בחזרה

כמה זמן לוינה ואיך מתניידים?

• שוקלים שוב טיול קיץ לאוסטריה (זה כבר עלה, ירד, עלה, ירד, ועכשיו שוב עלה).

זוג פלוס 3 ילדים שיהיו בקיץ בת 14, בן 11 ובת 8.

אוהבים בהחלט גם טיולים עירוניים

כמה ימים שווה להקצות לוינה עצמה?

חשבתי על 3 ימים (4 לילות)

יום פלוס לאיזור המוזיאונים והאיזור העתיק

חצי יום לאיזורי החנויות

אולי אקווריום אולי מדאם טוסו אולי גיחה לקצר ללונה פארק

אולי הארמון / גן החיות

אולי אחד מהמוזיאונים שלא במרכז כמו המוזיאון הטכני

אולי שייט בדנובה בסירת תיירים

נשמע סביר?

יותר מדי? פחות מדי?

אם נבחר ב 4 או אפילו 5 ימים מלאים – זה יהיה יותר מדי ונתחיל להשתעמם?

לגבי תחבורה:

בהנחה ששאר הטיול עם רכב: יש סיבה להיות עם רכב בתוך העיר?

ומצד שני – האם יש קושי מיוחד לנהוג בעיר (איזורים שאסורים בנסיעה כמו ברומא, פקקים מיוחדים וכדומה)?

אם וינה בהתחלה: יש סיבה לא לשכור את הרכב בעיר ביום היציאה? כלומר האם יש צורך לצאת לשדה במונית ושם לשכור רכב?

אם וינה בסוף: אותה שאלה – יש סיבה לא להחזיר את הרכב בלב העיר? כלומר האם יש צורך להחזיר את הרכב בשדה ולהכנס לעיר במונית?

תחבורה ציבורית:

יש בעיה כלשהי עם תחבורה ציבורית? אפשר להתבסס עליה? או שעדיף להתבסס על דירה במקום מרכזי שבו כמעט לכל מקום הולכים ברגל?

איך הרכבת התחתית? ידידותית?

• אם יש אפשרות מבחינת חברת ההשכרה, אין בעיה להחזיר/לקחת את הרכב בעיר - הנסיעה פשוטה ואין הגבלות מיוחדות.  אם לא גם ההגעה מהשדה אינה בעייתית.

מלבד זה אין שום צורך ברכב בזמן השהיה בעיר כי התחבורה פשוטה ויעילה.

אנחנו בחרנו מלון מחוץ למרכז כי הוא היה משמעותית זול יותר. לא היתה כל בעיה להגיע לכל מקום בקלות ובמהירות בעזרת תחבורה ציבורית.

לגבי משך השהות זה באמת מאד אישי. אנחנו היינו שלושה לילות ושלושה ימים כמעט מלאים. לילדים זה היה די והותר, אנחנו הרגשנו שבקושי הספקנו לראות משהו מהעיר...

• רק  לסייג את דבריי לגבי הנהיגה. אני נהגתי בעיר בשבת בערב, שאז נראה כי התנועה דלילה יותר גם בעיר וגם בדרך מ/ל שדה התעופה.

כאשר לקחנו הסעה לשדה התעופה בשלישי אחר הצהריים היה פקוק ועמוס (אבל צפוי, לא משהו חריג במיוחד).

ועוד דבר לגבי התחבורה הציבורית - ילדים עד גיל 15 בחינם בזמן חופשת הקיץ.

•  

1. אם אתם לא חובבי מוזיאונים  או קניות שרופים – שלושה לילות בוינה יספיקו לכם בהחלט . 

1. 2. התחבורה הציבורית בוינה מצויינת – מהירה ויעילה . עדיף על פני שכירת רכב . ​​​​​​​
    2.  עדיף לשכור רכב ביום היציאה מהעיר. אין סיבה לנסוע לשדה במיוחד בשביל זה 

• חשוב לשכור דירה עם מזגן.
    בקיץ 2019 היה גל חום באירופה והטמפ’ הגיעו ל-34 מעלות

• לדעתי ממש אין צורך ברכב בזמן השהייה בוינה, תחבורה ציבורית מצויינת מגיעה לכל מקום בטח לאיזורים המתויירים. כמו שנאמר אין צורך במלון המרכז העתיק, גם אם רוצים לחזור למלון באמצע היום זה עדיין נח עם תחב"צ.

