בחזרה

שלג בחרמון, שלג כבד באירופה-ואצלנו שרשור שבת

• הנהלת הפורום

מוזמנים לצרף חוויות,ספורי שלג וקרח, וכמובן תמונות.

צרות באירופה

לאן הברווזים הולכים כשהאגם קפוא?

• אין לי תמונות, כי הן טרום עידן הענן ונמחקו עם הרס המחשב הקודם. 

אבל סיפור יש. 

הנסיבות: ארוע משפחתי בלונדון בדצמבר. 

אני, הזוג ושלושה ילדים קטנים [גילאי שנה עד חמש] רוצים קצת לטייל בכל זאת. 

מוצאים לינה לשני לילות בחור באמצע שום מקום בוויילס כמו שאני אוהבת, אצל אלמנת כומר שמארחת בשני חדרים בביתה. התכנון היה יומיים וחצי טיול, חצי יום נסיעה חזרה ללונדון ומיד טיסה חזור בלילה שלאחר מכן. 

ערב ראשון, אמנם רק חמש אחר הצהריים אבל כבר חשוך, כביש חד נתיבי [כלומר אי אפשר לעבור שתי מכוניות במקביל] מתפתל, ומסתבר שהטמפרטורה צונחת כי הכביש כבר מלא קרח. לא, אין ציוד לנהיגת שלג ברכב השכור. 

נסיון העבר שלי בנהיגה אתגרית כולל בשלג עזר לנו להגיע אל בית הכומר בשלום. ערב נעים ולילה נחמד עובר עלינו, ובבוקר מספרת לנו המארחת הנחמדה שהחל מהצהריים צופים שלג כבד. 

היא מבהירה לנו שברגע שיש שלג אי אפשר לצאת אפילו מהבית, ומראה לנו את שיפוע החניה [אכן היה קשה להכנס אתמול] שמאלץ אותנו להמתין עד שהקרח ימס קצת. 

בצער רב ביטלנו את הלילה השני, שינינו את תכניות הטיול כך שיהיו עצירות נחמדות בדרך חזרה ללונדון. 

הנסיעה חזור לא היתה נעימה. גשם כבד מעורב בשלג, פקקים איומים. אבל הגענו. 

בבוקר המחרת קמנו ללונדון מושלגת. 

הלימודים בוטלו, האוטובוסים לא נסעו, וגם שדות התעופה, מסתבר, שותקו לשלושה ימים. כמו הרבה טיסות אחרות, בלונדון ובערים רבות אחרות באירופה, גם הטיסה שלנו חזור בוטלה. למרבה המזל היה לנו איפה להיות, ואנחנו והילדים נהנינו מזמן משפחתי נוסף בשלג. [בפועל שהותנו התארכה בארבעה ימים]. 

כדי להגיע בזמן לטיסה חזור היה עלינו לקום בארבע בבוקר, כדי לגרף את השלג ולפנות מעבר לרכב שיוכל לצאת אל הרחוב. שעה וחצי של גירוף שלג הבהירו לנו שאנחנו דווקא מרוצים שאין שלג כזה בישראל, לפחות לא כל שנה. 

• צהרי יום בוירג’יניה ארה”ב. השמש בשמים אבל התחזית צועקת שלג מתקרב. בערב החל גשם. בלילה היה שקט וכך נראה הנוף בבוקר.             

• פסטיבל הקרח בחרבין 2017

43215

• רומניה באפריל- אגם בלאה הקפוא והטרנספגרשן surprise

מלון הקרח שיצרו באגם בלאההטרנספגרשןפה מסתתר אגם... :)

• השלג הראשון ‘שלי’

אין לי צילום ‘להוכחה’, חושבני שבכלל לא הייתה לנו אז מצלמה…..

גרנו בשרון, וברדיו אמרו שבהרי השומרון ויהודה יורד שלג עז.

אמי קראנו לנו ואמרה: “ילדים, אנחנו הולכים לראות שלג”! התרגשנו מאוד! ‘יוצאים לשלג’! מעולם לא ראינו שלג. לא לבשנו שום דבר מיוחד והתפלאתי שלא אורזים מזוודה….

התחלנו ללכת אחר אימי דווקא לכוון מערב! ??

עלינו על גבעה קטנה שממנה נשקפו ממרחק הרי השומרון.

“תסתכלו, תסתכלו! רואים את השלג”? חחח

רק לציין שזה היה לפני מלחמת ששת, שאז לא הייתה גישה מישראל. ההרים היו מעבר לגבול.  

