בחזרה

מסלול טיול בפרו-אשמח לחווד על הטיול

• הי,

אני מגיעה לפרו יום לפני ראש השנה לטיול של 15 יום עם בני בן ה 12. חשבתי על המסלול הבא:

נוחתים אחהצ בלימה

למחרת ראש השנה- יום בלימה לחגוג את החג בבית חבד

אחכ לנסוע לאיקה על הבוקר אחהצ הדיונות לישון באיקה

בבוקר לנסוע לפיסקו לעשות את השיט ובצהריים לחזור ללימה

למחרת טיסה בצהריים לאיקיטוס לישון באיקיטוס

למחרת על הבוקר לצאת לשלושה לילות באמזונס בסיומם הגעה בערב לאיקיטוס 

למחרת טיסה מאיקיטוס לקוסקו ולבלות בקוסקו וסביבותיה מס ימים ואז חזרה ללימה ולארץ

אשמח לשמוע דעות על המסלול הנל

• דנה

קראתי קודם את הודעתך הראשונה ואחרי שעניתי אני רואה שכתבת עוד הודעה

בטיול של שבועיים לדעתי ותרי על איזור לימה בכלל!!!!

בטיול של שבועיים בפרו את צריכה להחליט מה באת לראות!

אם הכיוון הוא טבע אז לעשות מסלול שישלב את הג’ונגלים

אם הכיוון הוא תרבות האינקה ונופים דרמטיים, שזה בעיני הארד קור של פרו – סעי לטיול שמשלב את קוסקו-פונו-אריקיפה – שזו בעיני זו פרו האמיתית

להגיע עד פרו בשביל לראות דיונות…..נראה לי קצת פחות הגיוני

לא הייתי בגלפגוס, אבל השם גלפגוס לעניים נראה לי מחטיא את המטרה של פרקס, שהיא נחמדה ושווה לשלבה בטיול ארוך, אבל ממש לא בטיול של שבועיים

• אם את יכולה לוותר על היום הראשון בבית חב”ד, זה יעזור לך .

התכנון לסוע להווייקאצ’ינה (ליד איקה) ולפאראקס לאיי באלאסטס הגיוני ביותר .

הטיול שלכם יהיה בחודש אוקטובר , שזה כבר סוף העונה לטיול בפרו , כך שלדעתי אין צורך להזמין שום דבר מראש . אולי את הטיסות מלימה לאיקיטוס ומאיקיטוס לקוסקו .   גם את הטיול בג’ונגל באיקיטוס אפשר וכדאי לסגור באיקיטוס . תשאלי את נהג הטוקטוק או המונית שתסיע אותך משדה התעופה לעיר אם הוא מכיר סוכנות טיולים והוא כבר יביא אותך לסוכנות או כמה סוכנויות. גם מהמלון אפשר לארגן את זה. יוצאים לג’ונגל מהיום למחר .  

כשאת מזמינה טיסה מאיקיטוס לקוסקו , יש לוודא שיש מספיק זמן בנמל התעופה בלימה למעבר בין הטיסות . הטיסה שאני טסתי בה , הייתה טיסה מאספת . המטוס נחת באיזה מקום בין איקיטוס ללימה ונוסעים ירדו ועלו אחרים . הגעתי מאוחר מידי לטיסת ההמשך , ולמזלי הפרואנים נתנו לי לעלות לטיסה לקוסקו למרות שהטיסה כבר הייתה סגורה למעשה .

בהווייקאציינה תתמקמו במלון , ודרכו תצאו לנסיעה בחולות וגלישת החולות .

השייט לאיי באלאסטס יוצא ב- 8 וחצי בבוקר . הנסיעה מהווייקאציינה לפאראקס לוקחת כשעה . זה אומר שאתם צריכים לסגור עם סוכנות טיולים בהווייקאציינה את ההסעה ואת השייט יוום לפני . זה שייט נחמד , אבל לא יורדים מהסירה בכלל . השייט לוקח שעתיים ברוטו . תיקחו סוודרים או מעיל מפני שקר בשייט הזה .

להלן תוכנית לפי ימים עם אגם טיטיקאקה וארקיפה. לעניות דעתי צפוף מידי:  

יום 1 – נחיתה בלימה אחה”צ .

יום 2 – טיסה לאיקיטוס 

יום 3, 4, 5 – טיול בג’ונגל .

