בחזרה

שבועיים וקצת בסין פעם ראשונה

• הי,

מתכננים טיול בסין בקיץ, משפחה עם שני ילדים, נשמח לשמוע את חוות דעתכם על המסלול הראשוני:

נחיתה בביג'ין- 3 לילות בביג'ין (יום טיול בחומה הגדולה ובשאר הזמן טיול בעיר).

טיסת פנים לשיאן- 2 לילות בשיאן (מוזיאון לוחמי הטרקוטה וטיול בעיר).

טיסת פנים ל- Zhangjiajie ל- 2 לילות (טיול בהר טיאנמאן ו"בפארק האוואטר").

רכבת לגווילין- 3 לילות בגוילין.

רכבת להונג קונג- 4 לילות.

נשמח לשמוע את חוות דעתכם על המסלול הראשוני- האם לדעתכם עדיף לטיול בפעם הראשונה בסין לטייל בשנחאי וסביבתה, ובהר הצהוב במקום טיול באזור Zhangjiajie?

איפה מומלץ יותר לבקר- בהונג קונג או בשנחאי?

איזה אתרים "אסור לפספס" בטיול ראשון בסין?

נשמח לשמוע הארות והערות,

תודה,

רועי

• באיזה גיל הילדים ?

אי אפשר להשוות את הונג קונג לשנחאי. בשניהם בא לי עוד ועוד

הרבה תלוי בהעדפות ובאילוצים. איפה ההמראה חזרה

• @Roei1234567890

יש לכם כבר כרטיסים? כלומר נחיתה בביג’ינג בהלוך ויציאה מהונג קונג בחזור?

לדעתי יש לכם הרבה יעדים יחסית לשבועיים ו2 מהם בעלי שהות של יומיים שכוללים טיסת פנים ומנהלות הכרוכות בזה, נראה שתגיעו לפארק אוואטר אחרי 5 ימים של פעילות, מתי אתם מתכוונים לנוח?

• @Roei1234567890

הרשימה שלך היא עם מקומות מדיהימים אבל זה נראה לי לוז מאוד לחוץ. בימי טיסות לרוב לא עושים כלום, מקסימום מטיילים בעיר באותו היום.

לדוגמא, טיסה לז'אנג'יאג'ה.2 לינה. זאת אומרת שאתם מתכננים להספיק באותו היום את הר טיאנמן? ההר עצמו לוקח כמה שעות לטיול ולקוות שיהיה מזג אוויר נוח באותו היום שיאפשר הפעלת הרכבל, אחרת אי אפשר לעלות.

אופציה חלופית שאצלי לא הייתה זה גשר הזכוכית.

פארק אווטאר לדעתי יום אחד לא מספיק כלל, הוא ענקי וממליץ בחום להשאר ללון בתוכו. כדאי מאוד להגיע מוקדם לפארק לפני ההמונים ודרך המקום לינה שלכם אפשר לארגן שההסעה תקח אתכם. 

ההר הצהוב היא גם אופציה טובה אבל לא כל יום יש בו מזג אוויר טוב. כשאני הייתי היה מזג אוויר גרוע עם ראות אפס והרכבל לא אבד, אז נאלצתי לעלות ברגל (לא תכננתי לעלות ברגל אבל הייתי תפוס איימים מכל העליות והירידות בפארק אווטאר) ישנתי באחד המלונות שעל ההר והיום שלמחרת היה מדהים. 

בגווילין אתם מתכננים להגיע ליאנגשו? טראסות אורז?

הונג קונג היא אחלה עיר אבל לה אתם מקדישים 4 ימים, ביחס לזמן המועט שלכם הייתי מוריד יום מהונג קונג ומשאיר את היום הזה לבלת"ם.

• @Roei1234567890

יש לי הרגשה שאתם קצת ”מפספסים”  את הטיול הראשון שלכם בסין.שבועיים בהחלט לא מספיקים לטיול שתכננתם.

שימו לב! שלושה לילות זה למעשה יומיים. לטיסת פנים או נסיעה ברכבת גם אם היא קצרה יש להתייחס ליום אבוד במבחינת טיול .לדוגמא

בז’אגז’אג’יה אתם צריכים יום מלא עבור הר טיאנמן ומינימום יום נוסף לפארק אווטאר דהיינו עם הנסיעות מדובר בארבעה ימים.

