בחזרה

אוקטובר 2019- עזרתכם ברעיון לאן לטוס...

• היי לכולם – שמי ריני, עד היום נסענו בקרוואן זוג הורים +סבאסבתא+ ו2 ילדים. 

מתחילים לגשש לגבי החגים של 2019, ראינו שהילדים מפסידים בערך 8 ימי לימודים על חודש טיול…וזה אחלה.

היינו בניו זילנד, בצפון מזרח ארהב, ובצפון מערב ארהב+מערב קנדה.

חשבתי על ספרד פורטוגל… האם יש מה לעשות שם חודש? האם יש אטרקציות לילדים ולא רק נוף?

או דרום מערב ארהב (הפארקים)- האם מספיק חודש?

• (לא נוסעת למקומות שאין רפואה מתקדמת.) 

אשמח לכל רעיון או הכוונה.

תודה.

• דרום מערב ארה”ב (דרום קליפורניה, צפון אריזונה ודרום יוטה) – אפשרי בחודש.

• מצטרף לרעיון של דרום מערב ארה”ב – חודש זה זמן נהדר לטיול ארוך וממצה.. 

שימו לב שאפשר לזלוג גם לקולורדו ולשמורות המרשימות שבה. 

גם באירופה יש אפשרויות מגוונות – למשל אלפים… שזה יכול להיות בצרפת/שוויץ/אוסטריה ולשלב נושאים נוספים , למשל צפון איטליה: דולומיטים, ונציה, אגם גארדה ועוד ועוד.. יש המון אפשרויות. 

עוד אפשרות שאולי לא חשבתם עליה היא האי הבריטי – לונדון (שבוע), דרום אנגליה (שבוע לפחות) , וויילס (שבוע לפחות), צפון אנגליה (שבוע לפחות). 

או לחילופין שילוב עם סקוטלנד שגם היא שווה שבועיים בקלות. אם תרצו אוכל לפרט 

• היי ריני , 

אפשר להציע את יפן ???

דרום מערב ארהב יהיה נהדר ,המון טבע ופארקים , ערים נהדרות ושפע אטרקציות לילדים מבלי שהזכרתי עוד את דיסני ויוניברסל. 

אבל כל זה נכון רק אם לא בא לכם שינוי כיוון וגיוון מארהב .

אם ארהב עדיין מושכת אתכם ( אין סיבה שלא , אני רק מוודאה ...אנחנו עושים זיגזג בין ארהב למזרח בשביל הגיוון... ) אז לכו על זה לגמרי. זה טיול מאוד מגוון ויפיפה וכמה כבר מסתדר שהחגים מאפשרים חודש גשר ? 

אלפים/האי הבריטי יכול להיות גבולי לעונה... החגים בשנה הבאה באוקטובר ולא בספטמבר...כמובן שזה  עניין של מזל. ( הרי שתינו גם לא ציפינו לפגוש שלג בספטמבר angel בתכנונים שלנו השנה…) 

ומצד שני לא פוסלת ... טיול השלכת של שרה בסקוטלנד באוקטובר שבה אותי לגמרי .…

בפורטוגל לא הייתי. 

• חייבים טיול בקראוון? 

דרום מערב ארה”ב זה טיול נהדר, מאד מגוון. 

אפשרות אחרת, קצת שונה ויותר זולה – דרום אפריקה. 

• תודה על תשובותכם

imeshyronitzaw , עמיחי13, עדי יקירתי 

אני גם חוששת שיהיה גבולי באוקטובר לטוס לאירופה, ובכל זאת אנסה לברר על ספרד ופורטוגל. 

באנגליה, סקוטלנד ואירלנד – היינו בטיול זוגי ומאודדדד אהבנו. אבל בינתיים לא נסע שוב.

בדרך כלל מתחילים בדרום מערב ארה”ב כטיול ראשון – ואנחנו עדין לא היינו, אז זה יכול להיות ה- פיתרון. 

עדי- יפן באוקטובר? זה אפשרי? 

וקחי בחשבון שאם היעד הוא דרום מערב ארה”ב – אני אציק לך!!!

ronitzaw - סליחה על הבורות, ואני מודה שיש בורות, איך שירותי הרפואה שם, והאם צריך חיסונים? יש לי ילדה עם בעיות אלרגיה… ואני מחפשת רק יעדים שאני יכולה לסמוך על שירותי הרפואה שלהם. (ואמן שלא נצטרך)!!!!

תודה על העזרה- ריני

• היי

באם יוחלט מערב ארה”ב (מומלץ!) – מצרפת לך סיכום טיול שלנו עם המון מידע שיכול לעזור. חודש בהחלט מספיק

הציעו לך גם את דרום אפריקה. אנחנו הוקסמנו מהסיפורים והתמונות וטסים לשם באוקטובר הבא. אומרים שזו תקופה נהדרת. שנה הבאה יוצא מעולה מהבחינה שחגי תשרי באוקטובר. אשמח לקרוא את התשובה של רונית לגבי שירותי הרפואה. 

לימור

• לא נזדקקנו להם, אבל למיטב ידיעתי יש שם שירותי רפואה מערביים. כדאי לשאול את המומחים בפורום אפריקה. 