יום 6 – טיסה מאיקיטוס לקוסקו

יום 7, 8, 9, 10 – יומיים מאצ’ו-פיצ’ו + קוסקו והעמק הקדוש

בערב\לילה האחרון בקוסקו, נסיעה באוטובוס לילה לפונו .

יום 11 – פונו . האוטובוס מגיע בערך ב- 6 בבוקר לפונו . ישר יש מצוא סוכנות טיולים ולצאת לשייט על אגם טיטיקאקה . שינה בפונו .

יום 12 – נסיעה בבוקר לארקיפה באוטובוס .

יום 13 – יום טיול לקולקה קניון . הטיולים יוצאים מארקיפה ב- 3 עד 3 וחצי בבוקר    וחוזרים אחרי הצהריים .

יום 14 – טיסה או נסיעה באוטובוס ללימה לטיסה חזרה לארץ .

• תודה רבה לעונים.

יש לי 15 ימים נטו לטיול (חוץ מיום ההגעה ומיום הטיסה חזרה שיוצאת ב 15:40).

- האם לדעתך לוותר על איקה ופאראקס ולעשות במקום ארקיפה-פונו? 

- אולי כדי שלא יהיה צפוף בהנחה שאני מוותרת על איקה ופארקאס אפשר לעשות רק את אגם טאטיקה ולוותר על ארקיפה?

- האם 2 לילות באמאזונס מספיק? הבנתי שעדיף 3 כי לוקח זמן להגיע

- אם הבנתי נכון מ akyscanner יש טיסה ישירה מאיקיטוס לקוסקו

תודה רבה

• כמה הערות על הטיול שהציע דורון

תשקלי במקום הג’ונגלים באיקיטוס שאין מהם טיסה ישירה לקוסקו דווקא לסגור את הג’ונגלים במבואות האמזונס בפורטו מלדונדו (שמורת טמבופטה), משם יש טיסות ישירות לקוסקו מבלי לעבור בלימה. 

לפני יציאתי לפרו עשיתי מחקר שלם על איזה ג’ונגל עדיף בפרו

- איקיטוס

- מאנו

- פורטו מלדונדו

את מוזמנת לקרוא סיכום שעשיתי כאן לפני שנתיים.

אני אגב בחרתי בסוף את פורטו מלדונדו כי היה הכי נוח

לגבי קוסקו 4 ימים לא מספיקים לאיזור בכלל! ראשית יש לך לפחות יום-יומיים הסתגלות לגובה. יש המון טיולים   חד יומיים שיוצאים מקוסקו ששווה לך לקרוא ולראות מה מעניין אותך.

מתוך מחשבה שאת מבלה עם ילד, שבוואדי לא יאהב להיות סגור יום שלם בוואן, הייתי שוקלת לעשות איתו את הג’נגל טרק (האופציה של 3 ימים ללא יום ההליכה של ה20 קמ (למרות שזה יום יפיפה ואם אתם אוהבים ללכת הייתי לוקחת 4 ימים).

הגנגל טרק משלב אטרקציות רבות של רכיבה על אופנים, אומגות מדהימות מעל קניון וכמובן את המאצ’ו פיקצו

לגבי קניון קולקה – אני בוגרת 2 טיולים לפרו. בראשון עשיתי חד יומי לקניון קולקה עם וואן עם מלא תיירים כפי שהמליץ כאן דורון, ובשני טיול פרטי של יומיים 

הפעם הראשונה היתה סיוט!!! ואני לא ממליצה לאף אחד לעשות את הטיול הזה בדרך הזו.

האיזור של קניון ועמק קולקה והשמורה שבין אריקיפה לאיזור כל כך יפים, שאני ממליצה להקדיש להם יומיים עם לינה באחד הכפרים. אם תרצי אתן לך המלצה על סוכן שמוציא טיולים כאלו בקבוצות קטנות. גם אם לא תלכי על קבוצה קטנה ופרטית אני ממליצה שתקחי את הטיולים שיוצאים ליומיים.

