בחזרה

שבועיים וחצי באוסטרליה - צריכה הכוונה

• שלום לכולם,

משפחה עם 4 ילדים , אוהבים בעיקר טבע וטרקים ואפשר גם 3-4 ימים בסוף הטיול באיזה אחד החופים לגלישה .

הטיול יהיה כנראה בדצמבר (חופשת הכריסמס) , בקרואן. 

(בודקת אופציה זו, וגם אופציה של לאוס או טיואן)

התחלתי קצת לקרוא והבנתי שמדינת ויקטוריה היא המומלצת בתקופה זו מבחינת הטבע שיש לה להציע (אני טועה?), פחות מתחברים לערים.

השאלה שלי האם כדאי להתחיל בבריסבין עד סידני?

או  סידני עד מלבורן כולל גרייד אושן רוד?

או אולי זה אפשרי בריסבן עד מלבורן כולל הגרייד רושן רוד?

אני לא אוהבת לרוץ ממקום למקום, מעדיפה למקסם ולהנות מהמקום .

חברים שחזרו עכשיו אמרו לי שהדרך מברייסבין לסידני היתה להם יותר יפה מסידני למלבורן, אז כבר התבלבלתי….

גם טזמניה עלתה על כאופציה, אך מכיוון שזו הפעם הראשונה שלנו באוסטרלי חשבתי שאולי כדאי לפעם ראשונה לחוות את אוסטרליה כאוסטרליה.

שואלת מוקדם ומראש כייון שרוצה כבר להזמין כרטיסים (יש דילים מצויינים כרגע).

כל הארה תתקבל בברכה

תודה ושבת שלום

אורית

• הנהלת הפורום

@kfirk

שלום אורית,

כמה ימים נטו של טיול יהיו לכם?

סליחה על הבורות אבל אינני יודע מה משך חופשת הכריסמס...

• @kfirk

ראשית, גם טסמניה היא אוסטרליה. אמנם היא אי, אבל חיים בו אוסטרלים כמו ביבשת. זה אינו גזע שונה של אנשים והם מדברים בדיוק באותו ניב כמו באוסטרליה….. חח. ובנוסף: הדרך מאדלייד  למלבורן, יפה ומגוונת יותר מהדרך שבין מלבורן וסידני (בייחוד אם לוקחים את הדרך המהירה שעוברת בקנברה). חופשת הכריסמס, תתחיל בדרך כלל כשבועיים לפני כריסמס (נאמר 10 בדצמבר) ותסתיים בסוף השבוע הראשון בינואר (נאמר 10 בינואר) תלוי מתי נופלים סופי השבוע בשני הקצוות. בתקופה זו, שהיא גם חופשת בתי הספר, יש לחץ אדיר על חופי הים ועל כל חניוני הקראוונים. לפעמים לא מוצאים מקום להחנות את הקראוון וצריך לנוע לחניון הבא.  

• הנהלת הפורום

@eytanin

באופן כללי גם אני מסכים שבמסגרת זמן כזו ובעונה הזו כדאי להתמקד באזור מלבורן, ויקטוריה ודרום אוסטרליה.

יש המון פארקים ודרכים מהממות, וגם המון בעלי חיים שניתן לראות.

שוב, כדי לנסות להתאים תכנית חשוב לדעת את משך הזמן נטו שיש לטייל.

ובגדול, בהחלט מדובר על תקופה עמוסה. כשטיילנו בגרייט אושן רואד בתקופה בין קריסמס לשנה החדשה הכל היה מפוצץ. ייתכן ותרצו להזמין מקום בקראוון פארק מראש באזורים המבוקשים.

• @thomas757

הטיול כנראה יהיה שבועיים+-

• @thomas757

תודה איתנין ותומס,

אתמקד במסלול  שהצעתם, מבעס שהכל יהיה מפוצץ.…

פחות אוהבים לטייל כך, אוהבים יותר ספונטניות וגמישות.

נחשוב מה לעשות

תודה רבה עזרתם לי מאוד להתפקס🙏

• הנהלת הפורום

@kfirk

ממליץ מאוד ללון בקייפ אוטוויי בקראוון פארק הזה.

הוא לא הבכרח בעל התשתיות הטובות ביותר אבל כשהיינו שם היו המון קואלות על העצים (וכך שמעתי גם מאנשים שהיו אחרינו), ולדעתי זה ממש שווה.

אגב, לא חייבים לטבוע בעומס של הגרייט אושן רואד בחגים. אפשר לעשות אותה באופן תכליתי במשך יומיים עם לינה ללילה אחד (קייפ אוטוויי) שתזמינו מראש ואז להמשיך. יש בויקטוריה ובדרום אוסטרליה המון מקומות יפים לראות. בכל המקומות יהיה עמוס יותר אבל שבועיים זה לא הרבה ולכן לא חייבים לבנות רק על ה GOR שהיא לבטח תהיה העמוסה ביותר.

תעשו תכנון כללי ואז נשמח לחוות דעתנו על המסלול שלכם בצורה מפורטת יותר.

• @thomas757

תודה רבה, 

אשב על זה ואתייעץ איתכם 

בחזרה