בחזרה

תכנון מסלול במרכז אמריקה

• אני יודעת שהשאלה הזו עלתה לא מעט, אבל לא הצלחתי למצוא תשובה שממש עזרה לי :)
    אני מתכננת לטוס למרכז לחצי שנה, ואני מחפשת קצת עזרה בתכנון מסלול- על מה לוותר, איפה להתעכב, על מה לא לוותר ורעיון למסלול כללי.
    כעקרון אני מתחילה מארצות הברית(וושינגטון די סי), וממשיכה משם, ויעדי החובה הם מקסיקו, גוואטמלה, פנמה, קוסטה ריקה, ושונית המחסום בבליז.
    מתלבטת לגבי ניקארגווה, הונדורס, קובה, אל סלבדור וג’מייקה – וכמה זמן להקדיש לכל יעד כזה, אם כן. מעבר לזה, לקראת אמצע/סוף הטיול אני צפויה להגיע לאיים הקאריביים (לצערי אין לי מידע על איזה אי בדיוק) לחופשה משפחתית.
    תודה מראש! :)

• הנהלת הפורום

@Netta_3434137

כמה שאלות הבהרה- האם ארה”ב נכללת בתוך החצי שנה? את מטיילת לבדך- ואם כן – האם זה איזו מגבלה עבורך?

בעיקרון אם החצי שנה היא רק למרכז , אפשר לעבור בה את כל המדינות מצפון לדרום ולראות את היילייטס- והשאלה אם את מעוניינת להעמיק בחלק מהמדינות, לעשות משהו מיוחד שונה, מה מעניין אותך יותר, ואולי מה מושך אותך למדינות שכן כתבת.

אני גם מניח שתקציב הוא לא בעיה?!

ואם הסדר הוא המדינות שציינת אז זה מכסיקו- אם את רוצה לראות לא רק את יוקטן אז זה לטוס למכסיקו סיטי ולהתקדם עד יוקטן ומשם לרדת לבליז ולגווטמאלה, מכאן זה או לטוס לקוסטה ריקה ומשם לפנמה או להתקדם יבשתית ואז זה או דרך הונדורס-ניקרגואה או אל סלבדור-ניקרגואה… בכל מקרה המצב הפוליטי הרעוע בניקרגואה כעת יכתיב לך כנראה חלק מההחלטה. וגם שיקולי הביטחון האישי ויחסך אליהם לגבי השתיים האחרות.

לקובה זה טיסות- מה שיכול להיות הלוך ושוב מקנקון. ג’מייקה קצת יותר מסובך מבחינת ההגעה.. הרבה פחות טיסות ישירות..

• @גדליהו מהגרעין 
    ארה”ב לא נכללת, היא בנפרד – רק תחנת מעבר. החצי שנה מוקדשת רק למרכז ואני טסה עם שני חברים, אבל חלקית – כנראה שניפרד בדרך לפני הקאריביים, כך או כך לא מפריע לי לטייל לבד.
    תכלס זה טיול תרמילאות, מושך אותי בעיקר הטבע, טיולים טובים, צלילות, ותרבות, שאני יודעת שזה כללי ביותר. 
    בכל אופן אני רוצה למצות כל יעד שאגיע אליו ומעדיפה “להיתקע” יותר זמן מאשר לקצץ בזמן טיול ביעד מסוים.

המצב עדיין רעוע בניקארגווה?
    ואני מעדיפה בהחלט להתקדם יבשתית, (כל דבר שיוזיל את העלויות ויאפשר לי להישאר ביבשת יותר זמן), אז בהנחה והמצב יהיה רגוע בניקארגווה (סתם זורקת רעיון ומקווה, יש עוד זמן לטיסה), וניתן להתקדם יבשתית דרך שם – דרך איזה יעד מומלץ יותר להתקדם (מבחינת עניין), אל סלבדור או הונדורס?

• הנהלת הפורום

@Netta_3434137

במצב כזה אני הייתי מתחיל ממכסיקו סיטי ומתחיל לטפס לכיוון יוקטן דרך וואחקה, כפרי הדייגים מדרום לה ומשם לאזור סן קריסטובל ואח” דרך קמפצ’ה למרידה, ציצ’ן איצ’ב וחופי יוקטן ומשם לבליז ואח”כ לגווטמאלה- טיבו של טיול ארוך שאת יכולה להחליט להישאר או לקצר ולהגיע למקומות הפחות מתוירים בהחלטה במקום.. ככה שתמצי מדינה ממש טוב. למשל בגווטמאלה רוב המטיילים עושים את ההיילייטס בכשבועיים . אני הייתי חמישה שבועות ועד לא ראיתי את הכל..

לקראת הגעתך לגווטמאלה הייתי מנסה לראות מה המצב בניקרגואה. גווטמאלה עצמה לא מהמדינות הבטוחות בעולם, וכרגע בניקרגואה דברים קצת נרגעו, בקיץ שעבר המון מעסקי התיירות הקטנים סגרו את עסקיהם, כולל ההוסטלים הכי פופולרים במדינה, כי פשוט אף אחד לא בא. אני קצת עוקב אחרי המתרחש וראיתי שחלק כבר פתחו מחדש. יכול להיות שלקחת שאטל מגווטמאלה לניקרגואה דרך אחד ההוסטלים שם יהיה יחסית בטוח, תעריכי את המצב בהגיעך ליעד ( נגיד לאון) אם נראה לך אפשרי לטיול, ואם לא תצאי בשאטל לגבול עם ניקרגואה. המצב הפוליטי לא השתנה שם מאז המהומות. רק דוכא ולכן יכול להיות שקט מטעה.

לגבי הונדורס כארץ מעבר- שוב גם היא וגם אל סלבדור לא נחשבות למדינות מאוד בטוחות ולכן מטיילים מדלגים עליהם. באופן אישי אני הייתי נמנע מהערים הגדולות ובודק יותר אופציה לעצירות בעיירות קטנות. לפני שנתיים הייתי עם הילדים שלי בקופן רואינס ( גבול הונדורס-גווטמאלה), לא הרגשנו בשום רגע חוסר ביטחון ( אבל מדובר באזור שיש אינטרס לשמרו ככוח תיירותי). אם הייתי צריך משם להמשיך לגבול עם ניקרגואה- הייתי מחפש את הדרך הכי בטוחה עם כמה שפחות לשהות בטגוסיגלפה, ואם רוצים עוד עצירה באחת העיירות בדרך- הייתי הולך על עיירה קטנה ומברר עם ההגעה מה כן בטוח לעשות.

• @גדליהו-מהגרעין

תודה רבה! עזרת לי מאוד 

בחזרה