בחזרה

לאס וגאס סן דייגו לוס אנגלס

• שלום ,

אנחנו משפחה דתית עם תינוק (5 חודשים) וילד בן 4.

אנחנו נוחתים ב 13 במרץ בלאס וגאס (בשעה 12 בצהריים). וב 19 למרץ טסים בחזרה (בארבע בצהריים) מלוס אנגלס. 

מסלול שבעיני הגיוני : לאס וגאס (יותר מסביב פארקים) חצי יום ולינה → על הבוקר למחרת לצאת יום שלם לסן דייגו ולבלות שם עד יום לפני הטיסה → לוס אנגלס ולבלות שם יום ורבע ולטוס.

אבל שמעתי שעדיף שבת בלוס אנגלס. לכן אני מתלבטת אם ליסוע ללוס אנגלס לשבת ולחזור לסן דייגו.

איפה עדיף שבת? איפה מומלץ לישון ואיפה משיגים אוכל לשבת?

רציתי המלצות למסלולים. איפה יש לינה ללילה שתתאים לנו בלאס וגאס ( או מסביבה )? האם אפשר ללכת לגרנד במרץ עם תינוק?

-מסלול יפה שמכיל לאס וגאס , סן דייגו, לוס אנגלס.

-כמובן עצירות יפות בדרך (נסיעות ארוכות).

- שבת

- אוכל כשר לאורך המסלול איך להתכונן.

-ודברים שמתאימים לילד בן 4 ולנו. (תינוק זה תינוק – לא יבין במילא :-))

תודה רבה

• @simi123

טיסות כבר הוזמנו? 

אני לא רואה הגיון רב בלטוס ללאס ווגאס עם פעוט ותינוק כדי להיות שם חצי יום ואז לבלות יום שלם בנהיגה במכונית עד סאן דייגו, כשיש לכם 6 ימים לכל הטיול. 

או שלא הבנתי? 

הייתי טסה ישירות לסאן דייגו. 

• @שירליץ

הטיסות הוזמנו. אנחנו נמצאים במקסיקו לרגל אירוע ורצינו להמשיך לטיול בארה”ב וללאס וגאס היה הכי זול.

אם ימליצו לי להשאר בלאס וגאס יותר אני אשאר. ממש פתוחה להצעות.

כל מה שיש כרגע זה כרטיסי טיסה ורכב ששכרנו דרך בוקינג :-)

• @simi123

והאמת שאני דיי בלחץ. מרוב מידע אני כבר אבודה.

וזה מלחיץ אותי לצאת עם ילדים ושאני עדיין לא יודעת איפה אנחנו הולכים לישון כל יום ואיפה נעשה שבת ומה נעשה בכל יום.

אני טיפוס מאוד מאורגן אבל ממש הסתבכתי עם שפע המידע.

כן ליסוע לגרנד? לסכר הובר? לפארק ציון? לעמק האש  וכו… עיירות רפאים למינהם פארק יהושוע …?

אטרקציות וכו. כבר לא הבנתי אם חורף שם במרץ או לא .. איזה בגדים להביא…

הקייצר אבודה ואשמח לכל עזרה על מסלול מסודר ושמתאים לילדים כל כך קטנים.

• @simi123

עשיתם אי פעם נסיעות ארוכות עם הילדים? התינוק מתנהג יפה בנסיעות? 
    (הבת הצעירה שלי היתה צורחת את נשמתה מהשניה שנכנסה לאוטו עד גיל שנה שהפכנו את הכסא). 

לגבי ווגאס – אני מאד אוהבת, אבל האם נוח לכם כמשפחה דתית לצפות בנשים (וגברים) בלבוש מאד מינימלי מסתובבים ברחובות? בעיקר כשיש גם ילד שיכול להתעניין.  יכול להיות שיותר יתאים לקחת את הרכב בווגאס, לעשות סיבוב בשביל לראות איך זה נראה מבחוץ ואז לנסוע לכיוון בארסטו. לישון שם, ואז בבוקר לטייל בעיר הרפאים קליקו, משם לסאן דייגו, ובמוצאי שבת בערב לעבור ללוס אנג’לס  לשאר הזמן.

