בחזרה

שכירת ציוד סקי - רבות נכתב . טיפ קטן נוסף

• לאור מדיניות החברות טיסה ובעיקר הלאו קוסט. ניראה לי בעייתי ויקר לקחת איתך מגלשי סקי. תוספות שנעות בין 70-100 יורו למטען חריג !!

פעם ראשונה שוכר בפורטל בשם PRECISION SKI 

יש להם הרבה מאד חנויות משויכות. צרפת 

קיבלתי קופון ,יצא לי 67 יורו למגלשיים ברמה טובה מאד. 

לא ככ מבין את מי שסוחב איתו את הציוד. 

נעליים זה משהו אחר. 

• ההחלטה אם לקנות או לשכור מושפעת מגורמים רבים

אני כותב לך כבעלים של ציוד מלא. אני כמעט תמיד נוסע עם כל הציוד ולא מצטער.

המגלשים שלי שייכים לרמה הכי גבוהה בחנות ההשכרה כלומר רמה שאם הייתי שוכר אותם הייתי משלם ל-6 ימי גלישה כ-120 יורו בצרפת.  לעומת זאת באוסטריה הייתי יכול להגיע ל-150 ובשוויץ גם ל-200. כך שבכל נסיעה אני חוסך את הסכום הזה ונהנה מגלישה על סקיס שבחרתי בקפידה ושמאוד מתאימים לסגנון הגלישה שלי. מנגד צריך להוריד כ-40 יורו בשנה שאני משלם על טיפולים, בעיקר ווקס והשחזה שאני לא עושה בעצמי.

הטסת הציוד בהחלט פוגעת בכדאיות ואין ספק שזה לא הכי כיף להסחב עם זה בשדה.  מבחינת הכסף, הטסה עולה 80-90 יורו הלוך ושוב בחברות הלאו קוסט.  בחברות הרגילות כמו סוויס, אוסטריאן, לופטהנסה ואל על ההטסה היא בחינם. לפחות חצי מהנסיכות שלי הן עם החברות האלה.

כך שההחלטה אם להיות בעלים של ציוד מושפעת מהרגלי הטיסה ומרמת הציוד שהגולש בוחר.  

לפחות עבורי זו הייתה ההחלטה הנכונה.  להגיע לאתר ולהרגיש ישר כמו דג במים כי אני גולש על ציוד שהותאם לי אישית זו חויה שעבורי לפחות מצדיקה את זה.

• אני טס עם כל הציוד

וכך גם החברים שלי, איתם אני יוצא כבר שנים.

אני משתדל כבר שנים לא לטוס בלו קוסט. לפני שנתיים טסתי (בחופשה השניה) לסופ”ש מוארך, הטיסה הכי נוחה היתה בחברה הולנדית ששמה פרח מזכרוני, והשארתי את המגלשיים בבית.

בכל המקרים האחרים – גם באייר ברלין/טואי היינו טסים עם מגלשיים. 

אני גם מטפל לבד במגלשיים (חריצים, וקס וקנטים). גם לעצמי וגם למי שמבקש ממני טיפול. זה סוג של תרפיה ואני גם יודע מי בדיוק טיפל במגלשיים. כבר ראיתי בחנויות בחו”ל עובדים, שלא יודעים מה זוית הצד של מגלש מתוצרת מסויימת שבו הם אמורים לטפל (זה נכון בעיקר לאטומיק כי הזוית 87 ולא 88 כמו רוב המגלשיים).

• מכיוון שאני לא מגדיר את עצמי כגולש ברמות כאלה, שאינני מבחין בהבדלים קלים במגלשיים, אני מסתפק בהשכרה ברמת GOLD שעלות ההשכרה לשישה ימים, אונליין היא כ-70 אירו באיטליה. גם איתם אני מרגיש כמו דג במים. את מגלשי הפרימיום שלי משאיר בארץ. 

