בחזרה

הכנתי מסלול לטיול בפורטוגל - אשמח למשוב

• שלום,

אנחנו זוג עם 2 מתבגרים (וחייל בסימן שאלה). אחרי קריאה בבלוגים תכננו טיול מעגלי מליסבון. 

אשמח לחוות דעתכם, כמו כן יש לי מספר שאלות.

ברור לי שלא ניתן להקיף את  האתרים הרבים, אך אשמח לשמוע עם פספסתי משהו נהדר, או להבדיל, הוספתי מקום לא מעניין.

כמובן שאשמח להמלצות על דירות ומלונות. וכן באיזה אזורים לחפש לינה בליסבון ובפורטו.

השאלות שלי:

1. איך משלמים על כבישי האגרה? באחד הבלוגים נכתב שבחלקם צריך ללכת לדואר לשלם, מה שנשמע מאד מעיק.
    2. יש תחרות אופנים מה 31.7 בסגנון “טור דה פראנס”. האם משהו מכיר את המסלול שלה (כדי לא להגיע לשם)?
    3. איזה גודל תיק מותר לקחת בTAP למי שלא קנה כרטיס עם מזוודה?

תודה רבה

עידית

המסלול הוא:

יום בשבוע

יום בטיול

מסלול

לינה

ד

1

ליסבון

ליסבון

ה

2

ליסבון

ליסבון

ו

3

ליסבון

ליסבון

שבת

4

השכרת רכב

מנזר בטאליה

טומר

קויאמברה

ראשון

5

קויאמברה

קויאמברה

שני

6

אווירו

פורטו

שלישי

7

פורטו

פורטו

רביעי

8

פורטו

פורטו

חמישי

9

בראגה

פורטו

שישי

10

Nazare, אובידוש

Nazare, /אובידוש

שבת

11

קאקשיש

לינה באזור

ראשון

12

קאבו דה רוקה

שני

13

סינטרה

שלישי

14

טיסה

• הנהלת הפורום

@elidit

תשלום אגרה-

בחברות ההשכרה ניתן לשכור "תג" אלקטרוני שמזהה את המכונית.( electronic toll device)

ברוב (כל?) חברות ההשכרה בפורטוגל מותקן מכשיר כזה-שתפקידו להיקלט על ידי המצלמות השונות.

עלות כ2.0 ליום השכרה (15€ ל10 ימים)

וככה עוברים במסלול הירוק via Verde, בלי לעצור ולהתעכב ובעיקר בלי לפספס כניסות לכבישי אגרה

זה ללא קשר למחיר הריאלי של עצם הנסיעה שירד מכרטיס האשראי שמגוהץ בחברת ההשכרה

איך תדעו כמה שילמתם? ביציאה מכביש האגרה מופיע הודעה ליד המחסום עם הסכום של חיוב האשראי שלכם.

בהחזרת הרכב בדלפק חברת ההשכרה- יורידו מהאשראי שלכם את מחיר העלות של הנסיעות.

חוסך הרבה מאד בלבול מוח

באיזה חברות השכרה זה עובד? לפחות באוויס ויורופקאר על בטוח

• @יונית

תודה רבה יונית

• לגבי תחרות האופניים – 

זה האתר הרשמי של התחרות לפי ימים, מ 1.8 עד 12.8.

בכל יום יש מסלול אחר, לא בהכרח יש רצף בין הימים. תבדקי לפי המקומות שהם עוברים בהם, זה מפורט בציור של המסלול בכל יום, ובאמת כדאי להימנע מלהגיע לשם, הכבישים בתחרויות כאלה נחסמים לכמה שעות, ובכל האזור יש עומס. יחד עם זאת אני לא חושבת שזה משהו שדומה לטור-דה-פרנס מבחינת כמות הצופים שמגיעים.

• @K-Amit

תודה רבה!

בחזרה