• באמת קשה באירופה…לא כל חורף האתרים באתונה מושלגים...

כמעט בכל טולנו בקיץ נתקלים בפסגות מושלגות ואגמים קפואים בחלקם.

אבל פעם אחת, בתחילת יולי 2015 ירד לנו שלג באלפים. חוויה בלתי נשכחת, הרסה לנו קצת תוכניות, אבל היה מהמם (אין לי תמונות).

כביש 55 נורווגיהלנדמנלאוגר איסלנדברכת רם בשנה מושלגת במיוחדיער אודם לפני אי אלו שניםדרך השלגים נורווגיהweiss see אוסטריה

• הנהלת הפורום

לפני כמה שנים הזמנו צימר חמוד בדרך הזכוכית (מזרח בווריה גרמניה)

הגענו פרקנו מזוודות וירדנו לעיירה הסמוכה ממעלה הצימר הכפרי במכונית לאכול ארוחת ערב.

חזור?--כבר סיפור אחר. הכביש חסום לחלוטין מושלג.

המקומי הבודד שפגשנו אמר שמפלסת השלג תגיע כנראה מחר ב06.00 בבוקר.

אין שום דרך להגיע מתחילת הכביש ועד הפנסיון שלנו אי שם במרום ההר.

אז נטשנו את הציוד- ומצאנו מלון דלוח למדי בעיירה, במחיר מופקע, וכמו שאנחנו (בלי מברשת שיניים וכלום) לנו את הלילה הזה ובבוקר, בתקתקנות גרמנית המפלסת הגיעה ואנחנו אחריה.

או סיפור אחר---- בו בבוקר, לא מצאנו את המכונית במקום בו חנינו כי ...השלג כיסה אותה לגמרי. בעלי הפנסיון עזרו לנו למצוא ,נתנו לנו כל מיני כלים לפינוי שלג.

לפני כמה שנים אמרתי שאני מעדיפה חופשה בטוחה יותר בהיבט מזג האוויר, ונסעתי בחורף לרומא--- כן, כמובן שהיה השלג שזקני רומא לא ראו כבר 50 שנה וכו.

• שלג בחרמון, שלג כבד באירופה-ואצלנו שרשור שבת

מכיון שהבת שלנו גרה בקנדה, והנכד נולד בינואר, יש לנו הרבה שעות שלג והרבה חוויות שלג. 
    רציתי להראות לכם שהפעילות של הילדים ממשיכה שם גם כשקר ויש שלג

גם בשלג הולכים לטייל עם תינוק בן פחות מחודשגולשים על האגם הקפואבגן המשחקיםמתגלשיםפסטיבל החורףוגם זה מפסטיבל החורף

• התמונות נכחדו עם הטלפונים, אבל יש שמועה שאולי בשבוע הבא, יהיו כמה Photo op.

•  

בשנה שעברה ראיתי לראשונה עיר לבנה. נסעתי לבודפשט בפברואר ופתאום, דיי בהפתעה, התחיל לרדת שלג, רך וצמרירי, שכיסה אט אט את כל העיר בלבן…

זה היה מראה מדהים. השילוב בין האלמנטים העירונים לבין השלג היה קסום במיוחד.

מצרפת את החוויות שלי מאותה נסיעה.

השנה טסתי בסוף דצמבר לורוצלב, קיוויתי שירד שלג, אבל לצערי ירד רק גשם.

• מה הברווזים של קופנהאגן עושים ביום שבו האגם קופא?

• רק האל הטוב יידע היכן הצילומים ההם ובכל אופן….

לאחר מלחמת יום הכיפורים המשכנו לשרת כמילואימניקים בתוך המובלעת הסורית ואחת הבעיות הכי מציקות, היה הקשר עם הבית. עזר האל הטוב ושלח לנו משאית תקשורת עם 6 עמדות טלפון שהיו קשורות ישירות למרכזיות אזרחיות לא למרכזיה צבאית. הם הגיעו, התמקמו, כל העם עמדו חמושים לפני המשאית בהמתנה לתורם. ומה מתחיל בחצות? שלג כמובן. עד למחרת בבוקר הוא כבר נערם לחצי מטר וכשהמשאית הייתה אמורה לצאת ליעדה הבא, השלג כבר נערם למטר שלם….. איזה כייף? היה לנו קשר טלפוני הביתה במשך שלושת החדשים הבאים…..! הצילום שרציתי להראות: משתזפים בעירום בשלג הסורי…..

בחזרה