יש גם את פארק השעשועים שאפשר להגיע אליו בערב.

אבל אם הכיוון הוא איזור זלצבורג הייתי נשארת רק יומיים בוינה וממשיכה.

יש המון מה לעשות באיזור זלצבורג.

• אין צורך ברכב בעיר ובהרבה מקומות לינה אין חניה. אתה יכול לכוון את זה שביום ההגעה/ יציאה מוינה (תלוי אם זה בסוף או תחילת הטיול) תבקרו בארמון שנבורן, כי הוא יחסית מחוץ לעיר ויש חניה לידו בקלות. הארמון, הגנים והפעילויות שסביבו יקחו לכם בין חצי יום ליום מלא,  במיוחד אם תלכו לגן החיות הצמוד. מעבר אליו נראה לי גג יומיים יספיקו. הכל שאלה גם מהי תכנית הטיול הכוללת ולכמה זמן הוא. 

• צפנת

נדחפת רגע לעזרת חברה....תוכלי לומר באיזה מלון שהיתם בוינה ובכלל איזה אזור כדאי לחפש בבוקינג שנחשב נגיש אבל לא יקר למשפחה בת 6 נפשות

תודה

• היינו בוינה 3 ימים בקיץ 2018.

היה חום נוראי, זה בהחלט השפיע על כמות הדברים שהספקנו לראות.

כל מרכז וינה זה חנויות, לא צריך לנסוע במיוחד לשופינג. אנחנו כן חובבי שופינג, והמרכז הספיק לנו.

הייתי עם רכב, אבל החניתי אותו בחניון ליד המלון ולא השתמשתי בו. החניות יקרות מאוד, התחבורה הציבורית נוחה יותר. השתמשנו בעיקר בחשמלית ולא במטרו, כי רצינו לראות את העיר גם מהחלון. נסענו לשנברון במטרו, הוא לא שונה מכל מטרו אחר באירופה.

אני חושב שלא כל כך נעים לנהוג בעיר הזאת. יש רחובות צרים, השלטים בגרמנית, ולא תמיד ברור אם מותר לעלות על פסי החשמלית או לא. 

אם אתה מחפש דירה, אני ממליץ מאוד על מלון דירות בשם RAFAEL KAISER. זה יחסית לא יקר, כמה תחנות חשמלית מהמרכז (או 20 דקות ברגל) ונמצא באיזור טוב.

• אם אתם אוהבים ערים אז אולי תרצו להקדיש לוינה יותר ימים מהיום-יומיים הרגיל של מטיילי אוסטריה.

לגבי חנויות, מעבר למרכז העיר היוקרתי, ולרחוב מריה-הילפר, שווה להקדיש את הזמן לקניון SCS, שהוא מתחם ענקי, ונמצא בדרך לכיוון זלצבורגלנד. לקניון הזה ואולי גם לארמון שנברון שווה להיות עם רכב. זה לא שיש בעיה לנהוג בעיר (אולי אנחנו לא מייצגים כי אצלנו אף פעם אין בעיה בתחום), אבל חניות יכולות להיות די סיוט ועסק יקר מאוד.

לגבי שיט בדנובה, לדעתי שווה קודם לספור את מספר השייטים שתעשו באזור זלצבורגלנד, כי אולי העסק כבר יימאס עליכם. בטבע, השייט בסירה יכול להיות תחליף להליכה רגלית, למשל באגם גוסאו. אנחנו שטנו באותו טיול באגם גוסאו, בהאלשטאט (לא באותו יום), ובאגם המלכים (שיט בספינת תיירים) ואחרי זה כבר לא רצינו יותר שיט.

