בחזרה

קליפורניה - הלכתי לאיבוד. מבקשת עזרה בתכנון

• קוראת וקוראת בפורום לא מצליחה לגבש מסלול. 

ההרכב זוג ושלושה ילדים (21,19, 12)

היינו לפני כשלוש שנים במזרח. עכשיו רוצים לטייל בקליפורניה בדגש על סן פרנסיסקו, יוסמיטי וכביש מס’ 1. השאר גמיש בהתאם לזמן. שומרי שבת.

הוזמנו טיסות מהארץ לסן פרנסיסקו  ומניו יורק לארץ.

טיסת פנים טרם הוזמנה. 

נחיתה בסן פרנסיסקו בראשון בצהרים. מתלבטת אם להשאר בעיר עד ראשון הבא ואז לצאת לכיוון יוסמיטי או לצאת כבר בששי במטרה לעשות שבת בפרזנו ואז להיות יותר קרובים ליוסמיטי בראשון. שבת שניה חשבתי לעשות במונטריי ואחר כך יש לנו עוד כמה ימים ואז רוצים לטוס לניו יורק(או אולי בולטימור למשפחה). הטיסה הפנימית גמישה בהתאם למסלול. כל יום בין שני לרביעי יכול להתאים. כלומר סה”כ בקליפורניה עד 18 יום. בכללי פחות אוהבים לעבור מקום לינה כל יום ואוהבים מאד טבע וחיות. מסלולי הליכה מינימליים – יותר תצפיות

אני אשמח לכל הכוונה.

יום 1 – נחיתה בסן פרנסיסקו בצהרים

יום 2 – ס.פ.

יום 3 

יום 4 

יום 5  – 4.7

יום 6 

יום 7  – שבת (ס.פ. או פרזנו)

יום 8 – יוסמיטי

יום 9 – יוסמיטי 

יום 10 

יום 11 

יום 12  – להגיע למונטריי?

יום 13  – מונטריי

יום 14  שבת – מונטריי

יום 15 – כביש 1

יום 16 – כביש 1 ?

יום 17 – ?

יום 18 – ? טיסה למזרח (מלוס אנג’לס?) לעוד שבוע בניו יורק או בולטימור ואז ברכב לניו יורק

• @Daphi

אתם לא מעוניינים לשלב פארק או שניים בלוס אנג'לס? אם לא, ניתן לצאת מיוסמיטי דרך מעבר טיוגה, ואז ממוט לייקס, לייק טאהו ,עמק נאפה ומשם מונטריי וכ'ו. 

• @karnielr

תודה. 

מתלבטת לגבי פארקים (אם כן רק דיסני ויוניברסל) . אתגרי לא מתאים לנו. 

לגבי הרעיון השני-נספיק בשבוע את כל המסלול ולהגיע בשבת למונטריי? לא ברור לי כמה ימים לתכנן ליוסמיטי

• @Daphi

אנחנו עשינו מסלול דומה בקיץ האחרון. לגבי יוסמיטי – במריפוסה בקרנו ביום ההגעה לאזור, את יום המחרת הקדשנו כולו לעמק כולל מסלולי הליכה קצרים ותצפיות, למחרת יצאנו מהשמורה בנסיעה נופית עם עצירות דרך מעבר טיוגה. כלומר, שני לילות ישנו באזור עמק יוסמיטי ואת הלילה השלישי קרוב ליציאה של טיוגה. לדעתי למי שאינו מיטיב לכת זהו פרק זמן הולם. 

לגבי פארקים – אם לא הייתם אף פעם בפארקים מסוג זה (אפילו שהם לא אתגריים, זה בסדר, גם אנחנו משפחה שנמנעת מאתגרים בתחום הפארקים...), זוהי חווייה שאין להחמיץ.

• @karnielr

אז משהו כזה? 

מה לגבי שבוע בס.פ? ארוך מדי?

יום 1 – נחיתה בסן פרנסיסקו בצהרים

יום 2 – ס.פ.

