בחזרה

דיווח קנריים

• שלום חברים. בשקט, בשקט חזרתי לי להסתובב ביניכם, ואין מה לומר, כייף לחזור.
    כדי לכפר על "תרדמת החורף" שלי אני פורעת חוב ישן ומקיימת הבטחה – לאס פאלמאס,גראן קנאריה, האיים הקנריים.
    בחודש שעבר נסעתי לגיחה קצרה אל לאס פאלמאס שבגראן קאנאריה, אחד משבעת האיים המרכיבים את ארכיפלג הקנריים.
    כנס מקצועי שהתארגן לו במיד-אטלנטיק, או כהגדרת המארגנים, ב"מרכז העולם", הביא אותי בפעם הראשונה ליעד שנשמע הו-כה אקזוטי.
    אז ככה – נציגות נאה של ישראלים (סה"כ 9, מתוכם אנחנו, 4 חברות), כנס שארך 3 ימים מלאים. עוד יומיים מלאים שהוקדשו לטיול. הבסיס, בשביל הכנס, בלאס-פאלמאס, בירת גראן קאנאריה. בכל יום טילנו קצת בעיר וביומיים הפנויים יצאנו לתור את שאר האי.
    ללאס-פאלמאס מגיעים בטיסה פנימית ממדריד או מברצלונה. במקרה שלנו, בהלוך דרך ברצלונה (ועוד 3 וחצי שעות טיסה ללאס-פאלמאס) ובחזור דרך מדריד. עלות הטיסה היתה קצת פחות מ-650$.
    עלות השהות סבירה למדי. מלון 4 כוכבים סביר פלוס עלה לנו 90 יורו לליה לזוג, כולל ארוחת בוקר מעולה. ארוחות במסעדות עולות גרושים. תחבורה ציבורית בכלל כמעט חינם.
    בחיפושי לקראת הנסיעה, בפורומים ובכלל, נתקלתי במעט מאוד אינפורמציה. אז זוהי לי זכות גדולה לכתוב כאן, גם עבור הדורות הבאים.

טאי-צ לאס פאלמאס
    טאי-צ'י על החוף(גודל:14.24KB)לאס פאלמאס(גודל:18.85KB)

לאס פאלמאסטאי-צ'י על החוף

• דיווח קנריים- המשך
    הכנס היה נפלא. 1500 משתתפים מ-35 מדינות. מאוד מרשים. האודיטוריום ע"ש אלפרדו קראוס, שבו התקיים הכנס הוא האודיטוריום הכי יפה שראיתי בחיי. הקיר העצום מאחורי הבמה הוא קיר מסך. אפשר לפתוח את המסך ולקבל נוף מדהים של האוקינוס.
    מאוד מאוד מרשים.
    ביום הנחיתה עשינו טיול היכרות בסביבה. לאס פאלמאס ממוקמת בצ'ופצ'יק הצפוני של גראן קנריה. הקצה הפחות תיירותי. בכלל, גראן קאנאריה נחשב אתר נופש מוכר לאירופאים. 25 מעלות בכל ימות השנה הופכות אותו לאתר חופשה פופולרי, במיוחד בימי החורף הקרים.
    כמו שנראה שם, המקום היה בשיא תפארתו בשנות ה-70 של המאה הקודמת. מאז כנראה לא בוצעו שינויים או שיפוצים נרחבים. הכל נראה קצת "תקוע" בעבר... הבנינים, האנשים, הלבוש... ניחוח רטרו עז באוויר.
    המלון שלנו ממוקם על טיילת הקאנטארס. טיילת ארוכה ומאוד מרשימה. 20-30 דקות הליכה לאורכה ואנחנו באודיטוריום. בימים הבאים נלך ברגל אל הכנס וחזרה.
    העייפות מהלילה ללא השינה ומהטיסות מתפוגגת עם התרגשות הנחיתה ביעד החדש. אנחנו מנצלות את שעות אחה"צ לסיור בטיילת, ברחובות הצרים בסביבה... בערב כבר נפגשים כל הישראלים במסעדת טאפאס שהומלצה ע"י צוות המלון. האוכל היה כל כך טעים וכל כך זול שחזרנו לאותה המסעדה עוד פעמיים.

