצוין יש בשתי הערים בבודפשט ממש לא יקר בוינה יותר צריך ל"הזהר" בכל מקרה העוגות תמיד מצוינות ולא יקרות(הקפה יותר יקר מהארץ)אבל לשבת באחד מבתי הקפה המיתולוגיים כמעט חובה!!

לגבי כמה כסף צריך-שאלה טובה-מתוך הנחה שכרטיסי תחבורה יהיו לכם וכרטיסים לאטרקציות מרכזיות במקרה כזה הייתי אומר שצריך כ100-120$ נוספים (לארוחה רצינית אחת ביום+נשנושים).

אשמח לשמוע-רונן

רונן- תודה רבה לך על תגובתך המהירה Smile

האמת שיוצא לנו לבקר קודם כל בוינה (4 ליות- כולל מלון 4* + א.בוקר) ולאחר מכן בבודפשט (5 לילות- אותם התנאים). בוינה המלון נמצא כ 5-7 ק"מ מארמון בלוודר שעליו המלצת, מבית האופרה, פארק הפראטר ועוד מקומות. גם בית זיגמונד פרויד נשמע לי כמשהו חובה (סטודנטית לפסיכולוגיה - Rolling Eyes ). לגבי בודפשט - המלון נמצא באיזור בודה- 2-3 ק"מ מבית הפרלמנט, בית האופרה, המוזיאון הלאומי, בית הכנסת הגדול ועוד.

האם ידוע לך כיצד להגיע משדה התעופה למרכז העיר, והאם נהגי המוניות "שוחטים" במחירי הנסיעה?

שמעתי על כרטיס ה "72 שעות" כנראה שנקנה אותו Smile

למה התכוונת כשאמרת "להזהר" עם האוכל בוינה ?

ה 100$ שהמלצת- זה לאדם ? או לזוג ?

אני יודעת שהכרטיס רכבת מוינה לבודפשט יעלה כ 100 יורו לאדם.

שאלה אחרונה Razz האם בבודפשט עוד לא עברו ליורו ? רק עכשיו גיליתי את זה באחד האתרים.

תודה על ההתייחסות ,
    מרינה

מרינה היי
    כמו שאומרים אתיחס טורקי טורקי-

1)אני הייתי פונה למלון ושואל איך כדאי להגיע כולל חברת טקסי מומלצת.
    תוכלו להכנס ל1001 טיפים ולחפש נהג מונית אמין-נהגי המוניות בחו"ל לדעתי קצת יותר הגונים ביחס לתיירים מאשר המצב ההפוך-נהג ישראלי מול תייר אבל כדאי לסגור מחיר מראש!!

2)כרטיס ה72 הוא לדעתי חובה ובהחלט משתלם כנ"ל גם כרטיס בודפשט.

3)ל"הזהר" התכוונתי מבחינה תקציבית המסעדות בוינה לא זולות כמו בודפשט אבל אפשר להסתדר.מבחינת טעם ונקיון וטריות אוכל לא צפויה בעיה.

4)120$ לטעמי יספיק לכם ליום לזוג!

5)כרטיס רכבת מוינה לבודפשט עולה לדעתי הרבה פחות מ100 יורו.
    אני יודע שבמקרה ההפוך עולה כ30 יורו!!
    בדקו טוב

6)בהונגריה המטבע פורינט-שער החליפין הגבוה ביותר אפשר למצוא ברחוב ואצי.

7)בודה מאד רומנטית.

8)אל תחמיצו רחצה\רחצה לילית במרחצאות-אנו היינו בסצייני-סוף הדרך!

רונן

הסעיף הראשון נשמע לי כ"כ הגיוני Very Happy

לגבי הכרטיס מוינה ולבודפשט בדקתי באתר הרכבת של אירופה- אולי טעיתי ? נשמע לי המון !!!! בכל אופן אני עדיין לא יודעת כמה יורו וכמהכסף הונגרי להביא.

מה דעתך, רונן ?

