בחזרה

אוסטרליה טיול משפחתי

• שלום, 
    אנחנו משפחה של 5 נפשות זוג הורים + 3 ילדים בגילאים: 8, 13, 15 שמגיעים ביולי ל 4 ימי תחרות בסידני. נשהה שם עוד יומיים ולאחר מכן בכוונתנו
    להמשיך לכיוון קרנס לשונית המחסום הגדולה ויער הגשם דיינטריי לאחר מכן להגיע לפארק הלאומי קקדו .
    משך הטיול כ 3 שבועות (כולל התחרות). 
    נשמח לקבל המלצות על: 
    1. הטיסה חזרה לארץ האם לחזור מסידני או מהצפון ?
    2. האם לקחת טיסה פנימית לצפון או לשכור רכב מסידני ולנסוע 
    נודה לעזרתכם

• @Limor_3561982 איך אתם מגיעים לסידני (באיזו חברת תעופה?)

• הנהלת הפורום

@Limor_3561982

שלום לימור.

אם יש לכם 21 ימים נטו ונוריד את ימי התחרות והיומיים הנוספים בסידני אז נשארנו עם 15 ימים.

יש לקחת בחשבון שנסיעה מקאקאדו לקיירנס היא מתישה וארוכה ולכן אם אם תרצו לבקר שם אז שווה לשקול טיסות פנים.

הייתי בוחר באחת משתי האופציות הבאות:

1. טיסה מסידני לדארווין שכירת רכב,, 3 או 4 ימי טיול בדארווין, קאקאדו וליצ'פילד, החזרת רכב, טיסה לקיירנס טיול בדיינטרי, רמת אתרטון, פורט דאגלאס, השונית, מישן ביץ' וחזרה לקיירנס. במסלול זה טסים הלוך לסידני וחזור מקיירנס (שילוב של אלעל וקתאי דרך הונג קונג או רק קתאי).

2. לאחר 6 הימים בסידני, טיסה לקיירנס, שכירת רכב, דיינטרי, אתרטון, פורט דאגלס, השונית וירידה דרומה לאורך החוף והחזרת הרכב בבריסביין. טיסה חזרה מבריסביין. במסלול זה מוותרים על דארווין אבל מרוויחים מקומות אחרים. במסלול הזה קונים כרטיס הלוך לסידני וחזור מבריסביין (שילוב של אלעל וקוונטס או אלעל וקתאי או רק קתאי).

יש אופציות לטיסות נוספות ולא בדקתי מחירים אלא רק נתתי את המסלול הקצר ביותר בהנחה שאתם טסים מהארץ.

• @eytanin

אני עוד לא יודעת … מטפלת בזה הסוכנת של הקבוצה היא ממתינה כרגע ממני למועד ויעד חזרה 

• @thomas757

@thomas757

חשבנו על התכנון הבא, אשמח לחוות דעתך:
    סידני 6 ימים, לאחר מכן נסיעה ברכב ל  PORT MACQUARIE לשהות שם יום
    ולהמשיך לגולד קוסט לשהות שם 3 ימים ולעבור לבריזרבין ליום משם להמשיך
    ל NOSA NATIONAL PARK ליומיים ורוקהאמפטון לעשות עצירה ב mackay למנוחה 
    ולמחרת להמשיך ל cairns לעוד 3 ימים. 
    מ cairns לטוס חזרה לבריזרבין משם טיסה להונג קונג ומהונג קונג לישראל  
    קצת עמוס אבל אנחנו מנוסים. מה דעתך?

• @Limor_3561982

דעתי: מה אבדתם בגולד קוסט? 

בעקרון, דעתי שונה מדעתו של תומאס, אבל מכוון שאינכם יודעים עדיין עם אזו חברת תעופה תטוסו לאוסטרליה, איני יכול עדיין לחוות דעה על המסלול

• הנהלת הפורום

@Limor_3561982

אפשר לעשות הכל אבל אם את שואלת את חוות דעתי אז אני חושב שאתם מפספסים קצת…

המרחק בין סידני לקיירנס במסלול שאתם מתכננים הוא כ-2700 ק”מ.

בימים שאתם מקציבים לא יהיה לכם זמן לעשות כלום חוץ מלנסוע ברכב.