מעבר לכך, כשהמגלשיים מהשכרה, אין נקיפות מצפון קשות אם בטעות עולים על קצה אבן שמבצבצת על המסלול, פחות לסחוב בהלוך ובחזור ואין צורך למסור אותן לטיפול סכינים מילוי חריצים וואקס בעלות נוספת של כ-40 אירו.

לדעתי, לגולשים מישראל שעדיין לא ברמת FIS אין כל סיבה לקנות מגלשיים. זה מתאים יותר לאירופאי, שמעמיס אותן על המכונית לסופ”ש.

לעומת זה, נעליים מותאמות אישית חובה לקנות.

• אני חושבת שכל העניין הזה של לקחת ציוד אישי כמו מגלשיים או מגפי סקי זה כמה פעמים בשנה אתה יוצא לגלוש.אני לצערי כרגע יוצאת רק פעם בשנה אז אין לי שום טעם לרכוש לעצמי את הציוד.

א) זה להסחב עם זה בשדה

ב)כיוון שאני נוסעת פעם בשנה מבחינת עלויות זה לא חוסך לי כלום.

• ולגבי הנוחות כלומר התאמת המגלשיים/ מגפיים אני די מתחילה אז כך או כך לא אדע מה טוב לי ומה לא.

• בהכללה, מכל המגלשיים שהיו לי - חסכתי לעומת השכרה

בכל זוג שקניתי השתמשתי 3-4 שנים, פעמיים בשנה. בחישוב עלות (300-400 יורו) מול שכירות ציוד (70-100 יורו לכל שבוע), הם עלו לי פחות מאשר שכירות.

כמובן, שהחל מהשבוע השני ביום הראשון עליתי על מגלשיים שאני מכיר.

אבל זה רק שני הסנטים שלי. שכל אחד יהיה מאושר עם הבחירות שלו.

• חישוב שבעבר היה נכון. בעידן הלואוקוסט ממש לא נכון.

טיסות לואוקוסט עם מזוודה, עולות כ-120 יורו. טיסות רגילות במקרה הטוב, עולות כפול.

ב-120 אירו אני יכול לשכור מגלשי פרימיום, וגם לא דואג לתחזוקה בסוף החופשה.

• כנראה שזה תלוי כמה גולשים כל שנה

פעם ביררתי את הנושא וקיבלתי תשובה שאם אתה גולש שבועיים בשנה שווה לקנות אבל פחות מזה כדאי לשכור כי יש בלאי כל כמה שנים.

יש מעלה לקנייה כי לא צריך לבזבז זמן בחנות ההשכרה אבל בדרך כלל זה לוקח כמה דקות ברוב המקרים

אבל מצד שני ההטסה גם טיפה מסרבלת

• האם בעלי ציוד סקי חוסכים כסף? והאם זו הסיבה שקנינו אותו?

קודם כל, טיסה בלואו קוסט בדרך כלל לא עולה 100-120 יורו.  היא תעלה ככה רק אם יש לך מזל ואתה יודע מראש, 6 חודשים לפני הנסיעה, לאן אתה רוצה לנסוע ועם מי. כמו כן סביר שאם אתה נוסע לשבוע אז לפחות מזוודה אחת לזוג צריך? צריך. אם מזמינים טיסות חודש חודשיים לפני אז הפער כבר מצטמצם משמעותית ולפעמים אפילו עם עדיפות לחברה רגילה.

אבל בוא נניח שיש פער של 100 יורו בין לואו קוסט לחברה רגילה.  האם זה מצדיק כשאנו מדברים על חופשה שבה נוציא 1000 יורו לפחות? אם ניקח את ג’נבה כדוגמא, עם איזיג’ט אתה נוחת ב1700, מגיע לאתר בשעות הערב כשהכל סגור, וצריך לצאת ממנו ב-2 בלילה כדי להגיע לטיסה חזור או לישון ליד השדה בלילה האחרון.  עם אל על אתה נוחת בבוקר וטיסת החזור ב-11.  לנוחיות הזו יש ערך לא מבוטל.  כל אחד שיעשה את החשבון שלו.

