בחזרה

מסלול מזרח ארה"ב קיץ 2019 - לחוות דעתכם

• הי לכם

מעוניין לשתף ולשמוע חוות דעת והמלצות בנוגע לשלד מסלול בארה"ב חוף מזרחי בחודשים יוני יולי 2019 שגיבשתי לאחר קריאה בפורום המדהים הזה + המלצות שקיבלתי בו בספטמבר.

אנחנו זוג +2 (בני 14 ו 16) לילדים פעם ראשונה בארה"ב אנחנו כבר היינו מספר פעמים אבל זה היה לפני כ 15 שנה J

יום 1 - נחיתה ב JFK ב 13:30 נסיעה לאלבני/סרטוגה ספרינגס 3.5-4 שעות. בדרך אפשר לבקר בגשר הולכי הרגל בפוקופסי או בעיירות בדרך. הגעה לקראת 20:00. לינה באלבני/סרטוגה ספרינגס או במקום אחר ביניהם

יום 2 - נסיעה עם בוקר ל Ausable Chasm (כשעתיים וחצי) בילוי של כ 3 שעות. נסיעה של כשעה לליק פלאסיד בילוי באזור. לינה בלייק פלאסיד / סאראנק

יום 3 - בילוי באזור (High Falls Gorge, Whiteface Mountain, מתקני האולימפיאדה או בילוי באחד מאגמי האזור... לינה בלייק פלאסיד / סאראנק

יום 4 - יום של נסיעה מאתגרת דרך לב האדירונדק  לאיתקה במסלול הקלאסי שהציע מוני -  https://goo.gl/maps/hGLKQBQDqVk . מעבר ב Wild Center שליד Tupper lake, מעבר ב buttermilk falls (ככל שיאפשר הזמן) והגעה לאחר כ 5 שעות נסיעה נטו לאיתקה. לינה באיתקה או בסביבה

יום 5 - ווטקינס גלן + קורנל + ביקור בקורניג אם יתאים ויאפשר הזמן. לינה באיתקה או בסביבה

יום 6 - יציאה מוקדם בבוקר מאיתקה לכיוון מפלי הניאגרה בילוי בצד הקנדי ולינה בניאגרה

יום 7 - השלמות באזור הניאגרה ואחה"צ החזרת רכב וטיסה מבאפלו לאורלנדו. נחיתה לעת ערב באורלנדו. לינה באורלנדו

ימים 8 -12 בילוי בשלושה פארקים + קייפ קאנוורל

יום 13 – השלמות אורלנדו (קניות...) טיסה לניו יורק והגעה אחה"צ  

ימים 14-17 ניו יורק

יום 18 – טיסה חזרה אחה"צ

אשמח לקבל הערות ודיוקים כמו גם המלצות על מקומות לינה / עיירות מומלצות לחיפוש מקומות לינה ואולי המלצות לאתרים שלא כדאי לפספס לאורך הנתיב

טרם הוזמנו טיסות פנימיות (אם כי נבדקו שעות אופציונליות) אז גם תובנות בתחום זה יתקבלו בברכה 

תודה,🙏​​​​​​​

• @dalevy2000

לא ממליצה לקבוע ביום הנחיתה נסיעה של כ-4 שעות, העייפות של הנהג עלולה לסכן חיים.  

• @dalevy2000

שווה שתזכירו גם את ימי השבוע כי הם משפיעים. ואם במקרה ה-4 ביולי נופל בטיול שלכם – שווה להתייחס גם אליו. לא כל הימים שקולים. כמו שבארץ אמצע שבוע, סוף שבוע וחג שונים זה מזה ברמת הפקקים, עומסים, שעות פתיחה ומחירים

יום 1 – מתי יצאתם מהארץ? אני מניח שבסביבות 5 בבוקר. כלומר לא ישנתם קודם וטסתם קונקשין כך שלא ממש ישנתם בטיסה. מסוכן מאד לנהוג 4 שעות במצב הזה. יותר מזה – אתם לא באמת יכולים לטייל בדרך. סיכוי לא רע שכולם ינמנמו בנסיעה

בימים 1-4 יש לכם 15 שעות טיסה ועוד 15 שעות נסיעה. בעיניי זה טירוף. לתחושתי כשתגיעו לאיתקה לא תטיילו בכלל אלא פשוט תקחו יום חופש. אי אפשר לבלות כלכך הרבה שעות בנסיעה בלי שזה יתן את אותותיו. כדי להקביל לישראל – ביום הראשון אחרי טיסה בינלאומית שנחתה בנתב”ג נסיעתם לאילת. למחרת נסעת חזרה למרכז עם עצירה בבאר שבע. לשמחתכם יש לכם שני לילות במרכז. למחרת נוסעים לחרמון וחזרה עד באר שבע. זה בערך המרחקים שאתם נוסעים כל יום.

לי זה מרגיש המון המון המון. כמובן שזו דעתי ואולי דעתכם שונה מזה.

• @אנשיםטובים

תודה על התגובה.

