בחזרה

התייעצות לגבי אתר סקי למתחילים

• אהלן, אני מעוניין לעשות סקי בפעם הראשונה שלי.

-רציתי להתייעץ איזה יעד יכול הכי להתאים למתחילים ועל מה מומלץ בעיקר?

-בנוסף דברים שאני צריך לדעת, אם עדיף לי לארגן לבד או ללכת על סקי דיל וכדומה, לגבי שיעורים פרטיים  ובעצם כל מה שגולש מתחיל צריך לדעת.

-חוץ מזה, אני כנראה מתכנן לעשות את הסקי לבד (פשוט לא מצאתי פרטנר שמוכן להצטרף),אז עד כמה זה “נהוג” לטוס לסקי לבד ועוד בפעם ראשונה?

-כעקרון אני מתכנן לטוס בטווח הקרוב מאוד, ברמה של הדקה ה90, לעוד שבוע וחצי – שבועיים, לא רוצה להתעכב יותר מידי.

אשמח לעזרה!

• @nirm12345

הי.ראשית חופשה ראשונה אני ממליצה לעשות חבילה מהארץ.כך אתה נוסע בראש שקט.

דבר נוסף שכדאי שתציין מה התקציב שלך.בוא אתן לך קצת מחירים לאתרי הסקי.

בנסקו בולגריה אתר מצוין למתחילים יעלה לך בערך 600 יורו חבילה מהארץ הכוללת: טיסות,העברות,חצי פנסיון,סקי פס ציוד והדרכה קבוצתית.לא יודעת לגבי הדרכה פרטית אבל שווה לשלם עוד קצת ולקבל הדרכה פרטית המדריכים שם מעולים.

לגבי בנסקו מציעה לחכות עוד קצת לסוף פברואר תחילת מרץ כי מאד עמוס שם באנשים עכשיו.

אתרים אחרים כמו מאיירופן באוסטריה כבר יעלו לך לפחות 1500 יורו אבל שם האתר יותר גדול יותר מעליות ופחות עמידה בתורים.

וואל טורנס צרפת לדעתי יעלה מעל 2000 יורו אבל זה אחד האתרים הכי נחשבים וטובים לסקי.

אלו המחירים אל תתפוס אותי במילה יורו פה יורו שם.מציעה לך לנסוע לבנסקו בולגריה לבדוק באמת אם אתה מתחבר לסקי כי חבל להוציא אלפי יורו ובסוף מסתבר שלא נהנת כלל.

• @nirm12345

חפש את הביטוי Skiing for dummies. t אתרים בצרפת כמו les menuires יש להם חבילות הדרכה מוזלות למתחילים.

בנוסף יש אתרים שנותנים אפשרות לקנות סקי פס מוזל למתחילים ויש אפילו מעליות מסוע חינמיות. (בשלושת העמקים זה מוצע באתרים: meribel, courchevel and les menuires)

מה שחשוב שתבחר אתר עם מסלולים טובים וארוכים למתחילים.

התאריך שבחרת לא כ”כ מוצלח: מכיוון שזו תקופת החופש באירופה והלינה תהיה יקרה והמסלולים עמוסים. עדיף ללמוד שאין עומס במסלולים.

• @ענבל-אין-על-סקי

תודה על התשובות

מבחינת מחיר עדיף שיהיה זול כמו שאמרת, מאותה סיבה שזה פעם ראשונה ועדיף לא להוציא הרבה בלי לדעת אם אני באמת אוהב את זה. אפשר לומר נגיד גג עד 900-1000 יורו , לחבילה כמו שאת אמרת שבה הכל כלול.

השאלה שלי רק לגבי השלג בתקופה הזאת, עדיין תהיה כמות גדולה וטובה של שלג בתקופה הזאת? 

לגבי חבילה מהארץ, דרך מי את ממליצה להזמין?

מבחינת תאריך אני יכול לחכות גם לסוף פברואר אם זה באמת יותר עדיף.

אם אני מזמין חבילה מהארץ, כל ההדרכה הקבוצתית\פרטית נעשית עם מדריכים מישראל שמתלווים לסקי כאילו?

