בחזרה

ויאנטם קמבודיה לאוס ביוני-ספטמבר

• אהלן!
    אני בת 22 מתכננת לטוס לאזור ויאטנם קמבודיה לאוס בתקופה בין יוני לספטמבר.
    רציתי לשאול מה קורה עם המזג אוויר בתקופה הזאת?
    הבנתי שיש הרבה מונסונים. האם זה משפיע לרעה על הטיול? ומה עם טרקים? אני מניחה שהכל בוץ ואי אפשר לטייל.
    אשמח מאוד לשמוע שאני טועה.
    האם יש איזה סדר של טיול שבעזרתו אפשר לברח מהגשמים?
    תודה רבה על העזרה!

• מספר נקודות:

ראשית לגבי “טרקים” – לא מדובר בטרקים של מספר ימים כמו בהימלאיה אלא יותר בטיולים בין כפרים – מה שנעשה בעיקר בצפון לאוס וצפון וייטנאם. ואכן עונת המונסון היא לא אידיאלית לטרקיםש שכאלו – בוצי וגשום וקשה לטייל.

אבל טרקים הם לא כל הטיול ואפשר לעשות גם דברים אחרים וכן – בהחלט אפשר לברוח מחלקהעיד אישי מהגשמים. בחוף המזרחי של וייטנאם (אזור הואה, הויאן, ועד נה-טראנג ודרומה) עונת הגשמים הפוכה מבשאר האזורים וזה אומר שבחודשים יוני-אוגוסט יש פחות גשם!  אין זה אומר שיהיה יבש לחלוטין אבל יש הרבה ימים ללא גשם ואפשר לטייל בכיף. בקמבודיה  אפשר לטייל בחלק מהאתרים כמעט בכל השנה (סיאם ריפ ומקדשי אנגקור וכן פנום פן וסביבתה) לעיתים יש גשם אבל לא ברמה שמפריעה.  הגשם גם שוטף את האויר שנהיה צלול ונקי.   בקיצור – אפשר בהחלט לטייל אבל צריך להיות מוכנים לגשמים ולקצת הטרדה מהגשם.

אני יכול להעיד אישית כי לפני מספר שנים טיילתי בקמבודיה ולאוס מאמצע יוני עד אמצע יולי. היה אמנם גשום (ובעיקר בלאוס) אבל לא הפריע

בחזרה