בחזרה

ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג • שלום לכולם. היום בבוקר קיבלתי הודעת ביטול בפעם השניה ע”י בוקינג לדירה שהזמנתי בלונדון. הפעם הראשונה היתה לפני כחודשיים (ואז הזמנתי את הדירה הנוכחית). אני מבין שיכולות להיות מגוון סיבות לביטול .

  שאלתי: מנסיון הפורום – מהן החברות האמינות הנוספות להזמנת דירה בלונדון?

  תודה מראש על המענה. • vrbo אתר אמין לדירות בעולם.  • נכנסתי לאתר ונראה בהחלט רציני.

  שאלה: האם כדאי לבדוק/להזמין ישירות דרך האתר או אולי לבדוק גם דרך אתר המשווה בין אתרים שונים, כגון TRIVAGO? • אין בעיה ואף כדאי לבדוק בטריבגו או באתר אחר המשווה בין אתרי ההזמנה. זה רק מאפשר לך לעשות השוואה איפה יותר משתלם להזמין.

  אתר מוכר ואמין נוסף שיש לי נסיון טוב איתו (אמנם אני הזמנתי בעיקר בארה"ב, אבל הוא עולמי) הוא hotels.com


 • הנהלת הפורום

  עוד אופציה לפנות לשירות הלקוחות של בוקינג

  בטענות קשות על הביטול הנוסף

  סביר להניח שהם  מאד ישתדלו לרצות אותך ולמצוא לך לינה חלופית אחרת במחיר זהה (ככה לפחות היה מניסיוני עם ביטול בודד ולא כפול אפילו, הם “עבדו” בשבילי ).

    • תודה, אני אפנה אליהם. בינתיים מצאתי מקום אחר בבוקינג – מחיר מצוין ומיקום טוב.

  אבל, וזה אבל עצום, מקום חדש שמי יודע אם לא יסיים את חייו בשבועות הקרובים. • vrbo אתר המיועד לדירות בלבד, לדעתי אינו מופיע באתר trivago. לגבי אתר hotels, אני בהחלט ממליצה עליו, יש לו תוכנית ללקוחות מתמידים בה על כל עשרה לילות שהוזמנו ומומשו מקבלים הנחה בגובה המחיר הממוצע של עשרת הלילות הללו, השתמשתי בכך כבר יותר מפעם.  • אני מחפש דירה. האם האתר HOTELS כולל גם דירות? • כן, מבחינת מגוון האפשרויות הוא מאוד דומה לבוקינג, פשוט תסמן באפשרויות הסינון שאתה מחפש דירה.  • כשהיינו בלונדון, הזמנו דרך AIRBNB.

    • תודה לכל העונים. האם אתרים אלו, למשל VRBO נושאים באחריות כלשהי וניתן לפנות אליהם במקרה של בעיה או שהם רק פלטפורמת פרסום?

 • בסה”כ התחרות בתחום התיירות מוגבלת מאוד. השוק נשלט ע”י 2 קבוצות ענק: קבוצת בוקינג-פרייסליין (בוקינג, רנטלקארס, קאיאק, אגודה ועוד) וקבוצת אקספדיה (אקספדיה, קאר רנטאלס, הוטלס.קום, אורביץ). אתר VRBO שייך לקבוצת HomeAway ששייכת לקבוצת אקספדיה. כך שבסך הכל האמינות של האתר היא טובה ודומה לאמינות של שאר האתרים של הקבוצה.

    • בוקר מצוין לכולם ותודה לכל המשיבים. לגבי הנקודה של עמיחי, זה מאוד נכון. ראיתי את זה במחירים של הדירות השונות . המחירים מאוד דומים עד זהים. באתר VRBO יש תופעה קצת מעצבנת שהם רושמים מחיר מסוים ללילה שנראה אטרקטיבי ואז מוסיפים עליו הרים וגבעות (דמי טיפול, דמי נקיון, עמלת בעל הבית ועוד), כך שבסוף המחיר יוצא מאוד דומה לאתרים האחרים. • ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג

  אני נדחפת לשרשור כדי לשאול לגבי airbnb ושאר האופציות לאתרי דירות שהוזכרו כאן , כי אין לי בכלל ניסיון איתם  .

  אני בדרכ מזמינה דרך בוקינג. יש לי כמה טענות כלפיהם , כמי שמזמינה מהם לא מעט,  ובעבר היו לי גם בעיות מולם , אבל-

  בכל זאת מעדיפה ראש שקט ולדעת דרך מי הזמנתי ושיש "אבא ואמא" לדירה. 

  מקרה עליו שמעתי לאחרונה מחזק את זה בעיני ואני תוהה איך ההתנהלות אם אזמין מ Airbnb או אתר אחר ויהיה נגיד עוקץ חלילה. 

