בחזרה

3 שבועות במקסיקו וגואטמאלה - מה עושים עם הנסיעות?

• הי, בעלי ואני מתכננים באוגוסט הקרוב טיול של 3 שבועות למקסיקו וגואטמאלה. בניתי פחות או יותר מסלול בהתבסס על כל מה שקראתי כאן בקבוצה ובכלל, אבל אני לא מצליחה למצוא מידע/חומר לגבי נושא הנסיעות ממקום למקום.. האם לשכור רכב? האם עדיף לנסוע באוטובוסים/שאטלים? האם ישנם סיורים מאורגנים חד יומיים?  אנחנו לא משופעים בכסף ולא באמת רוצים טיול מאורגן, אבל הייתי רוצה להיערך מראש.  

זהו המסלול שאני הרכבתי (סה”כ 23 ימי טיול): טיסה למקסיקו סיטי – טוקסלה – סן קריסטובל – קצלטננגו – פאנאחצ’ל ואגם אטטילן – אנטיגואה- ריו דולסה – לוינגסטון – לנקין – סמוק שמפיי – פלורס – טיקאל – פלנקה- סן קריסטובל – ויה הרמוסה – מקסיקו סיטי – ת”א

אודה לכם מאוד על תגובות.

• הנהלת הפורום

@מעגן1

מאחר שרוב הטיול שלכם הוא גווטמאלה וסן קריסטובל אין צורך לשכור רכב. אני באופן אישי לא ממליץ לשכור רכב בגווטמאלה .. ומכאן שאני חושב שאין לכם צורך בזה. יש לכם מערך שאטלים בגווטמאלה וגם נסו קריסטובל ל/מ גווטמאלה שמכסה לכם כמעט את כל הנקודות במסלול. יתכן ופה שם תכניסו גם אוטובוס.

החלק היחידי שקצת בעייתי הוא לנסות להגיע מריו דולסה לסמוק שמפיי. כעיקרון כבר לפני כשנתיים שמעתי שיש שאטלים בדרך הזו. אבל הם לא ככ אמינים.. וגם בביקורי בריו דולסה לפני שנתיים לא ככ הבנתי אם ניתן לסמוך על זה.. כדאי לבדוק את זה טרם יציאה. 

אני מניח שממכסיקו סיטי לטוקסטלה אתם טסים וכנ"ל מויה הרמוסה למכסיקו סיטי. מסן קריסטובל לויה הרמוסה זה אוטובוס או אולי שאטל כלשהוא. 

יש לך 23 ימים. כתבת רק מסלול ולא חלוקת ימים, מרגיש לי שיש לך אולי משהו קצת יותר מדי ואם כן אולי ליווינגסטון יהיה המקום לוותר עליו שיפתור גם את סירבול התניידות. 

• @גדליהו-מהגרעין

אין בעיה להגיע בשאטלים מריו דולסה לסמוק שמפיי ולהפך, עשינו את זה לפני כחודשיים. לגבי לוינגסטון, היינו שם כטיול יום מריו דולסה, לקחנו סירה פרטית, עצרנו בדרך במעיינות חמים שזורמים לנהר, והיה מקסים. אגב, בריו דולסה מומלץ להיום במלונות שעל המים (אין גישה מהיבשה, רק בשייט) – זו חויה קסומה, ושונה לגמרי מהשהות בעיר הלא אטרקטיבית. אנחנו ישנו במלון קנגרו.

בחזרה