גם אם אתם מזמינים כרטיסי רכבת מראש דרך אתר האינטרנט יש צורך להגיע לתחנת הרכבת מספיק זמן מראש כדי לקבל את הכרטיסים( תורים ארוכים).

כל המקומות שהזכרתם ראויים. אני מעדיף את שנחאי אבל בטוח שיהיו אחרים המעדיפים את הונג קונג. לדעתי אתם צריכים לחשב מסלול מחדש ולהשאיר אתר זה או אחר לטיול הבא שלכם בסין.

•  

הי,

תודה רבה לכולם!

קראתי את תגובותיכם ועזרתם לי מאוד!

החלטנו להוסיף עוד לילה בעיר Zhangjiajie ובכך להקדיש יום מלא לפארק הלאומי Zhangjiajie ויום מלא להר Tianmen.

בנוגע לבייג'ין- האם משהו היה בפארק Happy Valley Beijing? הבנתי שמומלץ לבקר במקום, אבל לא מצאתי הרבה מידע מעבר לכך (לא מצאתי אתר באנגלית על הפארק, וכדומה).

כיצד מומלץ להגיע מבייג'ין לבאדלינג? (האם יש רכבת? מונית?).

כמה זמן מומלץ להגיע לתחנת הרכבת לפני העלייה לרכבת? (לדוגמה: אם מדובר במסע בין בייג'ין לשיאן, רכבת מהירה, האם השילוט באנגלית/ מובן בתחנת רכבת?).

מבחינת מוניות ברחבי סין- האם יש אפליקציה מיוחדת למוניות בסין? או שנהוג "לתפוס" מונית שרואים ברחוב? מה העלויות למוניות בסין (לדוגמה כמה תעלה נסיעה משדה התעופה הבין לאומי של בייג'ין לעיר האסורה? נסיעה מהעיר האסורה למקדש השמיים?).

תודה רבה!

רועי

• @Roei1234567890

לכל מקום חדש שלא הייתי בו אני מעדיף להגיע הרבה לפני הזמן, ממש לא אכפת לי לחכות רק בשביל לא לפספס את הנסיעה. באופן כללי אין תורים לביטחון או משהו כזה בתחנות רכבת. הרכבות ברוב הפעמים יוצאות בזמן ואם מדובר בתחנת רכבת גדולה כמו שיש בביג'ין אז תגיע כשעה לפני, שם לדוגמא אתה תראה שהסינים עומדים בתור גם שעתיים לפני הנסיעה, ברגע שהשערים נפתחים אז לפעמים התור ניהיה קצת תור ישראלי ויש דחיפות אז זה לא ממש חובה לעמוד. בתחנות הקטנות אפשר גם 20 דקות, שם אין את התורות לשערים.

הכרטיסים הם בסינית רושמים את היעדים באנגלית אבל לא צריכה להיות לך בעיה בלהבין לאן ללכת, המספרים הם אותם המספרים. על הרציפים כתוב את המספר של הקרון שצריך להגיע. בכרטיס רשום לך את המספר קרון ומספר מושב, אפשר להתבלבל אבל תמיד אפשר לרשום או לשאול או לזכור מה קופאי אמר לך כשקנית ופשוט תחכה ליד.

ממליץ בחום שאם יש לך מזוודות אז להכנס לקרון בין הראשונים ככה יהיה לך מקום לשים את המזוודה במקום מעל המושב, שזה דומה כמו שיש ברכבת ישראל רק ששם באמת אפשר לשים מזוודה. לא זכור לי שאפשר לדחוף מזוודה בין המושבים כמו בארץ.

אני חייב לציין שהתחנות רכבת בסין לא ממש ידידותיות עם מזוודות, לרוב אין מדרגות נעות. יש מדרגות רגילות כשבצדדים יש מקום לדחוף את המזוודה, שיפוע ללא מדרגות, לרוב באיזור הזה נוצר פקק. עם תרמיל על הגב היה לי נוח וזה מאפשר להגיע מהר יותר לקרון.

לגבי מוניות, תוכל להזמין מוניות מהמקום לינה שלך. לא יצא לי יותר מדי לעלות על מוניות ברחבי סין, בכל אופן המטרו בביגין מאוד נוח ויעיל.  

משדה התעופה למרכז בייגין תקח רכבת, מאוד פשוט מהיר ונוח. בסוף הרכבת תמשיך במטרו.

בחזרה