עכשיו בוא נדבר על ציוד סקי. 

האם מי שהוא בעל ציוד מלא חוסך כסף? כן. האם זה מהותי? רק אם יש לפחות שבועיים גלישה בשנה. וגם פה יש הבדלים משמעותיים בין האתרים. מי שנוסע רק לאתרים צרפתיים/איטלקיים חוסך פחות.  בשוויץ ואוסטריה (למעט צילרטל ששם זול)הרבה יותר יקר. דוגמאות מנסיעות שלי: חנוכה, אישגיל – המחיר ל-6 ימים היה 140 לציוד בינוני! (אל דאגה שכרנו בקאפל ב-110).סנט מוריץ – 170 פרנק לציוד טוב, צרמאט – 200 פרנק! ואם תשאלו את רוזמאר כמה היא הייתה משלמת בקולורדו אם לא היה לה ציוד משלה קרוב לוודאי סדר גודל של 50 דולר ליום.

אז אחרי שניתחנו את הנושא הזה ניגש לעיקר:

אני לא מכיר אף אדם עם ציוד שקנה אותו כדי לחסוך כסף. בפועל, אנו חוסכים כי אנחנו מכורים לגלישה ובדרך כלל יוצאים ליותר מחופשה אחת.  אך זו לא הייתה הסיבה העיקרית לקנייה.  

• אני לא טס לוקוסט ולא מתחשבן על הסנטים

מתנצל.

לא מחפש טיסות באמצע הלילה, לא לשדות נידחים, לא קונקשנים בורשה/בריסל/איסטנבול/קייב.

(ומשתדל לא לטוס אל על, אלא אם כלו כל הקיצין)

• יש לי מגלשיים. בשנים האחרונות אני משאיר בארץ.

לצערי, בשנים האחרונות, אין לי אפשרות כלכלית לסוע יותר מפעם אחת. והיו שנים שלא נסעתי לסקי.

לאחר שאשתי החליטה שסקי זו הוצאה מיותרת, גייסתי את בני למטרה. וכיום הם נותנים לי את התירוץ לסוע לסקי. וזה גם נוח יותר מאשר התארגנות עם חברים  אני פשוט קובע מתי ולאיפה נוסעים וזהו.

לגבי הטיסות. כן אני מזמין חצי שנה ויותר מראש ולכן מוצא במחירים של 60-70 יורו הלוש. ומוסיף עוד 50 יורו למזוודה. הטיסות ישירות ולא מגיעים לשדות תעופה נידחים (מלפנסה, ברגמו, וונציה) נכון, השעות פחות נוחות אבל זה הפרש משמעותי כשמדובר בשלושה נוסעים.

עכשיו אתם מבינים למה המגלשיים מעלים אבק בבית???

• יוחנן אתה לא חייב התנצלות לאף אחד מאיתנו! להיפך אני חושב שלילדים שלך יש את האבא הכי טוב בעולם! 

• לטעמי- ציוד אישי מלא יתרון גדול

נעליים כמובן שאין מה לדבר. נעל טובה ואיכותית תחזיק עשור ואף יותר. מגלשיים – עניין של טעם ותועלת. 

לפני 4 שנים קניתי את מגלש הפאודר רוסיגיול סול 7 בעלות של 550 יורו עם ביינדיגנס מחוזקים. 

אני יוצא 2-3 פעמים בשנה לסקי. מגלשיים אלו עולים כ150-170 יורו לשבוע שכירות בכל אתר שבדקתי ככה שב8-9 חופשות שביצעתי איתם כבר הייתי משלש את מחירם. 

