בחזרה

מסלול 10 ימים ברומניה - עצות ושאלות • שלום לכולם,
  אנחנו משפחה מורחבת של 4 מבוגרים + 4 ילדים בגילאים 11-17. התכנון המקורי היה לנחות בסיביו ולחזור מקלוז’ וכבר בניתי מסלול, הזמנתי מקומות לינה ואז הגיעה ההודעה על ביטול הטיסות של בלו אייר בקו תל אביב-קלוז’ ולכן נאלצנו לשנות את הטיסה בחזרה לארץ לבוקרשט.  
  בגלל השינוי הפתאומי אני קצת אובדת עצות בנוגע ליומיים האחרונים של הטיול שלנו ולכן אודה מאוד להמלצות איך הכי כדאי לסיים את הטיול…

  טסים ב2.7 בבוקר לסיביו וחוזרים חזרה ב11.7 אחה”צ מבוקרשט. יוצא שיש לנו כמעט  10 ימים מלאים. אנחנו נשכיר 2 רכבים ונחלק את הלינה ל3 מקומות (2 לילות סיביו, 5 לילות בראשוב,  2 לילות בוקרשט).

  להלן המסלול:

  יום 1 – נחיתה בסיביו בשעת צהריים מוקדמת. נסיעה לדירה לפרוק מזוודות ולאחר מכן נסיעה לקניון פרומנדה לשופינג ראשוני ולסופר Auchan לקנות מצרכים.

  יום 2 – המוזיאון הפתוח של סיביו ולאחר מכן טיול בעיר העתיקה של סיביו.

  יום 3 – עוזבים את הדירה הראשונה ונסיעה דרך כביש הטראנפאגאראשן לבראשוב עם עצירות בדרך – טירת הפיות, מפלי בלאה, אגם בלאה, סכר וידרארו.

  יום 4 – חצי יום טיול בעיר העתיקה של בראשוב. לאחר מכן חוזרים לדירה מבשלים ומתארגנים לשבת.

  יום 5 – מאחר ואנחנו שומרי שבת נטייל רגלית באיזור הקרוב לדירה.

  יום 6 – פארק חבלים אוונטורה, מבצר ראשנוב, טירת בראן, מסלול הליכה קצר בקניון זרנשטי, כביש נוף מבראן ועד למערת דאמבויציוארה.

  יום 7 – נסיעה לסיגישוארה. בדרך עצירה בהר הגעש ראקוס, מצודת רופאה, ויסקרי. בסיגישוארה טיול ברחבי העיר העתיקה.

  יום 8 –  עוזבים את הדירה ויוצאים לכיוון בוקרשט. בדרך עוברים כמובן בפרדיאל, טירת פלש, הרכבל בסינאיה ומשחקי לייזר לילדים.

  יום 9 – איזור בוקרשט, עדיין לא הוחלט.

  יום 10 – איזור בוקרשט, עדיין לא הוחלט, צריכים להגיע לשדה התעופה רק ב14:00 ולכן יש חצי יום לטייל.

  זקוקה לעזרתכם ועצותכם בנוגע ליום וחצי האחרונים באיזור בוקרשט… איך הכי כדאי לסיים את הטיול?
  האם כדאי לקחת דירה בעיר או שעדיף מחוץ לעיר יותר קרוב לשדה התעופה?

  האם יש באיזור בוקרשט לונה פארק או אגם שאפשר להשכיר בו למשל סירת מירוץ? 
  מחפשת פעילות כייפית ומיוחדת שתסיים לנו את הטיול בחוויה בלתי נשכחת...

  כמובן שאם יש הערות או הארות לשאר הימים במסלול אשמח לשמוע – האם יש ימים מלאים מדי או ימים שאפשר להוסיף בהם?

  אודה לכל עזרה ועצה... • @Tallula

  שלום ,מדוע שלא תיסעו על כביש טראנפאגארש בדרך לבוקרשט?הכביש מעניין ויפה מצפון לדרום. תבדקי  במפה איך ומה את רוצה לראות באזור ברשוב...ויוצאת לכיוון בוקרשט דרך הכביש המדהים. • גם כשאנחנו עושים אותו בין סיביו לבראשוב אנחנו נעשה אותו מצפון לדרום אז אני לא רואה יתרון בלהזיז את הנסיעה בכביש ליום אחר…. גם התוכנית שלנו לאיזור בראשוב פחות או יותר סגורה...
  אשמח לשמוע דעתכם בנוגע לשאר הימים והכי חשוב לגבי היומיים האחרונים באיזור בוקרשט...


 • @Tallula

  יש כמה וכמה ימים מאוד עמוסים עד בלתי אפשריים, בוודאי בקבוצה גדולה.