זו נסיעה כך כך קצרה שתספיקו מעט מאד, אם תקבלו את זה מראש ותבחרו 2-3 דברים שאתם רוצים לראות, תוכלו להנות מאד. 

אגב, הייתי מקדימה משמעותית את התוכנית סביב הגעה לשדה התעופה בלוס אנג’לס. לפחות 3 שעות לפני הטיסה, ולקחת בחשבון פקקים בעיר. 

• @שירליץ

קודם כל תודה על התגובה. בנסיעות של שעתיים אני התוודה ויגיד שהתינוק על הידיים שלי רוב הזמן אלא אם כן הוא היה סופר עייף ונרדם.

לגבי ווגאס : אכן אני לא רוצה לחשוף את הבן שלי למראות כאלה. כשחיפשתי על לאס וגאס אף אחד לא התייחס אל זה כעיר חטאים – כל הזמן כתוב שזה רק סטיגמה. חיפשתי תגובה אמיתית שתזכיר שהמקום לא מתאים לכל אחד ולא מצאתי.

לא הכרתי את ברסטו. חיפשתי עכשיו מידע ואני רואה שזה יקדם אותנו לכיוון סן דייגו\ לוס אנגלס.

השאלה אם לא נפספס את הדברים מסביב ללאס וגאס – או שהטבע לאורך כל הדרך בקלפורניה יספק אותנו? יש מקום מומלץ לעבור לפני ברסטו? או שבמרץ הכל מושלג ולא מתאים לילדים?

ושוב תודה על העזרה

• הנהלת הפורום

@simi123

לאיזה פארקים את מתכוונת? ציון וברייס  מרוחקים מלאס וגאס יחסית ולא תספיקו גם להיות בהם וגם לחזור לעיר עם ילד קטן. לא כל המסלולים גם מתאימים לעגלות . אתם בכלל אוהבים מסלולים בטבע?

לדעתי את מתכננת לפי מה שזול ולא לפי מה שקרוב והגיוני עם פעוט. החליטה על מקום אחד שתרצי להיות בו בטוח ומשם תמשיכי בצורה הגיונית.

• @simi123

בשום פנים ואופן לא הייתי נוסעת במכונית בארה”ב עם תינוק על הידיים ולא בכסא בטיחות. למקומיים זה כנראה יסתכם בנקודות וקנסות, אבל לא יודעת מה הם יעשו לתייר. בלי צחוקים את עלולה למצוא עצמך בכלא על סיכון של קטין. מעבר לסכנה הממשית לחיי התינוק. אם אתם לא מסוגלים לעשות נסיעות ארוכות עם התינוק בכסא בטיחות, קחו טיסה פנימית מלאס ווגאס לסאן דייגו וזהו. 

לגבי ווגאס – היא אמנם לא מה שהיתה לפני עשרות שנים, והרבה יותר ידידותית למשפחות, אבל אפשר לראות בלא מעט מקומות ברחוב בחורות שלובשות רק תחתונים עם פרחים על הפטמות שלוקחות כסף להצטלם. לדוגמא. אנחנו לא מתרגשים מזה וככה רוב האנשים, אבל אני מבינה שמשפחה דתית עלולה להרגיש פחות בנוח. 

בטיול של 6 ימים עם שבת באמצע אתם בוודאות תפספסו את רוב מה שיש לאיזור להציע. לא תספיקו לראות הרבה, בטח לא לנסוע לסיבוב פארקים. אין מה לעשות. אז תתמקדו במה שכן. כיוון שכבר הזמנתם טיסות בלי לתכנן, צריך לעשות את המקסימום שאפשר עם מה שיש. הטבע באיזור שבין ווגאס ללוס אנג’לס הוא מדברי ומשעמם מאד. אין שם נופים. בסאן דייגו ליד החוף יש מקומות יפים ששווה ללכת אליהם כמו לה הויה La Jolla שיספקו הצצה לטבע. 