מה לגבי לטוס לבד לסקי? אפשר להנות גם לבד בלי חבר שטסים איתו?

• @nirm12345

בוא נעשה סדר.החברה שאני ממליצה לנסוע איתה היא חברת פינגוין הם דואגים לך להכל כולל נציג במקום.האתרים שפינגוין משווקים עם נציג מטעמם הם:

בנסקו בולגריה

אנדורה (שלתקציב שציינת יכול להתאים + כמה יורו שווה לבדוק)

מאיירופן אוסטריה ונראה לי עוד אתרים באוסטריה

וואל טורנס צרפת

אני חושבת שגם איטליה לא בטוחה.

לגבי הדכה.אין נציג מהחברה שמדיך אותך סקי הוא/היא רק נציגים במקום אם יש צורך.

מדריך אתה מקבל באתר עצמו.ושלג יהיה אל דאגה

• @nirm12345

לגבי לטוס לבד נכון שזה לא הכי נעים אבל בכל האתרים יש כל כך הרבה ישראלים אתה תפגוש אותם בטיסה ובהסעה למלון

בטוחה שתתחבר עם מישהו.

• אוקיי תודה על התשובות המהירות!

יש לי רק שאלה, עד כמה זה נורא ללכת בתקופה של העומס במהלך חודש פברואר? זה ברמה שזה ישפיע על ההנאה או שאפשר להסתדר עם זה?

ובאיזה שלב של החודש העומס יורד?

• מצטרף לענבל,

פעם ראשונה לך על בנסקו, זה זול, ופשוט להתמצאות, ובמרץ, השפה המדוברת באתר היא עברית😉, כך שסביר שתמצא פרטנר.

אם היית בחו’’ל בעבר, ואתה מה’מסתדרים\זורמים’ , והחלטת בנסקו, לך על שיטת ‘עשה זאת בעצמך’, כך שיישאר לך כסף להדרכה פרטית!!!

טיסות כמו תמיד,

העברות מסופיה לבנסקו בהזמנה באינטרנט,

סקי פס באתר,

וציוד, כמתחיל קח ברחובות הסמוכים לאתר, אך במקום שאפשר להשאיר את הציוד ללילה,  דגש להשאיר הכוונה כולל נעליים, בבנסקו זה לא מובן מאליו.

מדריך, אם הפרוטה מצויה בכיסך קח מורה פרטי, בחנויות\בתי ספר הסמוכים לאתר חפש בפורום מלא המלצות, גם אני כתבתי אחת. אם רצונך לחסוך יש חבילה כולל ציוד והדרכה קבוצתית של בית ספר אולן, הציוד קצת יקר הההדרכה זולה, עניין של מזל, אני אישית מאוד הצלחתי, היינו קבוצה של ישראלים והמדריך ‘נתן בראש’ רק צריך סבלנות, מתחילים 15 מסיימים 5-8 ואז ההדרכה אפקטיבית.

קח מלון בלי אוכל.

ובקשר לאוכל בבנסקו, אם אתה לא שומר כשרות אינספור אופציות החל משווארמה וכלה במסעדות… 

אם אתה שומר כשרות יש במלון פרון מסעדה כשרה לא רעה בכלל אם כי פשוטה, או לחילופין קבוצות כמו נופש כשר וכדו’ שמבשלים אוכל.

זה נשמע מסובך אבל ממש לא, מנסיון אישי, ארגנו לבד אבל זה היה עם חברים.

• @רונימי

זה בדיוק העניין היית עם חברים הוא לבד בתקציב שהוא ציין הוא בהחלט יכול 900/1000 יורו הוא בהחלט יכול לקחת חבילה מהארץ שכוללת הכל+הדרכה פרטית.

ונכון גם הדרכה קבוצתית מתחילה עם בערך 12 עד 15 איש ואפילו מסתיימת ב 2,3 אנשים.כמובן עם הוא נוסע לבנסקו.

• @רונימי

תאמר לי בבקשה כמה שנים אתה גולש?

• @nirm12345

רקע: אני גולש לפחות פעם בשנה החל מפברואר 2011, שתי החופשות הראשונות שלי היו בבנסקו- הראשונה כחבילה מאורגנת ואת השניה בניתי לבד ל- 8 אנשים. חוץ מזה, חזרתי לשם עם אשתי לסופ”ש לפני שנתיים.