יום 3 

יום 4 

יום 5  – 4.7

יום 6 

יום 7  – שבת (ס.פ. או פרזנו)

יום 8 – חורשת מריפוסה. לינה בעמק?

יום 9 – יוסמיטי - לינה בעמק

יום 10 נסיעה לכיוון מעבר טיוגה. לינה? יש המלצה ספציפית?

יום 11 -  ?

יום 12  – להגיע למונטריי?

יום 13  – מונטריי

יום 14  שבת – מונטריי

יום 15 – כביש 1

יום 16 – כביש 1 

יום 17 – פארק כלשהוא?

יום 18 – ? טיסה למזרח (מלוס אנג’לס?) לעוד שבוע בניו יורק או בולטימור ואז ברכב לניו יורק

• @Daphi

אני לא בטוח שפרזנו זה המקום שהכי מתאים לשבת.  אולי סנטה קרוז יותר תתאים (כי אפשר לטייל במרכז ברגל)

אפשר אולי כך:

יום 1 – נחיתה בסן פרנסיסקו בצהרים

יום 2 – ס.פ.

יום 3  – ס.פ.

יום 4 – ס.פ. – השכרת רכב – יער מויר, טווין פיקס

יום 5  – כביש 1 מהלף מון ביי ועד סנטה קרוז

יום 6  – מונטריי + פוינט לובוס

יום 7  – שבת – סנטה קרוז

יום 8 – נסיעה ליוסמיטי

יום 9 – יוסמיטי 

יום 10 – אחרה”צ נסיעה לקניון קינגס

יום 11 – קניון קינגס

יום 12  – פארק סקויה

יום 13  – נסיעה ללוס אנג’לס

יום 14  שבת – לוס אנג’לס

יום 15 – סנטה ברברה, סולבנג ועד מורו ביי

יום 16 – כביש 1 – מורו ביי עד מונטריי

יום 17 – מונטריי עד סן חוזה (טיול באחת משמורות הרדווד)

יום 18 – ? טיסה למזרח (מסן חוזה)

• @Daphi

אני חושבת שאפשר להיות בסן פרנסיסקו שבוע בכיף אבל במקרה שלכם זה ניצול לא אידיאלי של הזמן, אתם יכולים להספיק לראות עוד דברים. ההצעה בהודעה של עמיחי למשל כוללת אתרים שכדאי מאוד לבקר. 

• @karnielr

מסכימה שההצעה של עמיחי מענינת. עוד לא התעמקתי בה מספיק. מפריע לי שחלק מכביש 1 יוצא מדרום לצפון. אין עדיפות לכיוון השני? וגם לא מסתדר לי יום 17 לעלות שוב עד לסן חוזה לצורך הטיסה. וגם יש די הרבה ימים של שינוי מקוםס לינה שניסיתי להמנע ממנו

• ההצעה שלי:

יום 1 – נחיתה בסן פרנסיסקו בצהריים (אולי תספיקו חלק ממרכז העיר, נניח רחוב לומבארד וצ’יינה טאון)

יום 2 – ס.פ. (נניח פרסידו, גשר הזהב וסוסליטו)

יום 3  – ס.פ. (נניח מגדל קויט, אלקטרז, פישרמנ’ס ווארף (כולל רציף 39) וכיכר ג’ירארדלי)

יום 4  – ס.פ. (נניח גולדן סטייט פארק)

יום 5  – 4.7 – השכרת רכב – טווין פיקס, יער מויר, לינה בדרך לטאהו

יום 6  – לייק טאהו (קחו בחשבון שיהיה מפוצץ בגלל 4 ביולי) ונסיעה ליוסמיטי דרך לי וינינג ומעבר טיוגה, לינה בעמק / אפשר במקום זה לבקר בעמק נאפה (אם טעימות יין רלוונטי) ולנסוע לכיוון לייק טאהו

יום 7  – שבת – יוסמיטי – לינה בעמק (או, לחילופין, לייק טאהו)

