בחזרה

ברוכים הבאים לבית החדש שלנו!

• אתם אמיתיים? העברתם פוסטים בלי התמונות? אין מילים! תרשו לי לא להביא דוגמאות למה זה דומה... אנשים השקיעו שעות על גבי שעות ועכשיו ככה סתם, הכל הלך לטמיון. בבקשה תגידו שזו תקלה זמנית והתמונות יחזרו...

• @לירון-ב-מערכת-אתר-למטייל

בוקר טוב, לירון

רק לעדכן: כשמחפשים אשכול בגוגל לפי הכותרת שלו, מתקבלות תוצאות לפי מספר העמודים באשכול. 
    כלומר – קישור לעמוד 1, קישור נפרד לעמוד 2, קישור נפרד לעמוד 3 וכן הלאה.

הטקסטים אכן הועברו לארכיון, אבל לא בתור אשכול שלם ורציף אלא עמוד-עמוד.

מכאן שלשמור קישור לאשכול אחד מסוים אומר נכון לעכשיו שמירה של 10 עד 20 קישורים שכל אחד מהם מוביל לעמוד אחר בארכיון. 
    ברור שכל זה למעשה הופך את הארכיון לסוג של מס שפתיים של “הנה, שמרנו הכול, הכול נמצא” ובפועל – אפשר היה פשוט למחוק הכול, כי כרגע, התוצאה זהה – תסכול מתמשך. 

בתקווה ובתודה,

אלונה

• @glasha

הי לירון, כמה פידבקים נוספים:

1. נחמד, הסמן התייצב לי בדיוק בשורה שמתחת מוכן לכתיבה, ועכשיו אני תוהה: למעשה לחצתי על כפתור התגובה, כםי שרובנו עושים בשוטף, להודעה האחרונה של השרשור. לכן, באופן מוזר, הדבר הראשון שקוראים בתגובה שלי זה שם המשתמש של אלונה, שלא קשור לכלום. אולי כדאי בכלל להוציא את השורה הראשונה הזאת, של שם המשתמש שעונים לו, מחוץ לתיבת הטקסט, ולשים אותה למעלה ליד המשתמש השולח? ככה התגובה תהיה נטו תגובה.

2. באותו הקשר - מבחינה ויזואלית, כל תגובה מורכבת מ-3 חלקים: המשתמש שכותב אותה, תיבת הטקסט, הכפתורים שמתחת. אלה מופיעים ברצף, ונוצר קצת רעש לעין. האם אפשר איכשהו ליצור אפקט ויזואלי שאורז ויזואלית ביחד את 3 החלקים של התגובה, כך שהעין תבדיל בקלות איפה מתחילה ואיפה נגמרת כל תגובה? אולי צבע רקע טיפ-טיפה שונה במלבן שכולל את 3 האלמנטים?

3. בעמוד הראשי, נחוץ להציג את שם המשתמש שפתח כל השרשור, אחרת אנחנו עיוורים. 

4. נחמד שחזר כפתור החזרה לפורום מתוך שרשור. כשחוזרים לפורום כדאי שתהיה אותה התנהגות כמו כשלוחצים על כפתור ה-back, כלומר לא לחזור לראש הפורום אלא למיקום שממנו נכנסנו להודעה. אצלי גם יש מין אפקט מעניין שההודעה שממנה יצאתי זה עתה צבועה בתכלת לפרק זמן מסויים. עדיין לא החלטתי אם זה נוח או מציק, אבל בינתיים כדאי שגם החזרה באמצעות הכפתור החדש תתנהג אותו הדבר.

4. לא לגמרי הבנתי מה המשמעות של כפתור העין במסך הראשי בצד שמאל למעלה, ולחיצה עליו פותחת שתי אפשרויות. אצלי חלון האפשרויות שנפתח קצת קצוץ משמאל, אבל אני מניחה שכתוב שם באופציה השניה משהו בסגנון "שאינן נקראו"? אם כן, אז סליחה על הטרחנות אבל עברית נכונה היא "שלא נקראו". 🙄

5. יצא לי טקסט מאוד ארוך, אני נוהגת במקרים כאלה לעשות copy של הטקסט כדי לא לאבד אותו אם קורית תקלה. אני מגלה שאני לא יכולה לסמן טקסט. לחיצה ארוכה על טקסט, במקום לצבוע מילה ולתת לי להגדיל את הצביעה, פותחת חלונית אפרורית עם אפשרויות שלא ממש עוזרות. אני בטאבלט אנדרואיד כרום.

