בחזרה

שאמוני ואנסי- פארק חבלים מומלץ ואטרקציות

• אהלן

אנחנו מתכננים להגיע בקיץ לאזור שאמוני ואנסי, זוג עם ילדים בגילאים 6 10 ו12

ראיתי המון המלצות על מסלולי טבע שנשמעים מקסים (אשמח גם פה להמלצה למסלול על פסגת הר תואם לגילאים שלנו, האגם הלבן נראה לי אתגרי מדי עבורנו)

ואני מחפשת לשלב אטרקציות שמתאימות לילדים” פארק חבלים, מגלשות הרים וכדומה

תודה!

• @merav_katz

שייט על האגם באנסי יכול להתאים להרכב שלכם.

סירות פדלים, סירות מנוע, יש כל מיני סוגים ומינים.

יכול להיות שטיול אופניים לאורך האגם גם כן יתאים, תלוי בפתרון שתמצאו לבן ה-6.

כמה הוא עצמאי עם אופניים או שאולי תרכיבו אותו.

טיול על הר? אני ממליץ על

http://www.parcdemerlet.com/fr/accueil.htm

יש חיות, להרכב שלכם יכול להתאים יותר מאשר “רק נוף”

עוד אופציה להר, פוניקולר + רכבת קטנה + רכבל

https://verticalp-emosson.ch/en

• @merav_katz

בשאמוני עצמה יש פארק חבלים וגם פארק שעשועים קטן עם מגלשות הרים עדינות יחסית שמתאימות לגיל ילדייך, שאר המתקנים בפארק יתאימו רק לקטן מביניהם.

מסלולי טבע יפים: קודם כל, משאמוני עצמה יוצאים רכבלים עם המון מסלולים במגוון דרגות קושי. לגילאי ילדייך נסיעה ברכבת האדומה וביקור במערת הקרח מומלצים לטעמי, כמובן גם האגי דו מידי, אפשר לעלות לרכבל הברוונט ויש שם איזור לשעשועי שלג (אין מזחלות או אבובים במקום). ויש עוד. תבדקי אם שווה לכם לעשות פאס לרכבלים (לא תמיד משתלם, תלוי מה תרצי לעשות).

מסלול טבע קליל, יפהפה ומומלץ בחום רב במרחק של כשעה נסיעה משאמוני הוא הקרקס הקרחוני – זה מסלול הליכה מעגלי שטוח שלוקח 3-4 שעות, בתוך מכתש המוקף במפלים.

יש גם נקיקים יפים שמספקים מסלולי הליכה קלילים של שעה-שעתיים – גורג דו פיר באיזור אנסי (פחות התרשמנו) ונקיק דיוסאז באיזור שאמוני (אהבנו מאוד).

אגמים – אנסי, ג’נבה, מונטריונד, פאסי, שמפה (אם חוצים את הגבול לשוייץ). אגם פאסי כולל שפע אטרקציות ומתאים ממש ליום חם שנעים לשחות בו – יש פארק מתנפחים על המים (יתאים לכל הילדים אבל בעיקר לקטן), שיט בסירות חשמליות בדגמים של פעם (לקטן), כל מיני משחקי ספורט (כדורעף) בחוץ, ובתוך האגם שיט בסירות ובסאפ. 

אני ממליצה לך לקרוא סיפורי טיול כאן בפורום, וללקט מהם את מה שמתאים לכם, יש המון.

• תודה על התגובות

קראתי הרבה בפורום פה, ורשמתי לי הרבה מסלולי טבע שנראים טוב
     אבל דווקא על אטרקציות פחות מפורט
    פארקי חבלים מגלשות הרים וכדומה

תודה

• @merav_katz

היי

הר תואם יכול להיות המסלול מפלייג’ר לבריוונט. יכול להיות שאני מעוותת כרגע השמות, ראי השמות המלאים בסיפור שלי 

עשינו גם אותו וגם את האגם הלבן (שאכן יכול להיות אתגרי עבורכם). המסלול השני לא קצר אבל לא קשה ואם עושים אותו בכיוון הזה אז הולכים כל הזמן מול המון בלאן המושלג. תענוג. כאמור, כל הפרטים בסיפור.

