בחזרה

השכרת רכב בקליפורניה עזרה

• שלום לכולם

פעם ראשונה בארצות הברית ופעם ראשונה משכירים שם רכב. יש ניסיון רב באירופה. השכרה 17 יום מסן פרנסיסקו החזרה בלוס אנג'לס. האם מומלץ דרך ספק בארץ? על מה לשים לב? האם כדי להזמין מראש כמו טיסות ואז חוסכים במחיר? יש לי ניסיון טוב דרך אופרן וגם הפעם הם נתנו מחיר הכי טוב מכולם שנשמע לי בסדר.

גנים גדול או ואן כולל ביטול השתתפות עצמית וכל מה שצריך בסביבות 1000 דולר ל 17 יום

תודה לעוזרים

• אפשר לתפוס טרמפ על השאלה של אירה?

אני בודק באינטרנט, ברנטלקארס.קום ובאתרי חברות ההשכרה, מחירי שכירת רכב באותו מתווה -- לקחת בסן פרנסיסקו ולהחזיר באל.איי. גם אני נתקל בערך באותם מחירים, כלומר סביב אלף דולר לוואן, אבל לתקופה קצרה הרבה יותר [10 ימי השכרה] ובלי ביטוחים משלימים [יש לנו כבר ביטוח ארה"בי]. זה הגיוני?

תודה גם ממני :)

• @חתול-רובוט

צריך להתקשר לכל הסוכנויות הר”מ ולהשוות מחירים ותנאים. אני לא מתפלא שהמחיר לאמריקאים ללא הביטוחים גבוה יותר מזה המוצע לישראלים כולל הביטוחים. גם אמריקאים רבים טענו בפני שאנחנו משלמים בזול.

הנה הסוכנויות

• @אירהק

אם יש לכם ניסיון רב בהשכרות רכב בחו”ל, אז השכרה בארה”ב אינה שונה באופן מהותי מהשכרה באירופה. 

ההבדלים העיקריים:

• מבחר הדגמים שונה מאוד
    • חוקים שונים בין מדינות ארה”ב שחובה לשים אליהם לב
    • יש מסלולים ספציפיים שבהם אין דמי החזרה בין נקודות שונות כולל אם הן במדינות שונות. לדוגמא לוס אנג’לס ללאס ווגאס.

כמו בהשכרה באירופה, אם מזמינים דרך ספק ישראלי יש יתרון שלרוב הביטוחים הכלולים בברירת המחדל סבירים, וגם יש כתובת וסוג של אחריות. 

לפי הניסיון שלי, אין הבדל גדול במחיר אם מזמינים 8 חודשים מראש או 4 חודשים מראש. רכבים גדולים במיוחד, תחנות השכרה קטנות במיוחד (במרכזי ערים או במקומות נידחים) מצריכים הזמנה מראש יותר זמן. 

אופרן עובדים בארה”ב עם חברת אלאמו שהיא בד”כ די טובה. ממליץ.

• @חתול רובוט ו-@אירהק

היי חתול ואירה

אומנם זה היה לפני כמה שנים, ומתווה נסיעה אחר – לקיחה בסיאטל והחזרה בלוס אנג׳לס,

אבל בזמנו שילמנו בערך 1300 דולר על 34 יום על מיני ואן (דודג׳ קרוואן), כולל כל הביטוחים ושני נהגים (מציינת זאת אבל לא זוכרת אם המחיר על נהג נוסף היה כלול או לא)

אולי המחירים עלו מאוד מאז

אולי לקיחה בסן פרנסיסקו מייקר באופן משמעותי??

** לקחנו דרך אלומה, רכב של אלאמו, מהארץ – אז לא רלוונטי הביטוחים של האמריקאים.

אגב נדמה לי שקראתי בעבר (אולי אפילו פה בפורום) על חבר׳ה ברילוקיישן שלקחו רכב דרך מתווך ישראלי כי זה יצא יותר זול (למרות שלא היה צריך ביטוחים מסוימים)

האמת שממש מעניינת הסיבה למחיר הגבוה…

אולי תאריכים מיוחדים?