אנחנו לא לקחנו חיסונים. באיזורים מסוימים בדרום אפריקה יש המלצה על לקיחת כדורים נגד מלריה. אנחנו היינו עם ילד קטן ולקיחת כדורים לא היתה אופציה אז נמנענו מאזורים אלו. 

• ריני,

יפן באוקטובר אמור להיות מעולה, רק אולי לא בקראוון אלא בשינקנסן …יכול להתאים לכם ?

האמת שאני לא מכירה מישהו שטייל ביפן עם קראוון אבל אולי זה אפשרי , לא יודעת. משאירה לך לברר..זה התחום שלך.  בכל מקרה, יפן תהיה חוויה שונה לחלוטין , ונדמה לי שזו עונת השלכת כבר  (אבל אני לא באמת סגורה אם זה באוקטובר או נובמבר).

דרום מערב ארהב - הכי למתחילים…angel

אבל לא רואה שום בעיה להנות מאוד מאוד גם אחרי כל מה שראיתם כבר. האזור מאוד מגוון ויהיה יופי של טיול.  גם אני עוד לא הגעתי ליוסמיטי עדיין. 

לימור כבר צירפה לך את הטיול שלה ( שזה מה שממילא התכוונתי לעשות ) אבל ברור שאת יכולה גם להיעזר בי ככל שתרצי. 

התלבטויות טובות מאוד no

אני כבר מחכה לבלוג שאחרי angel

• הנהלת הפורום

יפן באוקטובר- בוודאי החצי השני שלו-עם שלכת מדהימה.

לא ראיתי אף קרוון ביפן.

לא חושבת שבכלל זוהי שיטת תעבורה מקובלת שם, מעבר למרחקים העצומים שעדיף לקצר עם רכבת המהירה( בולט).

• השלכת ביפן היא גם באוקטובר וגם בנובמבר, תלוי באזור (באוקטובר זה יותר בסאפורו לדעתי). בכל אופן, אוקטובר נחשב חודש פופולרי מאוד לטיול ביפן. 

יפן לא כל כך פופולרית לטיולי קראוונים, אבל יש כאלו ששוכרים ואן לטיול ולינה (לזוג למשל) – לא נפוץ, אבל קיים. אפשר גם לשכור רכב ולטייל איתו בשילוב עם מלונות/קמפינג, כמובן שזה תקף לטיול מחוץ לערים כי בערים הענקיות רכב הוא סיוט. בגלל שהתחבורה הציבורית טובה הרוב מטיילים בה. זה לא חייב להיות בשינקסן שהיא יותר יקרה משמעותית, יש גם צורות תחבורה אחרות.

אם טסים ליפן דרך קוריאה אפשר גם לשלב שבוע או כמה ימים בה על הדרך. גם שם זו עונה טובה.  

• תודה, אבל- יפן ירדה מהפרק...

לעת עתה. נראה לי שזה גדול עלי כרגע…(למרות התמונה המעולה של יונית!!!

אבל אולי אם אתבשל ברעיון עוד כמה חודשים/שנים- זה בהחלט יכול להיות יעד עתידי. ולא חייבים בקרוואן. 

בינתיים נראה לי שהכיוון יהיה דרום מערב ארה”ב.

לימור תודה על סיכום הטיול- כיף לראות עוד מישהי שמתכננת מראש וסוגרת לינות(אני לא מרגישה הלא ספונטנית היחידה)…אקרא בעיון – בטוחה שיהיה לי לעזר .

תודה ריני

• תגובה זו נמחקה!

• @מטייל_4033987

מטייל יקר!

רצוי לא לפרסם נעליים, שרוכים ושאר ירקות באתר הזה.

תודה.

• @מטייל_4033987 אמר:

כל ההצעות פה נשמעות די מדהים..לשאלתך בעיניי בספרד/ פורטוגל/אירופה במשך חודש לגמרי יש מה לעשות. חשבתם אולי על כפר נופש באירופה..?אנחנו היינו בסוג כזה של חופשה לאחרונה וזה היה להיט. האמת ששילבנו את זה עם המון טיולים רגליים ופארקי מים, ממש מומלץ למשפחות.

הם ביקשו המלצות על קרוואן, לא פירסום של RCI שלא קשור לקרוואן

• @מטייל_4033987

היי, היינו בכזה לפני 4 שנים ומאוד נהנו..
    תודה על ההמלצה. 

• הנהלת הפורום

שימו לב-

שרשור מדצמבר 2018!!!

אז הגיע מפרסם ודחף את הפרסומת שלו.

רק ליידע אותי

אין באמת סיבה להמשיך את השרשור הלאה.

• @rinisco

דרום מערב ארה”ב זה מצוין לחודש אבל גם ספרד ופורטוגל פרט לאזור הפירנאים

שאינו מתאים לאוקטובר.

בשאר אזורי ספרד ובפורטוגל אין בעיה למלא חודש ימים ואף יותר וזה גם מעולה באוקטובר

מבחינת מזג אויר כי בקיץ חם מאוד במיוחד באזורים הדרומיים אבל לא רק. אפשר לטייל בארצות

הללו עד תחילת דצמבר בלי בעיה.

בחזרה