בחזרה

יש מצב לסקי בפירינאים בשבוע השני של אפריל?

• זוג + ילד בן 12. יוצאים מברצלונה צפונה לכ-6 ימים. נשמח לקצת חוויית סקי, יומיים/שלושה. הבנתי שיש אתרים שעדיין יהיו פתוחים. השאלה אם יש טעם.. אשמח לשמוע מנסיונכם (כולל אפשרות של מעבר לצד הצרפתי או אנדורה). תודהההה

• @דנה66

אני לא יודעת אלו אתרים יהיו פתוחים אבל לפי דברייך אני מבינה שזה פעם ראשונה שלכם.לפעם ראשונה לא מספיק יומיים/שלושה כפי שנכתב פה בעבר.

• @דנה66 

https://www.skiresort.info/ski-resort/grandvalira-pas-de-la-casagrau-roigsoldeuel-tartercanilloencamp/

באנדורה זה פתוח עד אמצע אפריל אך זה ככל הנראה לא יהיה כיף למי שממש בא לגלוש. 

כחוויה ליום אחד יש את Baqueira שאמורה להיות פתוחה והיא קרובה לברצלונה. טיול כזה יכול לשלב ים דברים שווים אם אתם אוהבים לנהוג, מהבית של דאלי שהנוף הנשקף ממנו מופיע ברוב הציורים, דרך תעלות המים של Empuria Brava וכמובן החלק הצרפתי, עם טירות הרוסות מימי הביניים ומערות האדום הקדמון עם הפעלה לילדים. וCarcassone באמצע

• @ענבל-אין-על-סקי

בוקר טוב ותודה ענבל. בעלי ואני עם מעט נסיון. התחלנו בשנה שעברה. לקחנו יומיים שיעורים בצפון יוון. הבן ללא נסיון בכלל. בעיקרון יש לנו מספיק ימים, 5 ואפילו 6 אם נרצה, פשוט בגלל שזה ממש סוף סוף העונה תהיתי אם התנאים יצדיקו להתמקד בזה או ללכת על טיול מסוג אחר לגמרי. כרגע הכל פתוח. אבל די בא לנו על חוויית סקי.

האם יש אתר סקי מוצלח שעדיין יהיה פתוח באמצע אפריל בצד הצרפתי של הפירנאים? אולי עם סיכוי גדול יותר לשלג ושמתאים למתחילים?

תודה

• @drporat

בוקר טוב. שאלתי את ענבל ושואלת גם אותך. האם יש אתר סקי מוצלח שעדיין יהיה פתוח באמצע אפריל בצד הצרפתי של הפירנאים? אולי עם סיכוי גדול יותר לשלג ושמתאים למתחילים?

תודה רבה

• @דנה66

לדעתי אפשר להנות משתי העולמות.שיעורי הסקי מתחילים בין 9.00 ל 10.00 תלוי באתר מציעה לשלושתכם לקחת מדריך פרטי אל דאגה הבן שלכם מהר מאד ידביק את הפער שיש לכם עליו.שיעורי הסקי נגמרים או ב 15.00 או יותר מוקדם שוב תלוי באתר.גם אם תמשיכו לגלוש קצת לבד (לתרגל מה שלמדתם) האתרים נסגרים לפני רדת החשיכה.זה אומר שכל מיני מעליות מפסיקות לפעול וכדאי לשים לב.וגם כך לא נראה לי שתירצו להמשיך לגלוש יותר מדי זה תהליך מאד קשה בהתחלה בפרט לאנשים שרמת הכושר הגופני נמוך.זה הזמן להכין את הגוף לחןפשת הסקי.

סיימנו עם הסקי זה הזמן ללכת לגקוזי לשחרר את השרירים ולצאת לטייל בפרט שאתם עם רכב.אני מודה שבדר”כ אין כוח לטייל אחרי סקי השאלה כמה כוח ישאר לכם.

• @ענבל-אין-על-סקי

ואיזה אתרים עדין פתוחים פה החברים בפורום יוכלו לעזור יותר ממני.

• @ענבל-אין-על-סקי

תודה רבה!!

• @drporat אמר:

כחוויה ליום אחד יש את Baqueira…..

למה ליום אחד?

• @דנה66

עוד שתי אפשרויות שכדאי לכם לשקול לפני הנסיעה.

1. לנסוע לחרמון באמצע השבוע ןלקבל שם את הבסיס ואפילו יותר.הייתי שם לא מזמן וממש נהנתי הם די מסודרים אפילו יש שם לוקרים להשאיר את הציוד שלכם.
    2. סקימולטור חלק מחבריי לפורום לא יסכימו איתי לגבי הסקימולטור לי אישית זה עזר מאד.

• @דנה66

בצד הצרפתי של הפירינאים יש אתרים קטנים וחמודים אך לא רואה אותם רלוונטים כבר באמצע מרץ. בחלק הספרדי יש יותר סיכוי.

חשבתי על יום אחד בלבד בbaqueira כי יש חבילות מקומיות כאלה של הסעה, השכרת ציוד וסקיפס. ברור שאפשר יותר. חשבתי גם שתרצו לטייל עוד בפירינאים, לפי הדוגמאות שנתתי.

• @drporat

אם Grand Valira באנדורה יהיה פתוח אז כדאי לכם לנסוע לשם. זה האתר הגדול באזור והוא לא נמוך (גם לא מאוד גבוה).

כרגע רשום כי האתר יהיה פתוח עד ה-22.4, אבל זה תלוי במזג האוויר.

מזג אוויר זה עניין של מזל וגם באפריל עוד יכול לרדת שלג. נכון שרוב הסיכויים שיהיה לכם “שלג אביבי” (שהוא רטוב וכבד), אבל עדיין אפשר להנות וללמוד לגלוש.

• @drporat

הכוונה המקורית היתה לטייל בסביבה, שמורת אגואטורטס, פארקי חבלים, טיולי סוסים וכד’. אבל ככל שקראתי הבנתי שכנראה באמצע אפריל האיזור כולו לא מומלץ לטיולים. בוץ ושלגים… חלק מהכבישים ומעברי ההרים עדיין חסומים… לכן חשבתי להתמקד לפחות לכמה ימים דווקא בסקי.

שוב תודה.

• @מיכל-ע

אנדורה עדיפה לדעתך על Baqueira?

אולי אנסה להתאפק עוד קצת עם סגירת מלון ונחליט ממש קרוב לנסיעה (רגילה ואוהבת להזמין מראש ולא להתעסק עם זה כשאני כבר בחו”ל)

תודה מיכל. בוקר טוב

• @דנה66 אמר:

לא הייתי ב-Baqueira כך שאינני יודעת מה עדיף. הייתי 3 פעמים באנדורה, תמיד בפורים (תחילת/אמצע מרץ). 

נראה לי שאנדורה קרובה יותר.

בחזרה