בחזרה

רומניה באוקטובר

• שלום אנחנו נוסעים לרומניה בהרכב של אמא בת 70 וחמשת ילדיה (מבוגרים) – בסוכות. למיטב הבנתי כביש הטרנספגרשן סגור בתקופה הזאת. יש לנו שישה ימים מלאים ועוד חצי היום הראשון (שבו אנחנו מגיעים לבוקרשט ולוקחים רכב). אין לנו רצון לבקר בבוקרשט. חשבנו לקחת את הרכב ולהגיע ישר לאזור סינאיה. שם לבקר בטירת פלש, לטייל לאגם בולבוצ’י, אם אפשר יהיה גם לטייל להר זה יהיה נפלא- אבל תלוי במזג האוויר… ולנסוע למכרות המלח.

לזה נקדיש יומיים?

משם חשבתי לנסוע לברשוב וגם שם לבלות יומיים , כולל נסיעה לזרנשטי למקלט הדובים? 

משם לנסוע לסיגישוארה ליום אחד – ומשם אני לא יודעת לאן ומה…

אנחנו רוצים לשלב נופים וטירות וכפרים...אבל אני קצת מבולבלת וגם לא סגורה מה מתאים למזג האוויר של אוקטובר…

אשמח לעזרה והכוונה.

• @hadas2308

- אמצע אוקטובר זה לא לכאן ולא לשם, זה בין עונת הקיץ ועונת החורף של עיירות הסקי : סינאיה, פויאנה בראשוב…. כמה שבועות יותר מאוחר מתחילים שווקי הכריסמס וזה מוסיף לאוירת הטיול . כמו כן טיולכם מתקיים בין פסטיבל הגבינה והפסטרמה בבראן ( סוף ספטמבר ) והאש של סומדרו שמתקיים בבראן ומויאצ’יו בסוף אוקטובר בלילה הכולל הדלקת אש גדולה המיועדת לגרש את הרוחות הרעות . קחו בחשבון שעיירות הסקי קצת שוממות בתקופה זו באמצע השבוע ומתעוררות לחיים בסופי השבוע אם מזג האויר יהיה יפה .

- ה – 70 של ימינו זה ה- 60 החדש ואם חו”ח , ואם אין בעיות בהליכה אין שום בעיה לטייל עם האמא  ברומניה היפה .

- לגבי מזג האויר זה הימור , הוא יכול להיות חמים כמו בסתיו האחרון ( 7-14 מעלות בממוצע עם מעט ימי גשם ) או קר כמו בסתיו 2016 . הכל לפי המזל שלכם . השלג הראשון ירד בסוף ספטמבר בפסגות הגבוהות .

- החזרה גם מבוקרשט או אפשרי מסיביו . אני ממליץ להשאר קצת בבוקרשט ולבקר בטרמה וגם באזור הישן שסביב רח’ ליפסקני .

- יום שלם בסיגישוארה זה יותר מדי וממליץ ללקצר ולהמשיך לסיביו . למרות שכביש הטראנספאגאראשן C7 סגור באוקטובר, ממליץ לנסוע עם הרכב עד מפל BALEA ומשם עם הרכבל לעלות למרומי הרי הפאגאראש לאגם BALEA . בדרך חובה לבקר בקומפלקס אלבוטה או אפילו ללון שם אם תמצאו מקום . זו הייתה בקתת הצייד בתוך היער של הרודן צ’אוסשקו . זה המסלול המומלץ .

- גם ממליץ לך לקרוא את פרפראות רומניה עם מידע לגבי הכפרים שסביב סיגישוארה וכמובן עם מידע עדכני .

• @אילן-Ilan

תודה רבה!

• @hadas2308

הי הדס,אם עדיין לא נרכשו טיסות,הייתי חושבת להתחיל מסיביו.זה לא מאוד חשוב האמת,תבדקי עלויות טיסות והשכרת רכב לימים שלכם.מהיכן יהיה נוח יותר כלכלית גם.

בסיניה אפשר לבקר ביום האחרות,בדרך לבוקרשט לשדה.בתנאי שלא יום שני..

ללון באלבוטה באוקטובר פחות נראה לי..האזטר יתחיל להיות די ריק.בסוף נובמבר היה רק ממש,כמה אורחים במסעדה-טעים והשרות נעים מאוד.בדרך מסיביו אפשר לעצור לתמונה בארמונות בוץ Castelul de Lut, Valea Zânelor.

עד שמגיעים לסיגהשוארה ועושים סיבוב בה,כבר יהיה מאוחר,הייתי נשארת ללון בה.יש שפע פנסיונים במרכז העתיק.

• @Emma_3222445

תודה- הכרטיסים נקנו כבר...לבוקרשט…

לא הבנתי מה כתבת על סיניה...בימי שני אני מבינה שהארמון סגור. 

אני שוקלת באמת לשלב יום בבוקרשט- כנראה שהיום האחרון (הטיסה שלנו חזור יוצאת בשש בבוקר אז במילא נצטרך לישון ליד שדה התעופה בלילה האחרון. 

אולי נשלב ביוקר במרחצאות...

• @hadas2308

ועוד שאלה…

אנחנו נוחתים ב13:00 בצהריים- ניקח את הרכב ובטח נצא משדה התעופה בסביבות 14:30. אני מתלבטת לאיפה כדאי לנסוע – עם אפשרות לנצל חצי מהיום הזה...

• @hadas2308

– לגבי ארמון פלש בסינאיה לא הבנת נכון, מאמצע ספטמבר עד אמצע מאי הביקורים בארמון עוברים לתוכנית החורף :

סגור בימי שני ושלישי.

יום רביעי משעה 11.00 עד 16.15.

חמישי/שישי/שבת/ראשון משעה 9.15 עד שעה 16.15.

- באיזה יום נוחתים ויוצאים מבוקרשט , כדי לדעת ולהמליץ היכן לבקר ?

בחזרה