בחזרה

חופשה קצרה מה כדאי

• מתכננים חופשת סקי.סנובורד מקוצרת, ארבעה ימים. מבחינת טיסות הכי משתלם ג’נבה או מינכן.

מחפשת אתר שקרוב לשדה התעופה, שמתאים להרכב גולשים – שניים סנובורד ברמה בינונית - טובה, אחת סקי ברמה בינונית, ואחת מתחילה סנובורד (עוברת מסקי), רצוי עיירה נחמדה, אם אפשר עם אפרה סקי נחמד לגילאי 20+ . התחלתי לבדוק אתרים, והבעיה שהתאריכים שלנו נופלים על השבוע האחרון של החופשה בצרפת, כך שמבחר מקומות הלינה (גם בצרפת וגם באוסטריה) ממש קטן ויקר.

רעיונות? מה כדאי? מקום שמצאתי לינה סבירה זה בסאמונס (גראנד מאסיף) לא מכירה בכלל את האתר, איך הוא? מתאים לדרישות שפרטתי?

• כבר ציינתי בעבר, שהעיירה פליין באתר הזה מזכירה עיירת מחקר סיבירית.

האתר skiwelt כשעה-שעה וחצי נסיעה ממינכן.

בעיירה סול נאמר שיש אפרה סקי.

במרחק של כשעתיים נסיעה תגיעו לאתר נהדר בעמק צילרטל, בשם הוך צילרטל. חפשי לינה בעיירות הסמוכות: קלטנבאך פוגן ועוד.

• sol אכן עיירה נחמדה ודי קרובה לשדה התעופה במינכן, אבל לא הייתי אומר שיש שם אפרה סקי ברמה של האתרים הגדולים באוסטריה. האתר בהחלט מומלץ לחופשה קצרה.

עוד אפשרות זה לטוס למילאנו. בעיירה sauze d'oulx ממש נחמד בערב עם המון צעירים, פאבים ומסעדות. גם העיירה aosta בעמק אאוסטה נחמדה מאוד בשעות הערב, במיוחד בסופי שבוע.

• התשובה היא שאמוני 

• תבדקי לינה ב Solden ת שעתיים וחצי ממינכן. אתר מעולה !

• החשש שלי משאמוני הוא שבכל מקום מופיע שזה אתר למקצוענים, ואנחנו לא ממש מקצוענים Smile, יש מסלולים אדומים סבירים? יש מספיק כחולים לזו שבתחילת דרכה בסנובורד? יש בכלל אזורים למתחילים? איפה כדאי להתמקם אם רוצים שתהיה גישה נוחה יחסית?

• שאמוני וסולדן אופציות מצויינות, אבל גם לא הייתי פוסלת כל כך מהר את גראנד מאסיף. אתר גדול (כ-260 ק"מ), מסלולים ארוכים, נופים מהממים, הגעה מאוד נוחה מג’נבה... אמנם פליין די מכוערת אבל עיירה לז קרוז מהממת.  

• עם פתרון טיסה של ציריך – סט אנטון או אישגיל

את צודקת לגבי שאמוני, מה שמעניין שם ברמת קושי מאוד גבוהה. 

• האתר הוך צילרטל נמצא במתחם צילרטל הכולל את צילרטל ארנה ואת העיירה מאיירהופן, הנמצאת כ-20 דקות נסיעה על אותו כביש בו נמצא הוך צילרטל, ושם יש חיי לילה מעולים. בהחלט כדאי להגיע לשם וללון במיקום קרוב (קצת יותר יקר מהוך צילרטל, שם הלינה זולה יותר).

• שמוני זה המקום, יש באזור העיירה כ 4 אתרי סקי, חוץ מ”הגרנד מונטה” שהוא אתר מאוד תלול, השאר בהחלט מתאימים למתחילים בינוני, העיירה נימצאת פחות משעתיים נסיעה מג’נבה, אם הרבה חנויות ופעילות אפרה סקי, אני מאוד אוהב את העיירה, החיסרון היחידי זה שאין סקי אין סקי האוט, אבל יש הרבה מאוד היתרנות, והתחבורה הציבורית בין האתרים עובדת מעולה, כמובן שהנסיעות בחינם.

• ממש לא נכון 

אנחנו גולשים בינוניים שגולשים כחולים ואדומים ורק במסלולים 

נהננו בשאמוני מאוד מאוד מאוד ! 

יש שם גם שחורים ואוף-פייסט, אבל זה אתר נהדר לכולם 

• אני שמחה לשמוע לגבי שאמוני!

הטיסות כבר הוזמנו לג’נבה, עכשיו מחפשת מלונות בשאמוני (יש כמה אופציות סבירות), ובאבוריאז – מורזין (מאד מלא שם הרבה יותר משאמוני), נראה מה אמצא Smile

תודה לכולם!

• בשמוני מניסיוני מלון זול ליחיד זה בין 50 ל 100 יורו, ויש גם מספר אפשריות לדורמיטורי, חלקם סבירות וחלקם גרועות, אם יש עוד שאלות בשימחה, בכול מקרה חשוב שמקום הלינה יהיה במקום מרכזי ליד תחנת אוטובוס, יש קווים ראשיים ויש קווים שהם פחות ראשיים ואז התדירות נמוכה יותר ושעות הפעילות מוגבלות יותר.

• טיסה למינכן, שכירת רכב חובה

תחפש דיל. זה שדת גדול מאד ויעד גדול עם הרבה אפשרויות

נסיעה לאתרים האוסטרים שצוינו כאן. שעתיים נסיעה.

מרחב ZOL , או קיצביהל, או עיירות לווין של קיצביהל כמו קירשדורף

למרות שהאתרים לא גבוהים במיוחד שלג לא חסר השנה.

הרבה מסעדות ואפרה סקי באזור קיצביהל. צריך \רצוי מאד רכב. 

בערב סע למועדון LONDON , אחלה מקום.

בחזרה