בחזרה

סיוע בתכנון הנסיעה על כביש 1

• שלום לכולם,

בהמשך לפוסט קודם שלי כאן בפורום (ולתכנון הטיול למערב ארה"ב באוגוסט 2019) רציתי להתייעץ איתכם על נושא נוסף.

אנחנו מתוכננים להגיע למונטריי באוגוסט 2019 וחושבים האם ריאלי לאחר לינה של לילה במונטריי לצאת בבוקר לנסיעה עד לוס אנג'לס ללא לילה נוסף על כביש 1. 

קראתי שבעצם בנסיעה דרומה הקטע ה"רלוונטי" בכביש מסתיים במורו ביי , ומשם ניתן להמשיך בדרך הכי קצרה ללוס אנג'לס.

אנחנו מודעים שיש עיירות/מקומות שאנחנו מפספסים ושההמלצה היא לעשות 2 לילות, אבל ממה שקראנו חשבנו שהאטרקציות שיש ללוס אנג'לס להציע מפתות יותר לשלושה חברים אחרי צבא, מאשר מה שראינו שממליצים כאן בפורום.

רציתי לדעת האם נסיעה מומנטריי עד למורו ביי על כביש 1 (עם עצירות קטנות מסיומות של תצפיות והתרעננות), ומשם ישירות ללוס אנג'לס זה דבר ריאלי לביצוע (בהתחשב בעונה (אוגוסט) ובפקקים שיהיו בכביש)

(ב Google Maps - נסיעה ממונטריי למורו ביי על הכביש היא 3 שעות בערך , והנסיעה ממורו ביי עד לוס אנג'לס היא 3.5 שעות)

תודה לעוזרים.

• @מטייל_3969941

אהלן,

1. באזור מונטריי עצמה יש המון דברים לעשות, השאלה האם תספיקו לעשותם יום לפני כן, כיוון שאתם מגיעים ללילה אחד למונטריי- כנראה שלא. ואם לא- אז תרצו למחרת, לוקח זמן...
    1. בכביש 1 עצמו עד מורו ביי כדאי להנות מהדרך, ולכן הנהיגה לא תיקח רק שלוש שעות. הכניסה ללוס אנג’לס יכולה להיות מאוד מאוד מאוד פקוקה והיכן תשהו בעיר גם משנה את משך הנסיעה, מצד אחד לשני יכול לקחת עוד שעה שעתיים…
    1. אני לא הצלחתי לראות את ההודעה עם המסלול המלא שלכם, אבל אם אתם חושבים שעדיף לכם יום בל.א על חשבון החלק הנותר של כביש 1, פשוט תקחו את הכביש המהיר מאזור מונטריי לל.א (זו לא בחירה שאני הייתי עושה, אבל היא לגיטימית). כדאי להתייעץ על חלוקת הימים שלכם כאן בפורום.
    1. לנהוג את כביש 1 ולא להנות ממנו וגם להגיע מאוד מאוד מאוחר וסחוטים לל.א, זה חבל לדעתי. אם אין מספיק זמן כדאי לבחור במה להשקיע אותו.

תהנו.

• @navitogen

הי,

תודה רבה על התשובה,

התכנון הוא להעביר חצי יום במונטריי לישון שם לילה ולהמשיך לכיוון לוס אנג’לס למחרת, עם אופציה לעשות עוד משהו בבוקר במונטריי.

התכנון הוא לעשות את הדרך עד מורו ביי בהנאה ולא בריצה, להקדיש לה את הזמן המתאים, ולאחר ההגעה למורו ביי להמשיך ישירות ללוס אנג’לס,

ברור לנו שהזמן שכתוב בגוגל מאפס הוא לא הזמן שייקח בפועל ולכן אנחנו פונים למטיילים המנוסים בפורום כדי שייעיצו לנו האם נסיעה כזאת היא ראלית. 

• @מטייל_3969941 אמר:

התכנון הוא להעביר חצי יום במונטריי לישון שם לילה ולהמשיך לכיוון לוס אנג’לס למחרת, עם אופציה לעשות עוד משהו בבוקר במונטריי. התכנון הוא לעשות את הדרך עד מורו ביי בהנאה ולא בריצה, להקדיש לה את הזמן המתאים, ולאחר ההגעה למורו ביי להמשיך ישירות ללוס אנג’לס, ברור לנו שהזמן שכתוב בגוגל מאפס הוא לא הזמן שייקח בפועל ולכן אנחנו פונים למטיילים המנוסים בפורום כדי שייעיצו לנו האם נסיעה כזאת היא ראלית. 

מונטריי וסביבתה (כרמל, פוינט לובוס ומעט דרומה יותר ביג סר) לבד מצדיקים יותר מיום שלם. מביג סר עד מורו ביי זה כמעט יום שלם אם עוצרים בדרך (מושבת פילי הים בפיאדרה בלאנקה, טירת הרסט, מורו ביי והנסיעה). ממורו ביי עד ל.א. על הכביש המהיר זה אחלה, אבל אני הייתי מציע לבלות את הלילה השני בסמוך למורו ביי (או אפילו עדיף באזור של טירת הרסט) ואז ביום השלישי לנסוע לל.א. 

• @מטייל_3969941

זה לא בושה לוותר לגמרי על כביש 1 ו”לדהור” על הכביש המהיר בפחות מיום. ברור שמוותרים על משהו, אבל גם אם מקדישים יום וחצי לכביש 1 מוותרים על דברים אחרים שאפשר לעשות בחצי יום ויותר הזה.

אז אם נראה לכם שדברים אחרים מתאימים לכם יותר – תלכו עליהם

• @מטייל_3969941

העצה שלי היא – שלא צריך, ואפילו לא כדאי להחליט עכשיו.

אני מניח שאתם מזמינים מראש את הלינות שלכם בטיול הזה (עם אפשרות ביטול). אבל ההצעה שלי היא שביום המסויים הזה לא תזמינו לינה. כמו שכתבת, אתם 3 חברים צעירים, לא משפחה עם ילדים קטנים. צאו בבוקר ממונטריי, ותראו כמה תרצו להתעכב באותו היום, וכמה להמשיך. לקראת סוף היום תחפשו באופן ספונטני לינה במקום שאליו תגיעו – בין אם זה מורו ביי, או יותר רחוק (סנטה ברברה או גם בתוך העיר).

• @עמיחי13

אני חושב שכדאי להבין מתי באוגוסט הם מתכננים
    אם זה בתחילת אוגוסט כשעדיין יש חופשות בית ספר מציאת מוטל ללילה יכולה להיות קשה ויקרה באזור הזה.
    אם יותר לקראת אמצע סוף אוגוסט כשנגמרת חופשת הקיץ (לדעתי בקליפורניה יום הלימודים הראשון הוא 14.8) אז בהחלט ההצעה שלך מאוד טובה

• @itai1111

יום הלימודים הראשון זה לא דבר קבוע כמו בישראל אלא תלוי במחוז ובבית הספר עצמו. יש שמתחילים ביום שני, ויש בחמישי. הבת שלי למשל תתחיל ב 19.8, אבל הבן של חברים בבית ספר אחר באיזור ב 15.8. 

אבל בגדול מתחילים ללמוד בין השבוע השני לסוף אוגוסט. אז המחצית השניה של אוגוסט פחות עמוסה בתיירות מקומית. 

בחזרה