בברכה

רוית

• עניתי לך לדורון בזמן שאת כתבת את התגובה

המסלול שאני מציעה:

1-4 – ג’ונגלים – את תמצי מאד את החוויה ב4 ימים ו-3 לילות יש 3 סיורים ביום וזה ממש ממצה

5 – קוסקו התאקלמות והסתובבות בעיר אפשר לעלות לתצפית מקריסטו בלנקו (ישו הלבן כמו שיש בריו אבל קטן יותר)

6 - העמק הקדוש ופיסק (השתדלי שזה יצא יום ראשון שהשוק בפיסק מהממם)

7-9 מאצ’ו פיקצו (תראי אם מסתדר לך הג’נגל טרק אם לא מפנה לך עוד יום)

10– עוד יום בקוסקו (רובע האומנים) (חוזרים ביום הקודם  די מאוחר ולכן את היום הזה תקדישו להפוגה קלה ונסיעת לילה לפונו

11 – אגם טיטיקקה – נסיעת לילה לאריקיפה (קצת קשוח אבל יחסוך לך יום מבוזבז ביום הבא

12 אריקיפה (העיר, תצפית כרמן דל אלטו – יום קל אחרי שני לילות באוטובוס)

13-14 קניון קולקה

15 חזרה ללימה (בטיסה)

אם קשוח לך שני לילות באוטובוס, תשארי ביום 11 תשארי לישון בפונו תגיעי למחרת לאריקיפה ב14:00 בצהרים כך שתוכלי לנצל את היום לעיר העתיקה בערב (תכלס זה השעה שהיא הכי הכי יפה)

וביום ה-15 תקחי טיסת ערב ללימה ותוכלי לנצל את היום להסתובב באריקיפה

• תודה רבה עזרת לי מאוד.

מעדיפה להימנע מנסיעות ארוכות באוטובוס כי אחכ גמורים מעייפות ופחות נהנים.

יש טיסה מקוסקו לפונו?

ומפונו לאיריקיפה? (כמה שעות באוטובוס)

האם כדאי לעשות 2 לילות בגונגל במקום 3?

יש לך לודג מומלץ בגונגל? 

תודה רבה

•  בפונו אין שדה תעופה . יש שדה תעופה בעיר חוליאקה (JULIACA) שנמצאת שעה נסיעה מפונו . לא כדאי לטוס מקוסקו לחוליאקה ואז נסיעה לפונו . זה ישרוף לך יום טיול . האוטובוסים בפרו זה ליגה אחרת מהאוטובוסים בישראל . הרבה יותר טובים .

יש שרותים בתוך האוטובוס . באוטובוס לילה ישנים רוב הנסיעה . גם אם זו לא שינה כמו במיטה , אפשר לטייל למחרת והעיקר הוא שזה חוסך לך יום מבוזבז של טיסה .

הנסיעה בין פונו לארקיפה לוקחת 7-6 שעות . יש אוטובוסים שיוצאים סביב 9 בבוקר ומגיעים לארקיפה בערך בשעה 16 , ויש אוטובוסים שיוצאים בשעה 19 , והם מגיעים באמצע הלילה לארקיפה . לתייר לא מומלץ להגיע באמצע הלילה לארקיפה .

ראיתי כאלה שהגיעו ליומיים בג’ונגל . אני הייתי 5 ימים בג’ונגל באיקיטוס . 

לדעתי עדיף 3 ימים (2 לילות) . ביומיים (לילה אחד) לא מספיקים כמעט כלום .

את כתבת שהטיול בג’ונגל חשוב לכם . אז לא כדאי לקצר ליומיים . זה פשוט לא מספיק . זה רק לסמן V . להגיד שהייתם .

• אני יכולה להעיד רק על הלודג’ים בשמורת טמבופטה והם מאוד מאוד בסיסים.

מחוץ לשמורה לאורך הנהר, אפשר למצוא לודג’ים ברמות שונות. חלקם טובים יותר וחלקם בסיסים מאוד.

בכל מקרה את צריכה להבין שהתנאים בג’ונגל הם בסיסים מאוד.

לדעתי הזמן האידיאלי לג’ונגל הוא 3 לילות ביום הראשון מגיעים סביב הצהרים וביום האחרון עוזבים בצהרים, מה שמשאיר 2 ימים מלאים ועוד 2 חצאי ימים.

מצטרפת למה שאמר דורון תשלמי עוד 10$ לכסא VIP ותשני מעולה בנסיעה, כמעט 160 מעלות. מסכימה שיומיים רצוף יכול להיות קצת קשוח

אז אם צריך נסיעת לילה אחת עדיף לעשות אותה מקוסקו לפונו

האוטובוס שאנחנו לקחנו מפונו לאריקיפה יצא ב 8:30 והגיע ב14:30

בכל מקרה תוכלי לבדוק שעות באתר של קרוז דל סור

• התכוונתי האם מספיק 2 לילות בגןנגל 3 ימים אן כדאי 3 לילות וארבעה ימים?