זהו בינתיים. בהצלחה בהמשך.

• לא יודע למה אני עוד מנסה לכתוב את מה שמובן מאליו בכל מקום אחר בו נעשים צעדים כאלה, במיוחד בהתחשב בכך שמזמן הפסקתי להבין מה ההיגיון שעומד מאחורי ההתעלמות והזלזול שהופגנו בגדול (מחיאות כפיים!!) גם הפעם.

אי אפשר היה לתת התראה ארוכה יותר?

אי אפשר היה במסגרת המיילים הפרסומיים שנשלחים חדשות לבקרים להודיע גם על המהלך הזה?

צפירות הרגעה למיניהן שספק אם מוצדקות צריכות להשלח לתיבות דואר פרטיות עקב זעקת הכותבים שלכם תוך כדי או אחרי המהלך??

לא לפני???

אי אפשר היה ולו למראית עין לזמן כמה מהכותבים הותיקים ולתת תחושה שהכותבים כאן שותפים למהלך ולפחות יכולים לייצג אחרים ולסייע לכם בהינתן נסיונם העצום???

האם אתם באמת לא מבינים לבד למה כל הצעדים הפשוטים האלה שהיו מסייעים לכם היו צריכים להיות כל כך מובנים מאליהם??

זה אלף-בית בפרוייקטים כאלה (וכך אגב גם סוגיות של הסבה)  

הייתם חייבים לעשות את כל זה ויותר הרבה הרבה קודם אבל גם עכשיו זה עדיין לא מיותר. 

שבו פיזית עם כמה משתמשים ותיקים שלכם.

קבלו באופן מרוכז את כל ההערות – ויש המוני הערות ותקלות – תקנו אותן במרוכז ואז תעלו גרסה מתקדמת יותר. 

ולפחות לפחות אל תפגעו בעבר העשיר והמדהים של הפורום הזה. בנוגע להווה ולעתיד – צר לי – אבל מזה זמן שכבר אין לי הרבה ציפיות.  

• @שאני מסתכלת בכל סיפורי הטיולים הישנים שלי.
    והם בלי תמונות.
    זה פשוט לא יכול להיות שמעלים גירסת בטא של פורום טיולים שמחקה את כל התמונות….

• administrators

@ayeletback

היי איילת את מוזמנת לשלוח אליי בהודעה פרטית לינקים מסיפורי הטיול שלך ונדאג לסדר את בעיית התמונות.

תודה! 

לירון, ראיתי שהעניין של שמירה בארכיון של אשכול מלא הסתדר וזה מעולה. 

רוב הקישורים שהיו שמורים אצלי עובדים.

נשארה בעיה של תמונות, חצי מהאשכולות אין תמונות. בחלקם ניתן “לפתוח תמונה בחלון חדש” ואז היא מופיעה, בחלקם אין גם אופציה כזאת. 

האם את מציעה לשלוח לך את האשכולות ללא תמונות אחד אחד (כי יש המון) או שהנושא “בטיפול”? 

תודה, 

אלונה

• administrators

@glasha

אנחנו מנסים למצוא כעת פיתרון כולל, מוזמנת בכל זאת לשלוח אליי את הלינקים בהודעה אישית. 

אני שמח שעברתם סוף סוף למערכת חדשה.
    באמת המערכת הישנה היתה כמעט בלתי אפשרית. לקח הרבה זמן עד שהיה נפתח חלון הודעה או שכל פעם היו לה קריזות אחרות בנושא של העלאת תמונות.
    חסר לי מספרי ההודעות ליד ההודעות. אם תוכלו לסדר את זה אז סבבה. ואם לא אז לא נורא, העיקר שהתקדמתם.

אם הסיפורים הישנים נשארים בלי התמונות שלהם אז לדעתי כבר עדיף שתמחקו אותם לגמרי ולא תשאירו רק את הטקסט.

תודה

אלעד

• administrators

@eladw

תודה רבה אלעד 
    כיף לשמוע שאתה נהנה מהמערכת החדשה והמשופרת! אנחנו רושמים את כל ההערות ועושים הכל כדי לבדוק מה אפשר ליישם ובהקדם. 

הי, עוד כמה פידבקים:

נכנסתי מהמחשב האישי (בניגוד לטאבלט), וזה הרבה יותר ידידותי מאשר בטאבלט. 👍כאן רואים בעמוד הראשי לכל שרשור גם את שם המשתמש שפתח אותו (מה שלא רואים בטאבלט, ואני “עיוורת”), רואים גם את מספר הצפיות מבחוץ. אני שוב מבקשת להכליל גם בגירסת האנדרואיד של האתר.