הטיילת והאודיטוריום המלון - שנות ה-70, לא?!
    הטיילת והאודיטוריום(גודל:11.71KB)המלון - שנות ה-70, לא?!(גודל:17.26KB)

המלון - שנות ה-70, לא?!הטיילת והאודיטוריום

• דיווח קנריים- המשך
    קטי!!!!!!!!
    מוציאה לנו את הלב והעיניים ומאכילה אותנו בהם לאט לאט...
    כל ה- 1500 היו סוחרי נשק, כן?

איזה כיף שחזרת. איזה כיף לקרוא על מקום כל כך לא מוכר, בדיוני כמעט. אני מכורה לתמונות שלך עוד מניו יורק של הסבא והסבתא...

עוד, עוד, עוד!

אלונה

• תמונות מהטיילת

פיסול בחול פסיפס על מבנים בטיילת
    פיסול בחול(גודל:28.32KB)פסיפס על מבנים בטיילת(גודל:15.41KB)

פסיפס על מבנים בטיילתפיסול בחול

• לאס פאלמאס העתיקה
    יום אחר מוקדש לסיור ברבעים העתיקים של לאס פאלמאס, טריאנה ובגטה. קתדרלה מרשימה אחת, כמה בתי קפה חמודים, מסעדות, סימטאות... מדרחוב קניות שווה אחד. לא הרבה יותר מזה.
    בכמה שעות אחה"צ "חרשנו" את כל העיר העתיקה לאורכה ולרוחבה. פעמיים.
    הכנס מסתיים בהתרגשות גדולה. זהו כנס ייסוד של משהו. ראשון מסוגו. בסיומו אומרים המארגנים שאל לנו להיעצב... מועד הכנס הבא כבר נקבע. אוקטובר 2012, בהונולולו... Very Happy
    הקתדראלה כיכר בעיר העתיקה
    הקתדראלה(גודל:15.70KB)כיכר בעיר העתיקה(גודל:17.34KB)

הקתדראלהכיכר בעיר העתיקה

• עוד מלאס פאלמאס העתיקה

סמטא אלמונית... פנס בודד
    סמטא אלמונית...(גודל:14.97KB)פנס בודד(גודל:12.17KB)

סמטא אלמונית...פנס בודד

• יום טיול בגראן קאנאריה
    את יום הטיול הראשון אנחנו מנצלות לנסיעה לביקור בשני כפרים בצד הצפוני של האי. נוסעות באוטובוס. כרטיסי הנסיעה מרשימים במחירם הזול. נסיעה של שעה וחצי עולה יורו ועשרים סנט. האוטובוס נוסע במהירות מדאיגה בכבישים צרים ופתלתלים, עם תהומות גובלות בהם. גם זה סוג של חוויה.
    העיירה הראשונה שאנחנו מבקרות בה היא בעלת השם המקסים "טרור" (Teror), מלבד שמה היא באמת מקסימה. הקטע שלה הוא מרפסות העץ המגולפות התלויות מעל הרחוב. אנחנו מבלות בעיירה כמה שעות נחמדות. סיבוב בסימטאות, בקתדרלה. ארוחת צהריים... הקפה הכי טוב בגראן קנריה.
    משם לעיירה הבאה המפורסמת בעיקר בקתדראלה המרשימה שלה.

בעיירה טרור עוד מטרור
    בעיירה טרור(גודל:17.65KB)עוד מטרור(גודל:12.28KB)

עוד מטרורבעיירה טרור

• יום טיול אל לב האי
    היום הבא מוקדש לטיול מאורגן. הצטרפנו לסיור באוטובוס תיירים שהבטיח לנו לראות את כל האי ביום אחד. גראן קנאריה הוא אי כ"כ קטן שזה לא מופרך.
    גולת הכותרת בסיור היא ההעפלה אל לב האי. שם יושב הר געש. הקלדרה שלו, המשמשת כר פורה לגידול תפ"א, יפהפיה.
    אנחנו נפרדים מלאס פאלמאס בביקור נוסף באותה מסעדת טאפאס, זו מהיום הראשון. מנת הקישואים בגבינה עם ריבה (בחיי!) שלה, תיזכר לעד.