יום 8 – יוסמיטי – לינה בעמק או בסמוך ליציאה המערבית

יום 9 – מאריפוסה

יום 10 –  סנטה קרוז ומונטריי 

יום 11 -  מונטריי, כרמל ופוינט לובוס

יום 12  – כביש 1 (ביג סר, טירת הרסט והשלמות באזור מונטריי)

יום 13  – כביש 1 (מורו ביי, סן לואיס אוביספו) והגעה למקום הלינה – סנטה ברברה או סולבאנג

יום 14  שבת – תלוי מה אתם מעדיפים – סנטה ברברה או סולבאנג

יום 15 – לוס אנג’לס

יום 16 – פארק (יוניברסל משתלב טוב מבחינת מיקום)

יום 17 – לוס אנג’לס

תגובה

• @Daphi

קודם כל, אני לא חושבת שבכביש 1 ממש משנה הכיוון דרום צפון או להיפך. כן הייתי עושה מאמץ לבלות את 4.7 ואת השבת בסן פרנסיסקו ולכן אולי הייתי מתכננת משהו כמו נחיתה בסן פרנסיסקו, שכירת רכב, התארגנות ראשונית ולינה בפרברי העיר או קצת מחוץ לה, למחרת נסיעה ליוסמיטי דרך מריפוסה ולינה בעמק, למחרת עמק היוסמיטי, למחרת נסיעה דרך מעבר טיוגה ולינה באזור (לי וינינג או ג’ון לייק) ולמחרת נסיעה לסן פרנסיסקו וכמה ימים שם (3-4 כולל שבת).  

• אני מציע לא להתעלם מה-4 ביולי. לא רק בגלל העומסים שהוא יוצר (אגב לא רק בחג עצמו אלא בכל השבוע) אלא גם בגלל שיש בו אירועים מיוחדים שיכולים להיות מעניינים. אין לי מושג מה יש איפה ב-4 ביולי. אבל אני חושב ששווב לעשות שיעורי בית ולחשוב.  כמו שאני אומר תמיד – תייר שהיה מגיע לארץ בשבוע של חג (יום העצמאות או אחר) הייתם רק מזהירים אותו מעומסים ביום העצמאות? או שהייתם מראים לו את במות הבידור בערב, המטס בצהריים ושאר אירועים מעניינים? אז האמריקאים לא חוגגים באותה צורה כמונו, אבל בהחלט יש להם אירועים מענייניםץ

הרעיון של להתחיל ביוסמיטי יכול בהחלט להיות מעניין. אבל זה תלוי האם יש צורך להתתטייד באוכל כשר בתחילת הטיול או שלא. כי אני בטוח שבאיזור סן פרנסיסקו (וגם באיזור סן חוזה) אפשר להצטיד באוכל כשר, אבל בדרך ליוסמיטי – זה יותר מורכב.

נחיתה בצהריים – אי אפשר לבנות על שום דבר ביום הזה. זה אחרי טיסה קשה וארוכה, לילה לבן, ג’טלג ועוד. הנחת העבודה צריכה להיות בערך סופר ולמיטה. יחד עם זאת אם בוחרים בכיוון של יוסמיטי אפשר לנסות להתרחק שעה נסיעה בערך. ואולי לנסות להתמקם ללילה במוטל שצמוד לסופר גדול כך שאפשר לסגור את שתי הפינות האלה ביחד – בערב או אפילו מוקדם בבוקר.

לגבי שבת – נתחיל בשאלה מה הצרכים שלכם ומה אתם עושים. האם צריך קהילה/בית כנסת? האם אתם מוכנים לטייל באיזור המלון ברגל? איזור הטיילת של סן פרנסיסקו יכול מאד להתאים לשיטוט בשבת. הוא שוקק חיים. אבל מלונות קרובים יכולים להיות מאד מאד יקרים. עיירות קטנות יכולות לספק תעסוקה לשעתיים-שלוש בשבת, אבל לא בהכרח ל-25 שעות.