אז ההצעה שלי:

13 – הגעה, סיבוב בווגאס ונסיעה לבארסטו

14 – עיר הרפאים קליקו, נסיעה עד סאן דייגו

15 – גן החיות ופארק בלבואה

16 – שבת – טיול רגלי באיזור המרינה והנמל או באיזור אולד טאון סאן דייגו (תלוי איפה תבחרו מלון)

17 – נסיעה ללוס אנג’לס דרך איזור החוף עם עצירה בלה הויה, ועוד עצירה בדרך

18 – לוס אנג’לס – הוליווד, שוק האיכרים, אולי יעניין את הילד לראות חיות מתקופת הקרח בלה בראה או לחילופין לונה פארק? 

19 – בבוקר איזור חוף וניס וסנטה מוניקה ואז לשדה התעופה (זה יחסית קרוב)

• @simi123

על מה חשבתם? איזה דברים רציתם לראות / לעשות?

לראות טבע?

ערים גדולות?

מוזיאונים?

פארקי שעשועים?

שופינג?

יש לכם ממש מעט זמן. למעשה יש לכם 3 ימים ושני חצאי ימים – חמישי ראשון ושני, פלוס שישי וקצת מרביעי. מהזמן הזה תצטרכו גם להקדיש חצי יום לפחות למעבר מלאס וגאס ללוס אנג’לס. וגם תצטרכו להתארגן על אוכל כשר

בשבת אתם מטיילים (במרחק הליכה כמובן)?

אני מניח שבכל שלושת הערים תוכלו למצוא אוכל לשבת ו/או בית חב”ד ו/או דברים אחרים. אני בזמנו מצאתי מעדניות כשרות בסן דייגו ובלוס אנג’לס. ולכן אני מניח שבכל אחת מהערים תוכלו לעשות את השבת.

סן דייגו עיר חביבה ומאד יכולה להתאים עם הילד הקטן. הפארק היפה עם המוזיאונים שלו, הטיילת, נושאת המטוסים כלבי הים ועוד. ואם מתאים לכם – אז גם גן  החיות וסי וורלד המדהים. האם זה מה שאתם צרכים? לא יודע.

היתרון בסן דייגו שהמרכז שלה יחסית קטן ויש שפע מלונות במחירים סבירים שמהם מדובר על 5-20 דקות נסיעה לכל מקום מעניין בעיר.

מצד שני – סן דייגו זה כמה שעות נסיהע מהשדה בלוס אנג’לס. ואם כפי שציינתם יש לכם בעייה בנסיעות אז זה לא פשוט

עוד אפשרות היא כמובן דיסני והאיזור. זה יקר כמובן, אבל זו חוויה לא נורמאלית לילד. יש מלונות צמודים לדיסני, ויש גם את דאונטאון דיסני שזה איזור חנויות תיירותי, אבל יכול להיות נחמד לכמה שעות בשבת אם זה מתאים לכם לשיטוט ברגל. אפשר אפילו בשישי בערב או במוצ”ש לראות את הזיקוקין גם אם אתם מחוץ לפארק (אבל צמוד אליו)

בכל מקרה – אני הייתי שוקל בחום לטוס מלאס וגאס ללוס אנג’לס או סן דייגו. לחברת סאות ווסט יש טיסות ב-50 דולר לאדם כולל מזוודות (התינוקת פטורה) ואולי אפילו פחות. ברור שעלות הטיסה זה לא הכל בחיים ויש גם מוניות ו/או פיצול הרכב השכור, אבל זה עדיין משתלם לטעמי. אפשר לטוס ל LAX או לסן דייגו, אבל אפשר גם לשקול טיסות לשדות המשניים באיזור כמו לונג ביץ ואחרים. תלוי מה תבחרו לעשות ואיפה.

אפשר גם לטוס הלאה מיד לאחר הנחיתה בלאס וגאס. למשל טיסת סאות ווסט ללונג ביץ (מרחק נסיעה קצר מדיסני) ביום רביעי ב-5 אחה”צ במחיר 40 דולר לאדם. כן, אז אומר כמה שעות בקונקשין בוגאס. אגב, אולי אפשר פשוט לקחת מונית או לשכור רכב קטן לכמה שעות ולעשות סיבוב הלוך ושוב לאורך הסטריפ…

או טיסה ב-4 אחה”צ (במחיר 60 דולר) לסן דייגו

קחו בחשבון שכשתנחתו בוגאס מטיסה בינלאומית יקח לכם סדר גודל של שעתיים לצאת מהשדה. ממש לא חצי שעה עד שעה כמו שכתבתם.