  ברור לי שבוקינג לא תמיד הכי זולים/מתאימים לצרכים שלי ושאני מגבילה את עצמי , אבל זה מפחד להיכוות ( ברור לי שאני שמרנית ומיליון אנשים כן מזמינים איתם ) אז אשמח לשמוע איך אתם נזהרים בהזמנת דירות שלא תחת אכסניה כמו בוקינג ?

   

  אני לא בקיאה ממש בפרטי המקרה אבל בקיצור הסיפור הוא שחברה הזמינה דירה בלונדון דרך בוקינג, שילמה מראש לפי התנאים, ואז כשהגיעה ללונדון גילתה שפשוט אין שום דירה . עוקץ . 

  טלפון היסטרי לבוקינג , הם עם הילדים ברחוב ואין דירה , ומסתבר שבוקינג לא עלו על זה שמדובר בעוקץ ( שאני לא כ"כ מבינה איך זה יכול לקרות ).

  מיד סידרו להם מלון חלופי וגם החזירו להם על הדירה שלא היתה וגם החזירו על המוניות והמסביב . הדירה הוסרה מהאתר. 

  אז אמנם מצאו עצמם בחדר משפחתי במלון במקום בדירה מרווחת , והיתה עוגמת נפש כלשהיא ובזבוז זמן , אבל לפחות לא נפגעו כלכלית ומצאו להם פיתרון. 

    • יש הרבה מאוד אתרים אמינים. כפי שכתבו כאן באחת התגובות, רוב האתרים משתייכים בעצם  לאחת משתי קבוצות ענק וכל אתר שמשתייך אליהן אמין באותה מידה. יש קצת עניין של "עדריות", בארץ מאוד מקובל בוקינג, בארה"ב לפי התרשמותי אקספדיה הוא המוביל. לגבי Airbnb , לא מנסיון אישי, יש לנקוט שם יותר זהירות. לא לקחת דירות בלי ביקורות, לבדוק את הביקורות ולהתרשם אם הן אמינות או מושתלות ולקחת "מארח נבחר" (יש אופציה כזו....).  אני נעזרת הרבה פעמים בפורומים של טריפאדויזור ובלא מעט יעדים (בארה"ב...) נתקלתי שם באזהרות לגבי החוקיות של השכרת הדירות מ-airbnb.  • לי היה ניסיון רע מאוד עם איירBNB. אעדיף ללא ספק את בוקינג. 

  בוקינג תמחוק דירה שמושכרת באופן “אפור”, כך נדמה לי, בעוד שבאיירBNB השטח האפור גדול מאוד – למשל בקיץ המחוקק היפני הכריח את האתר למחוק חלק גדול מאוד מהדירות ביפן כי הכריז עליהם חד משמעית כלא חוקיות אחרי שנמאס ליפנים מהעמימות ומהשוק האפור שהתפתח בדיור לתיירים. 

  אנשים מדברים על איכות המלון, גודל החדר, איך המקלחת, אבל בעיניי הבייסיק הוא לדעת שמקום הלינה שלכם הוא חוקי וברישיון, שלא פתאום מישהו מופיע בדירה וצועק למה פלשתם אליה, או השכנים פתאום מזמינים משטרה, או אתם צריכים לשקר לביקורת גבולות שאתם ישנים אצל חבר.  • תודה על התובנות


 • הנהלת הפורום

  את יכולה לקרוא המלצות ואזהרות גם בקישור הצדדי.

   

  אני רק זוכרת את הצרות צרורות---- זה לא אומר כלום על כל עשרות-מאות-רבבות גולשים שהיו מרוצים.

  דירה קפואה ובכלל סאבלט

  או

  הזמין דירה פרטית וקיבל דירה +בעלת בית במחיר אחד

   

  כאן יש אתר שנפתח לצורך תלונות וטענות

   

  גילוי נאות-לא הזמנתי מעולם דירה דרכם כי אני פארנואידית מצויה. • יונית, הקישור לאתר התלונות, לא נפתח.

  ועל airbnb, אני יכולה לספר על הרבה בעיות: בית מטונף (גם בעיני מי שאינו פדנט), הפסקות חשמל ומים (לא גילו שבדיוק משפצים את הרחוב)בעלי-דירה מסוממים(כך נשמע משיחה עמם) שלא הצליחו להתעורר ולהביא את המפתח,מצעים/מגבות מלוכלכים(היתה חנות ליד) ובלי גליל אחד של נייר טואלט(מזל שיש חבילת טישו בתיק), אבל אני תמיד מוכנה (גם נפשית), לכל צרה.

   

  * לכל הדירות היו הרבה ביקורות מעולות (יש בעיה עם מתן ביקורת רעה ב-airbnb, הפחד שבעל-הבית יכחיש הכל ויאשים את המתלונן).

   

  בפעם האחרונה, לאחר שיחה לילית עם נציגי airbnb, הם דווקא הצליחו לעזור ואיימו על בעל-הדירה, שכדאי לו מאוד, לא להפר את תנאי האתר.


 

בחזרה