במחשב האישי, 3 המרכיבים של כל הודעה בתוך שרשור מסודרים באופן קצת יותר נוח – שם המשתמש מופיע מימין לתיבת הטקסט ולא מעליה, מה שעוזר ויזואלית לקשר בינו לבין ההודעה, בניגוד לגירסת הטאבלט. קשור להערה קודמת שלי על ויזואליה.

משום מה, כשאני נכנסת במחשב האישי לשרשור שכבר קראתי את חלקו בטאבלט, הוא לא יודע להקפיץ אותי למקום הנכון לפי ההודעות שכבר קראתי, אלא נראה כאילו הוא מתחיל from scratch. אני מקווה שאפשר לתקן את זה, כי הרי הוא יודע שאני אותו המשתמש. הדבר נכון גם הפוך – חזרתי לטאבלט וגם שם הוא “לא יודע” שכבר קראתי הודעות במחשב.

למה במחשב האישי, כשאני רוצה לכתוב תגובה, נפתח לי בהתחלה חלון מצומצם שאי אפשר לעבוד בו, וצריך באופן יזום להרחיב אותו על ידי לחיצה על כפתור ההגדלה השחור? למה לא לפתוח ישר חלון גדול?

זהו לעכשיו. מקווה להמשך שיפור.

• administrators

@פסגות-מושלגות

תודה על ההערות החשובות פסגות. אנחנו בודקים ומתייחסים להכל. 

שמחה לעדכן כי כל התמונות לשרשורים שיובאו מהפורום הקודם – חזרו. 
    מוזמנים לבדוק 

• administrators

@glasha

שמחה לעדכן כי כל התמונות לשרשורים שיובאו מהפורום הקודם – חזרו. 
    מוזמנים לבדוק  

התמונות בשרשורים שלי חזרו.
    יששששש
    המון תודה
    עכשיו אתחיל להתעניין באתר החדש :-)

קולולולו הידד היפ היפ הוריי ומחיאות כפיים סוערות. 

• גם אצלי התמונות חזרו. 

וגם אני  נכנסתי כעת לראשונה דרך מחשב נייח וגיליתי שהמצב כאן משופר משמעותית לעומת הנייד (אייפון). 

• עדכון: באנדרואיד, לא שנכנסתי לכל כך הרבה שרשורים, אבל ברוב המקרים, כשאני נכנסת הוא לא מקפיץ אותי להודעות החדשות אלא לתחילת השרשור. בשרשור הספציפי הזה הוא כן הכניס אותי למקום הנכון, אבל חוץ ממנו לדעתי כולם נכנסו לי להתחלה. ⁦:-(⁩

• תודה על ההיענות והוספת שם המשתמש שפתח את השרשור בעמוד הראשי באנדרואיד. ⁦:-)⁩

מה שחבל זה שעכשיו המסך הרבה פחות קומפקטי, כי כל שרשור תופס 4 שורות במקום 2. ⁦:-(⁩

אני מציעה:

1. להציג את שם המשתמש בשורה השניה (זאת שאחרי הכותרת), ולא אחרי התגים.

2. כמו שהיה לפני התיקון - להציג את כמות התגובות בצד שמאל של השורה השניה, ולא בשורה חדשה נוספת.

3. לעניות דעתי, הצגת התגים של השרשור בעמוד הראשי מסרבלת מאוד את התצוגה, והחסרונות עולים על היתרונות, מה גם שהתגיות לא מוסיפות כמעט בכלל אינפורמציה, ורק תופסות מקום. ראו לדוגמא את ההודעות של צוות הפורום בראש העמוד - מה מוסיפה לנו הקוראים התוית עם שם הפורום? שום דבר.  היא רק תופסת עוד שורה מיותרת. אני מציעה בינתיים להוריד את השורה הזאת בכלל מהעמוד הראשי, בוודאי בגירסת האנדרואיד.

לפי ההצעה שלי כל שרשור יחזור לתפוס שתי שורות בלבד.

זהו לעכשיו, ושוב תודה.

שלום!

מברכת על הפורמט החדש הוא מאוד יפה בעיניי. טרם התעמקתי בשינויים אבל הנה שניים מורידים –

1. אני לא מקבלת התראות על שרשורים שהצטרפתי אליהם
    2. לאן נעלמה קוביית החיפוש?
    3.  

תודה

רבקה

• וניסיתי לתקן את התגובה הקודמת, אך גם זה בלתי אפשרי…

רבקה

בחזרה