עכשיו לגבי השאלות שלך, בנסקו מאוד מומלצת למתחילים- המחיר זול ובשבוע הראשון שלך (וחשוב שזה יהיה שבוע ולא פחות) אתה לא תנצל גם שליש מהמסלולים בבנסקו כך שאין שום צורך באתר גדול. לחופשה ראשונה, וכיוון שמדובר במשהו חדש לגמרי שאתה לא מכיר את כל האספקטים שלו, לפי דעתי כדאי לקחת חבילה, מה גם שהבדל המחירים בבנסקו לבין ארגון עצמי לחבילה לא משמעותי. הבעיה עם חבילות בבנסקו היא ספק הציוד והשיעורים שהוא אחיד אצל כל החברות והוא חברת הניהול של האתר- הציוד לא משהו ובהדרכה זה עניין של מזל על מי תיפול. מבחינת הציוד לשבוע הראשון זה פחות קריטי, אבל אם מבחינת העלויות זה מסתדר לך תוותר על השיעורים במסגרת החבילה ותצטרף לאחד מבתי הספר הפרטיים, במסגרת שיעור פרטי או קבוצה בהתאם ליכולת הכספית. אני אישית ממליץ על sankiyskischool.com, לקחתי דרכם שיעורים לאשתי לפני שנתיים והם היו מעולים גם ברמת ההדרכה וגם ברמת השירות והמענה לשאלות. עוד בעיה ספציפית לבנסקו היא התורים לגונדולה המרכזית בבוקר- בנסקו כדי להגיע לאתר הגלישה מהעיר עצמה צריך לעלות לגונדולה שמהווה צוואר בקבוק משמעותי מאוד. מהניסיון שלי לפני לא מעט שנים, אם קמים ומגיעים ככרבע שעה לפני הפתיחה התור לא רציני, אחרת אפשר לחכות גם שעה בשיא העונה (פברואר). יש גם מוניות שלוקחות לאתר אבל אין לי ניסיון עם זה. כמו כן, חשוב שתבחר מלון שיהיה קרוב ככל האפשר לגונדולה המרכזית. 

מבחינת הלהיות לבד, זה יכול להיות די מבאס כי ההתחלה דורשת הרבה תירגול והרבה יותר קל לעשות את זה עם חברים שמדברנים אחד את השני. מה שכן, די בוודאות תכיר בזמן השיעורים אנשים ברמה שלך וכיוון שאתה לבד לא צריכה להיות בעיה להתחבר איתם. יש גם המון ישראלים אז זה עוד יותר קל. 

לגבי שאר השאלות- בשבוע הראשון איכות השלג חסרת משמעות ובכל מקרה כל עוד אתה מתכנן על פברואר זה לא משהו שצריך להטריד אותך. בהזמנת חבילה מהארץ המדריכים מקומיים דוברי אנגלית, יש כמה אתרים שבהם ים גם מדריכים דוברי עברית.

ועוד משהו לענבל- את מגיבה פה הרבה ורואים שאת אוהבת את הספורט, אבל לפעמים כשאת לא מגיבה מניסיונך האישי את רושמת דברים לא כל כך נכונים ויכולה להטעות. אפשר בקלות לארגן חבילה לואל טורנס בפחות מ- 1,000 יורו לפני שיעורים (עוד 142-189 יורו לשבוע).

• @Barryg

תמיד אני אומרת לא לתפוס אותי במילה לגבי מחירים.

דבר נוסף למה שאלתי כמה זמן הוא גולש.כיוון שגולשים וותיקים מנוסים יותר מכירים את האתרים הם היו שם מס פעמים אז מן הסתם יותר קל להם להתנהל לבד.

אבל לא אדם שפעם ראשונה מגיע ובטח שהוא מגיע לבד לא מציעה לו לעשות בהרכבה עצמית הרי זה מה שאתה אומר על וול טורנס.

לגבי מדריך.תמיד אפשר ליפול על מדריך גרוע! השנה למשל קיבלנו מדריך הבת שלי מאד נהנת ממנו אותי הוא הרגיז אז עברתי למדירכה אחרת.