• שלושה ימים זה בהחלט מספיק, בהנחה שמידת העניין שלכם במוזיאונים אינה גבוהה במידה יוצאת דופן למשפחה עם ילדים בגילכם, כלומר תסתפקו בביקור אחד או שניים של כשלוש שעות כל אחד.

אפשר למלא גם 4 או 5 ימים, בעיקר אם תעבירו יום שלם בארמון שונברון + גן החיות, חצי יום בלונה פארק, ומינון גבוה יותר מהמקובל של מוזיאונים ושופינג*, קשה לדעת מתי בדיוק תתחילו להשתעמם… אבל בטיול קיץ באוסטריה לא הייתי מקצה לוינה יותר מ-3 ימים, זו עיר נגישה יחסית (עם טיסות זולות של וויז) כך שתמיד תוכלו לקפוץ להשלמות בכל הרכב שתבחרו אם תרגישו שלא מיציתם.

• * שופינג: אחרי שני ביקורים בעיר, האחרון בחודש שעבר, ההתרשמות שלי היא שוינה איננה יעד שופינג אטרקטיבי במיוחד. כלומר, ברור שיש חנויות בשפע – ברחובות מריה הילפר, קרטנר וגראבן, באאוטלט SCS ועוד, אבל המחירים לא זולים במיוחד ולא שווים השקעה של יותר מחצי יום, לדעתי.
    •  
    • רכב בוינה: מיותר לגמרי ולא נראה לי נוח. התחבורה הציבורית מעולה, נוחה יעילה ולא יקרה, המרחקים בין נקודות העניין לא גדולים והרחובות לא נראו לי נוחים או נעימים לנהיגה. זו עיר שחורשים הרבה ברגל (בעיקר בעיר העתיקה במרכז, על כל מדרחוביה). גם הרכבת מתוך השדה למרכז העיר מהירה וזולה – פחות מחצי שעה נסיעה והזולה ביותר עולה פחות משני יורו לכרטיס. אין שום סיבה בעולם לקחת מונית מהשדה לעיר (או הפוך) כל עוד מדובר בשעות בהן הרכבת פעילה (דומני שמשש בבוקר עד חצות, אבל תבדקו אם רלוונטי).

שיט על הדנובה – להמנע! בניגוד לשיט על הדנובה בבודפשט, שבו יש את נוף הפרלמנט מצד אחד, וגבעת בודה מהצד השני, בווינה הדנובה עוברת מחוץ לנוף והשיט משעמם עד דמעות. 

טיפ קולינארי: מסעדת אל גאוצ’ו אם אתם חובבי בשר. אין שום קשר או דמיון לרשת הישראלית בעלת אותו השם. אכלנו שם את הסטייק הכי משובח שטעמנו בשנים האחרונות, השירות אדיב ומקסים והאוירה נהדרת. המחיר סביר מאוד ביחס לאיכות הגבוהה (17 יורו לסטייק של 300 גרם). אנחנו באנו ללא הזמנה מראש אבל היינו רק שתיים, ייתכן שעדיף להזמין מקום מראש.

• שני, אנחנו היינו ב Hotel Arkadenhof GmbH.

בבוקינג הוא נקרא עדיין כפי שהיה בזמן שהזמנו אותו (אותו מלון רק בבעלות אחרת) - Arthotel ANA gala 

לא בטוחה שיש להם חדר מתאים למשפחה של 6, אנחנו 5.

• תודה לכולם

נתתם הרבה חומר למחשבה

אגב, כשאני מסתכל על השכרת רכב אני רואה שיחסית אין הרבה תחנות בתוך העיר. ויותר מזה, לחלק מהחברות אין בכלל אפשרות לשכור בעיר. למשל נראה לי שהדיל הכי משתלם הוא באנטרפרייז. והם לא מציעים תחנה עיר.

אני מספספס משהו?

ברור שאפשר אם צריך לצאת לשדה לשכור/להחזיר.

