בחזרה

סיור בהחוות האפרסמון


 • הנהלת הפורום

  סיור בחוות האפרסמון

  שלום רב!

  ביום שישי 1.2.19 סיירתי בחוות האפרסמון ולהלן רשמים מן הסיור. אפתח בכך שהסיור מרתק ומעניין ומרחיב אופקים. הסיור מורכב בגדול משני קטעים. סיור במטע עצמו (שהוא אינו גדול) ובו נטועים סוגים שונים של עצי ושיחי בושם וצמחי מרפא. הסיור בתוך המטע עצמו אינו אפשרי למי שמתנייד בכיסא גלגלים אולם ניתן להגיע עד שוליו ולראות את הפרטים החשובים שבו.

  חלקו השני הוא שיחה והרצאה של היזם והמקים "והמשוגע לדבר" , גיא ארליך, שהקים ומתפעל את החווה עצמה.

  ההרצאה שנמשכת שעה ויותר (ככל שמתיר הזמן) ובה מסביר גיא על צמחי הבושם השונים, ומקורם והשימושים בהם כולל הדגמות!. לבסוף, ניתן גם לרכוש במקום ממבחר המוצרים הייחודיים המיוצרים בחווה.

  החווה נמצאת על כביש 1 בואכה ים המלח. בתחנת הדלק "אלמוג" פונים ימינה ולאחר כ-400 מטר מגיעים את החווה. חלק ממבני החווה ממוקמים בתחתיתה של גבעה, אשר בראשה נמצא המטע. ניתן לעלות לראש הגבעה ברכב רגיל בנסיעה איטית וזהירה ובראשה יש מקום חניה בשפע. את הרצאתו של גיא ניתן לשמוע או במבנים למרגלות הגבעה או בסככת ק.ק.ל. בראשה.

  את הסיור בחווה חובה לתאם עם גיא מראש בטלפון שמספרו 052-4498200 או בדוא"ל erlichg@hotmail.com  . האתר של גיא והחווה כתובתו www.jerichovalley.com . בעת התאום עם גיא חשוב לעדכן אותו לגבי המגבלות של המשתתפים בסיור.

  לסיכום, למרות המגבלות, שווה לבקר!

  בברכה גבי, הנהלת הפורום

 

בחזרה