בחזרה

כבודת יד בקונקשן ברומא ובברצלונה - שקית הפלסטיק

• שלום לכולם, אני טס עם חברת אליטליה לברצלונה עם קונקשן ברומא(גם הלוך גם חזור). מי שרוצה לדלג ישר לשאלה – זה בסוף.

עכשיו התכנון הוא לקחת כבודת יד בלבד, אבל בגלל שאסור לעלות בשמים וספריים(אקס וכאלה) למיניהם אז רציתי לשאול כאן שאלה קטנה.

באליטליה כתוב:

“כמויות קטנות של נוזלים במכלים שגודלם אינו עולה על 100 מ"ל או מדד שווה ערך (100 גרם). יש לארוז את המכלים בשקיות ניילון שקופות עם מנגנון איטום, שקיבולתן שאינה עולה על ליטר אחד, או בגודל שאינו עולה על ‎18 x 20 ס"מ. כל נוסע רשאי לשאת עמו שקית פלסטיק אחת כזו בלבד”.

השאלה:

לגבי הבקבוק, הבנתי שצריך 100 מ”ל או אפילו להביא בושם שהגודל שלו לא עולה על 100 מ”ל, אבל לגבי השקית לא הבנתי כי קראתי בגוגל וחלק אומרים שצריך שקית פלסטיק עם רוכסן וחלק אומרים שצריך שקית פלסטיק עם סגר ואקום כזה.

אשמח לעזרתכם.

העליתי 2 תמונות(מקור מגוגל), אחת עם מין רוכסן כזה ואחת עם ואקום, אשמח שתגידו לי מה מהם יתפוס בטיסה ולא יעשה לי בעיות ברומא/ברצלונה

שקית ואקוםשקית רוכסן

• שתי השקיות בסדר

• שני סוגי-השקיות מתאימים ("פסגור" /"זיפלוק", "ריצרץ׳) בסופר (מס' שקיות באריזת קרטון מאורכת), או שנמכר באריזה אחרת.

בפיצוחיות- אפשר לבקש.

וכו'...

• אוקיי. עכשיו עוד שאלונת קטנה

משחת שיניים ותחליב רחצה/שמפו וכאלה, גם כן צריך להביא באריזה שקופה? איך זה עובד? פשוט פעם ראשונה שלי עם כבודת יד אין לי מושג מה קורה ואני לא רוצה שפתאום באמצע רומא יוציאו לנו דברים מהמזוודה

• שקית הפלסטיק

אתה יכול להכניס לשקית בגודל המותר, מוצרים בנפח של (עד) 100 מ"ל: 

משחת-שיניים, בושם, שמפו, סבון…

סך כל המוצרים צריך.להיות (1)ליטר אחד.

ז"א:  אתה יכול להכניס לשקית אחת עד 10 מוצרים שנפח כל אחד מהם 100 מ"ל (סה"כ 1 ליטר).

תראה לפי התמונות שצרפנו.

עוד דוגמאשקית עם מוצרים

• אוקיי, תודה רבה.

את יודעת במקרה איפה אפשר לקנות כאלה שקיות ובקבוקונים קטנים בשביל בושם?

כי בעיקרון בושם זה הדבר הכי חשוב חחח

אגב, אני רואה שאת ממש מתמצאת בזה אז על הדרך אשאל עוד שאלה במקום לפתוח נושא חדש

את יודעת במקרה אם יש איסור באליטליה על עלייה עם כבודת יד על גלגלים? כי ראיתי שיש מספר מטוסים שלא מאשרים מזוודת יד

• מקומות לקניית שקיות, ציינתי.

אפשר גם באחת מרשתות הפארם, למצוא מיכלים קטנים בגודל המתאים/קטן יותר.

ייתכן שיש להם בקבוק קטן לבושם, אך כדאי שתבדוק שוב את נפח בקבוק הבושם שלך (כנראה לא גדול מ-100 מ"ל).

* אולי אפשר למצוא דוגמית של הבושם שלך בפארמים/בחנויות המוכרות בשמים.

מוצר הדומה לזה

ואולי תמצא בחנויות ה"סטוק" למינהן.

בקבוקון לבושם

• אני רוצה שתראי דוגמה בתמונה

זה בושם שיש לי, בתחתית שלו רשום 100ml בקטן, מאוד קשה לראות את זה אבל רשום.

הבקבוק עצמו שוקל די הרבה, אבל עדיין זה 100ML. נראה לך יעשו לי עליו בעיות?