  יום 3- לא פשוט. תשקלו להוריד את הסכר.

  יום 6- מקווה שזה בנק אתרים כי ממש לא אפשרי. תחליטו מה חשוב. אתם עשויים להתעכב לא מעט באוונטורה.

  יום 7- ממש לא מעשי. תחליטו אם לנסוע ישר לסיגישוארה או להסתפק בחלק מהאתרים שבדרך כמו מצודת רופאה. לדעתי סיגישוארה רחוקה מדי כדי לנסוע ולחזור ובוודאי לא אפשרי אם בדרך אתרים נוספים. שימו לב שלמרות הקרבה של ויסקרי הדרך אליו איטית מאוד בגלל שהיא משובשת והוא לא "על הדרך". 

  יום 8- לא תספיקו גם להיכנס לפלש וגם רכבל וגם כל הדרך ופרידיאל. 

  אתם יכולים להשתמש ביום של בוקרשט כדי לרווח את הימים הקודמים.  מבינה שהתרמה של בוקרשט לא מתאים?  • היי פנינית,
  תודה רבה על התגובה המפורטת…
  לגבי יום 3 – זה מאוד יהיה תלוי באיך נרגיש ונזרום… אם באמת נהיה כבר עייפים אז פשוט נמשיך עם הכביש דרך הסכר ולא נעצור בו.
  יום 6 – אנחנו לא נכנס לתוך טירת בראן לסיור. המטרה תהיה לעצור שם, לראות אותה מבחוץ, להסתובב קצת בגנים ובדוכנים שם. בגלל שהשמש שוקעת מאוחר חשבתי לעשות מסלול הליכה קצר בזרנשטי ולאחר מכן לעשות את דרך הנוף עד למערה ולחזור, בלי לבקר במערה עצמה. אם לוקחים בחשבון שנגיע לפארק החבלים עם הפתיחה ונהיה שם רק 3 שעות ולא נעשה סיור בבראן זה עדיין לא הגיוני?

  יום 7 – לא ידעתי שזה המצב בדרך לויסקרי ולכן אוריד אותה מהתכנון. לגבי מצודת רופאה, המטרה היא לא לבקר בפנים אלא לעשות עצירה ליד לצלם ולהמשיך. אם היא לא ממש “על הדרך” ומאריכה מדי את המסלול אז גם עליה נוותר.

  יום 8 – אם נוותר על פרדיאל, נספיק לדעתך את הארמון והרכבל?

  תרמה אכן לא רלוונטי כי הם לא מקבלים בעין יפה את בגדי הים המעוצבים שלנו...😉

  האם יש לך המלצות לגבי שני הימים האחרונים באיזור בוקרשט?  • יום 3 לא נראה לי עמוס במיוחד.זה יום נופים..טירת פיות,זה משהו קטן שכל אחד יקח לו זמן משלו להסתכל,להעכב.לא נכנסים פנימה.אפשר לעלות על מגדי המבנה.לשבת מול הנחל..זהו.בדרך,יש את חוות אלבוטה,בה דווקא מעניין לעצור,אטם לא לארוחת דגים(כשרות) אז לביקור קליל.מפל בלאה,אם יורדים לאגם בלאה,עוצרים ע’ המפל להפסקת שרותים ורבע שעה התבוננות..הגעה עד אגם ודרארו,תיקח זמן לחזור חזרה לברשוב..תראו לפי הזמנים.

  לינה,הייתי לוקחת בברשוב,ומטילת בעיר רגלית בשבת.

  יום 6 עמוס מאוד.

  יום 7-לעבור בפרדיאל-זה לעבור..אם לא מתכננים מסלול הליכה בה,אין טעם לעצור גם.תמשיכו לסיניה לארמונות.אנו הספקנו לעלות בבוקר ברכבל לבושטני,להמשיך לסיניה לארמון אחד נכנסנו..ולהגיע לקראת 17.30 לבוקרשט,כאשר עצרנו לראותאת אגם סגנוב לפני כניסה לעיר(לא חובה)

  לגבי בוקרשט: בעיר שני פארקים מקסימים.פארק הרסטראו  Herastrau Park מקסים,אגם גדול וחמוד,שייט בכמה סוכי סירות וספינה גדולה,פינת חי ו..צמוד עליו מוזיאון הכפר הפתוח מקסים.

  היינו במוזיאון בסיביו(בדצמבר זה שונה)אני אוהבת את מראות מוזיאוני הכבר,אך נראה לי שזה בבוקרשט מיוחד יותר.בסיביו אם נכנסים,תזמינו נסיעה בעגלת סוס,יום לפני או לפחות בשעות הבוקר.קודם,תחסכו הליכה במוזיאון,וגם נחמד מאוד.אפשר חצי סיבוב או סיבוב שלם 30-60 ליי לעגלה.