• @nirm12345

מישהי כתבה פה על סקי בבורוביץ גם בולגריה בעלי גם היה שם וממש נהנה.שווה לבדוק גם את זה.

• @ענבל-אין-על-סקי

יש חבילות שמשווקות על ידי חברות ישראליות בואל טורנס בפחות מ- 1000 יורו, לא רק ארגון עצמי. אם את לא יודעת למה לכתוב, זה לא שחסר פה אנשים שיכולים להגיב עם מידע שמתבסס על ניסיון.

• @ענבל-אין-על-סקי אמר:

@nirm12345

הי.ראשית חופשה ראשונה אני ממליצה לעשות חבילה מהארץ.כך אתה נוסע בראש שקט.

דבר נוסף שכדאי שתציין מה התקציב שלך.בוא אתן לך קצת מחירים לאתרי הסקי.

בנסקו בולגריה אתר מצוין למתחילים יעלה לך בערך 600 יורו חבילה מהארץ הכוללת: טיסות,העברות,חצי פנסיון,סקי פס ציוד והדרכה קבוצתית.לא יודעת לגבי הדרכה פרטית אבל שווה לשלם עוד קצת ולקבל הדרכה פרטית המדריכים שם מעולים.

לגבי בנסקו מציעה לחכות עוד קצת לסוף פברואר תחילת מרץ כי מאד עמוס שם באנשים עכשיו.

אתרים אחרים כמו מאיירופן באוסטריה כבר יעלו לך לפחות 1500 יורו אבל שם האתר יותר גדול יותר מעליות ופחות עמידה בתורים.

וואל טורנס צרפת לדעתי יעלה מעל 2000 יורו אבל זה אחד האתרים הכי נחשבים וטובים לסקי.

אלו המחירים אל תתפוס אותי במילה יורו פה יורו שם.מציעה לך לנסוע לבנסקו בולגריה לבדוק באמת אם אתה מתחבר לסקי כי חבל להוציא אלפי יורו ובסוף מסתבר שלא נהנת כלל.

הזוי. את מטעה אנשים בגדול ומוטב לך לבדוק את ערימת השטויות שאת כותבת.

את סוטה ב1,000 ״יורו פה יורו שם״.

ואל טורנס ״מעל 2000 יורו״? איפה את חיה?

השנה הרכבתי חבילה לסן אנטון ברגע האחרון ב1,200 יורו. חופשות עבר בואל טורנס, טין, אישגל, זולדן וסקיוולט גם לא עברו את ה1,200 יורו.

מלונות במיקומים פחות מרכזיים יביאו את המחיר לפחות מ1,000 יורו.

אם את לא מדברת מנסיון, תשמרי את ההשערות המופרכות לגבי מחירים לעצמך

ומוטב שתוסיפי גילוי נאות למה את ממליצה בכזה להט על פינגווין, ועוד לגבי אתרים שלא היית בהם בכלל

• @דן_פ

ייתכן שאני טועה בגדול.רק אין צורך להגיב כפי שהגבת סתם פוגע

• @דן_פ

ולגבי פינגוין אין לי שום אינטרס לשווק אותם.נסעתי כמה פעמים עם חברות אחרות ולא הייתי מרוצה! אני ממליצה על משהו או על מישהו שאני מרוצה ממנו זה הכל!

לא רק מה שקשור לסקי.

• תגובה זו נמחקה!

• @nirm12345

הערתי לענבל כי זאת לא פעם ראשונה שהיא רושמת דברים לא נכונים… הכוונה הייתה ממש לא לפגוע, המוטיבציה שלה לענות לשאלות יותר ממבורכת.

לגבי השאלות הנוספות, הפעם האחרונה שהייתי בבנסקו בפברואר הייתה לפני 7 שנים לכן אין לי איך לענות על זה, בזמנו להגיע מוקדם הספיק אבל כמות המבקרים גדלה מאז משמעותית… לא חושב שיש הבדל גדול בין אמצע לסוף פברואר. לגבי ספק חבילות, נראה לי שעדיף אצל חברה שמתמחה בחופשות סקי (ציינת שתיים כאלה פה). אחרי זה לך לפי מיקום המלון והמחיר- אתה יכול להתסכל בגוגל מפס איפה המלון נמצא ביחס לגונדולה. ואם יש לך חבר שהיה שם כרגע הוא בטוח יוכל לעזור להבין מה ממוקם איפה.