(אנחנו לקחנו לחודש ספטמבר. אולי ביולי המחירים אחרים)

בהצלחה!

• @sd_love_nature

גם אנחנו נתקלנו בזה
    לפני 5 שנים שילמו כ650 דולר לג’יפ ל18 יום בלוס אנגלס
    עכשיו עולה לנו סביב 1000 מסן פרנסיסקו ל20 יום עבור ג’יפ מדרגה נמוכה יותר

כנראה שהמחירים עלו….

• @itai1111

ומדובר באותה תקופה בשנה בערך?

מבאס :/

• @sd_love_nature

פעם שעברה טסנו ביוני. הפעם ביולי ותחילת אוגוסט – מעריך שיש קשר למחיר הגבוה :-)

• תודה רבה על התשובות לשאלה הנדחפת שלי! אולי באמת שווה לנסות גם דרך הסוכנויות הישראליות, כי ההבדלים משמעותיים. דווקא באלסקה המחיר סביר יחסית. אבל בקליפורניה – איום ונורא.

• @חתול-רובוט

תנסה AAA בנסיעה האחרונה יצא לי יותר זול מהשכרה דרך סוכנות ישראלית, אבל תצטרך להשאיר את ביטוח הרכב הפרטי בתוקף.

אם אתה מזמין דרך סוכנות ישראלית תוודא שרישיון הנהיגה הישראלי בתוקף, הבנתי שהם עושים בעיות בתחנות ההשכרה עם רישיון אמריקאי להזמנות מישראל. 

• @עמיחי13

תודה

• @sd_love_nature אמר:

אגב נדמה לי שקראתי בעבר (אולי אפילו פה בפורום) על חבר׳ה ברילוקיישן שלקחו רכב דרך מתווך ישראלי כי זה יצא יותר זול (למרות שלא היה צריך ביטוחים מסוימים)

נכון מאוד, סופר לי לפני שבוע ממקור ראשון

• יש פה בכל הפורומים כ”כ הרבה שנכתב על rentalcars שלא נעים לי לפתוח שרשור בנפרד, אז היות וההשכרה שלי ב-LAX אני גם ברשותכם אנצל את השרשור הזה.
    הייתי שמח לוודא מספר דברים ממי ששכר באתר שלהם ישירות, איני יודע אם אורן מרום וכו’ עדיין בעסק הזה.
    1. האם אכן אין השתתפות עצמית בהשכרות שלהם בארה”ב?
    פשוט כי רשום שמשלמים רק excess אבל בחפירה לעומק רשום שמשלמים 0$ פלוס מס, אין לי בעיה לשלם אפס כפול מע”מ שלנו ומס הכנסה גם ;-)
    2. האם לקחתם את התוספת של Extra Cover תיקוני דרכים, גרירה, דמי אשראי (מה זה בכלל) ומה שנראה לי חשוב דמי אי שימוש ברכב (כלומר הוא בתיקונים בגללי אני מבין ולא מושכר) ?
    3. באדג’ט או דולר?
    זה מה שמוצע כרגע והרכב של באדגט נראה יותר מגניב, כאשר כתוב כמובן “או דומה” כך שלא ידוע מה אקבל.
    באדג’ט גם טיפה (וזניח) יותר יקר אבל נותנים GPS.

4. נרשם לא מעט שביטול ב-rentalcars הוא בעלות “התשלום הראשוני” וזה רשום גם אצלם עכשיו, אבל הם טוענים שאין כרגע שום חיוב לכרטיס אשראי – הזמן עכשיו שלם כלום, ותבטל אח”כ “בחינם” אם תצטרך ואז סוגריים (חוץ מההפקדה הראשונית). אז יש או אין הפקדה ראשונית ? ממש לא ברור. 

דבר אחרון חייבים לעשות משהו נגד הלחץ בכל אתרי ההזמנות, מה איכפת לי מי ומאיפה הזמין עכשיו רכב או מלון, איזה חוק נגד לחץ פיזי מתון שיקרי.
    שיתנו לאיזה חשוד להזמין רכב/מלון הוא כבר יודה בכל.