לדעתי עם ממוצע של ארוחה טובה אחת או שתיים ביום במסעדות טובות(אך לא יקרות)+אטרקציות ורכישת וינה כארד ובודפשט כארד הכל כולל הכל(ללא כרטיסי טיסה ומלון)יצא כ9000-10000 ש"ח.
    קחי בחשבון שיש אפשרות בחו"ל גם להסחף למעלה..תשאירו מקדם בצד.
    הייתי לוקח איתי כרטיס אשראי בנלאומי ומזומנים ביורו.

כלומר כ1000 ש"ח ליום(אפשר גם פחות).
    כ400 אוכל

400 אטרקציות\שקלול תחבורה וכו

200 שונות.

יתכן וקצת הגזמתי אבל עדיף כך.

לנו יצא כ12 אלף ש"ח הכל כולל טיסות ולינה בדירות ארוח ל8 ימים.

מרינה-הנסיעה ברכבת כ31 יורו-הלוך חזור!

באוטובוס זה נע בין כ80 ש"ח לאדם ל120 בחברה השניה.(ORANGEWAYS\EUROLINES

הי מרינה,
    מזל טוב!!!
    לגבי בודפשט-אזור בודה באמת רומנטי מאוד,במיוחד המצודה סמתאות ורחובות הקטנים,בניין הנשיאות,הפארק סביבו,והשדרה שמול בניין מוזיאון המלחמה.מצרפת לך אתר ספא הונריה וממליצה גם על ביקור באחד הספאים בעיר.(בגלרט-הרחצה היתה בנפרד נשים גברים במרחצאות,בבריכה משוטף.)למרות שלא ביקרנו,שמעתי שנחמד בגן החיות וגם באקווריום.אם יהיה לכם זמן(ואולי גם הנחה )כדאי לבקר.אי מרגרט והפארק העירוני מכיכר הגיבורים(המרשימה)גם מאוד מומלצים.זוגות נישאים נוהגים להצטלם בכיכר,לפני או אחרי הטקס בכנסיות הנמצאות ע' הכיכר גם.נכנסנו לראות חתונה אחת-מיוחד ומרגש.מותר להיכנס. בפורום טיולי משפחות היו תכנונים וסיכומים מצולמים יפים על בודפשט.כדאי להציץ,יש דם גם הפניות לאתרים שונים כולל המלצות.
    חופשה נעימה,
    אמה

רונן, תודה רבה .

באיזה אתר מצאת את המידע ?

אמה, תודה גם לך Smile
    אני בהחלט אציץ בקישורים ששלחת לי.

בהנחה שיש לכם כבר מלון ולפי בודפשט בלבד (כי בוינה לא הייתי) יצא
    בערך 100$ לזוג ליום. אגב זה גם ניסיוני בפראג.

מרינה-מצב שני אתרי חברות אוטובוסים.
    אפשר כמובן גם לנסוע ברכבת

חייב להתפרץ לדיאלוג שהתפתח כאן - בסך הכל רציתי לאחל מזל טוב לזוג הטרי ולתת אומדן משלי - 100 יורו ליום לזוג כולל אוכל כניסות נסיעות וגם קנית מזכרות.
    חושב שכדאי לכם ונסוע ברכבת - אין פקקים(תשאלו את רונן) וממש נוח.
    מצרף קישור לטיפ מהטיול שלנו ב 2006.
    http://www.lametayel.co.il/he/node/162649
    בקפה לאנדטמן יראו לכם את הכסא שנהג לשבת עליו פרויד.
    בית הקפה נמצא באופרן רינג מול רחבת העיריה ובצמוד לתיאטרון.
    חושב שכדאי לכם לבקר בבית של הונדרטוואסר
    http://www.kunsthauswien.com/en/mh/index.html
    שיהיה בכיף
    אנחנו אהבנו יותר את וינה

ג'מוס

תודה רבה Very Happy

ג'מוס- אני חייבת לראות את הכיסא של פרויד.
    זה מרגש אותי מאוד Smile

אשתמש בהצעות שלך,

שוב תודה.

נעול

בחזרה