• אם רשום עליו 100 מ"ל, אין בעיה! אתה יכול לשים בשקית עם שאר המוצרים (רק שקית אחת).

המשקל הכבד, בגלל הזכוכית- ממנו עשוי הבקבוק.

• אוקיי, אז בעיקרון כל דבר שרשום עליו עד 100 מל ייכנס, גם אם הוא עובר את ה100 מ”ג משקל?

נניח יש לי משחת שיניים שהיא גדולה אבל בתכולה רשום 75 מל, תופס? לא יעשו לי בעיות ברומא?

הבעיה היא לא בארץ, הבעיה היא בקונקשן

• לא משנה משקל המוצר רק נפחו - עד 100 מ"ל.

אפשר לקחת את משחת השיניים שרשום עליה שנפחה 75 מ"ל.

רק כדאי לבדוק שכל המוצרים שאתה רוצה לקחת יכנסו לשקית אחת ו​​​​הנפח הכולל שלהם לא מעל 1000 מ"ל (1 ליטר ).

• חחח ממש תודה על העזרה.

עכשיו יש לי שאלה לא קשורה לזה, רק כדי לדעת עד כמה אני צריך להיות מודאג – וזהו אני מפסיק לחפור אני מבטיח.

בטיסת החזור שלנו הקונקשן הוא 55 דקות בלבד. זה זמן מועט מדי? צריך לרוץ? איך זה עובד?

• קונקשן קצר (55 דקות).

הקונקשן קצר.

בהודעה הראשונה, אמרת שיש לך 1:40, שגם הוא גבולי.

אם אתה לא יכול לשנות את הכרטיס, אפשר לידע את אחד הדיילים במטוס, אולי יוכל לעזור במעבר מהיר (לא בטוח), אם לא רוב הסיכויים שתפספס את טיסת ההמשך.

* אולי לאחרים תהיה עצה מועילה יותר.

* אפשר להמשיך לחפור. 

• נכון, כתבתי שיש 1:40 ומסתבר שאני טעיתי בהסתכלות שלי. ב13:30 אנחנו אמורים לנחות ברומא וב14:25 כבר הטיסה לארץ יוצאת. מה שכן, בקונקשן בחזור הטיסה היא מאותו הטרמינל.. זה עדיין לא עוזר קצת?

• אתם "אמורים" לנחות ב-13:30, אם לא יהיה איחור (אולי תקדימו?), עדיין, המטוס צריך להתחבר לשרוול/למדרגות ועד שנפתחות הדלתות, לוקח קצת זמן (15 דק' ?) ואתה צריך לצאת ראשון מהמטוס, רק אם תפנה לדייל אולי יעזור לך (לא ניסיתי באליטליה) ואז לעבור ביקורת נוספת. 

תבדוק אם ומתי הטיסה הבאה לתל-אביב (כמה שעות אתה עלול לחכות לטיסה הבאה לארץ). 

* ייתכן ותספיק תהליך המעבר (מתוך אתר נמה"ת).

קונקשן בפיומיצ׳ינו

• לפי מה שכתוב כל זה תלוי באם אנחנו עם כבודת יד בלבד ועם כרטיס טיסה מוכן כבר מראש כן?

• כן. אתם טסים עם אליטליה, בדלפק בברצלונה, אתם צריכים לקבל את שני כרטיסי העליה למטוס (ה- Boarding Pass):ברצלונה-רומא + רומא-ת"א.

*גם אם תשלחו מזוודה לבטן המטוס בברצלונה, לא תצטרכו לאסוף אותה ברומא, אליטליה, אמורה להעבירה ישירות לת"א (אם יספיקו להעביר). 

• יש הבדל של שעה בין ברצלונה ובין רומא. בדוק שוב, אתה כנראה מתבלבל. 

וללא קשר. אם הסוכן היה בספק של אורך הקונקשן, הוא לא היה מוכר לך כרטיס.

ובעצם מה אכפת לך? לא תספיק לטיסה, אלאיטליה לספקו לך מלון ומזון או שיטיסו אתכם עם חברה אחרת. 

• 13:30 נוחתים ברומא (מברצלונה לרומא) וב14:25 הטיסה מרומא לת”א יוצאת.

לא שעה לצערי.

וזה משמעותי בשבילי לפספס, כי נניח וזה קורה זאת הטיסה האחרונה לאותו היום , ויום למחרת יש לי לימודים ולא ממש יעזור לי לפספס אותם...

• הבנתי, אז בעיקרון אנחנו צריכים לבקש את 2 הכרטיסים בברצלונה.. מקווה שלא יהיו בעיות :/

בחזרה