הקלדרה עמודי הסלע, סמל מקומי
    הקלדרה(גודל:14.26KB)עמודי הסלע, סמל מקומי(גודל:10.46KB)

הקלדרהעמודי הסלע, סמל מקומי

• ולסיכום...
    עניני קולינריה – אחת ממנות הדגל של הקנריים היא תפוחוני אדמה קטנטנים בקליפתם באיזו סלסה כתומה מסתורית. מעולה. במסגרת הטיול המודרך קבלנו הדגמה של דרך הכנת הסלסה וגם מתכון. לא מבטיחה להכין בבית. בינתיים קניתי צנצנת. שיהיה.
    בסוף כל ארוחה מקבלים כוסית קטנה של רום-הדבש המקומי. מעולה. ממש. המהדרין מגישים עם תלולית קטנטנה של קצפת מעל הרום. ברור שקניתי בקבוק הביתה.
    לסיכום, היתה נסיעה מוצלחת. הכנס היה נפלא, החברה היתה מעולה והנופים... בסדר. לא הייתי בוחרת בגראן-קאנאריה בתור יעד לנסיעה במיוחד. אבל אם אתם איכשהו מוצאים את עצמכם "על הדרך"... מומלץ בחום.

חנות מזכרות מצרכים לסלסה
    חנות מזכרות(גודל:18.75KB)מצרכים לסלסה(גודל:17.51KB)

חנות מזכרותמצרכים לסלסה

• ברור...
    כל ה-1500... Laughing

• לקטי
    שאפו על יעד נוסף שהבאת לנו!!

כיף אמיתי!

אורנה

• לקטי
    ברוכה הבאה-אתיחס בערב.
    יש לך חוש למקומות יפים-זה יפה כמעט כמו החווה בסט קולומן..

יום טוב-רונן

• ולסיכום...
    קטי, קטי,
    הפגישה הסודית שלכם הייתה במקום נהדר, ואני רואה שגם ב-2012 יהיה לנו למה לצפות... Surprised

התמונות מקסימות כרגיל, ונהניתי מהדיווח והתיאורים.

נשמח אם תופיעי כאן לעיתים קרובות יותר. התגעגענו...

אוסי

• ולסיכום...
    קטי איזה יופי של טיול
    נכון שגם היא הייתה בכנס ?? Laughing Laughing

• ולסיכום...
    קטי, כיף לראות אותך וכיף לראות מה שאת מביאה איתך!

לאן הנסיעה הבאה? אם את כאן זה אומר שאת מתכננת משהו?
    מה שלא יהיה, בטוח יהיה כיף לקרוא חוויות!

נעה

• ולסיכום...
    קטי,
    זכות היא לך לכתוב, וכבוד גדול בשבילי לקרוא. נשמע רעיון לא רע לחופשת חורף, לא? כזו שיוצאים אליה אם יש אפשרות לסיבוב שני בשנה, משהו נוסף, לנוח, לקרוא אולי ספר ולשוטט באי.
    רעיון.

תודה, תודה. עוד מעט קיץ. יש סיבות להישאר עכשיו Smile

• ולסיכום...
    קטי,

מאד יפה.
    חבל שאצלי בעבודה לא מארגנים כנס במקום רחוק ואקזוטי. Sad

ענת

• ולסיכום...
    קטי

איזה יופי ! אהבתי את התאורים ואת התמונות !

אני בטוחה שכולם פה מתפוצצים מסקרנות.. לא תגלי לנו איפה צריך
    לעבוד כדי להגיע לכנס כזה שווה ? Wink

אצלי בעבודה המכסימום זה אילת Smile

איריס

• ולסיכום...
    קטי תודה על השיתוף

קצר ומקסים.

בהמשך לסקרנות של איריס, סתם ניחוש.... אחות מוסמכת ? Smile

• ולסיכום...
    קטי
    מבלי לדעת מהי כבר הבנתי שאת משתייכת לאחת מהמוצלחות והמוצדקות שבגילדות Razz אני מקווה שנרשמת כבר לכנס בהונולולו, ולו רק כדי לא לאכזב את הקהל כאן. התמונה של חנות המזכרות - מ-ק-ס-י-מ-ה!
    תודה על השיתוף, יעל

נעול

בחזרה