למשל, נסיעה ממקאי לקיירנס, כ-750 ק”מ שאתם מתכננים לעשות ביום אחד עם הרבה מקומות יפים לעצור בדרך שלא יהיה לכם זמן אליהם.

יולי זה אמנם חודש מצויין לטיול בקווינסלנד אבל קחו בחשבון שמבחינת שעות האור מדובר בחורף כך שמחשיך די מוקדם ויום הטיול מתקצר (אני בדרך כלל לא ממליץ לנהוג בחושך באוסטרליה כדי לא לפגוש קנגרו מקרוב).

בנוסף, למעט בריסביין, גולד קוסט ונוסה, שאר העצירות שלכם הן נטו בשביל מנוחה וזה במקומות שאין בהם הרבה (פורט מקווארי, רוקהמפטון...).

לגבי עומס – זה שאתם מנוסים בנסיעות ארוכות אומר אולי שתשרדו את הנסיעה אבל אתם לא רוצים להנות קצת מאוסטרליה?

לפני כשנתיים הייתי צריך לנסוע בשלושה ימים מהסאנשיין קוסט עד לרמת אתרטון (1600 ק”מ), זה היה אילוץ שלא קשור לטיול ואכן שרדתי את הנסיעה אבל לא יכולתי בכלל לחשוב על לטייל באמצע כי כל היום הייתי בנסיעה.

אם אתם מוותרים על דארווין, ממליץ לקחת טיסת פנים לקיירנס, לשכור רכב ולטייל לכיוון בריסביין ומשם לטוס דרך הונג-קונג לארץ או לטוס לבריסביין, לשכור רכב, להצפין לקיירנס ומשם לטוס דרך הונג קונג לארץ (אם תטוסו עם קתאי פסיפיק לא תצטרכו לטוס מקיירנס דרומה ואז שוב צפונה להונג קונג כי יש להם טיסה מקיירנס להונג-קונג).

• @thomas757 אמר:

אפשר לעשות הכל אבל אם את שואלת את חוות דעתי אז אני חושב שאתם מפספסים קצת… המרחק בין סידני לקיירנס במסלול שאתם מתכננים הוא כ-2700 ק”מ. בימים שאתם מקציבים לא יהיה לכם זמן לעשות כלום חוץ מלנסוע ברכב. למשל, נסיעה ממקאי לקיירנס, כ-750 ק”מ שאתם מתכננים לעשות ביום אחד עם הרבה מקומות יפים לעצור בדרך שלא יהיה לכם זמן אליהם. יולי זה אמנם חודש מצויין לטיול בקווינסלנד אבל קחו בחשבון שמבחינת שעות האור מדובר בחורף כך שמחשיך די מוקדם ויום הטיול מתקצר (אני בדרך כלל לא ממליץ לנהוג בחושך באוסטרליה כדי לא לפגוש קנגרו מקרוב). בנוסף, למעט בריסביין, גולד קוסט ונוסה, שאר העצירות שלכם הן נטו בשביל מנוחה וזה במקומות שאין בהם הרבה (פורט מקווארי, רוקהמפטון...). לגבי עומס – זה שאתם מנוסים בנסיעות ארוכות אומר אולי שתשרדו את הנסיעה אבל אתם לא רוצים להנות קצת מאוסטרליה? לפני כשנתיים הייתי צריך לנסוע בשלושה ימים מהסאנשיין קוסט עד לרמת אתרטון (1600 ק”מ), זה היה אילוץ שלא קשור לטיול ואכן שרדתי את הנסיעה אבל לא יכולתי בכלל לחשוב על לטייל באמצע כי כל היום הייתי בנסיעה. אם אתם מוותרים על דארווין, ממליץ לקחת טיסת פנים לקיירנס, לשכור רכב ולטייל לכיוון בריסביין ומשם לטוס דרך הונג-קונג לארץ או לטוס לבריסביין, לשכור רכב, להצפין לקיירנס ומשם לטוס דרך הונג קונג לארץ (אם תטוסו עם קתאי פסיפיק לא תצטרכו לטוס מקיירנס דרומה ואז שוב צפונה להונג קונג כי יש להם טיסה מקיירנס להונג-קונג).

תודה רבה ניקח בחשבון את הערותיך 

בחזרה