דבר נוסף, שנה שעברה בסנט מוריץ יצא לבדוק את הדגם האחרון של הסול 7 וממש התאכזבתי. הקשיחו את המגלשיים מאוד והפכו קשים לשליטה יחסית לדגם 2015 שלי. יכול להיות שלאחרים זה שינוי מבורך לי בטוח שממש לא. 

בדכ אני טס עם טיסות סדירות שבתיאום מראש לא גובות יותר על הטסת ציוד. 

חוסך גם בלוגיסטיקה בחופשה עצמה. 

לסיכום: 

אם אתה גולש רציני ומתמיד, שיוצא כל שנה ורצוי יותר מפעם אחת, אין תחליף לציוד אישי מטופל ומטופח ברמה הכי גבוהה. 

• רק נותר לי לקנא בך שאתה יוצא פעמיים שלוש בשנה לסקי כל הכבוד!

• יוחנן, ד''ש מהכנות והפתיחות, גם אני במפלגתך, רק הקדמתי רפואה למכה, ולפני שרעייתי תכעסblush, הרגלתי עצמי מההתחלה לטוס בלואו קוסט.

מצטרף לדברי, ובפרט לאיטליה, כשטיסות איזי ג'ט מגיעות לוונציה, ברגמו, ויש את טיסות וויז אייר... ועוד המון מציאות זולות.

בקשר לזמנים מצאתי לאחר תקופת התנסות שיותר נוח להגיע אחה''צ לנוח בוונציה או בדרך לדולומיטים באיזה מוטל זול, לצאת לפנות בוקר ולהתחיל יום גלישה טרי ורענן.

• למה לכעוס? כל אחד שיעשה מה שטוב לו לכן לי ולבעלי יש חשבונות בנק נפרדים

כך שאני יכולה לצאת לחופשת סקי עם הכסף שאני מרוויחה (ואני עובדת קשה בשביל להרוויח אותו) ובאמת סליחה על הפתיחות.

• @ענבל-אין-על-סקי

לי אין ציוד. אבל אחרי כמה שנים של כאבי רגליים וכל מיני בעיות קניתי מחבר זקן שהפסיק לגלוש את הנעליים שלו [אחרי שניסיתי אותן שבוע] ומאז הכל בסדר. עלו לי 100 דולר כולל קסדה וכבר כיסיתי את ההפרש.  נעליים שלא ממש מתאימות זה כאב ראש[ ורגליים ] רציני .  זכורה לי חופשה באישגיל שממש התקלקלה כתוצאה מזה  שכל חצי שעה -שעה [אחרי הצהריים ] נאלצתי להפסיק לגלוש ואפילו להוריד את הנעל באמצע המסלולים. ואז, מחוסר הבנה, חשבתי שזאת בעייה עם הגרביים שנרטבו….

• @ldude

אני שמחה בשבילך שעלית די מהר על הבעיה.כאבי רגליים יכול להיות מכמה סיבות

1.טכינקה לא נכונה

2.אולי היו לך כאבים חלשים קודם ולא התיחסת (בלי קשר לסקי) ואם זה לא מפריע לנו יותר מדי בחיי היום יום אז אנו לא ממהרים לבדוק.יש לי כמה לקוחות כאלה.

• @bazzik

רק ללטף את הסקי שמונך בפינת המחסן,במבט, באמצע קייץ ישראלי מהביל ולספור ימים לאחור.רק זה שווה המוןןן כסף.

ולא אמרנו כלום על עוגמת הנפש שבלחזור לחנות ההשכרה בגלל ציד לא מתאים ,לא נוח, לא.…

אני משקיע מעט בטיפול, שעווה בתחילת השבוע סקי זה בין 7-10€ ותמיד במסלולים השטוחים כשכולם נעצרים ומתחילים לדחוף עם המקלות אני עדיין זז ועוקף אותם בעדינות.

אבל פייר, ממש לא מתאים לכל אחד, רק מי שהשריטה שלו עמוקה מאד....

בחזרה