  פארק נוסף נחמד Cișmigiu Park גם הוא עם שייט בנחל יפה..

  אגב,בפארק הרסטראו יש גם פארק   aventura

  גם בבוקרשט יש Adventure Park  

  אולי ללינה בבוקרשט לבחור קרוב לפארק..ע’ השדה חבל ללון,בכניסה לעיר יתכנו פקקים.במיקום של פארק יש גם מלון משפחתי,לא יודעת האם עם מטבח. • יש כמה פארקים שניתן לטייל בהם בבוקרשט. הכי מתאים למה שאתם מחפשים הוא פארק הרסטראו שיש בו גם השכרת סירות או אופניים. יש גם גן בוטני יפה ואת פארק קארול הראשון. ניתן לקרוא כאן – פארקים בבוקרשט.

  יכו להיות שתהנו גם במוזיאון הכפר הלאומי או שתלכו לאחד הפארקים האתגריים שיש בבוקרשט במקום הפארק בבראשוב. אם כי הפארק בבראשוב יותר מוצלח. • תודה @אמה ג  על התגובה המפורטת…
  לגבי יום 6 – אנחנו לא נעשה סיור בטירת בראן. המטרה רק להגיע לגנים ולדוכנים שמחוץ לטירה. הרעיון הוא לעשות טיול רגלי לא ארוך בזרנשטי בשעות אחה”צ המוקדמות ואז לעשות את דרך הנוף עד למערה בלי לבקר בה… האם עדיין נראה לך עמוס מדי?
  לגבי יום 8 – אכן אנחנו רק נעבור בפרדיאל, ניסע קצת ברחוב הראשי ונחווה את המראה של הכפר. אנחנו לא מתכוונים להיתקע בתורים של הרכבל בבושטני אלא נעשה את הרכבל בסיניה אחרי ארמון פלש. 
  תודה גם ל @ברוכי גינז ולך על ההמלצה על פארק הרסטראו, נראה לי בהחלט מתאים לחצי יום טיול והשכרת סירה לשייט (לא נכנס למוזיאון הפתוח כי נהיה כבר במוזיאון בסיביו).
  האם יש עוד אטרקציה מעניינת לשלב באותו היום? • @Tallula


  פרדיאל יפה, אבל לא מעניינת.

  ההרים מעל העיירה מעניינים.

  בסינאיה, אם יש תור ארוך לרכבל, אפשר במקום לנסוע עד תחנת הרכבל העליונה במיניבוס. חזרה אם זה לא בסוף היום יש סיכויים טובים שלא יהיה תור משמעותי. • @Tallula

  אם כך אז יום 8 לעבור בפרדיאל זה בערך 10 דקות..אלה אם תהייה איזה חגיגה בעיירה. בבוקר לא היו לנו תורים בבושטני בכלל.עוד בבושטני יש את הרכבת הרים(לא עלינו)

  סביב טירה בבראן נחמד מאוד,השווקים מולה,בדיוק עמו השווקים האחרים שתראו בדרך אולי הביתנים זהים. לא קנינו שם גבינות וכו’,כי בקניה בשווקי  טראנספגרשן היין הביתי היה נוראי..הבנו את הפרינציפ. או קונים ממי שמכירים או בסופר.

  לגבי מוזיאון הכפר-ממליצה להיכנס לאתר של שני המוזיאונים,בסיביו ובוקרשט,לרשום להם מייל,ולברר האם בימים שאתם באזור יהיה משהו מעניין ?זה חשוב מאוד. בבוקרשט זכינו בפסטיבל פולקלור והיה מקסים ביותר .להקות מכמה מדינות,אוכל,מוזיקה ריקודים,תערוכות עבודות יד..

  אגב,מול טירת בראן יש גם מוזיאון הכפר הפתוח-רק הצצנו.

  בזכות הקרבה של מוזיאון הפתוח לפארק הרסטראו בבוקרשט,הייתי שוקלת לרווח את הזמן בסיביו ולבקר בבוקרשט. אבל,בהחלט יש לכם זמן להחליט על כך. • תודה אמה… 

  אחרי התייעצות קלה עם הפמליה כנראה שנוותר לגמרי על הנסיעה לסיגישוארה ונישאר באיזור בראשוב ליום יותר חווייתי עבור הילדים.

  חשבתי להתחיל בפארק הדובים, ולאחר מכן קרטינג ורכיבה על סוסים.

  אשמח לקבל המלצות לחוות סוסים באיזור שאפשר לעשות בה טיול ארוך בנוף יפה… מישהו מכיר?

   


 

בחזרה