בחזרה

התחלת מסלול טיול שלכת אוקטובר 2019

• שלום לכולם. מתכננות טיול לצפון מזרח ארה"ב. מה-2 באוקטובר ועד ה-4 בנובמבר.  אופי הטיול- נופי, היסטורי, אומנות.

נחיתה והמראה- ניו יורק. סופו של הטיול- שהיה של 4 ימים בוסטון נסיעה לניו-יורק ושהיה בה 10 ימים.

3 ימים ראשונים מתוכננים במסצ'וסטס וכייפ קופ.

יודעת שלא ניתן לנבא את מופע שיא השלכת אבל מנסיונכם- האם כדאי להמשיך את המסלול לאורך החוף עד למיין ואחר כך לפנות מערבה לניו המפשייר ורמונט  ולרדת לכיוון בוסטון או להתחיל הפוך- צפונה מבוסטון ולסיים במיין? 

תודה 

• הנהלת הפורום

@ויקי-נקר

שלום

בהנחה שלאחר 3 ימים של  מסצ’וסטס +קייפ  קוד תצאו לשלכת הצפונית ב-5/10

אז ברור שקודם מיין >>הרים לבנים>>וורמונט וכך הלאה וכמובן עם פזילה לקצת אדירונדאק!!

מוני

• @מוני

תודה רבה רבה, 

• הנהלת הפורום

• @מוני

תודה , יהיה לי לעזר.. נשמח לעדכונים נוספים במידה ותזכר. כמו כולם טובעת בחומר שנאסף ומנסה איך שהוא להשליט סדר ..

• הנהלת הפורום

@ויקי-נקר

כעת אתם צריכים לרשום לנו תאריך התחלת מסלול לאחר 3 ימים מסצ’וסטס כולל קייפ קוד

והתאריך המבוקש לכם להיכנס לאחר מסלול מעגלי לימי הביקור הממשי בבוסטון.

כך אפשר יהיה להציע תוואי עם נקודות ציון  שימלא לכם היסטוריה,אומנות ,ונופי עונת הסתיו=שלכת 

מוני

• בעצם, למעט הנחיתה- ב-2 באוקטובר 6 בבוקר. וההמראה חזרה- ב-4 בנובמבר השכם בבוקר, התאריכים גמישים. החלטנו להתנהל בטיול הזה באיזי ולא לרוץ. לעצור- לנשום- להנות. כך ש 4 ימים בבוסטון עשויים להפוך לשלושה במידה ויידרש כך גם  משך הזמן שנשהה בניו יורק( 10 ימים?). עדיין לא ברור לנו אם נשאיר את הרכב איתנו במהלך שהותנו בבוסטון ונמשיך לטייל אתו עד פאתי ניו -יורק- או לחלופין נחזיר הרכב בבוסטון ונגיע לניו -יורק באמצעות הרכבת או אוטובוס. אני רק בתחילת תהליך יצירת תווי הטיול וממש מבולבלת. אשמח לקבל הצעות למסלולים.

•  נניח מה-5 באוקטובר נצא לכיוון מיין ל מ-Hyannis k לאורך קו החוף. האם לחלק את הנסיעה ל-Bar harbour  ול-ACADIA ליומיים ולעצור ב Plymouth,  Salem,Rockport, CAMDEN   

או לנסוע ישר ?

• @ויקי-נקר

5 באוקטובר יציאה לכיוון מיין.

20/21 באוקטובר בוסטון- ניו יורק

• @ויקי-נקר

את צריכה לשאוף להיות באזורי השלכת במיוחד בהרים הלבנים בערך שבוע אחרי התחלת אוקטובר.

זה ההימור הכי טוב.

• @עודד

או קיי תודה 

• הנהלת הפורום

@ויקי-נקר

רשמת כך -נניח מה-5 באוקטובר נצא לכיוון מיין ל מ-Hyannis k לאורך קו החוף. האם לחלק את הנסיעה ל-Bar harbour  ול-ACADIA ליומיים ולעצור ב Plymouth,  Salem,Rockport, CAMDEN   או לנסוע ישר

מאחר והיציאה היא מהיאניס ברור שחייבים מינימום של יומיים ,כי רשמתם רוצים טיול באיזי ,ואם  מן הסתם לא רוצים

לנהוג רק על כבישים מהירים אז לפחות יומיים.

לדעתי את העצירה ב-plymouth תקיימו בשלושת הימים שלאחר הנחיתה ולא ביום היציאה מהיאניס

כי אתם תצטרכו את הזמן הזה ליומיים לא קלים בדרך לאכדיה.

מוני 

• תגובה זו נמחקה!

• @מוני בסדר גמור. באומרך “יומיים לא קלים בדרך לאכדיה" אתה מתכוון לתוואי הדרך או לאורכה? אני מבינה שזה הזמן שבו רודפים חרי “שיא השלכת" וזן עשויה להיות הדקה ה-90..( אם כי מקריאת תיאור מסלול הטיול שלך- ב2011 בתקופה הזו-מיין עדיין לא נצבעה במלואה. )

יחד עם זאת, אולי באמת ניכנס נשהה בקייפ-קוד רק עד למרכזה ומצא לדרך ביום השלישי. תכננתי שלושה ימים באזור הזה בשל עניין הג'ט לג והרצון ל"תרגל” הנהיגה.

אגב, האם שייט צפייה בליוויתנים מוצלח בתקופה הזו? כי מנסיון של פעמיים בעברי- השייט התמצה ברדיפה אחרי זנבותיהם..