כמה שאלות המשך ספיציפיות:

דמיטרי – יש כמה מלונות בשם הזה בעיר. יש לך המלצה קונקרטית יותר? וגם – לא נעים לנהוג ברמה כזו שעדיף לשכור/להחזיר את הרכב בשדה ולהכנס/לצאת מהעיר במונית? או שרק לא להסתובב בעיר ברכב?

רונית – ממה שאני רואה ארמון שנבורן לא ממש מחוץ לעיר. ואפילו אם טיפה מאמץ (ותלוי איפה ישנים) אפשר ללכת אליו ברגל (5 ק”מ מהמרכז) אם כי אנחנו לא אוהבים מאמץ Smile. יש סיבה לשלב אותו דווקא עם רכב? ולא ביום “רגיל”?

• הליכה בארמון עצמו ובמיוחד בגנים, הוא עניין לכמה וכמה שעות. (למהדרין)

הליכה ניחוחה של 5 ק”מ, אורכת מעט יותר משעה. ‘תבזבזו’ את כוחותיכם בהליכה לארמון, יפגע בגשר ההליכה שלכם בארמון ובגניו, אז…. 

• הנהלת הפורום

התניידות בעיר ובמעטפת שלה (כולל שינבורן, מוזיאון הטכנולוגי וכו) בתחבורה הצבורית הנוחה מאד.

לינה במרכז העיר- גם מצמצמת את הנסיעות בתוכה.

לא עם רכב- מיותר להפליא.

אין בעיה לשכור רכב בתחנות הרכבת המרכזיות של העיר . אין בעיה גם להחזיר שם רכב.

הייתי שבוע בנחת עם ילדים (קצת יותר גדולים) ולא השתעממנו לרגע. זה מאד תלוי במשפחה, תחומי עיניין, קצב וכו.

השיט בדנובה- פחות מוצלח משיט אחר בערים גדולות, לא הייתי מתעקשת עליו ,במיוחד בטיול מקיף באוסטריה בו יהיו אופציות שיט יותר מלבבות. מצד שני אנחנו תמיד מנמנמים בשיט--אז אולי לא מודל טוב.

וכמו כולם- מזגן בקיץ בהחלט עוזר בעיר גדולה, כי אם נופלים על גל חום-זה בלתי נסבל וכולנו מפונקים עם השנים.

• פעמיים יצא לנו להיות בוינה בסוף הטיול ובשתי הפעמים החזרנו את הרכב במרכז העיר והתניידנו ברכבת התחתית שהיא מאוד נוחה, בחודשי הקיץ הנסיעה של ילדים עד גיל 12 היא בחינם.

יש רכבת מהירה לשדה התעופה שהנסיעה בה אורכת עד כמה שזכור לי 15-20 דקות ממרכז וינה.

אם הטיסה שלכם חזרה בערב אז יש חברות תעופה שניתן לעשות את הצק אין במרכז העיר (בתחנה ממנה יוצאת הרכבת לשדה התעופה), זה מאוד נוח.

• תודה רבה

שאלת המשך

ננניח רגע תקציב של 6 ימים עירוניים בוינה ובזלצבורג (העיר, לא האיזור).

איך הייתם מחלקים? 3:3? 4:2 לטובת וינה? משהו אחר?

• 5:1wink

• 5:1 לוינה? או לזלצוברג?

• הנהלת הפורום

מציעה שיטה אחרת ולא קביעה סכמטית של ימים.

קודם כל לראות מה יש בעיר לעשות

מה יש מתוך הדברים בעיר לעשות שיעניין אתכם כמשפחה

מה המיקום הגיאוגרפי והצירוף האפשרי בהתאם

מה הקצב שלכם

ואז בהתאם גוזרים את כמות הימים ההכרחית, האפשרית, הרצויה וכו…

סתם לדוגמה----

ארמון וגני שיינבורן- רק הארמון? הארמון והגנים?  עם סדנת שטרודל? הארמון הגנים והמבוך? עם גן החיות? מוותרים עליו? בית המדבר? --- אתם יוצאים ב09.00 בבוקר? איטיים? מהירים? תסיימו עד 14.00? אולי יום שלם ? זה מאד אישי (ומשפחתי).

בחזרה