בחזרה

קאנאב - בסיס טוב לטיולים באיזור??

• היי,

האם לדעתכם כדאי לשיון בקנאב 4 ימים ומשם לצאת לפייג’, ברייס וציון?

מקומות מומלצים שהייתם?

תודה.

• בעקרון כן, למרות שלדעתי עדיף טיול מתגלגל (ולהקדיש לפייג’ יומיים)

הכל תלוי מאיפה אתה מגיע ולאן אתה ממשיך, ובהרכב המשפחתי שלכם (עם ילדים קטנים מבינה את הרצון בטיול כוכב, למרות שזה מוסיף קילומטרים)

• @Ponamona סביב קאנאב עצמה יש הרבה דברים יפים שאנשים לא כ"כ מודעים אליהם (בעיקר כי אתרים רבים נגישים רק עם רכב 4x4).

האתר הכי מפורסם בסביבה הוא ה-Wave המדהים (באזור שנקרא North Coyote Buttes) - הסיכוי להגיע אליו בעונה הוא יחסית נמוך עקב העובדה שהגישה מוגבלת ל-20 מטיילים בלבד מדי יום. יש הגרלה על הפרמיטים - 10 מהם מוגרלים 4 חודשים לפני דרך האינטרנט, ועוד 10 מוגרלים ע"י ריינג'רים בקאנאב עצמה מדי יום עבור מי שרוצה לטייל למחרת - לפרטים המלאים ר' בקישור הבא. יש גם חברות טיולים מקומיות שיכולות להיכנס להגרלה עבורכם (או לפחות פעם זה היה אפשרי). אני אישית טיילתי פעמיים עם החברה הזו והייתי מרוצה - https://www.dreamlandtours.net. צריך לזכור שגם אם זוכים בהגרלה, ההגעה למקום דורשת נסיעה (לא מאד ארוכה) על דרך עפר - דבר שאסור עפ"י חוזה חברות השכרת הרכב, ולכן ייתכן שתרצו להיעזר בחברת ג'יפים מקומית בכל מקרה.

אם לא מצליחים עם ה-Wave (או אין לכם כוח אפילו לנסות), יש הרבה אתרים אחרים שווים שלא דורשים הגרלה (אך כן דורשים נסיעה על דרכי עפר/חול), למשל:

Coyote Buttes South - מדרום ל-Wave, תצורות סלע מעניינות בשפע. עדיין צריך לרכוש פרמיטים דרך הקישור למעלה, אבל בדרך כלל אין בעיה להשיג.

The White Pocket - אחד המקומות המדבריים היפים שהייתי בהם בארה"ב, מעין "אי" של סלעים צבעוניים משונים ביותר.

ועוד הרבה מקומות יפים ופחות מוכרים שהחברות המקומיות יוכלו לקחת אתכם אליהם.

צריך לציין שהאזור מתאים לטיולים בעיקר בתקופת האביב, הסתיו והחורף - בקיץ החום הוא קשה מאד לטיול של כמה שעות בשטח.

מבחינת הגישה למקומות כמו ברייס ו-Zion - זה אפשרי בהחלט, אבל אני אישית נהניתי לישון ממש בפתחי הפארקים האלה כדי להתחיל לטייל מוקדם בבוקר כשיש הרבה פחות אנשים, ובברייס בפרט כיף במיוחד ללכת לראות את הזריחה.

מבחינת מקומות לינה מומלצים בקאנאב, יש רשת מקומית טובה מאד שנקראת Canyons Collection, יש להם מוטלים/מלונות עם הרבה יותר אופי לעומת המלונות של הרשתות הגדולות שפזורים בעיירה. ואני גם זוכר את המיטות שלהם כנוחות במיוחד.

https://www.thecanyonscollection.com

• @ריקי-5

תודה על התשובה

אנחנו עם 2  מתבגרים…

מגיעים מלאס וגאס ל יומיים פייג, יום ברייס ויום ציון ואז חוזרים ללאס וגאס ומשם אחרי יומיים משיכים ליוסמיטי.

האמת שמצאתי מקום נחמד ל 2 לילות בפייג' 

התכנון אחכ הוא עוד לילה בברייס ועוד לילה בציון.

אולי כדאי לקחת ב קאנאב עוד 2 לילות ומשם לצאת לברייס וציון??

תודה רבה.

• @Ponamona

לא יודע לגבי פיי’ג’, אבל אני לנתי בקאנאב ונסעתי לטיול בפארק ציון (כשעה נסיעה משם), בברייס קניון וגם בגדה הצפונית של הגרנד קניון.  יש נסיעות.  זה לא ממש ליד הפארקים, אבל אם מוכנים לכך, זה בסיס טוב במקום להתגלגל מלינה ללינה.  כמובן שהלינות בקאנאב זולות יותר מאשר ליד הפארקים ציון וברייס קניון (אין מבחר לינות רב ליד הגדה הצפונית של הגרנד קניון).

• @Ponamona

אני אישית הייתי מעדיפה לילה בברייס ולילה בספרינגדייל (ליד פארק ציון) על שני לילות בקנאב. 
    גם אפשרות לחוות שקיעה/זריחה בפארקים וגם פחות שעות כביש (שפירושן יותר שעות פארקים)

• @ריקי 5 

דווקא חושב שקאנאב יכול להיות בסיס טוב לטיול באיזור למי שאין כוח לארוז כל יום ולפרוק מחדש את המזוודה, זה בערך שעה- שעה וחצי גם מציון, ברייס ופייג’.

סה”כ עיירה נחמדה עם הרבה מרכולים גדולים להצטיידות , תחנות דלק וכו’.

ישנו שם ב Best western Red hills ,הוא על הרחוב הראשי, והיה ממש מצוין

• @los-angeles

אני לנתי ב- Holiday Inn והוא גם הוא מלון טוב.

• מציעה לפצל לינות :

2 לילות בפייג’ – יום לשייט לא לפספס !! ויום לקניון אנטילופ, פרסת הסוס, סכר גלן

ללון בברייס – הזריחה מרהיבה וגם השקיעה !! וכן לעשות מסלול של 3 שעות מה Sunset point ל- Sunrise point דרך שביל הנבאחו

וכן הייתי לנה גם בציון ולא בקנאב 

• @פוריה-א

תודה.

בחזרה