בחזרה

הולנד - איטליה

• זוג + 5 (8-18), מתכננים טיול משפחתי של שבועיים סביב שני מוקדים הכרחיים (ליום אחד כל אחד) באמסטרדם וברומא.

השאלה היא האם כדאי לפצל בין היעדים – להיות שבוע בהולנד ואז לטוס לרומא/מילאנו ולהיות שבוע באיטליה; או לעשות טיול מתגלגל ברכב, ולשלב את צרפת באמצע? אשמח לעזרתכם.

ארנון   

• תלוי מה אתם רוצים לראות בכל אחד מהמוקדים שלכם ובהתאם כמה זמן זה יקח.

אני במסגרת הזמן הזו הייתי מתרכז בערים, אבל התכנון העירוני שלי לא בהכרח מתאים לשלכם.

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

תודה על ההתייחסות.

אנחנו דווקא מעדיפים להתמקד בטבע שמחוץ לערים.

• @ארנון_3765239

הולנג ואיטליה לא קרובות. ברור שאפשר לנסוע ולטוס, אבל המעבר לוקח זמן ועולה כסף.

אני לא יודע מה האילוצים שלכם לכל אחד מהיעדים, ו/או מגבלות תאריכים לשני הדברים. אבל שני היעדים כלכף רחוקים שאפשר גם לשקול שני טיולים שונים – האחד להולנד והשני לאיטיליה. בני מועדים שונים, כשבשניהם יוצאים מישראל. זה לא שטיסה הלוך ושוב מישראל תהיה זולה יותר מאשר טיסת פנים באירופה, אבל הפרדה לשני טיולים שונים יכולה לעזור לכם לבחור תאריכים זולים יותר או נוחים יותר לכל יעד בפני עצמו.

בכל מקרה – לגבי מעבר עם רכב

על פי גוגל מדובר על למעלה מ-16 שעות נסיעה. בפועל נסיעה ישירה תיקח למעלה מ-20 שעות נסיעה נטו (כולל עצירות שירותים ודלק, אבל לא מעבר).

כדי שתוכלו להנות מהדרך תרצו לשלב גם טיולים מה שאומר סטייה מהדרך. מה שאומר שתיגעו קרוב יותר ל-30 שעות נסיעה. אפילו אם תעשו שבוע שלם בדרכים זה אומר כמעט 5 שעות כל יום של נהיגה, מה שמשאיר לכם רק 6 שעות בערך כדי לטייל (שאר הזמן זה שינה ולוגיסטיקה).

בעיניי זה ניצול מאד לא טוב של הזמן.

שלא לדבר על הקושי למצוא מקומות לינה זמינים ללילה בודד בדרך להרכב של 7 נפשות. זה לא מוטלים בארה”ב שמאד זמינים

וזה בלי להתייחס למורכבות של השכרה במדינה אחת והחזרה במדינה אחרת – הן מבחינת מחיר והן מבחינת התכנות (לא כל החברות ולא כל הרכבים אפשר לשכור בהולנד ולהחזיר באיטליה. אגב, הפוך זה עשוי להיות פשוט יותר).

אז אם כבר – הייתי טס בין שני היעדים ולא נוסע.

• @אנשיםטובים

תודה על ההתייחסות.

אני באמת נוטה בשלב זה לקחת טיסה פנימית מאמסטרדם למילאנו ושם להמשיך.

• @אנשיםטובים

באיזה עונה מתוכנן הטיול?

אני מסכים עם אנשים טובים ולא מתלהב מטיול עם ילדים שכולל הרבה נהיגה ומעברים.

אם אתם מחפשים טבע אז כדאי להגדיר איזה טבע אתם מחפשים.

הטבע הכי מרשים והכי מתאים לטיול משפחתי באירופה לדעתי נמצא באלפים. הבעיה שהאלפים לא קרובים במיוחד להולנד וגם לא לרומא.

באזור רומא יש נופים נחמדים אבל לא באותה רמה.

את הולנד אני לא מכיר ומקריאה בלבד אני לא מתלהב מהנופים שיש לה להציע.

הייתי מחפש טיסה או רכבת מהולנד ליעד שקרוב לאלפים. יש הרבה כאלה. מטייל שם את רוב הטיול וממשיך לרומא בתחבורה ציבורית.

• @telo

תודה

• @telo

יש גם הרים יפים בסביבות מילאנו, הלא כן?

• @ארנון_3765239

מילנו סמוכה לאלפים. אבל היא רחוקה מרומא (7 שעות נסיעה בינהן)

• @אנשיםטובים

האלפים די קרובים למילאנו. כשעתים נסיעה נטו. אי אפשר להתמקם במילאנו ולצאת לטיולי יום באלפים בטיול עם ילדים. 

אפשר גם לטייל באזור האגמים שקצת יותר קרוב.

אפשר להגיע למילאנו בתחבורה ציבורית או לטוס לשדה תעופה קרוב וממנו לצאת לטיול באלפים.

כדאי לכם לפרט קצת יותר מה אתם מחפשים, מה סגנון הטיול שלכם ואיפה כבר טיילתם בהרכב משפחתי.

בהרכב שלכם עם 5 ילדים אני ממליץ להזמין מקומות לינה בהקדם.

• @telo

מחפשים לינה כפרית – חווה או כפר נופש שממנה אפשר לצאת לטייל באגמים או בהרים

• @ארנון_3765239

זה כללי מדי. יש המון כאלה באירופה. תקראו על אזור האלפים ותתמקדו. יש כמויות עצומות של מידע על האזור.

• @telo

באזור מילאנו, אגם קומו, והאלפים הדרומיים

• הנהלת הפורום

@ארנון_3765239

על הסף מיותר להפליא לנסוע בין אמסטרדם לרומא ברכב 

בטח עם 5 ילדים (משמע רכב גדול)

ובכלל לא בטוח שיאפשרו לך לשכור רכב (גדול) בהולנד ולהחזיר אותו באיטליה.

וגם אם כן-- העלות של הקנס עלולה להיות כמחיר השכרת הרכב.

מכאן אני מבינה שאמסטרדם יום ורומא יום אלו אילוצים שאתם חייבים לבצע (חתונה של הסבתא, או כנס...) ולא גחמה של אחד הילדים ש”חייב” להיות בקוליסאום או בית אנה פרנק.

היות ואתם מעדיפים טבע----והיות וצריך לסיים ברומא---

אז הצעתי- טיסה לאמסטרדם-יום בילוי בה- טיסה מאמסטרדם ל…..

וונציה באיטליה

או

מילאנו באיטליה

או 

כל שדה תעופה צפוני אחר באיטליה (ברגמו,ורונה וכו)

ומכאן להתחיל טיול של 12 יום באיטליה

כאשר מיקום הטיסה יקבע במידת מה את יעדי הטיול

היעד הנכון לחובבי טבע הוא הדולמיטים(sud tyrol) 

הנחיתה במילאנו אינה אופטימאלית ועדיף שדות תעופה איטלקיים יותר מזרחיים.-אם תמצא טיסה מאמסטרדם לבולצאנו Bolzano- בכלל יהיה טוב.

ואז לטייל בדולמיטים

קצת מאגם גארדה השחוק

וונציה אם רוצים

וירידה דרך קצת טוסקנה או צ’ינקה טרה- רביירה

ואל רומא יום אחרון החזרת רכב וטיסה לארץ.

טיול כזה של 7 נפשות מתגלגל--- לא פשוט בהיבט הלוגיסטי והלינה.

• @יונית

תודה

בחזרה