מבחינת מגלשות הרים, יש בשאמוני שיונתי ציינה לך ועשינו גם במגב. נהדרות שם.

לא לפספס את פארק האיילים, נהדר לילדים.

תהנו!

לימור

• @myomer

תודה רבה

המלצות על פארק חבלים או פארק מים ?

מה עושים ביום גשם?

• @merav_katz

יש פארק חבלים לא רחוק מאנסי כשעולים לכיוון מעבר ההרים Col de la forclaz,  לא מצליחה להדביק לכאן את הקישור אליו, חפש בגוגל Adventure park Annecy ותגיע אליו. 

יש עוד פארקי חבלים באזור, אנחנו היינו אחד באזור מעבר ההרים col de aravis, חפשי בגוגל. 

יש באזור פארק מים אחד או שניים ששמרנו כאופציה ליום גשום אבל היה לנו שימשי ואפילו חם כל הימים שלנו באזור. 

• לגבי פארקי החבלים, היינו עם ילדה בת 7 שהפארקים הם הדבר שהכי אהבה וזוכרת (אחרי ההצלחה בראשון הלכנו לעוד שלושה). לבן 6 זה קצת גבולי אבל יש מסלולים ברמות שונות.

1. Parcours Aventure La foret des dodes – L' Envers De Villeneuve, 74450 Le Grand-Bornand, France
    2. Aravis Parc d'Aventures – Aravis Parc d'Aventures, 2 Rue Saint-Blaise, 74230 Thônes, France
    3. ACRO' AVENTURES TALLOIRES – Route Forestière, Planfait, 74290 Talloires-Montmin, France
    4. ביום לפני האחרון, בדרך לז’נבה: Parcours Aventure de Cruseilles – 
      Route des Dronières, 74350 Cruseilles, France

כולם היו נהדרים. לדעתי מספר 3 היה המוצלח ביותר, עם מסלולים נהדרים ונוף מטמטם לאגם אנסי. במקום יש גם משטח המראה של מצנחי הרחיפה, ישבנו ליד ועשינו פיקניק בזמן שהחברה המריאו כמה מטרים לידינו. מומלץ.

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

פארקי חבלים יש בלי סוף. הפארק בכניסה לשאמוני קיבל ציון גבוה מאוד מבת 10 שעשתה לא מעט פארקים.ליד אגם אנסי יש פארק שאמור להיות ברמה.

יש פארק באגם פאסי ובעצם בכל מקום.

מגלשות הרים – ניסינו רק בשאמוני. נחמד לא יותר . זה לא ברמה של מגלשות באוסתריה. יותר מזכיר לי רכבת הרים. הבנו שזה לא חזק באיזור.

אגמים יש בלי סוף – אנסי, פאסי ועוד. מאוד כיף לשחות באגמים. 

פארקי מים – יש 2 שויתרנו עליהם. אחד מהם בדרך לגנבה.

• @gadiz

גם אנחנו היינו בפארק ב Talloires והיה מוצלח מאד מאד  http://www.talloires.acro-aventures.com/fr/

• @merav_katz

לגבי מסלול בהרים אני מאוד ממליצה על מסלול  Grand Balcon Sud

המסלול מאוד יפה עם נופים עוצרי נשימה. מכל נקודה רואים את המון בלאן. 

התחלנו בFlegere, סיימנו בPlanpraz, יש עליה מתונה אך המסלול לא קשה. היינו עם ילדים בני 7 ו12 ועם סבא סבתא (לסבא וסבתא כן היה קצת קשה).

מוסיפה תמונות להמחשה :) 

• @marind

אנחנו היינו בפארק חבלים מעולה בכביש העולה לפארק האילים לםני מספר שנים אם עדיין פעיל בהחלט מומלץ ויש בו מסלולים לפי גילאים

• @merav_katz

בקיץ 2019 הרכבל ל Flegere יהיה סגור לרגל תחזוקה, כך שהמסלול מ- Flegere ל- Plan Praz לא רלוונטי. גם לא העלייה לאגם הלבן.

בחזרה