בחזרה

מקומות מחוץ למסלול השחוק בדרום אפריקה • שלום,

   

  ראיתי לאחרונה תוכנית (אפריקה מלמעלה) על דרום אפריקה ונחשפתי שם לשני מקומות שנראים מדהים אבל נמצאים (לפחות אחד מהם) ה-ר-ח-ק ממסלול התיירים השחוק.

  תהיתי האם מישהו מכאן היה שם ויכול לספר. במיוחד כיצד מגיעים לשם, והאם המאמץ שווה את ההשקעה

   

  הרי סידרברג – שילוב של תצורות טבע מיוחדות, נחלים זורמים בנוף חצי מדברי. שעתיים נסיעה בערך מקייפטאון צפונה

  מפלי אוחרביס – רחוקים מאוד (!) אבל נראים מדהים. האם בכל עונה? 

   

  אשמח לשמוע רשמים

   

  תודה

   

   

  •  


 • שני המקומות שווים ביקור!

  אוחראביס, המקום שאלוהים שכח לסדר לפני שעזב את אתר הבניין. וסידרברג, מקום יפיפה, פשוט אינו בתודעה בגלל שאנשים מגיעים לביקור קצר בלבד בדרום אפריקה (שבועיים) ואז בקושי מצליחים לבקר במקומות הידועים.

  על ביקורנו באוחראביס, תוכל לקרוא ב'סיפורי מטיילים' (מדור שאינו קיים כבר היום באתר) שנשמר ב'פרסומים' תחת שם המשתמש שלי • כמה ימים שווה איזור סידרברג?

  הוא פופולרי בקרב המקומיים או שמי שמטייל שם מוצא את עצמו לבד?

   

  מפלי אוחרביס נמצאים המון שעות נסיעה מכל מקום.. איך מגיעים לשם? • איזור סידרברג, אם מכירים ויודעים לאן, שווה לפחות 3 ימים (2 לילות)

  בדרך כלל, תמצאו את עצמכם די לבד.

   

  אנו הגענו לאוחראביס בעקבות ביקור מקיף בכיף-המערבי והחלק המערבי של נהר האוראנג’ (ארכו מעל 2000 ק”מ). אחת האפשרויות להגיע לאוחראביס ‘במהירות’, הוא לטוס לשדה התעופה של אפינגטון (כ100 ק”מ מהשמורה) לשכור שם רכב ותוך פחות משעה, אתם בשער השמורה. 

  לחילופין, אפשר לטייל ברכב או ממערב או ממזרח. תלוי מה התכניות הכלליות שלכם. 

  קרא את ה’סיפור’ שלי, אולי תקבל ‘רעיונות’. עדיף כמובן לשלב עם הפריחה המדברית הגדולה בנמאקוואלאנד (תקופת החגים בארץ) ולא להגיע בשיא הקיץ הדרומי שאז המדבר הוא חם אימים.  • תודה רבה..הוספתי לבנק היעדים • שניהם יפים ושווים בהחלט הגעה.אנחנו שילבנו אותם בטיול שיצא מדרא”פ (upington( לנמיביה וחזור דרך קייפטאון/ עוד באיזור שמורת KGALAGADI היפהפיה ששווה ביקור. • אנחנו [משפחה של 5 נפשות] היינו שני לילות ב-The Baths, כפר נופש מקסים עם מעיינות חמים למרגלות הסידרברג. נסענו באוגוסט והיה לנו ממש מעט זמן ולכן לא הרחקנו עד לאזורים העמוקים יותר בהרים. יצאנו בצהריים מקייפ טאון, והיגענו רק לקראת הערב למקום, ורק הספקנו לטבול קצת בבריכה החמה.

  למחרת בבוקר, ירד גשם זלעפות ובילינו את הבוקר בבריכות. אין כיף יותר גדול מאשר לשבת בבריכה חמה ולראות את טיפות הגשם מתאדים על המים החמים - ומשם לקפוץ לבריכה הרגילה הקפואה... Smile אחה"צ עשינו מסלול "קטן" שמתחיל מכפר הנופש ועלינו על ההר שמשקיף על כפר הנופש. מסוג המסלולים שאין להם שם ואף אחד לא שמע עליהם, אבל הם סופר מתגמלים.

  למחרת יצא השמש, והיתה פריחה [פריחה אביבית משגעת, אבל עלי הכותרת נפתחים רק כשהשמש זורחת]. בדרך חזרה לקייפ טאון עצרנו בעיירה Darling וטיילנו בשמורה קטנה Tinie Versveld Reserve. משם נסענו לKhwa'ttu, מרכז למורשת התרבות אנשי הסאן (בושמנים). מאד התרשמנו ממנו ויש שם מסעדה טובה וזולה. • אם במקרה תכננתם להגיע לקייפטאון מיוהנסבורג, אל תבחרו בדרך הרגילה כביש 1 אלא תצאו מערבה לכיוון מפלי האורחבי שהם המפלים הגבוהים ביותר בדרום אפריקה והמים שם זורמים בעוצמות רבות בתקופה הגשומה. יש שם חניון קמפינג וגם בקתות ללינת לילה ומשם תוכלו למחרת להמשיך לכיוון קייפטאון.

   

   


 

בחזרה