בחזרה

פרובאנס באוקטובר

• הי לחברי הפורום ובעיקר למומחי צרפת😃 

אנחנו זוג עם שתי בנות (8+11) מתכננים כ – 10 ימים בסוכות הקרוב בצרפת.

מתלבטים אם פרובאנס תהיה מתאימה מבחינת מזג אוויר  וזמינות של מקומות פתוחים/אטרקציות לאור העובדה שזו לא העונה.

חשבנו להתמקם דרומית לאביניון וטיול כוכב משם. במקביל נשקלה גם האפשרות לשבוע בלואר + 3 ימים בפאריס, אבל מרגיש לי שם קר ורטוב יותר.

אוהבים קצת מכל דבר, ערים/עיירות, טבע ואטרקציות ובעבר כבר טיילנו לא מעט באירופה וארה”ב.

אשמח לקבל חוות דעתכם.

תודה רבה !

• הנהלת הפורום

@yuvaln11

לא חושבת שהלואר רטוב יותר…. אבל בהחלט פרובנס יכולה להיות אופציה לאוקטובר. 

להביא בחשבון (גם לואר, גם פרובנס ) שסוכות השנה מאוחר יחסית. אטרקציות יהיו פתוחות במשורה בימים מאד ספציפיים (שבת,ראשון ולפעמים גם רביעי אחרי הצהרים) כך שבכל מקרה צריך לתכנן חכם את המסלול בעיתוי זה.

מזג אוויר? צריך (גם) מזל.

• @yuvaln11

הי,

היינו בפרובאנס בשבוע האחרון של ספטמבר והראשון של אוקטובר (השנה).

היה מזג אוויר מושלם. אבל כאמור זה עניין של מזל.

הייתי בצרפת בסוכות לפני אי אלו שנים והיה אפרורי למדי. אז פוגע קצת בנוף, אבל אפשר כמובן להנות מהכפרים והפעילויות.

לגבי אטרקציות – שלא הכל פתוח – על מה חשבתם?

פארקי שעשועים באמת לא הכל פתוח, אבל בפרובאנס יש המון מה לעשות גם בלי אטרקציות..

אנחנו היינו בקניון ורדון, איל-סור-לה-סורג, פאונטין דה וקלאוז, רוסיון, אביניון, פון די גאר, לורמרין, לה בו דה פרובנס, קאסיס, קאמארג, אקס אן פרובנס, ועוד.

• @annaly

תודה רבה . חשבתי להתמקם ליד Aix-en-Provence. נראה לי שבמסגרת הזמן שתהיה לי באזור (7 ימים בערך) זה הפתרון הכי טוב בכדי לא לעשות שני כוכבים. מה דעתך ? 

• @yuvaln11

הכל שאלה של מה את מתכננת לראות, ולפי זה לבחור את המיקום.
    אנחנו עשינו 2 כוכבים בשבועיים, אחד באיל-סור-לסורג והשני דרום מערבית לאקס אן פרובנס.
    הטיסה שלנו היתה ממרסי, והיינו צריכים ללון קרוב לשדה בלילה האחרון, אז חילקנו כבר לשני כוכבים.
    שימי על המפה את הפעילויות המודעפות עליך – דרגי מה חובה ועל מה אפשר לוותר ולפי זה תחליטי איפה להתמקם.
    בגיל 8+11 גם לא נראה לי טרגי להיות בשני מקומות לינה בשבוע (כלומר 3-4 לילות בכל מקום).

• הנהלת הפורום

@yuvaln11 

כמובן שתלוי מה היעדים שלכם-הם יקבעו את המיקום.

לדעתי אקס אם פרובנס דרומית מדי לרוב יעדי פרובנס (אלא אם יש לכם כוונה לבקר במרסי, בארל, בשמורת קמארז)

בקיצר תבנו מסגרת טיול ויעדים וממנה תגזרו את הלינה האופטימלית.

לא צריכה להיות שום בעיה למצוא לינה באוקטובר בפרובנס.

ואני בעד כוכב אחד, במיוחד שמדובר באוקטובר, ימי פעילות מסוימים לילדים, שווקים ואירועים ספציפיים בימים והצורך בגמישות תפעולית בגלל עיתוי השנה והכנסת שינויים בהתאם למזג אוויר.

בחזרה