אם נחזור רגע להתחלה ביוסמיטי -ביום שני סביר שתתעוררו מוקדם מאד בגלל הג’טלג. אז דווקא אפשר לנצל את זה כדי לצאת ב 6-7 בבוקר לכיוון יוסמיטי ולהשלים את הנסיעה שהתחלתם יום קודם. ואז אפשר את רוב יום שני וכל שלישי לבלות ביוסמיטי. ביום רביעי אפשר לנוע לכיוון היעד שמתאים לכם ל-4 ביולי (סן פרנסיסקו או אחר), ומיד לאחר מכן להתמקם לשבת ביעד מתאים

בהמשך להצעה של עמיחי –  אפשר גם להתחיל ביוסמיטי, משם לרדת דווקא לכיוון לוס אנג’לס, ולעלות חזרה לסן פרנסיסקו עם סן פרנסיסקו בסוף

מצד אחד יש לכם מספיק זמן לכל האתרים שהזכרתם ויותר. מצד שני יש לכם “אילוצים” של שבתות וה-4 ביולי. כך שאני הייתי מתכנן את הטיול כדי שיצא לי הכי טוב בשבתות וב-4 ביולי גם אם הסדר יוצא פחות קלאסי.

אגב, חוץ מה-4 ביולי עצמו, בגלל שמדובר על קיץ יש גם הרבה אירועי קיץ – פסטיבלים, הופעות וכדומה. אפשר להתעניין ולנסות לשלב.

• @אנשיםטובים

קודם כל תודה רבה לכולכם. כל התשובות נקראות ונבדקות. אתם נהדרים.

אני חוששת מג'ט לג ונראה שנעדיף להתחיל בנחת בסן פרנסיסקו ורק אחר כך לצאת לדרכים. גם הענין של האוכל הכשר בהחלט יייב להלקח בחשבון.

בשבת רוצים להיות בבית כנסת ולכן מסלול לפיו נהיה ביוסמיטי למשל בשבת לא יתאים. 

אבל אולי באמת צריך לחשוב על שינוי כיוון ומסן פרנסיסקו לרדת בכביש מס 1 עד לוס אנגלס או קצת לפני ואז לחתוך ליוסמיטי ומשם לחשוב על טיסה למזרח ( מסקרמנטו? )

• @Daphi

אם אתם רוצים בית כנסת בשבת אז לדעתי אתם די מוגבלים לסן פרנסיסקו וללוס אנג’לס (רק קחו בחשבון שתצטרכו למצוא מלון במרחק הליכה מבית כנסת, ולא יודע אם זה קיים בלוס אנג’לס בה המרחקים בין מקום למקום עצומים).

לאור זה, אולי עדיף לכם לפצל את סן פרנסיסקו. לבלות בה את היומיים הראשונים, ואז לצאת ממנה ליוסמיטי ולחזור שוב לסן פרנסיסקו ליום נוסף לאחר מכן. החיסרון הוא שתהיו עם ההמונים ב-4.7 ביוסמיטי ולא בטוח שכבר יש מקום.

משהו כזה – 

יום 1 – נחיתה בסן פרנסיסקו בצהריים (הצטיידות באוכל כשר או שאולי תספיקו חלק ממרכז העיר, נניח רחוב לומבארד וצ’יינה טאון)

יום 2 –  ס.פ. (נניח מגדל קויט, אלקטרז, פישרמנ’ס ווארף (כולל רציף 39) וכיכר ג’ירארדלי)

יום 3  – השכרת רכב – טווין פיקס, יער מויר, לינה בדרך ליוסמיטי

יום 4  – יוסמיטי – לינה בעמק

יום 5  – 4.7 – יוסמיטי – לינה בעמק

יום 6  – השלמות ביוסמיטי ובעיקר נסיעה לשבת בסן פרנסיסקו

יום 7  – שבת – סן פרנסיסקו

יום 8 – ס.פ. (נניח פרסידו, גשר הזהב וסוסליטו)

יום 9 – ס.פ. (נניח גולדן סטייט פארק) ונסיעה דרומה לסנטה קרוז

יום 10 –  מונטריי, כרמל ופוינט לובוס 

יום 11 -  כביש 1 (ביג סר, טירת הרסט והשלמות באזור מונטריי)

