בחזרה

אנגליה- כמה שאלות

• שלום,

שאלה לגבי סטונהנג’- שווה לשלם כרטיס ולהכנס לסיור, או שמספיק להסתכל מבחוץ אם אפשר בכלל? ראיתי שעלות הכרטיס גבוהה.

שאלה נוספת- לגבי הצגה בלונדון, מומלץ לרכוש כרטיסים מראש או לרכוש כרטיס כשמגיעים? יש מציאות? מה מומלץ בגדול?

• @Alonso1969

נכון – עלות הכניסה לסטונהנג’ דיי יקרה. אם מזמינים מראש יש הנחה קטנה למיטב זכרוני. 

לגבי שאלת הכניסה – מאוד תלוי עם מי אתה מטייל. 

בכל מקרה, צריך לזכור שאי אפשר “לגעת” באבנים. גם הסיור, שעושה סיבוב שלם סביב האבנים, מתקרב יותר אליהן (המרחק הקרוב ביותר הוא כ- 10-15 מטר)/

אם לא משלמים מדובר על מרחק של כ- 40-50 מטר (לא מדדתי כמובן). 

בכל מקרה, שמשלמים וכשמתקרבים, מקבלים גם מדריך קולי שאני מצאתי אותו מאוד מעניין, במיוחד המידע אודות התיאוריות השונות. הייתי עם המדריך הזה כשעה וחצי סביב האבנים ולא שמתי לב איך הזמן עבר. לטעמי היה שווה מאוד.

אגב עוד דבר שהיה נחמד מאוד בעיני, היה ללכת ברגל ממרכז המבקרים, דרך השדות ה”כה אנגליים” עד שרואים את האבנים מרחוק ומתקרבים אליהן. הליכה קלה ביותר ומקסימה. את הדרך חזור עשיתי עם השאטל. 

• @Alonso1969

לגבי שתי השאלות, אני חושבת שלא מעט תלוי בהרכב המטיילים. 

לפי דעתי, רוב מה שמעניין בסטונהנג׳ זה הסיפורים וההסברים שמסביב לאתר. את האבנים רואים גם מהכביש הראשי במרחק כמה מאת מטרים. אני לא חושבת שאפשר להתקרב יותר בלי לקנות כרטיס כניסה. עם זאת, אני לא חושבת שאני הייתי מגיעה לאזור רק כדי לחלוף על פני האבנים מהכביש הראשי. אני הייתי שם באוקטובר האחרון ביום שהיה גשום מאוד וזה היה די נורא. הייתי באתר עצמו בערך 15-20 דקות ורצתי בחזרה לשאטל לחזור לשוקו חם במרכז המבקרים, תוך הבטחה לצפות בסרט תיעודי ביו טיוב. לדעתי ההחלטה תלויה במי המשתתפים, עד כמה הם מתעניינים באריכאולוגיה, ומה עומד אל מול הביקור הזה.

לגבי הצגה – מי המשתתפים? מה הגילאים ואיך האנגלית? ככל שההצגה מבוקשת יותר הייתי משתדלת להזמין כרטיסים מוקדם יותר. בהצגות מבוקשות יכול להיות קשה למצוא 4-5 כרטיסים ביחד, בוודאי אם רוצים מקום טוב.

• @Alonso1969

גם ככה אי אפשר להתקרב מאוד לאבנים בסטונהנג’, אז בעיניי זה לא שווה את המחיר וגם לא שווה את הנסיעה. אגב, זה לא מעגל האבנים היחיד בבריטניה, יש כמה וכמה כאלו, האחרים פשוט פחות מפורסמים ופחות גדולים. 

• @keves160

אולי בכלל לא שווה לנסוע לאנגליה?

• מכירים אתר אמין להזמנת כרטיסים להצגה בלונדון?

• @Alonso1969

מה הקשר ל”אולי לא לנסוע לאנגליה”? בגלל סיבות שונות, כבר די הרבה שנים אי אפשר להתקרב לסטונהנג’. זה אומנם אתר מפורסם, אבל חוץ מלראות מרחוק ולצלם סלפי או תמונה שכמוה תוכל למצוא בכל גלויה, אין הרבה מה לעשות שם. האתר עצמו לא מאוד קרוב ללונדון – לוקח בין שעתיים לשלוש נסיעה לכל כיוון. זה הרבה השקעה מבחינת זמן וכסף למשהו שמרגיש כמו הרבה מהומה על לא מאומה. לכן בעיניי זה מיותר, אלא אם ממש הנושא חשוב לך כדי להקדיש במיוחד עבורו חצי יום. 