• @אנשיםטובים

וואהו תודה רבה על כל המידע והעצות. התחלתי לגבש דעה בזכות המידע .

ביום הראשון נצא מהשדה → סיבוב בווגאס → קניון הסלע האדום  → נסיעה לעיירת רפאים → בסטו שינה

ביום שני – >  להסתובב בבסטו → ליסוע לפארק ג’שוע  → ליסוע לסן דייגו להסתובב

ביום השלישי →  אקווריום בריץ -> להתכונן לשבת

ביום הרביעי  → אולי להסתובב קצת מוצש

ביום החמישי → גן חיות → סיבוב בעיר העתיקה או בלה ווויה → נסיעה ללוס אנגלס

ביום השישי →  אולפני יונברסל (יש דרך רק לעשות סיבוב באולפנים בלי  מתקנים?) -> מוזאון שיאי גינס

ביום השבעי → התארגנות טיסה ואולי עם הרכב לעבור בשדרת הכוכבים \ דאון טאון

יש הערות הצעות תיקון או שזה בכלל לא נשמע טוב ?

• הנהלת הפורום

@simi123

לא נראה לי שתספיקו את ג’ושוע פארק ולהגיע לסן דייגו ביום אחד. תהיו מותשים.

אם אתם רוצים לראות את הכוכבים שמוטבעים במדרכה בהוליווד תצטרכו ללכת ברגל.

• @חמוטל69

אז לבטל בכלל את פארק גשוע ?  מה יש שם?

אז ירד  שדרת הכוכבים. :-)

• @simi123

שאלה – עד כמה יש לכם נסיון בטיולים בכלל ומשפחתיים בפרט?

כי על פניו נראה שהתוכניות שלכם מאד לא ריאליות.

ביום הראשון:

טיסה ב 8:30 (לא יודע מאיפה במקסיקו). מקובל להניח 2-3 שעות לפני להיות בשדה. מן הסתם לפחות שעה קודם להתעורר ולהתארגן. מה שאומר השכמה מוקדת, סדר גודל של 5 בבוקר. וכאמור אין לי מושג איפה מבחינת הפרש שעות. שמשפיע על עייפות בהמשך היום.

נוחתים בסביבות 12 . בואו נניח התנעת הרכב בשעה 14:00.

סיבוב בוגאס. לא יודע איזה סיבוב רוצים. אם מדובר על נסיעה לאורך הסטריפ כדי להתרשם מהמלונות אז בואו נניח כשעה ברוטו ללא עצירות. אם מדובר על נסיעה למקום עם אוכל כשר והצטיידות זה יותר משעה. אגב נסיעה ראשונה עם רכב שכור היא תמיד יותר קשה

כלומר מוגאס תצאו בין 3 ל-5 אחה”צ.

עוד חצי שעה נסיעה לקניון הסלע האדם. מה תכננתם לעשות שם? סיבוב ברגל? לא מכיר את המקום, אבל עם תינוק וילד קטן יחסית כל עצירה הכי קטנה לוקחת 20 דקות בקלות. אפילו אם עושים סיבוב קצר ברגל זה כבר שעה.

כלומר עכשיו כבר 16:30-18:30.

על פי גוגל יש שעתיים וחצי נסיעה לבסטו. בפועל ובהרכב שלכם זה קרוב יותר לשלוש וחצי שעות. כלומר לבסטו תגיעו אחרי 8 ואולי אפילו אחרי 10 בלילה. ביום שהתחיל מוקדם. כשהשמש שוקעת לפני 7 בערב והכבישים לא מוארים.

אפשר לעשות חישובים דומים לשאר הימים.