יום 12  – כביש 1 (מורו ביי, סן לואיס אוביספו) והגעה למקום הלינה – סנטה ברברה או סולבאנג

יום 13  – סנטה ברברה / סולבאנג ונסיעה ללוס אנג’לס

יום 14  שבת – לוס אנג’לס

יום 15 – לוס אנג’לס

יום 16 – פארק (יוניברסל משתלב טוב מבחינת מיקום)

יום 17 – לוס אנג’לס

• @Daphi

אני לא יודע מה סוג הדרישה של אוכל כשר – מסעדה? סופר? קצב? מעדנייה?

אני מניח שבעמק הסיליקון שורת הישראלים אפשר למצוא אוכל כשר. לא בהכרח מכל הסוגים שציינתי קודם (בזמנו לפחות לא היה קצב כשר). אגב, אני גם לא בטוח שבסן פרנסיסקו יש את כל הסוגים.

אז אם נשאר רגע עם הרעיון של יוסמיטי על ההתחלה, אפשר להשדה לנסוע לחפש אוכל כשר בעמק הסיליקון או בסן פרנסיסקו ומשם לצאת החוצה כדי לישון. זה עדיין אפשרי.

אם כי אני מבין שזה לא מה שאתם שואפים אליו.

בשבת רוצים בית כנסת – אני מניח שאורתודוקסי ולא רפורמי?

אם יש בית כנסת – עדיין רוצים / מוכנים לטייל ברגל באיזור בית הכנסת? כי אז שוב שווה לחפש מקום שבו יש מה לעשות באיזור בית הכנסת. למשל בהוליווד יש בתי כנסת (אין לי מוסג מה הזרם) ואז אפשר לישון שם (לא זול), ולשלב טיול בשדירות הוליווד בשבת

• @Daphi

כתבת שאת חוששת מג'ט לג- קיבלת כאן מאנשיםטובים תאור מדויק של מה שצפוי, יום ההגעה עייפות מוקדמת, למחרת השכמה מוקדמת והליכה מוקדמת יחסית לישון ו....זהו. אין באמת צורך לשהות בשלושת הימים הראשונים בסן פרנסיסקו להתאוששות כללית.  

• @Daphi

אנחנו מתכננים גם להיות באזור וגם אנחנו דתיים אז אמליץ לך על הדברים שאני רואה לנכון. 

במקרה שלך הייתי יוצאת ביום שני ליוסמיטי וחוזרת לסן פרנסיסקו לשבת. אנחנו הזמנו מלון דירות רבע שעה נסיעה מהשדה תעופה כך שנוכל להכין לעצמנו ארוחת ערב ולישון לקראת יציאה ליוסמיטי בבוקר מוקדם. ליד המלון יש סופר שבטוחה שאמצא מוצרים כשרים. לפחות להצטיידות ליוסמיטי. 

מעבר לכך-ציינת שאת נוחתת מהארץ כך שאני במקומך הייתי מביאה לימים הראשונים מוצרים יבשים מהארץ כמו פסטות ליתר בטחון אם לא תמצאי בדיוק כשאת נוחתת. 

מבחינת מלון ליד ביהכנס  אנחנו הזמנו בסן פרנסיסקו בקרבת חבד שחוץ מהתפילות אפשר לשלם מראש על ארוחות שם אז זה חוסך לנו את ההתארגנות לשבת וככה מנצלים את שישי במלואו.

ביוסמיטי לא הייתי נשארת שבת. 

הייתי מתכננת להיות שבת שניה בלוס אנגלס. אנחנו לא מגיעים לאזור אז לא יכולה להמליץ לך בניית מסלול. 

• @הדרב

תודה על התגובה. 

חבד בסן פרנסיסקו באיזור soma ? 

• @Daphi

כן. רבע שעה הליכה מהיוניון סקוואר.

https://www.chabadsf.org/

צירפתי את הקישור של חבד. זה ברח׳ נאטומה. 

בחזרה