תוכל להציע חלופה שבל זאת תכלול את איתקה וניאגרה ותהיה פחות אינטנסיבית –  פתוח להצעות

• @dalevy2000

ביום הראשון – אני מציע נסיעה של שעה עד שעתיים רק כדי לצאת מהעיר. הייתי מנסה להתמקם ליד מרכז קניות שיש בו גם סופר גדול, גם מקום לישון, גם כמה מסעדות ואולי גם באולינג או משהו אחר. בשאיפה – במרחקי הליכה אפילו מהמלון. בערב על פי מצב העייפות אפשר אוכל, סופר, בילוי, שופינג וכדומה. אבל זה לא מחיב ואם תהיו עייפים אפשר כלום. רצוי שזה יהיה מקום שיש בו משהו לאכול גם ב-6 בבוקר למקרה שתתעוררו מוקדם בגלל הג’טלג. בלי להתעמק ראיתי את העיירה Rockaway בניו יורק. אבל אני בטוח שיש עוד הרבה

אפשר משם לנסוע ליומיים באיזור איתקה (יש מספיק מה לעשות גם יומיים) ולהקדים את המשך טיול ביום

אפשר גם לנסות להשאר יומיים באיזור עמק ההאדסון

אפשר גם לנסות לטוס מניו יורק לברלינגטון כדי לעשות בכל זאת את הטיול שאתם רוצים, אבל אני לא רואה טיסות מעניינות מבחינת השעה.

אפשר לטוס מניו יורק לבאפולו ולהתחיל את הטיול בניאגרה. ואז לנסוע מזרחה וברלינגטון והאיזור לטוס (לא ישיר) לאורלדנו.

ואפשר להגיד שדווקא איתקה פחות חושב ואיזור האדינרונדק כן ולשנות את המסלול שם, כך שטיפה מרווחים ומוותרים על דרום האצבעות

• @אנשיםטובים

ביום הנחיתה לא להרחיק יותר מדי מניו יורק.  להתמקד בסידורים של היום הראשון, אם צריך.  הצטיידות בבקבוקי מים, למשל ואולי במוצרים נוספים בוולמארט או בסופרמרקט.  אולי הצטרפות לתוכנית סלולרית של אחד מהמפעילים האמריקאניים וכו’.   מנסיוני בטיסות דומות, די עיפים בעת ההגעה לארה”ב ואין טעם לתכנן הרבה על אותו יום.  למחרת, לאחר שנת לילה, גם אם מקוצרת בשל היעפת,  ניתן להתחיל בטיול.

מרחקי הנסיעות שאתם מתכננים הם די סבירים לטיול באיזור של צפון מדינת ניו יורק.  כמובן שאני תמיד בעד הוספת ימים על מנת למתן את אורכי הנסיעות ואת העומד על הימים, אבל תמיד ישנן מגבלות זמן (וכסף).

לגבי מפלי הניאגרה, אני רוצה להדגיש את הקדשת הזמן גם לביקור באטרקציות בצד האמריקאני.  בביקורי (השני בחיי) במפלים לפני קצת מעל לשנה, “גיליתי” את הטיילת היפה ב- goat Island בה מגיעים לתצפית ממש מעל המפלים האמריקאנים וגם את הקרבה למפל הפרסה בהמשך הטיילת.  זה טיול ששוה לעשותו גם ביום וגם בחושך, אם ניתן.  מצד שני, אין לותר על הצד הקנדי.  העיר הקנדית הרבה יותר מפותחת מזו האמריקאנית, מבחינה תיירותית, ומציעה אטרקציות מעבר למפלים עצמם.  יש גם את ההזדמנות לצפות במפלים מרחוק, מהגדה השניה של הנהר.

אגב, פתרון נוסף ליום הנחיתה הוא פיצול השהות בעיר ניו יורק לשניים.  להתחיל בעיר ניו יורק למשך יום, יומיים וממנה לצאת לטיול בצפון מדינת ניו יורק.  זה יאפשר מנוחה ללא נהיגה לאחר הנחיתה.

• אנשיםטובים ו DHZ תודה רבה על ההתיחסות אחזור לעשות חושבים 

מעריך מאוד את ההתיחסות והעצות

• @dalevy2000

אני הייתי ממליץ לכם להתחיל בניו יורק עצמה, בין אם לפצל ובין אם פשוט לשנות את סדר הימים. במילים אחרות, להפוך את ימים 14-17 לימים 1-4. לאחר מכן לצאת לאדירונדאק ויתר האתרים באפסטייט ניו יורק. תוכלו לצאת מוקדם בבוקר או לחילופין (אופציה שאני מעדיף) לקחת את הרכב בשעות אחר הצהריים ביום 4 ולהתקדם צפונה (נניח עד פוקיפסי). למחרת בבוקר לבקר בגשר ואז בבוקר יום 5 לנסוע ישירות ל-Ausable Chasm ומשם ללייק פלסיד. 

• בגדול אני מעדיף בטיול כזה אכן להתחיל מהעיר ניו יורק, משם טיול אוטו ולסיים באורלדנו

זה גם פותר את אתגר היום הראשון, וגם בעיניי יותר מאוזן.

אבך זה גם תלוי בשיקולים כמו תאריכים וימי שבוע!

• @dalevy2000

זה מסלול דומה לשלך שעשינו ב 2012 אבל יותר ימים כי עשינו גם את עמק ההדסון הנפלא שמשום מה רוב האנשים

מתעלמים ממנו ונמצא מתחת לאף ליד ניו יורק.

מניו יורק לניאגרה 2012

• מצרף קישור לטיולים שעשינו ב 2015 ובשנה שעברה שכללו את היעדים שאתה מתכנן.

גם אני בעד להתחיל בניו יורק (עד להתאוששות) למרות שאישית מנסיון אין בעיה לנהוג אחרי הטיסה.

אם אין סיבה מיוחדת להגיע לסרטוגה ספרינגס אז קח בחשבון שזאת עיירה די יקרה והייתי שוקל לא לישון דווקא בה.

לגבי בילוי באחד האגמים בפלאסיד / סאראנק – תקרא על מה שאנחנו עשינו בסראנאק – היה מעולה.

עופר

בחזרה