תודה לכולם !

• @אלי-רון

1. אני אישית שכרתי פעם אחת באירופה דרך rentalcars , ולא הייתי מרוצה .
    2. שכרתי בעבר גם מבאדג’ט וגם מדולר , אני מעדיף את באדג’ט , רכבים חדשים יותר מדולר , דולר זו חברת הבזול של הרץ , ותמיד משום מה המזוודות שלי לא יכנסו לרכב וכדאי לשדרג .
    3. אני עושה בדיקה בכל האתרים , ומשווה לפי סוגי רכבים , בודק את הסוכנויות הישראליות ובודק את המקומיות , וחופר באתר לבדוק עלויות ביטוח , בפעם האחרונה ההצעה הזולה הייתה אלמו דרך אלומה . וכנראה שגם השנה אשכור מאלמו שמסתמנת כאופציה הזולה .

• @ramiav1

כמו שדולר זה מותג הלואו קוסט של הרץ, כך באדג’ט זה מותג הלואו קוסט של אוויס. בחלק מהתחנות זה ממש לא משנה ואין הבדל, ובחלק יש הבדל.

אורן מרום אכן עדיין בתחום. השירות שהוא נותן הוא הכי טוב שאני נתקלתי בו בתחום. אבל באופן אישי אני מעדיף להזמין רכב עם ביטול השתתפות (ולא ביטוח החזר) ואת זה אפשר לעשות רק בחברת ההשכרה עצמה. החברות המועדפות עלי בארה”ב הן אוויס ואלאמו (באוויס יש מועדון preferred וזה ליגה אחרת של שירות, באלאמו יש ברוב התחנות את הגימיק של לבחור את הרכב בעצמך – בחברות האחרות זה רק בתחנות מסויימות).

כדי להזמין באלאמו – אפשר להזמין דרך אופרן או אלומה. הזמנות באוויס אפשר לעשות באוויס ישראל. לאורן מרום אפשר לפנות ישירות.

• @אירהק

ממליץ לבדוק דרך האתר של אלומה שמקשר אןתך לאלמו.

חברה רצינית כולל אפשרות להוסיף בסכום קטן תוספת ביטוחם של צמיגים שמשות וכדומה.

ממליץ לעקוב אחרי מצמבצעים שלהם במייל ( אני לאחרונה תפסתי מבצע הנחה של 17 אחוז שיצא על התאריכים שלי והוזיל לי את ההשכרה).

גם לדעתי המחירים עלו בהתייחס לשנים קודמות.

עופר

• @roshaked

שווה לעשות שופינג
    לפני שנתיים בטיול שלנו במערב היו הבדלי מחירים מאוד דרמטים בין החברות השונות.

• @ramiav1

מי אלו אלומה? מופיע כסגור בגוגל, אלומה תיירות נתניה.
    אגב אורן מרום פעיל, פשוט לא זמין כרגע להשיב לפניותי.

• @אלי-רון

אלומה זו סוכנות ישראלית שעובדת עם אלאמו. הם בעלי האתר alamo.co.il

הם לא הנציגים הבלעדיים של אלאמו בארץ. הזמנתי מהם כמה פעמים ותמיד נתנו מחיר תחרותי.

מעולם לא יצא לי לבחון את שירות הלקוחות שלהם

• @אלי רון 

כמו שאנשים טובים כתב , אלמו מיוצגת בארץ על ידי שלושה נציגים (שאני מכיר ייתכן ויש עוד) המצחיק שכל אחד נותן על אותה השכרה מחיר אחר , אלומה , אופרן , וממסי . כדאי לעקוב אחרי המבצעים , היה מבצע סוף שנה , היה מבצע חורף חם , ואני מניח שיהיה מבצע לקראת פסח . בשנה שעברה הזמנתי מבאדג’ט והיה מבצע באלמו לכבוב יום העצמאות האמריקאי , ביטלתי את ההזמנה בבאדג’ט ועשיתי הזמנה זולה יותר באלמו .

מי זה אורן מרום ? אין לי מושג

בחזרה