אם כי אם מעגלי אבנים באמת מרתקים אותך, יש הרבה כאלו, והרבה יותר כיפיים מזה, שגם אפשר ממש להתקרב אליהם ולהיכנס לתוכם. 

• @Alonso1969 

אם יש מחזמר ספציפי שאתה מעוניין בו אז בדכ האתר של התיאטרון יהיה הכי טוב. אם יש גמישות בעניין סוג המחזמר והמקומות באולם אז אפשר לנסות להשיג כרטיסים מוזלים בסמוך למועד ההצגה או בדוכנים בלונדון עצמה או בtkts או באתרים. אבל אני לא ייודע להמליץ על אתר סםציפי.

• @keves160

מה קשור מרחק נסיעה מלונדון?

מישהו הזכיר זמני נסיעה?

יש לי דודה שגרה שם

שאלתי על האתר עצמו

• @Alonso1969

אנחנו  היינו לפני שנתיים עם ילדים בגילאים 17 ו - 12. הגדול חובב היסטוריה ומאוד רצה לבקר במקום. היינו בדרכנו לקורנוול.  נכון שהיו תורים אבל הכל מסודר ומאורגן. היינו במקום כשעתיים ומאוד נהננו.  

טל

• @seglav

תודה רבה

• @Alonso1969

בנוגע להצגות, אני מעדיפה להזמין מראש.  יש לי ניסיון טוב מכמה הזמנות באתר london theatre direct, הכרטיסים הגיעו בדואר הביתה, כשבועיים אחרי ההזמנה.

הנחות ברגע האחרון ---- כרטיסים להיום, למחר ולמחרתיים.. ויש את אפליקצית Today Tix

• @ל-י

רב תודות לך

• איזו הצגה מומלצת בעיני הרוב? אנחנו בהרכב זוג+עם שני מתבגרים-מבוגרים 17,20

איך מלך האריות?

מדובר על אוגוסט

• @Alonso1969

בעיני למבוגרים חד משמעית המילטון. היא טובה מכל האחרות שראיתי ובפער ניכר. זה מחזמר שפונה למבוגרים ולא ״לכל המשפחה״ כך שהוא שנון ואינטליגנטי במיוחד. עם זאת, העלילה מורכבת ומאחר שבחלקו הגדול הוא היפ הופ והקצב בו מאוד מאוד מהיר הוא דורש שיעורי בית. לכל הפחות קריאה מראש של העלילה (ויקיפדיה מספיק), עדיף גם לקרוא את המילים של השירים ו/או לשמוע אותם מראש. הוא לא זול בדרך כלל אבל לדעתי הוא נפלא.

אם לא, אישית אני יותר אהבתי את אלדין מאשר את מלך האריות. שניהם די הימור בטוח בעיני. אני מאוד אהבתי גם את וויקד. שמעתי גם המלצות על Everybody’s talking about Jamie אבל לא ראיתי בעצמי עדיין.

• @Alonso1969

הייתי במלך האריות ועוד הצגות

בהרכב שלכם ממליצה על אלאדין וקינקי בוטס

שניהם כיפיים צבעוניים וקלילים עם מוסיקה טובה..

לפני הנסיעה הורדתי את השירים לנייד וקראתי את העלילה / צפיתי בסרט

תבלו

https://www.lametayel.co.il/לונדון+שלי++סתיו+2018+כמה+המלצות

• @ל-י

קינקי בוטס הייתה אחלה הצגה אבל היא כבר ירדה בלונדון. כרגע בסיבוב הופעות בבריטניה, למיטב ידיעתי בסיומו תרד באופן סופי.

• @שקד

תודה רבה

• @ל-י

המון תודה

• סה”כ ימים בטיול 11 לילות, 8 לילות במרכז ודרום מערב אנגליה, מסיימים עם 3 לילות בלונדון.

לא פעם ראשונה בלונדון, לכן מתוכננים מספר מצומצם של מקומות כולל הצגה.

בחזרה