• אשמח להמלצה על סוכן טיולים לעמק קולוקה

• הסוכן נקרא פאבלו טורס, הכתובת שלו ברח ג’רוזלם סמוך לפלאזה דה ארמס

אתר האינטרנט שלו כאן

אי מייל: pablotour@hotmail.com

• כשהייתי באיקיטוס ראיתי שרוב התיירים מגיעים ל- 2 לילות , 3 ימים . 

אם תישארו לעוד יום כמובן ייקחו אותכם למקומות נוספים . כל יום יש טיולי בוקר , חוזרים לארוחת צהריים ומנוחה בלודג’ , ויוצאים לטיול אחר הצהריים . לילה אחד יוצאים לסיור לילה בג’ונגל . כמובן הכל עם המדריך שלכם . 

יש אפשרות לצאת ל- 3 ימים , ואם ימצא חן בעיינכם להישאר לעוד יום . התשלום הוא לפי יום . כמובן תדברו עם המדריך מה עושים ביום הנוסף . שיגיד לכם לאן הוא מתכוון לקחת אתכם . ב- 2016 יום טיול בג’ונגל עלה 150 סול .

אני נתתי למדריך שלי טיפ של 15 סול לכל יום שהייתי שם . אין לי מושג אם זה הרבה או מעט .

בארקיפה תעשו סיבוב בכיכר המרכזית יש שם הרבה סוכנויות טיולים . 

זו כיכר ה- פלאזה דה ארמס , איפה שהקטדרלה המרכזית הגדולה .

לא משנה באיזו סוכנות תרשמו . יש מעט מאוד חברות שמוציאות בפועל את הטיולים . כל הסוכנויות מקושרות איתם . אתם יכולים להרשם בסוכנויות שונות ולצאת באותו טיול .

• בעקבות המלצותיכם עשיתי קצת שינויים. אשמח לחווד על המסלול הבא (לא ככ מעוניינת להעביר לילה שלם באוטובוס ומעדיפה לוותר קצת על מקומות):

יום 1- נחיתה בלימה אחהצ

יום 2- להתאושש מהטיסה הארוכה ולהסתובב קצת בלימה. אחהצ טיסה לאיקיטוס

3-6 - גונגל

7 - טיסה לקוסקו הגעה בצהריים (אין טיסה שירה לילה קודם)

8-13- 6 ימים מלאים לקוסקו וכל הסביבה

14 - טיסה ב 7 בבוקר לאריקיפה -להסתובב כל היום

15-16 - יומיים בקניון קולקה בערב טיסה ללימה

17- להסתובב בלימה בערב טיסה הביתה

- למעשה ויתרתי על פונו ואגם טיטיקה כדי לרווח קצת ולחסוך נסיעות לילה באוטובוס

- האם בסיורים של היומיים בקניון קולקה אכן יוצאים ומסיימים באריקיפה. באיזה שעה מסיימים את הטיול בקלוקה,  ריאלי טיסה בערב בסוף היום השני?

תודה לעונים

• אני עדיין חושבת שהגונגלים בפורטו מלדונדו מתאימים יותר לתכנית הקצרה שלך!

מה את חושבת שיש יותר באיקיטוס שלא תראי בפורטו מלדונדו? שווה לך בשביל זה טיסות עם קונקשיין שיבזבזו יום שלם מתוך שבועיים?

לגבי אריקיפה וקניון קולקה. כן כולם יוצאים וחוזרים מאריקיפה.

הטיול שלנו חזר סביב 16. עדיף לשאול את הסוכן שתלכי איתו מתי יחזור הטיול כי יש לך טיסה בערב.

• מעדיפה את איקעטוס כי הבנתי שיש מה חעשות ש8 ויהיו לנו כמה שעות. 

לפי מה שראיתי ב skyscanner יש טיסות ישירות לאיקיטוס של שעתיים. אם אני על המטוס נראה לי שכבר לא משנה עוד ארבעים דקות טיסה. אני מפספסת משהו?

• ומה עם הטיסות מאיקיטוס לקוסקו?

• יש גם טיסה ישירה

בחזרה