• @nirm12345

עדיין הייתי ממליץ לך לנסות לבד אתה יכול לצאת עם כ1500 ש’’ח לשלושה ימי גלישה מלאים ואפרט את המחיר.

אתן כמה ציוני דרך לעזרה, אמנם כפי שכתבתי עשיתי זאת עם עוד חברים אבל בגדול לרובם זו הייתה פעם ראושנה בחו’’ל!!! 

1. הייתי ממליץ לך בכל אופן ללכת במרץ, קבוצות ההדרכה יותר קטנות וסך הכל פחות לחץ באתר, כמו’’כ במעלית של המתחילים יש תמיד תור ואם האתר עמוס תאבד סתם זמן. אגב, קח בחשבון שגם דרך חברות מארגנות ההדרכה הינה קבוצתית והמיונים להדרכה מתחילים דיי מוקדם כך שתצטרך לתפוס תור דיי מוקדם לגונדולה בפברואר העמוס לטענת חברי הפורום, במרץ הייתי בעבר וכלל לא היו תורות בכל אופן בחצי השני של מרץ.
    2. ​​​​​​טיסה אפשרי בוויז ראשון בוקר-חמישי לפנות בוקר עם טרולי בעליה מועדפת למטוס. בין 100-200 דולר בדוק.
    3. העברות בHHB או דרך אתר SKIBANSKO מזמין מהארץ וממתין לך במקום לפי הטיסה כשהמתנה מקסימלית שעה. עלות 22.5-25 יורו לצד בדוק.
    4. לינה אני שומר כשרות כך שנאלצתי לשכור דירה -כיריים מקרר…. אבל אפשר למצוא דברים ראויים אם כי פשוטים (אני אחרי יום סקי נופל למיטה, אבל יש שאוהבים להתפנק) בכמאה דולר לשלוש לילות בדוק בבוקינג. דגש- מרחק מהגונדולה חשוב מאשר מרחק ממרכז העיר. תסתכל בגוגל מפות בדוק מיקום גונדולה, הרחוב הראשי הוא פירין.  תסתכל קצת בגוגל VIEW תתמצא בעיירה….
    5. הדרכות וציוד הקבוצות המאורגנות עושים זאת דרך BANSKOSKI יש להם אתר הבית ספר הוא אולן, הדרכה קבוצתית הציוד הוא צמוד לגונדולה ליד קופות הסקי פס ואגב תצטרך לשאת את הנעליים חזרה למלון אלא א’’כ תוסיף כמה לבות….תוכל לעשות זאת באתר האינטרנט לבד.
    6. המלצת הבית סיבוב באיזור הגונדלוה ובחירת ציוד, כמתחיל תוכל להשיג ב60 לבה לשלושה ימים, תעשה סקר שווקים מסביב לאתר יש בלי סוף הצעות, הדרכות חפש בפורום מדריכים מומלצים שעתיים-4 ליום . הכסף שחסכת בארגון עצמאי יעזור לך לבחור מדריך פרטי!!!
    7. חסכון קטן: אם אתה סטודנט תציג בקופה תקבל הנחה, אל תקנה כרטיס לכמה ימים החסכון קטן ואם לא תתחבר \ מתח שרירים חבל כי לא תקבל כסף חזרה.
    8. למצוא ישראלים, במרכז האתר, תחנה השניה וסופית בגונדולה. או תחפש צעיפים וכובעים של בית’’ר י-ם\חרמוניות😉
    9. אם אים בעיה תקציבית ודחוף לך פברואר הייתי ממליץ לך על ואל טורנס המון מסלולים ירוקים אבל שם אינני מכיר את ההדרכה… רק דע שיש אתר בשם SUNWEB עם דילים הזויים. רחוק מאלפיים יורו...

מה שתחליט בהצלחה ובהנאה. צריך עזרה ספציפית פנה באישי ואשמח לעזור

בחזרה