בחזרה

הדרכה בואל טורנס

• הפעם חושבים לצאת לסקי בואל טורנס האם מישהו יכול להמליץ על מדריך מסויים או בית ספר למספר שעות הכרות והדרכה במקום? תודה

• לגבי בית ספר תמיד אפשר לקבל המלצות.

לגבי מדריך מסוים כדאי לוודא שאותו מדריך נמצא באותם תאריכים שאתם מגיעים.

מדריכי סקי לא תמיד נשארים באותו מקום.ואם אם הוא עובד בתור שכיר אז בדר”כ הבוס שלו אומר לו את מי ללמד.אלא אם כן אתם לוקחים הדרכה פרטית.

• בינואר האחרון הייתי עם הבת שלי במאיירופן רצינו כל הקבוצה לנסוע לאתר אחר (ארון בנד) עם המדריכה והיא לא קיבלה אישור מהבוס שלה לצאת.

• המלצה על בית ספר?

• ההדרכה ה״רשמית״ היא של esf, שזו התאחדות הסקי הצרפתית.

מורים מנוסים ברמה גבוהה,כולל ביטוח!!!

נדמה לי ששישה שעורים פרטיים של שעה וחצי ל5 אנשים יעלו כ450 יורו.

• esf, בית הספר הצרפתי לסקי בתרגום חופשי, אינו התאחדות הסקי הצרפתי ואין דבר כזה הדרכה רשמית.

זהו אכן בית הספר הגדול בצרפת עם נוכחות בכל האתרים וגם ספק ההדרכה של קלאב מד.

בנוסף קיימים בואל בתי ספר נוספים וגם מדריכים פרטיים שחלקם הוזכרו כאן בפורום כולל פאדל הידוע.

המדריכים של esf מעבירים את ההדרכות לפני אותם מערכי שיעור בכל האתרים אבל עדיין הדרכה הינה גם מזל עם המדריך, הקבוצה, מצב השלג ומזג האויר.

חשוב לדייק ש-esf לא כוללים ביטוח במחיר אלא מציעים ביטוח בתוספת של כ-20 יורו לשישה ימים למבוגר.

אני בדעה שעדיף לעשות את הביטוח בארץ מהרבה סיבות שהעיקרית שבהן הינה הצורך בכיסוי גם אחרי השיבה הביתה.

• אם עדיין רלוונטי,

חזרנו השבוע מסקי בואל טורנס, ביום האחרון בקלאב מד, כשאין כבר קבוצות,   בחרנו לגלוש באופן פרטי עם CHLOÉ  מדריכה ושותפה בבית ספר פרטי לסקי girl’s school. לגמרי במקרה אספנו פלייר בחנות השכרת הציוד (CARON) ובהמלצת בעל החנות החלטנו לנסות משהוא אחר מ- ESF. ללא ספק זו היתה הדרכת הסקי וחווית הגלישה המשותפת הכי טובה שהיתה לנו עד היום. שתי השותפות הן בעלות דרגת ההדרכה הגבוהה ביותר שקיימת לכל פעילויות הגלישה (קיץ וחורף) וחילוץ הרים ועל כך תעיד המדליה שהן נושאות על צווארן, שמקבל כל בוגר.

אנחנו גולשים עם מדריכי ESF שנים אבל אם נחזור לואל טורנס זה כבר לא יהיה בקלאב מד עם מדריכי ESF בקבוצות מלאות (12) כי לא נוותר על ההדרכה של CHLOÉ . CHLOÉ  ילידת המקום ומכירה כל שביל בהרים בעיניים עצומות. 

היינו קבוצה של 3, רמת בינוני ומתקדמים והיא התייחסה לכל אחד ברמתו עם טיפים לכ”א. גלשנו יחד למרות הבדלי הרמות וכולם היו מאוד מרוצים.

4 שעות של לימוד והנאה צרופה במחיר 190 יורו.

ממליצה בחום!!

בחזרה