אם יש לכם נסיון ואתם מכירים את עצמכם, ואת היכולת לנסוע במדינה זרה עם הילדים וזמן ההתארגנות – אז אתם יודעים יותר טוב ממני

אבל אם אין לכם נסיון וזו פעם ראשונה או לא הרבה יותר מזה – שווה שתחשבו קצת יותר לעומק

• הנהלת הפורום

@simi123

הפארק קרוי על שם עץ קוצני מיוחד שגדל רק באזור הזה. הפארק הוא מדברי עם עצי ג’ושוע סלעי ענק וכל מיני קקטוסים.

• @simi123

אין טעם ללכת ליוניברסל עם ילד בן 4 ותינוק. זה בזבוז מטורף של כסף וזמן, בטח בטיול של 5 ימים. אם אתם רוצים להקדיש יום ללונה פארק, אז דיסני הקלאסי או knots berry farm יותר מתאימים לילד. 

אם הכוונה היא סיור באולפנים, תבדקו אם מי מהאולפנים מאפשר להכניס ילדים קטנים ותינוקות לסיור – האחים וורנר, פראמאונט, סוני. זו חוויה מדליקה למי שחובב קולנוע וטלוויזיה, אבל הילד כנראה מאד ישתעמם. 

אתם גם מגיעים עד לוס אנג׳לס והתוכנית הכמעט יחידה זה מוזיאון שיאי גינס? אני הייתי ממליצה ללכת למקומות שהם יותר יחודיים ללוס אנג׳לס – למשל חוף וניס וטיילת סנטה מוניקה. או פארק גרופית עם הפלנטריום והתצפית לשלט הוליווד, או שדרת הכוכבים ובברלי הילס. 

מסכימה עם קודמי שהתוכנית לא ריאלית. אתם לא מעריכים ריאלית את בנסיעות הארוכות, או זמני מעברים והתארגנות עם פעוט ותינוק על כל ציודם .

• @simi123

במרץ די קריר בווגאס, לא בטוח שעומדות ברחוב בחורות בביקיני ואם כן אפשר להרים רגע את הילד על הידיים, אם את לא מעוניינת שיסתכל.

בתוך הבתי מלון כולם לבושים כראוי ואני לא רואה שום בעיה להסתובב בתוכם, אני הייתי נשאר לישון בווגאס ביום הנחיתה ממקסיקו, מסתובב עוד קצת בבוקר למחרת בין בתי המלון ומתחיל לנסוע לכיוון סן דייגו לקראת הצהריים ומתמקם ללינה בדרך. 

• @jardine

לא יצא לי עוד עם הילדים. ונשמע שיש צדק בדברים ואני צריכה להכניס יותר זמן לעצירות עם ילדים התארגנות ואוכל.

מאוד הייתי רוצה להכניס משהו מהטבע של נאבדה אפילו בקטנה. 

אני לא מדברת על מסלולים - משהו כמו להכנס עם רכב ולעצור בתצפית מהממת. לראות טבע עוצר נשימה ולחזור לרכב😅 

אולי לעצור שם לארוחה וסיבוב בקטנה. 

והתוכנית היא לנסות להספיק מקסימום במינימום זמן. 

אז יכול להיות שווגאס באמת יותר מאוזנת בחורף ואולי כן שווה להשאר לילה. 

כמו כן יונברסל המתקנים לא מדברים אליי וכבר הייתי שם בפלורידה ועכשיו לא נראה לי שזה מעשי - רק רציתי לראות אולפנים ועכשיו בדקתי וכל האולפנים מקבלים רק מגיל 8/10/12.

אז תוכנית חדשה:

ביום הראשון : נחיתה -> התארגנות במלון->  סיבוב בסטריפ  -> שינה בווגאס

ביום השני: גרנד קניון/אגם מיד/ או קניון הסלע האדום -> עיירת רפאים -> ברסטו

ביום השלישי : נסיעה לסן דייגו -> התארגנות שבת 

ביום הרבעי: שוטטות ברחובות סן דייגו  ⁦☺️

ביום החמישי: גן חיות -> סיבוב בלה וויה /העיר העתיקה -> נסיעה ללוס אנגלס

ביום השישי: לגו לנד -> שלט הוליווד -> שדרת הכוכבים/בוורלי הילס/ רחבת בבילון

ביום השביעי -> התארגנות וטיסה

יותר טוב? מה עדיף בנבאדה? יש מה לעשות עם ילד בן 4 בלגו לנד? יש המלצה לאטרקציה אחרת? 