תודה

• הנהלת הפורום

@ויקי-נקר

כשאת רושמת מנסיון עבר בנושא שייט לווייתנים מהיכן 

יצאתם?

מהי השעה המשוערת שאתם נוחתות בבוסטון ?

• @מוני

נוחתות ב-2 באוקטובר  ב6 בבוקר בניו ארק ניו יורק. טיסה ישירה. 

הפעמיים שרדפנו אחרי ליוויתנים- היובקיץ- בטאדוסאק -צפונית מזרחית לקוויבאק. ובריטיש קולומביה

• @ויקי-נקר

קראתי שאזור החוף: קייפ קוד- בוסטון-  וצפונה הוא אזור האכלה שלהם. האם זה כך גם בסתיו..?

• הנהלת הפורום

@ויקי-נקר

לשאלתך אני מתכוון לתוואי שבו יכנסו נקודות עניין בדרך לאכדיה

לעניין אחזקת הרכב בבוסטון ל-4 הימים אני חושב שתחזירו את הרכב ותגיעו ממרכז בוסטון למרכז מנהטן בתחבורה

ואני אסביר מדוע , ההנחה שלי שתגיעו בשלושת הימים שלאחר הנחיתה דרך קווי החוף של קונטיקט ורוד איילנד(ניופורט)

בחזרה לבוסטון לאחר מסלול טיול אפשר לכוון אתכן דרך תוואי יפה בקונטיקט החל ממערב קונטיקט דרך מרכזה,ובכך 

לפחות לדעתי לא יהיה צורך לעשות את הדרך מבוסטון לניו יורק ברכב שלכן ותחסכו יציאה מבוסטון וכניסה לניו יורק בנהיגה.

ברשותך אני משאיר את נושא שייט הלוויתנים למאוחר יותר, שכן יש להניח שאם יוחלט לקיימו ,

תוכלו לקיים אותו במסגרת ימי שבירת הג’טלג הן מהיאניס ואו מפלימות’ ברור גם שאקשר לך

ניסיון של גולש שקיים שייט כזה בסתיו,ואגב גם מבאר הארבור באכדיה ניתן לעשות שייט כלשהו רק צריך

לבדוק אם מתקיים בשבוע הראשון של אוקטובר.

לא יודע כמה תרשו לעצמכן בצורה איטית ומבוקרת עם עצירות התרעננות -להרחיק ביום הנחיתה 2/10 מניו יורק

אבל בואי נצא מתוך הנחה שהיציאה ב-5/10 תהייה מהיאניס,(כל נקודה גבוהה יותר תתקבל בברכה),

אז בגס אתן תגיעו לבאר הרבור ב-6/10 אחה”צ ,וגם המיפוי ליומיים הללו יהיה קצת גס

והנה הוא כמובן כהצעה בלבד-https://goo.gl/maps/nkzKcGsGYi42

7/10- יום מלא אכדיה לינה חוזרת

ב-8/10 תגיעו לצד המזרחי של ההרים הלבנים עדיין אני חושב שהתאריך סביר ביותר.

אז אם עד כאן את מסכימה לחלוקה ולתאריך ההגעה להרים הלבנים מוכן להמשיך ולהציע חלוקה של

שאר ימי המסלול עד הכניסה ב-20/10 לבוסטון.

מוני

• @מוני

בוודאי!  המון תודה מוני על כל עצה והארה. אשמח מאוד לקבל ממך מתווה  מומלץ. במהלך  הסופ”ש  אשקוד על המסלול..

ו..אני רק שאלה:

*במפת הנסיעה לכיוון מיין  שצרפת לא כללת את פלימות. -

*זוהי עונת איסוף החמוציות..פסטיבל, חגיגות וכו, היכן ניתן להתרשם מכך? האם תוך כדי הנסיעה לכיוון PLYMOUTH? להיכנס לחווה כמו דוגמת Flax pond farm  המתויירת היטב ובעלת מרכז מבקרים משל  עצמה? או לעצור במרכזלמבקרים של אושן ספריי בפלימות- שווה את המאמץ?

*קולומבוס דיי- יום שבתון?

תודה רבה, ויקי

• @ויקי-נקר

התכנון נכון לעכשיו: 2/10- נחיתה ב6 בבוקר. בתקווה שב10 נהיה כבר על הכביש- לכיוון NEW HAVEN  ונספיק  לסיור של השעה 14 באוניברסיטת ייל. גם ם לא, נסייר עצמאית. משם- לכיוון מיסטיק דרך החוף( מסלול שאתה המלצת- BRANFORD, GUILFORD  וכו..  תוך ויתור על  ESSEX) .   עצירה ב-GROTON? 0 מוזיאון הצוללות)  לינה במיסטיק.

3/10- מיסטיק סי פורט– , ניופורט- טירת וונדרבילט, סיור קצר על ה- CLIFF WALK- נסיעה ב- אושן דרייב  ויציאה לכיוון קייפ קוד- לינה בהיאניס

4/10 קייפ קוד- היאניס. נסיעה על A6. – מגדלורים ,  אורליאנס- כנסיית ההשתנות. פרובינסטאון - שייט ליוויתנים?  הספריה הציבורית עם הסירה שהפכה למעמד לספרים... לינה בהיאניס.

5/10 יציאה לכיוון מיין. 

מה דעתך?

בחזרה