בחזרה

מסלולים באזור אנגליה-סקוטלנד בחודש יולי

• שלום,

מתוכנן לטוס ללונדון בין התאריכים 04-14.07, כאשר ב-12-13.07 כבר נדרש להיות חזרה בלונדון לטובת הופעות ב-BST Hyde Park. בין לבין, מחפש מסלולים יומיים או טרקים של ממש לחוויה מיטבית. קראתי רבות על מסלול West Highland Way כך שאם נוחת בלונדון ב-05.07 ונוסע לגלאזגו, יישארו לי בערך 5 ימים להשלמת המסלול כולו ועד שאצטרך לחזור ללונדון.

מספר בעיות שחושב עליהן, להלן:

1. יולי-אוגוסט העונה המתוירת ביותר שם.
    2. בזמן הזה נתקלים במידג’ס שלמיטב הבנתי מקשים על החוויה החיובית.
    3. והכי חשוב – כל בלוג מטיילים שבו נתקלתי ממליץ לבצע המסלול מתחילתו עד סופו בטענה שהתחבורה בין הנקודות במהלכו אינה מספקת מענה הולם.

בשורה התחתונה:

1. האם קיים פתרון ביניים כלשהו כגון השכרת רכב מגלאזגו למקום אחר במהלך המסלול? (אפשרות להתחלת המסלול או סיומו בנקודה שונה מהדרך המלאה?) ואם כן – היכן, או מה היא האפשרות המועדפת מבין כלל האפשרויות הקיימות?
    2. האם יש מסלולים אחרים באנגליה/סקוטלנד ששווה לטייל בהם במקום?

לעזרתכם ומענה על השאלות אודה.

• הנה מסלולים נוספים באנגליה עצמה

• @Erelephant

והנה עוד רשימה – עם מסלולים אחרים

והנה תתי מסלולים של סובב איזור האגמים – עם גרסאות קצרות יותר

• לא הייתי מתאמצת להגיע ל WHW בפרק הזמן שעומד לרשותכם. יש המון מסלולים נפלאים באנגליה עצמה.

המסלול ש imeshy הציע באיזור האגמים הוא דוגמה מעולה. האיזור הזה משגע! לא עשיתי את השביל הזה אבל הוא ב״רשימה״ שלי ואני בטוחה שהוא מצוין.

אפשר גם לבדוק מסלולים בווילס, אם הנגישות מלונדון קלה יותר/מהירה יותר. שם עדיין לא הייתי אבל בידקו באתר של cicerone – יש הרבה אופציות. למשל Snowdonia Way (אני בודקת אותו בעצמי כרגע והוא נראה מבטיח).

אלו רק 2 דוגמאות. יש הרבה מאוד שבילים באנגליה.

• תגובה זו נמחקה!

• @IO אמר:

לא הייתי מתאמצת להגיע ל WHW בפרק הזמן שעומד לרשותכם. יש המון מסלולים נפלאים באנגליה עצמה.

המסלול ש imeshy הציע באיזור האגמים הוא דוגמה מעולה. האיזור הזה משגע! לא עשיתי את השביל הזה אבל הוא ב״רשימה״ שלי ואני בטוחה שהוא מצוין.

אפשר גם לבדוק מסלולים בווילס, אם הנגישות מלונדון קלה יותר/מהירה יותר. שם עדיין לא הייתי אבל בידקו באתר של cicerone – יש הרבה אופציות. למשל Snowdonia Way (אני בודקת אותו בעצמי כרגע והוא נראה מבטיח).

אלו רק 2 דוגמאות. יש הרבה מאוד שבילים באנגליה.

האם לא ישתלם לי להתרחק לסקוטלנד?

• @Erelephant

לטעמי, לא יותר מאשר להשאר באנגליה.

סקוטלנד שווה טיול נפרד. יש בה מה לראות מעבר ל WHW.

זו בכל אופן דעתי שלי.

• @IO

חשוב לציין שהזמן שייקח לך להגיע לאיזור האגמים / סנודוניה (שהם הטרקים ההרריים באי הבריטי) יהיה דומה להגעה לתחילת ה WHW : 4 שעות לעומת כ- 6 שעות. אם תחליט לעשות טיולים באיזורים אחרים ונמוכים יותר (נוף שונה, לא פחות יפה!) יש כאלו גם קרובים יותר ללונדון. 

ועם זאת, אני מסכים עם דעתה של IO. 

שמור את סקוטלנד לטיול מקיף בסקוטלנד ששווה לפחות שבועיים גם מבלי לעשות טרקים ארוכים

• @imeshy

ממממ אולי… אבל החזרה מסיום ה WHW לגלזגו (ומשם ללונדון) כבר תיקח הרבה יותר זמן. ובנסיעה לאגמים אפשר להעזר ברכב, שמקצר זמנים והופך את הטיול ליותר גמיש. 

כנראה שגם אני הייתי בכלל מחפשת מסלול שקרוב אף יותר ללונדון… אולי ב Cotswolds. אבל איזור האגמים כל כך קורץ ;-)  הטרק המוצא שם נראה לי נהדר ויותר מתאים לחופשה לחוצה בזמן שיוצאת מלונדון.

בשורה התחתונה – הייתי מחפשת משהו קרוב יותר ולא מתעקשת על ה WHW. ה WHW נהדר וסקוטלנד שווה ומתגמלת. אבל זה ממש לא הטרק היחיד בבריטניה! הוא פשוט הכי מפורסם. וכדאי להשאיר לטעמי את ה WHW להזדמנות אחרת (עם עוד כמה ימים: גם אדינבורו שווה מאוד בעיני, וכדאי לקפוץ לאחד האיים ויש עוד המון אתרים בסקוטלנד שכדאי לבקר בהם!...)

ויחד עם זאת – אם דווקא קורץ לכם ה WHW – לכו על זה! מה שכתבתי למעלה זו רק דעתי האישית, לפי טעמי שלי. וזה לא ממש פייר – כי אני כבר עשיתי אותו 😎. אני לגמרי מבינה שאם בוער לכם בבטן מסלול מסוים – אז סדרי העדיפויות שלכם משתנים ואתם תעשו מאמץ גדול ללכת דווקא אותו. אני לא פוסלת את התכנית שלכם בכלל. פשוט שתדעו שקיימות אופציות אחרות, בעיני לא פחות טובות עבור האילוצים שלכם.

הכי חשוב: תהנו ושיהיה בהצלחה!

• @Erelephant

כדאי בכלל לטוס למנצ’סטר ולחזור מלונדון.

בין אם תבחר להגיע לסקוטלנד, לאזור האגמים, ללנקסטרשייר, יורקשייר דיילז או פיק דיסטריקט (בכולם פארקים עם שבילי הליכה)

זה יקצר את ההגעה לאזור הטיול.

כל אלה במרחק במרחק שעה עד 3 שעות ממנצ’טר, לחלקם יש תחבורה ציבורית טובה נגישה מנמל התעופה.

בחזרה