• הנהלת הפורום

@simi123

אפשר לנסוע מלאס וגאס לסכר הובר אם הוא מעניין אתכם. אפשרות אחרת אבל יקרה היא לשכור מטוס או מסוק ולטוס מעל הגראנד קניון.

• @simi123

לגולנד לא נמצא בלוס אנג’לס אלא בקרלסבד שזה ליד סאן דייגו. 

• @simi123

לי התוכנית שלכם נראית בעייתית לזוג צעיר. ובלתי אפשרית להרכב שכולל ילד קטן ותינוק.

בארץ אתם מטיילים עם הילדים? נוסעים מהמרכז לרמת הגולן לתצפית מהממת, לראות טבע ולחזור לרכב?

נוסעים לאילת בלי בעיה?

מבלים בספארי שעות בודדות?

“עושים” 3-4 אטרקציות ביום?

נסיעה לגרנד קניון מוגאס זה יותר מאשר תל אביב אילת. וכך גם נסיעה מברסטו לסן דייגו

נסיעה מלגולנד להוליווד זה כמו מרמת הגולן לתל אביב במוצאי פסח, עם כל הפקקים של מוצאי החג

גן החיות בסן דייגו זה לרוב עניין של חצי יום ויותר. מדובר על אחד מגני החיות שנחשבים הטובים בעולם (לא הייתי).

בלגולנד  חבל להיות חצי יום (יש מה לעשות יום שלם)

ביום החמישי

בוקר אורזים ומפנים את המלון. ואז יש נסיעה קצרה לגן החית. תצליחו להתייצב שם ב-9 בבוקר עם הפתיחה?

נניח 4 שעות בפארק עד 1 בצהריים (שבמהלכן לא ראיתם הרבה כמובן). אגב, אני מזכיר שדמי הכניסה עומדים על בערך 150 דולר לארבעתכם. אולי תמצאו “דיל” ותשלמו רק 100. אבל עדיין זה רחוק מלהיות חינם.

ב-1 בצהריים זה הזמן לארוחת צהריים. פיקניק שהבאתם אתכם, או משהו אחר (אגב, אם מחםשים מסעדה כשרה זה כמובן לוקח הרבה יותר זמן כי הן לא מפוזרות בכל מקום).

אז רק לקראת 2 בצהריים מגיעים לאיזור לה הויה או העיר העתיקה (מדובר על יום ראשון אז באיזורי התיירות עשויה להיות בעיית חניה). אני מקווה שהילד לא הספיק להרדם באוטו בנסיעה הקצרה (כי אחרת יהיה סיוט להעיר אותו). שיטוט ברגל בשלב הזה – בשאיפה התינוק ישן בעגלה. אבל הכל תלוי בעד כמה הילד ישתף פעולה.

ואז בסביבות 4-5 אחה”צ יש לכם נסיעה של 3 שעות בערך לאיזור לוס אנג’לס (תלוי איפה בעיר) בתקווה הילדים ישנו (אבל אם התינוק ישן בעגלה בזמן השיטוט ברגל – מה הסיכוי שהוא ישן עכשיו באוטו?)

ביום השישי

מאיזור הוליווד ללגולנד זה שעתיים נסיעה בקלות (אגב, לגולנד הרבה יותר קרוב לסן דייגו מאשר ללוס אנג’לס). מזלכם שהפארק נפתח רק ב 9:30 ולא ב-9 :) אבל כמו כל הפארקים הגדולים מומלץ להגיע קצת לפני הפתיחה כדי להקדים את העומסים אם יש. הפעם דמי הכניסה עומדים על 300 דולר לכולכם (שוב אולי תמצאו איזו הנחה קטנה). אז עד יותר חבל להיות שם רק 4 שעות. אבל אחרי הפארק יש לכם שוב שעתיים נסיעה חזרה ללוס אנג’לס ואחרי זה עוד רציתם קצת לשוטט בלוס אנג’לס

בחזרה