בחזרה

פסח בפינלנד - שאלה על השכרת רכב ועלויות • נהיה בפסח הקרוב בפינלנד – לא לא נהיה בלפלנד זו לא העונה.. – חלק מלילות נלון אצל חברה ליד הלסינקי – הסתבכתי עם השכרת הרכב, החברות הישראליות/השלוחות הישראליות מציאות מחירים ממש גבוהים אם בכלל (בחלקן כלל לא משכירות לפינלנד..) האם ניתן לסמוך על אתר rentelcars.com? למה כדאי לשים לב?  

  האם מישהו יכול לעשות לי סדר לגבי צמיגי חורף/שלג מה ההבדל? אם בכלל? בעונה הזו יתכן בקרים עם כפור ולעתים יש שלג (אם לא יהיה לנו מזל) ואנחנו ניסע קצת צפונה.. להנות מהטבע. 

  מישהו יכול להעריך לי גם עלויות מחייה (אוכל/דלק)? הבנתי שזה כמו בארץ האומנם? 

  בטח יהיו לי עוד שאלות זו הפעם הראשונה שאני טסה לחו”ל ליעד שהמידע שמצאתי עליו יחסית מוגבל (פינלנד שהיא לא! לפנלנד ;-) ) בתודה מראש

   


 • הנהלת הפורום

  @irfa

  בגלל שזו עונה בעייתית עדיין מבחינת מזג אוויר

  בגלל איפיון השאלות--- מאד מציעה שהשכרת רכב תהיה דרך סוכן או מתווך שיוכל לקחת אחריות על תשובות ולא בהזמנה וירטואלית.

  לשיקולך.

  לגבי צמיגי חורף-(אין גלגלי שלג, יש שרשראות שלג שלא רלוונטיות לך) החוק בפינלנד מחלק ל2 סוגים – אבל חובה גלגלי חורף עד סוף פברואר

   ואילו גלגלים עם מסמרים מותר רק עד מחצית אפריל-אלו בהזמנה מיוחדת

  All rental cars at  Car Rental Iceland are equipped with winter tyres duringwinter. ... Studded winter tyres (winter tyres with spikes) are available on request. Please be aware though that by law studded tyres are only alowed from 1st. november to 15th april each year.

   

  כלומר אם אני מבינה נכון את נוסעת בסוף אפריל-כך שתצטרכו  גלגלים רגילים...ולנסוע בזהירות.

    • תודה יונית :-)

  זה פינלנד ולא איסלנד ובדויק בגלל זה חשבתי לאתר סוכן מקומי כי גם הסוכניות הישראליות שכן משכירות לשם . לא ידעו לענות לי טוב.

   


 • הנהלת הפורום

  @irfa

  אופ’ס….

  אז את אותה בדיקה את יכולה לעשות גם לגבי פינלנד.

  During the time of compulsory use of winter tyres the allowed tyre types are: winter tyres, tyres intended for all-season use and studded winter tyres. Winter tyres (or tyres intended for all-season use) Compulsory from 1 December to 28 February. Winter tyres without studs may be used throughout the year. Minimum tread groove 3 mm. Studded winter tyres May be used from 1 November to 31 March or the Monday following Easter Monday if this is later than the end of March. However, the time period may be extended according to weather conditions. Summer tyres May be used from 1 March to 30 November. Minimum tread groove 1.6 mm

   

  ראי כאן את כל ההנחיות לגבי נהיגה בטוחה בפינלנד--- ועמוד 24 והלאה מתייחס לנהיגת חורף(באנגלית ועם ציורים למתקשים)

    • @יונית

  הנה,… תודה ואני רואה את הקטץ

  אנחנו נהיה בדיוק בשבוע של האיסתר שלהם שהפעם יוצא במקביל לפסח שלנו.

  אצטרך לקרוא קצת יותר לעומק. שלא נקבל הפתעות • @irfa

  בגדול קשה להכליל לגבי אתרים שמתווכים ביניכם לבין סוכנויות מקומיות. כדאי לקרוא את האותיות הקטנות ולבחור סוכנות שמדורגת טוב. האתרים כוללים דירוג של הסוכנויות השונות.  בכל שאלה כדאי ליצור קשר עם הסניף המקומי. זה כמובן נכון לכל מדינה.

  לגבי עלויות מומלץ להעזר באתרים שמאפשרים לחשב עלויות טיול במדינות וערים וכוללות גם דלק ואוכל וכמעט כל הוצאה אפשרית. • @irfa

  שלום לך,

  אמנם היינו בלפלנד לפני שנים רבות, אבל הזכרונות הטובים קיימים וגם היינו הראשונים שהעלו כאן באתר את הרשמים שלנו. את יכולה לראות את תיאור הטיול שעשינו עצמאית בקישור הבא: 

  http://community.lametayel.co.il/topic/143470

  אנחנו מופיעים בשם ashkenis.

  הפינים מאוד אמינים ומאד ישרים. שכרנו רכב מחברת scandiarent. דיברנו איתם בטלפון והם היו מצויינים – חסכנו כ 300 יורו בהשכרת רכב זו – קיבלנו אותו בשדה התעופה ברובנימי (חיכו לנו למרות שהטיסה אחרה להגיע עקב סופת שלגים שלא איפשרה לטוס בזמן, והחזרנו אותו בשדה התעופה באיולו - פשוט מסרנו את המפתחות בשדה התעופה.

   

  אין שום בעייה לנהוג בלפלנד ותוך זמן קצר מתרגלים לנהוג בשלג. הנהיגה היא עם צמיגים שמותאמים לנהיגה בשלג, ולא עם שרשראות וכיוצ"ב כפי שראיתי שכתבו כאן.

  אם תרצו טיפים, תוכלו גם להתקשר אלי לטלפון 050-6284197.

  כבר מקנא בכם….

  תהנו

  שלמה

   

   

   

   

    • @ashkenis

  רק עכשיו שמתי לב שאת נוסעת לפינלנד ולא ללפלנד – ההמלצה שלי היא לבדוק באינטרנט אודות השכרת רכב ולהשוות מחירים – זה לא כזה מורכב. לגבי הנהיגה – כנראה שלא תהיה לך בעייה לנהוג אם לא מדובר באיזורים המושלגים של פינלנד

  שלמה


 

בחזרה